Prašnjavost zaključana tema

poruka: 38
|
čitano: 8.659
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Prašnjavost

problem je u tome što brdo prašine ide do mog kompa...

 

moj ventilator od matične je prvo šteko, pa presto raditi...

i neki dan kad sam ozbiljnije počeo čistiti komp od prašnjavosti, palo meni napamet da mi vent neradi od glupe prašine...

e, sad, mako sam kućište od venta i mako brdo prašine, i nauljio proc, jer se teško okreto, nakon jedne kapi je proradio ko lud...

 

sad je problem što pri uključivanju kompa, isto mi pokazuje da vent neradi ko kad zastvarno nije radio.

i pomalo skvići...

 

nemogu kupit novi jer je ovaj posebno skućen, i mal...

 

imam matičnu A8N5X

 

nije sad baš neki problem, jer ionako ću za 2-3 mjeseca kupit novu matičnu sa procom...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prašnjavost

odi na benzinsku i ispuši kompresorom ako nemaš svoj ili susjedov!

16 godina
neaktivan
offline
Prašnjavost

Ja iman zračnu pumpu koju sam dobia sa zračnim madracima. Zračni madraci su popucali po šavovima nakon prvog korištenja (teška kvaliteta), ali zračna pumpa služi odlično, ima razne nastavke za svašta napumpati, odlično ispuše prašinu iz coolera punog prašine, a može poslužiti i za hlađenje liti ako nemaš ništa bolje...

Osmijeh

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prašnjavost
ZVONJOLA kaže...

odi na benzinsku i ispuši kompresorom ako nemaš svoj ili susjedov!

  Ko je tebi puhnuo u glavu??
U  komprimiranom  zraku  na  benzinskoj  ima  ulja.
Takav  savjet  i  nije  baš  najpametniji.
A  i  jesi  li  razmišljao  o  pritisku?
Ima  mislim  negdje  za  kupit  komprimirani  zrak  u  spreju.
Cisti  bez  ulja.
To  možeš  uzet.
Nikako  kompresor 

C2D@3360mhz@1,35V,GA-P35-DS4,2GB DDR2 Kingmax@960mhz@2,2V
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prašnjavost

Koja debilana !?!
Srestvo za ispuhivanje -----ROLINE------(Komprimirani zrak smiksan s elektrocleanerom)

16 godina
neaktivan
offline
Prašnjavost

to s kompresorom i nije loša ideja, no nemože se, jer se prašina sljepi pa je nemoš maknut ni lud...

inače se tako mobiteli čiste...

 

Verbatim kaže...

Koja debilana !?!
Srestvo za ispuhivanje -----ROLINE------(Komprimirani zrak smiksan s elektrocleanerom)

 šta je to?
di to ima? (stoposto ima sam u zagrebu i većim gradovima...

i stpopsto košta, a nisam baš sretan kad dajem para ovako...

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.3.2008 21:53 (albundi).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prašnjavost

Komprimirani zrak s benzinske crpke za ispuhivanje matične ploče

je suluda zamisao.

Osim što je taj zrak prevelikog tlaka, i što ima ulja,

ima i vode u sebi (kondenzirana vlaga iz zraka)

 

Orginalno srestvo za ispuhivanje naziva se  Roline "Air-Duster"

(guglaj), služi za ispuhivanje tipkovnice, monitora , matične, ventilatora,

.... To je tkz. sprej  (komprimirani zrak s elekrocleanerom)

Elektrocleaner služio za čišćenje električnih kontakata, jer se na istim skuplja vlaga (pozelene),

a nakupine vlage na el.spojevima djeluju kao izolator.

 

Cijena je 59,00kn s PDV-om.

 

Ima ih kupiti u svakoj ozbiljnijoj informatičkoj trgovini.

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Prašnjavost
Joj ja imam bas extra stvar za to.. Mati mi uzela onaj rovus aqua usisivac i uz njega dobila onaj mali :D, masovno ga koristim, jos na njega mozes spojiti ono plasticno crijevo kao kod velikih usisivaca :D i mogu ti reci odlicno obavlja svoj posao :D...
16 godina
neaktivan
offline
Prašnjavost

da, ja sam rastavio ventilator (sam ono metalno kučište) od matične, i malo ga nauljio, dal se to smije?

mislim, od prašine se i otežano vrtio, to jest nikako...

 

sada mi radi super, no zbog nekog čudnog razloga na početku mi piše da mi vent neradi ili slabo radi, i da stisnem f1 za nastavak...

sad pitam dal je moglo doć do greške tamo di ovaj kuži dal ovo radi il ne, ili stvarno neradi baš dobro?

 

meni po izgledu radi sasvim uredu, vrti se brzo i to...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prašnjavost

Možeš nauljiti malo osovinu ventilatora, ali ne previše.

 

Vjerovatno je problem u naponu koji dobiva ventilator,

pokušaj očistiti kontakte, ali pažljivo.

 

 

16 godina
offline
RE: Prašnjavost
Verbatim kaže...

 

 Orginalno srestvo za ispuhivanje naziva se  Roline "Air-Duster" 

Cijena je 59,00kn s PDV-om.

 

Ima ih kupiti u svakoj ozbiljnijoj informatičkoj trgovini.

 

 Odlična stvar! Mislim da ću si i ja ubost par komada tih sprejeva. Za koliko čišćenja je dovoljan jedan sprej? (kako brzo se potroši otprilike)

Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prašnjavost

Hm,... ovisi, volumen "spremnika" je 400 ml, ako želiš temeljito

propuhati i očistiti kontakte, recimo za dva puta.

Osobno, svaka 3 mjeseca vršim ispuhivanje i čišćenje kontakata.

Osim toga u kučište postavim kesicu sa silica gelom (zrnca),

služi za upijanje vlage.

16 godina
neaktivan
offline
Prašnjavost

kakva vlaga...

kome ima vlage u kompu?

mislim da nema, jer kad se zagrije komp, nema uopče vlage...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prašnjavost
albundi kaže...

kakva vlaga...

kome ima vlage u kompu?

mislim da nema, jer kad se zagrije komp, nema uopče vlage..

 Vlaga (vodena para) je sastavnio dio zraka.
...jer kad se zagrije komp, nema uopče vlage.. Što  nestane, ćiri bu, čiri ba
Mora se negdje kondezirati...nije to sad prolom oblaka
 ....ali s vremenom korodiraju kontakti (pozelenu, pocrnu)

16 godina
neaktivan
offline
Prašnjavost

moguće, no meni se nije desilo, pa neznam...

 

očistio sam kontakte, iako nisu bili prljavi...

ništa, nije pomoglo...

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.3.2008 14:23 (albundi).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Prašnjavost

još nešto...

pošto kada mi je rikno vent, rastavio sam komp, i opet sastavio...

nije radio još uvjek vent...

tek sam sad skužio da mi govori da mi neradi vent od proca...

(stvarno nisam gledo, jer sam automacki mislio da mi neradi od matične, jer nije radio od matične, a on proca radi)

stvar je u tom što vent od proca savršeno radi svoj poso...

i sad pitam, dal je važno u koji utor savim vent od proca? (imam u blizini par utora za vent...)

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prašnjavost
trebaš onda u biosu iskljucit da ga automatski regulira.
Tak onda bios ni ne javlja da vent neide.
Prikopcat ga možeš na bilo koji prikljucak za ventilatore.
Samo onda vrti na 100% ili prikljuciš potenciometar pa smanjiš
16 godina
neaktivan
offline
Prašnjavost

evo, ipak sam malo mjenjao to di se ukapča vent, i sada sam potrefio onaj izvor za vent od proca...

znači ipak je bitno...

sad radi bez problema...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Prašnjavost

Ako imaš vješte ruke i ako se želiš riješiti buke i ventilatora na ploči, učini što i ja. Uzmi hladnjk sa nekog starog pentiuma 2 ili slično i malo se pozabavi sa dimenzijama, ako si vješt možeš ga izrezati tako da ti zaobilazi sve kondenzatore, oscilatore i ostale komponente, možeš se lijepo zabaviti. Ako želiš vidjeti moju sliku odi na temu slike vašeg hardvera.

Moraš samo pazit na razmak tj. pozicije rupa na hladnjaku kako bi ga mogao pričvrstiti na ploču. Naravno nemoj zaboravit pastu stavit. Sve što ti je potrebno od alata je pila i bušilica. Ako se pitaš otkud mi ideja pročitaj Bug mislim da je broj 182, u njemu se nalazi postupak ali za grafičke kartice, što je skoro idenično chipsetu. Ja imam već dvije godine a8n-sli i imao sam isti problem.


Athlon64 3200+ @2375 (250×9.5), 2×1gb Transcend@475, Asus8800gt, AsusA8N SLI,
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Prašnjavost

Ako se pitaš koje su temperature, meni ne prelazi 29°C, ali jedan vent neposredno puše po njemu pa ga hladi, a i još trebam ljeto dočekat.

Mislim da neće prelazit nekih 34, 35°C što je sasvim ok jer i sa ventom nije bilo manje.

Najvažnije je imati dobar propuh kompu i nema problema sa pasivnim hladnjacima.


Athlon64 3200+ @2375 (250×9.5), 2×1gb Transcend@475, Asus8800gt, AsusA8N SLI,
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prašnjavost

evo danas sam očistio komp sa kompresorom kao i 10-ak puta do sada i gle čuda,sve radi kao i prvog dana.samo pazit na udaljenost od komponentikoje ne smije biti manja od20 cm

16 godina
offline
RE: Prašnjavost
LUXX kaže...
ZVONJOLA kaže...

odi na benzinsku i ispuši kompresorom ako nemaš svoj ili susjedov!

  Ko je tebi puhnuo u glavu??
U  komprimiranom  zraku  na  benzinskoj  ima  ulja.
Takav  savjet  i  nije  baš  najpametniji.
A  i  jesi  li  razmišljao  o  pritisku?
Ima  mislim  negdje  za  kupit  komprimirani  zrak  u  spreju.
Cisti  bez  ulja.
To  možeš  uzet.
Nikako  kompresor 

 Nesto tisuca puta radjeno - i nikad problema.
Ne znam odakle te price o vodi i ulju... Osmijeh
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prašnjavost
Uzmeš fen (ako jako puše) i isključiš zagrijavanje zraka. Radi čuda za redovito čišćenje kompa od prašine doma.(ne za skorenu prašinu koja je tamo već godinu dana).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prašnjavost

Zar dopustate da vam se nakupi prasina u Kucistu,pogotovo ako imate providnu stranicu.NO COMMENT


Extreme_Tech
16 godina
offline
RE: Prašnjavost
Extreme_Tech kaže...

Zar dopustate da vam se nakupi prasina u Kucistu,pogotovo ako imate providnu stranicu.NO COMMENT


 Vidio sam i radio na desetinama tisuca racunala u zivotu, ali prozirnu stranicu sam vidio na manje od deset racunala. Osmijeh
A prasina uopce nije toliki problem koliko se opcenito misli da je, osim u jako specificnim uvjetima.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prašnjavost

A koliko imas godina bogati????

 

Kad neko ima malo bolje komponente kao 8800 GTX,ima 3 ili 4 HD-a,maticnu Abit Fatal1ty...ima Dual Orb cooler na AMD X2 6400+ Black Edition onda uzima providnu stranicu,da istakne te komponente.Jer danas ce rijetko ko kupiti kuciste bez providne stranice...Cudi me,jer evo ja se isto bavim racunarima pa sam na stotine racunara popravljao i skoro svaki drugi ima ThermalTake-ovo kuciste.I bez obzira imas li providnu stranicu ili ne,Trebas voditi racuna da ti nebude prasine u kucistu,a pogotovo da ti se brzina ventilatora smanji zbog prasine.Sumnjam da neko voli prljavstinu.Verbatim kakve bogati vlage u kucistu,jesi li ti normalan.Da ima vlage sigurno ti kompenente poput maticne ploce nebi radile...Zato suti bogati....

 

Extreme_Tech
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.4.2008 13:41 (Extreme_Tech).
16 godina
neaktivan
offline
Prašnjavost

Može li se razgovarati bez "bogati" i napadanja?

MOŽE!!

Malo  kulturnije  molim!


Athlon X2 5000+@ 3200mhz,Gigabyte GA-MA770-DS3,Geil ultra 2x1gb, Gigabyte radeon HD 3870
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Prašnjavost
Extreme_Tech kaže...

A koliko imas godina bogati????

 

Kad neko ima malo bolje komponente kao 8800 GTX,ima 3 ili 4 HD-a,maticnu Abit Fatal1ty...ima Dual Orb cooler na AMD X2 6400+ Black Edition onda uzima providnu stranicu,da istakne te komponente.Jer danas ce rijetko ko kupiti kuciste bez providne stranice...Cudi me,jer evo ja se isto bavim racunarima pa sam na stotine racunara popravljao i skoro svaki drugi ima ThermalTake-ovo kuciste.I bez obzira imas li providnu stranicu ili ne,Trebas voditi racuna da ti nebude prasine u kucistu,a pogotovo da ti se brzina ventilatora smanji zbog prasine.Sumnjam da neko voli prljavstinu.Verbatim kakve bogati vlage u kucistu,jesi li ti normalan.Da ima vlage sigurno ti kompenente poput maticne ploce nebi radile...Zato suti bogati....

 

 38.
I sve sto si nabrojao je vecini ljudi s kojima radim dosta standardna stvar (da ne kazem da ima brda radnih stanica cije konfiguracije su miljama ispred ove) i kante drze ispod stola - jer su samo kante.
S druge strane, sva prava oprema je dimenzionirana bez prevelike potrebe za drzavanjem, ciscenje prasine (ako su losi uvjeti okoline) jednom godisnje i to je to.
Prozirne stranice i slicne gluposti sluze samo za sminku, ne radu masine.
16 godina
offline
RE: Prašnjavost
Extreme_Tech kaže...

A koliko imas godina bogati????

 

Kad neko ima malo bolje komponente kao 8800 GTX,ima 3 ili 4 HD-a,maticnu Abit Fatal1ty...ima Dual Orb cooler na AMD X2 6400+ Black Edition onda uzima providnu stranicu,da istakne te komponente.Jer danas ce rijetko ko kupiti kuciste bez providne stranice...Cudi me,jer evo ja se isto bavim racunarima pa sam na stotine racunara popravljao i skoro svaki drugi ima ThermalTake-ovo kuciste.I bez obzira imas li providnu stranicu ili ne,Trebas voditi racuna da ti nebude prasine u kucistu,a pogotovo da ti se brzina ventilatora smanji zbog prasine.Sumnjam da neko voli prljavstinu.Verbatim kakve bogati vlage u kucistu,jesi li ti normalan.Da ima vlage sigurno ti kompenente poput maticne ploce nebi radile...Zato suti bogati....

 

 Kako znaš da je čovjek bogat? Možda je samo uštedio za novi stroj...
Belji se

Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
16 godina
protjeran
offline
Prašnjavost

WD-40 radi cuda sa ventilatorima, koristi umjereno.


Zlo i Naopako
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice