Poznaje samo 2GB RAM-a od 4GB

poruka: 46
|
čitano: 8.754
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Poznaje samo 2GB RAM-a od 4GB

u slikama o pc-u info i ram-u , ustekane su dvije jednake ploče rama ddr2  istih brzina i istog proizvodjača  (Kingston 2X2GB 667Mhz DDR2,  S/N:KVR667D2N5K2/2G)  medjutim na infu poznaje samo 2GB  iako sam instalirao 64-bitni win7, zasto ne koristi obe ploče? thx

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.4.2014 22:03 (AnatoliaRelax).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Poznaje samo 2GB RAM-a od 4GB

čisto da napomenem....stavi oba keksa rama u utor iste boje,da rade u dual channelu

Naspi nam po rakiju i nazdravi za kraj tehnoloski visak danas slavi 1 maj /////Jelena Rozga nema mozga i pjeva ko konj
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Poznaje samo 2GB RAM-a od 4GB

samo 2 utora imaju

15 godina
offline
Poznaje samo 2GB RAM-a od 4GB

Ovako mogu reći da može biti više razloga.

 

- bios postavke su loše

- jedna ram pločica je neispravna

- nisi dobro stavio memorijsku pločicu

- utor za memoriju je pun prašine pa je ne prepoznaje

- utor na matičnoj za ram memoriju je neispravan

.....

 

 

''It's not broken, It's a game feature''
 
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Poznaje samo 2GB RAM-a od 4GB

sve nabrojano je isključeno dakle -bios ok

                            -obe ploče ispravno 100%

                            -ploče stavite 100 puta isprevno

                            -nema prašine

                            -oba utora ispravna jer kada samo jednu ploču stavljam i mjenjam joj utore uvijek uje pozna

 

 

dakle nesto je drugo...sta  je to single/dual channel??? dal je potreban dual da koristi obe ploče ili?? jel moguce da je do maticne nesto...???  ne razumijem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.4.2014 22:20 (AnatoliaRelax).
12 godina
offline
Poznaje samo 2GB RAM-a od 4GB

provjeri prije svega da li je jedan od modula do kraja uguran, ne mali broj puta mi se desilo da mislim da sams ve stavio kako treba i na kraju se ispstavi da jedan od modula jednostanovno nije legao do kraja.. to je najjednostavnije a provjeritit a velika vjerovatnoca da je to u pitanju.

sledeca mogucnost je neispravan modul. 

i to jednostavno testiras. ostavis ejedan modul i vidis da li je uredno prijvaljen, zatim izbacis staj ubacis drugi i vidis to isto.

ako rade pojedinacno uredno prjavljeni onda je nesto trece :)

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=32977
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Poznaje samo 2GB RAM-a od 4GB

sve ustekano perfektno, ploče 100000% ispravne ....znaci nije do tih sitnica...

16 godina
moderator
offline
Re: Poznaje samo 2GB RAM-a od 4GB

Možda neki problem s tim što je stara ploča - možda neka postavka u BIOS-u. Nemaš integriranu grafičku karticu, zar ne?

 

Ovaj izvješaj iz programa je čudan, jer je očito da program prepoznaje dva memorijska modula i to dva memorijska modula od po 2 GB. Što kaže program HWiNFO64?

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.4.2014 22:27 (mbaksa).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Poznaje samo 2GB RAM-a od 4GB

imam integrisanu koju ne koristim vec  pci-expres 

16 godina
moderator
offline
Re: Poznaje samo 2GB RAM-a od 4GB

Daj screenshot HWiNFO64, okvira (System) Summary - prvi gumb na glavnom prozoru.

12 godina
neaktivan
offline
Poznaje samo 2GB RAM-a od 4GB

na windows system infu  kaze installed memory(RAM) 2GB

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Poznaje samo 2GB RAM-a od 4GB

evo sa HWiNFO

 

sada pokazuje nesto kao 2x1Gb {#}

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.4.2014 22:40 (AnatoliaRelax).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Poznaje samo 2GB RAM-a od 4GB

-prvo resetiraj BIOS, podesi, posebno provjeri nešto kao XP..  ili 3GB od RAM opcija.

-to su katastrofalne VIA serije chipsetova, s bezbroj problema ako se ide na 'max'... možda pomogne noviji BIOS, provjeri. (uvjek nakon tog reset i provjera SVIH postavki!).

-testiraj samo jedan modul, mora biti prijavljeno 2GB, pojedinačno. Nakon tog testiraj oba zajedno s MemTestom (imaš na svakom boot utils mediju..). Ako on prijavi 4GB tad je BIOS OK. Tek tad ideš u OS.

- u OSu bi tad trebalo biti 4GB, dostupno 3.5 ili manje (2.7 do 3.5), tj da bi remaping iskoristio više, sistem bi morao podržavati barem 8GB, ovdje je max 4GB (iznad 6GB su mem.adrese remapinga).

- nakon tog provjeriti msconfig...

-postoji 4GB patch, ali ni slučajno ga ne koristiti u ovom slučaju, jer je tad problem stabilnost ili uopće paljenje OSa. To je tad HW ograničenje, ne soft. (što bi radilo na 32 bitnom OSu..).

 

btw, daj slike CPUida, cropaj... ili bootaj neki liveOS i vidi što on prijavljuje.

 

edit: ako je od 2GB modula prijavljeno samo 1GB, tad ne može zbog gustoće koristiti taj konkretan modul i prijavi samo polovicu-jednu stranu, tad često može raditi ako je DIMM iza prazan (ali imaš samo dva..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.4.2014 22:48 (ihush).
16 godina
moderator
offline
Re: Poznaje samo 2GB RAM-a od 4GB

Jesi vidio što ti HWiNFO64 piše za veličinu memorijskog modula? On tvoje module vidi kao 1-gigabajtne module. Dakle, prema njemu, tvoj kompjuter koristi oba modula, ali ih koristi polovično, odnosno koristi gigabajt svakog modula!

 

Vjerojatno je problem upravo u tome - BIOS ti valjda nije kompatibilan s tom meomorijom koju imaš. Koliko vidim, nemaš zadnju verziju BIOS-a. Flashaj BIOS zadnjom verzijom: https://www.asus.com/Motherboards/P5VD2VM/HelpDesk_Download/

12 godina
neaktivan
offline
Re: Poznaje samo 2GB RAM-a od 4GB
BIOS sam flešo zadnji danas
12 godina
offline
Poznaje samo 2GB RAM-a od 4GB

a da nije moguce da si kupio 2x 1 gb modul greskom ili nesto???

ima li ikakvih natpisa na modulima trebalo bi da pise sve model brzina velicina....

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=32977
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Poznaje samo 2GB RAM-a od 4GB

stavio sam na pocetku u opisu cak i s/n kartice ... 2x2gb

16 godina
moderator
offline
Re: Poznaje samo 2GB RAM-a od 4GB
AnatoliaRelax kaže...
BIOS sam flešo zadnji danas

Na slikama se ne vidi verzija BIOS-a, Provjeri u HWiNFO64 verziju BIOS-a - Motherboard > SMBIOS DMI > BIOS, pa s desne strane BIOS Version i BIOS Release Date. Treba biti 1302. Ako je ta verzija BIOS-a, onda bojim se da nemaš što drugo napraviti.

 

Uđi još u BIOS setup i pogledaj što ti sam BIOS kaže na memoriju, koliki je kapacitet pojedinih modula. Ako kaže 1 GB, onda resetiraj postavke BIOS-a (Clear CMOS) pa ponovno pogledaj. Ako ti i dalje stoji 1 GB, odnosno 2 GB ukupno, onda je vrlo vjerojatno to-to. Probaj onda s nekim drugim memorijskim modulima.

 

Ti moduli koje imaš su ti jednostrani ili dvostrani (imaju čipove s jedne ili s obje strane)?

14 godina
moderator
offline
Re: Poznaje samo 2GB RAM-a od 4GB
AnatoliaRelax kaže...

(Kingston 2X2GB 667Mhz DDR2,  S/N:KVR667D2N5K2/2G)

"Serijski broj" pokazuje da je to kit od 2x1GB

http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2347032,00.asp

 

Dakle cijelo vrijeme imaš samo 2GB memorije i čudiš se...

 

 

 

Ekipa, uzalud vam trud...problem ne postoji (osim neznanja korisnika).

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.4.2014 23:43 (XXX-Man).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Poznaje samo 2GB RAM-a od 4GB

zadnji je bios ipak ...kao sto reko

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.4.2014 23:37 (AnatoliaRelax).
16 godina
moderator
offline
Re: Poznaje samo 2GB RAM-a od 4GB
XXX-Man kaže...
Serijski broj pokazuje da je to kit od 2x1GB

http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2347032,00.asp

 

Dakle cijelo vrijeme imaš samo 2GB memorije i čudiš se...

 

 

 

Ekipa, uzalud vam trud...problem ne postoji (osim neznanja korisnika).

Jao... Kako bih ga sad navukao za uši. Ja to nisam ni išao gledati jer nema smisla gledanje SERIJSKOG BROJA! Stvar je u tome što to zapravo nije serijski broj, nego model.

14 godina
moderator
offline
Re: Poznaje samo 2GB RAM-a od 4GB
mbaksa kaže...

Jao... Kako bih ga sad navukao za uši. Ja to nisam ni išao gledati jer nema smisla gledanje SERIJSKOG BROJA! Stvar je u tome što to zapravo nije serijski broj, nego model.

Nažalost, nisam prije primjetio temu...

 

Naravno, nije serijski broj nego model, ali svejedno je glupo na oba modula pisati 2G kad zapravo nisu.

Imao sam već hrpu tih kingston kitova sa takvim debilnim oznakama u rukama pa mi je poznato njihovo označavanje...

 

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
12 godina
neaktivan
offline
Poznaje samo 2GB RAM-a od 4GB

a jebga i ja sam procitao 2g na njima ... kontao 2gb  sorry

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.4.2014 23:54 (AnatoliaRelax).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Poznaje samo 2GB RAM-a od 4GB
XXX-Man kaže...
Naravno, nije serijski broj nego model, ali svejedno je glupo na oba modula pisati 2G kad zapravo nisu.

Imao sam već hrpu tih kingston kitova sa takvim debilnim oznakama u rukama pa mi je poznato njihovo označavanje...

Hm... Nisam u rukama nikad imao tako neki kit pa ni ne znam kako ih označavaju.

 

Gledam sad sliku: http://www.biggerbids.com/members/images/15908/public/1885657_100-4881.jpg

 

Nigdje na modulu ne piše da ima 2 GB. Ako bi se išta moglo protumačiti kao 2 GB, onda bi to bilo ono /2G iza naziva modela (tj. oznake kita), ali isto tako na naljepnici piše KIT OF 2.

 

AnatoliaRelax kaže...

a jebga i ja sam procitao 2gb na njima ...sorry

Umjesto da si se mučio s prepisivanjem "serijskog broja" (i pritom nas zeznuo na dva načina - sam si napisao da je to 2x2GB i još si napisao da je to serijski broj, a nije), mogao si uploadati sliku pa bi te odmah netko pitao po čemu si zaključio da su to dvogigabajtni moduli. {#}

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.4.2014 23:54 (mbaksa).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Poznaje samo 2GB RAM-a od 4GB

mislio zam od /2G   da se radi o 2GB ....   90% bi nasjeli 

16 godina
moderator
offline
Re: Poznaje samo 2GB RAM-a od 4GB
AnatoliaRelax kaže...

mislio zam od /2G   da se radi o 2GB ....   90% bi nasjeli 

To što ti nasjedaš na takve stvari, ne znači da i drugi nasjedaju. {#}

12 godina
neaktivan
offline
Re: Poznaje samo 2GB RAM-a od 4GB

sam si nasjeo...ako si iskusan onda ces pogledati detaljno koji je modul i sta vec...nisam dzabe stavio sve zive i mrtve podatke ....ja nisam iskusan u ovoj bransi ali tamo gdje jesam znam gdje mi je prvi korak...;)  

14 godina
moderator
offline
Re: Poznaje samo 2GB RAM-a od 4GB
mbaksa kaže...

Hm... Nisam u rukama nikad imao tako neki kit pa ni ne znam kako ih označavaju.

 

Gledam sad sliku: http://www.biggerbids.com/members/images/15908/public/1885657_100-4881.jpg

 

Nigdje na modulu ne piše da ima 2 GB. Ako bi se išta moglo protumačiti kao 2 GB, onda bi to bilo ono /2G iza naziva modela (tj. oznake kita), ali isto tako na naljepnici piše KIT OF 2.

Mnogi tako označavaju, ali napišu lijepo ispod toga koja je količina memorije na samoj pločici.

Evo npr kit koji trenutno imam u kompu

http://www.gskill.com/en/product/f2-8500cl5d-2gbpk

 

AnatoliaRelax kaže...

mislio zam od /2G   da se radi o 2GB ....   90% bi nasjeli 

Nebi.

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
16 godina
moderator
offline
Re: Poznaje samo 2GB RAM-a od 4GB
AnatoliaRelax kaže...

sam si nasjeo...ako si iskusan onda ces pogledati detaljno koji je modul i sta vec...nisam dzabe stavio sve zive i mrtve podatke

Na što konkretno sam ja to nasjeo? Nasjeo sam na tvoje neistine i dezinformacije, a ne na ono što piše na modulu. Nasjeo sam na to što sam mislio da znaš kakve module imaš, jer nisi dao razloga da smatramo da si nisi sposoban provjeriti kojeg kapaciteta su ti moduli, odnosno da kad već nisi sposoban utvrditi koji je kapacitet modula da si dovoljno pošten da kažeš da ne znaš koji je kapacitet, ali misliš da je "taj i taj".

 

Ne brini, neću više, kad sad znam da si informatički nepismen i nekorektan (svoje pogrešne zaključke predstavljaš ko činjenice).

 

Da, džabe si stavio "sve žive i mrtve podatke" kad nas nisi informirao, nego dezinformirao. Napisao si da je to 2x2GB i napisao si da je ono serijski broj, A NIŠTA OD TOGA NIJE BILA ISTINA!

 

I ne - ti si nasjeo, no mi ne bismo. Nisi korektan.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Poznaje samo 2GB RAM-a od 4GB
mbaksa kaže...
AnatoliaRelax kaže...

sam si nasjeo...ako si iskusan onda ces pogledati detaljno koji je modul i sta vec...nisam dzabe stavio sve zive i mrtve podatke

Na što konkretno sam ja to nasjeo? Nasjeo sam na tvoje neistine i dezinformacije, a ne na ono što piše na modulu. Nasjeo sam na to što sam mislio da znaš kakve module imaš, jer nisi dao razloga da smatramo da si nisi sposoban provjeriti kojeg kapaciteta su ti moduli, odnosno da kad već nisi sposoban utvrditi koji je kapacitet modula da si dovoljno pošten da kažeš da ne znaš koji je kapacitet, ali misliš da je "taj i taj".

 

Ne brini, neću više, kad sad znam da si informatički nepismen i nekorektan (svoje pogrešne zaključke predstavljaš ko činjenice).

 

Da, džabe si stavio "sve žive i mrtve podatke" kad nas nisi informirao, nego dezinformirao. Napisao si da je to 2x2GB i napisao si da je ono serijski broj, A NIŠTA OD TOGA NIJE BILA ISTINA!

 

I ne - ti si nasjeo, no mi ne bismo. Nisi korektan.

aha, znači ti uvijek krećeš od pretpostavke da se na forum za pomoć o nekim osnovnim stvarima javljaju informaticki načitani ljudi. Ako znas da se radi o modulu a ne s/n onda tebi ta moja napisana greska "s/n" ne predstavlja problem , i gledam sad par drugih kartica gdje kolicina memorije oznacena kao /1G ili /2G   sto odgovara i stvarnom kapacitetu... i sta je toliko strasno ako sam ja pomislio da se zaista i kod ove kartice od kit-a radi o 2gb .... ali ok hvala ipak i izvinjavam se jos jednum sad znam da nije vjerovati tim oznakama dok detaljno ne pregledam karticu 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice