Preslabo napajanje? zaključana tema

poruka: 3
|
čitano: 851
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
online
Preslabo napajanje?

Pozdrav, imam slijedeći PC (što mi je pomogla složiti ekipa ovdje na forumu) i imam problem da mi se nekad dogodi da monitor prestane raditi (nema izvor iz PCja) i nakon par sekundi i PC prestane reagirati, a i dalje je upaljen i čujem kako radi.

 

Kad mi je stigao složen PC i sve kutije od komponenti, vidio sam da je za grafu preporučeno napajanje 500W, a moje je 450W (single-rail), pa sad ne znam može li to biti problem.

 

PC:

AllIn: Zalman ZM-T4

PSU: XFX Pro 450W, 80+

MBO: Asus H81M-E

CPU: Intel Core i5-4440

GPU: Sapphire R7 260X OC, 2GB GDDR5

RAM: 8GB KINGSTON DDR3 (1600MHz)

HDD: 1TB WD 3.5", 64MB, SATA III-600, 7200rpm

ODD: LG GH24NS

 
0 1 hvala 0
13 godina
online
Re: Preslabo napajanje?
ministar kaže...

Po drugi puta, pitaj u ovoj temi i budeš dobio pomoć, napajanje je lagano overkill, a kamoli preslabo.

Prestani trollati forum.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/razni-hardverski-problemi/zamrzavanje-racunala/36589.aspx?page=4&jumpto=4292290&sort=asc&view=flat

 

{#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.7.2014 13:26 (Valentin17).
11 godina
offline
Re: Preslabo napajanje?

Napajanje je i više nego dovoljno za tvoju konfiguraciju koja u max loadu vjerojatno ne ide više od 200-250 W. 

To ti se dogodi dok igraš, radiš nešto na računalu ili dok se ne koristi? Moglo bi biti da ti se pri idleu uključi Haswell-ov C6/C7 state kojeg tvoje napajanje ne podržava te ti se zato sruši sustav. Probaj uči u BIOS i isključiti C states, ako već nisu isključeni, a u tom slučaju sumnja ide na neispravnu grafičku ili napajanje iako sumnjam. Moguće da i neki kablovi nisu dobro spojeni ili nešto sl.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice