Pregrijavanje graficke....

poruka: 16
|
čitano: 7.624
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje graficke....

E ovako.....prije par dana sam kupio Gigabyte radeon 2600 xt sa 256 RAMa ddr3 memorije.I tek sinoc sam primjetio da se graficka pregrijava,a sa Everestom sam saznao i koliko.Dok igram neke zahtjevnije igre temperatura skoci i na 78-80 stupnjeva,a radna temperatura je oko 60 stupnjeva.Graficka ima pasivno hladjenje,nekakav ogroman radijator sa imenom " silent pipe 2".

Samo  me  zanima  jesu to normalne  temperature  za nju?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pregrijavanje graficke....
Jole kaže...

E ovako.....prije par dana sam kupio Gigabyte radeon 2600 xt sa 256 RAMa ddr3 memorije.I tek sinoc sam primjetio da se graficka pregrijava,a sa Everestom sam saznao i koliko.Dok igram neke zahtjevnije igre temperatura skoci i na 78-80 stupnjeva,a radna temperatura je oko 60 stupnjeva.Graficka ima pasivno hladjenje,nekakav ogroman radijator sa imenom " silent pipe 2".

Samo  me  zanima  jesu to normalne  temperature  za nju?

 odgovorio si sam na svoje pitanje. ako ti se nista ne dogada onda je normalno.

[EDIT]

zasto ovo nije pod "graficke kartice"?

***em sve! (mislim ovo je opaka psovka, ne opisivanje mog ljubavnog života)
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.7.2008 22:13 (r420r).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pregrijavanje graficke....

Pa za sad se nista ne dogada,al ne znam koliko dugo moze izdrzavati tako velike temperature......

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Pregrijavanje graficke....

posto vidim da si toliko paranoican da ne vjerujes cak ni inzinjerima koji rade u gigabytu (i vjerojatno znaju sta rade), grafika ti sigurno moze izdrzat i temparature vece od 100°C... ako si jos paranoican, slobodno stavi cooler da puse po grafickoj...

***em sve! (mislim ovo je opaka psovka, ne opisivanje mog ljubavnog života)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pregrijavanje graficke....
r420r kaže...

posto vidim da si toliko paranoican da ne vjerujes cak ni inzinjerima koji rade u gigabytu (i vjerojatno znaju sta rade), grafika ti sigurno moze izdrzat i temparature vece od 100°C... ako si jos paranoican, slobodno stavi cooler da puse po grafickoj...

 Gledaj ja imam 8800GTNamigiva i temperature mi se s stock coolerom dignu i do 93C (brzina na automatic) s mojim podešavanjem malo manje al razlika je mala.
Da se vratim na temu kolko grafa izdrži temperature. Negdje sam čitao kako ova moja može raditi i do 130C (NESLUŽBENO) teoretski točno.Šutim
Samo je pitanje koliko vremena može izdržati u radnom vijeku. DA radi a s ovih 130C sigurno vrloo malo makar su to INŽINJERI rekli nekome u mailu.
INŽINJERI su je vrtili na 130c tokom 3 do 4 mjeseca dok su je testirali ali ja je ne namjeravam imati manje od 3 GODINECool pa sumnjam kako bi temperature mogle i morale biti iznad 85C da sve normalno radi i nepregrijava se.(smanjuje se radni vijek) svega.Belji se
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pregrijavanje graficke....
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pregrijavanje graficke....
PBlack Vision kaže...
 Potpuno se slažem s ovime. Pasivno hlađenje + solidan OC= pakao. A o dugoviječnosti da ne pričamo.
Bez solidnoga OC 10c temperature sigurno manje+ jedan 92mm fan = raj.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pregrijavanje graficke....

od kud ste vi izvukli zakljucak da se tu nesta pregrijava?!

***em sve! (mislim ovo je opaka psovka, ne opisivanje mog ljubavnog života)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pregrijavanje graficke....
r420r kaže...

od kud ste vi izvukli zakljucak da se tu nesta pregrijava?!

  htio sam mu pokazati da se njegova ne pregrijava jer piše da je ova normalno podnosila  100°c
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pregrijavanje graficke....

temperature su normalne moze ta grafa i do 120 stupnjeva, ali ako te to bas jako muci pozavbavi se s protokom zraka u kucistu ili jednostavno metni nekog zalmana na grafu pa onda mos i klokat˘˘

13 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje graficke....

e ljudi jaa imam Saphirre 4650 low profile ddr2 512mb grafu i sad prije 1god sam mogo igrat mw2 i cod 4 na 1920×1080 rezoluciji sa jedno 35 FPS-a i sad zadnjih tjdean dana kad igram cod 4 multy stalno mi se gasi PC zbog pregrijavanja grafe može mi neko pomoć ??

FrankY
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrijavanje graficke....
AsAsiN kaže...

e ljudi jaa imam Saphirre 4650 low profile ddr2 512mb grafu i sad prije 1god sam mogo igrat mw2 i cod 4 na 1920×1080 rezoluciji sa jedno 35 FPS-a i sad zadnjih tjdean dana kad igram cod 4 multy stalno mi se gasi PC zbog pregrijavanja grafe može mi neko pomoć ??

Pa nemamo ti sta pomoci otvori kuciste ocisti od prasine sve sto ima prasinu na sebi i trebalo bi bit ok.

 

Jedino mozda da kupis ovo http://www.protis.hr/products/details/komprimirani-zrak-air-duster/9236

14 godina
offline
Re: Pregrijavanje graficke....
assasin promjeni termalnu pastu..imas za 10kn u linksu
GAMERS DONT DIE, THEY RESPAWN Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis...
13 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje graficke....

znam da nije baš tem za to al daj mi recite dal je ova 6570 ddr3 sapphire iz protisa dovoljna za igrat mw2 na max na rezoluciji 1920×1080 ?

FrankY
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pregrijavanje graficke....
za na med detaljima je dosta..high ces imat malo fps al uzmi superr je graficka
GAMERS DONT DIE, THEY RESPAWN Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis...
14 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje graficke....

uzmi rade sa gddr5 memorijom ako nema para uzmi 5670 sa gddr5 il 5570

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice