Problem sa DVD citacem/przacem

poruka: 18
|
čitano: 1.802
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Problem sa DVD citacem/przacem

Pozdrav,

Imam problem sa dvd citacem. U biosu ga prepoznaje, zatim lampica ona zelena svijetli lopatica izlazi, kad stavim CD/DVD nece da ga ucita. Mjenjao sam SATA kabal danas opet nece, mjenjao sam napojno kablo opet nece. Ne znam vise sta da pokusam posto mi treba optika da dignem sistem, preko usb sam pokusavao 2 puta sa dva razlicita OS izbacuje neke errore tokom instlacije OS.
Ako moze neki savjet ili nesta ? 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa DVD citacem/przacem

Zaboravio sam da napisem ovo je sve pocelo od kad sam dobio novi HDD od 200GB i prikopco sam ga na maticnu i od tada optika vise ne radi. 

15 godina
neaktivan
offline
Problem sa DVD citacem/przacem

Pretpostavljam da je CD dobar (i naravno original).
Onda pokušaj s drugim čitačem (ako ga pokazuje u biosu).

 

Btw. slobodno napišeš koji su to erori prilikom instalacije s USB-a.

--------------------------------------------------------------------------------------------
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.9.2015 16:34 (zerocool12).
 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa DVD citacem/przacem

Sa ovim CD-om sam i ranije dizao sisteme 10-tak puta sve je bilo uredno.
A error koji izbacuje ako se ne varam je isao ovako" error 0xc00000e9" 

edit

nije taj error probat cu u History na pregledniku da pronadjem posto sam googlao u vezi ovoga errora

 

edit2:
ponovu cu pokrenuti instalaciju pa da vidim tacno kako error ide posto ne mogu da pronadjem u history

 

edit3:
prikopcao sam stari HDD na kome je instaliran neki OS sedmica i udjem u My Computer ubacim CD u citac nece da otvara ponovo . 

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.9.2015 16:46 (Paich).
8 godina
odjavljen
offline
Problem sa DVD citacem/przacem

Kao prvo, kabel.

 

Kao drugo, jesu li stvarno u pitanju SATA disk i SATA optički uređaj?

bolje.hr - Bolje je hrvatski!
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.9.2015 16:48 (Arendelle).
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa DVD citacem/przacem

u pitanju je SATA opticki uredjaj koji ne radi od kada sam prikopcao  na maticnu plocu novi HDD
Sata kabal koji povezuje maticnu plocu i opticki uredjaj je ispravan danas sam ga novog kupio.

12 godina
offline
Re: Problem sa DVD citacem/przacem

Možda je hdd neispravan iako je novi.

Moguće da zbog bad sectora na disku ne možeš instalirati OS

8 godina
neaktivan
offline
Problem sa DVD citacem/przacem

error koji izbacuje na 3% je :
Neki text.....

Error code : 0x8007045D

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Problem sa DVD citacem/przacem
Paich kaže...

u pitanju je SATA opticki uredjaj koji ne radi od kada sam prikopcao  na maticnu plocu novi HDD
Sata kabal koji povezuje maticnu plocu i opticki uredjaj je ispravan danas sam ga novog kupio.

 Kao prvo, kabel. :D

 

Kao drugo, što si kupio? Novi SATA kabel kojim si povezao optički uređaj s matičnom pločom ili cijeli novi optički uređaj? Ako je u pitanju ova druga mogućnost, onda ti ostaju dvije mogućnosti: nešto ne valja u BIOS-u ili je HDD neispravan. Isprobaj i jedno i drugo u drugom računalu ako imaš tu mogućnost.

 

EDIT - Jesi li probao pokrenuti instalaciju Windowsa na stari disk? Ovaj kôd pogreške kazuje da imaš I/O pogrešku.

bolje.hr - Bolje je hrvatski!
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.9.2015 16:59 (Arendelle).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa DVD citacem/przacem

Kupio sam kabal :D

Optika ne radi ni na starom HDD ni na novom HDD.
Bios sam restartovo ali opet nista .
Nekad tokom instalacije Windows 7 na novi HDD priliko bootanja sa USB pise:
BOOTMGR is missing
Press Ctrl + alt + del to restart
Ne znam zbog cega je ovo sve. :/

8 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa DVD citacem/przacem

probao sam da pokrenem instalaciju na starom HDD ali opet ne radi optika .

12 godina
offline
Re: Problem sa DVD citacem/przacem

Čudno je to sve kod tebe.

1.Provjerio bi sve te kablove.

2.Probaj zamijeniti SATA portove na koji su ti spojeni uređaji.

3.Možda je problem u mediju?

 

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa DVD citacem/przacem

1. Provjeri sam sve kablove sve je fino ustekano

2.Mjenjao sam SATA portove sve kombinacije 
3. Medija nije problem stavljao sam vise diskova nije ne ocitava

12 godina
offline
Problem sa DVD citacem/przacem

Ako možeš negdje skinut hiren cd s neta,napravi to i stavi ga na stick.

Bootaj s njega,ispitaj tvrdi disk i radnu memoriju.

Ako je to ispravno i kabeli isto onda nema puno pametovanja.

Ili je neispravan medij koristiš,optički uređaj ili na kraju svega sata port na matičnoj.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa DVD citacem/przacem

da ispitam novi HDD ili stari ? 

15 godina
offline
Problem sa DVD citacem/przacem

kao prvo: kabel (mi ga krstimo, on prdi). dakle: kabel, kabela, kabelu, kabel, oj kabelu, kabelu, kabelom.

 

 

kao osmo: optički uređaji nisu skupi (a niti osobito neohodni). kupi nov. meni je poradi cigaretnog dima krepavao približno po jedan svaka dva mjeseca. nedavno sam nabavio vanjski (USB), priključujem ga prema potrebi i sve je u redu. dimi se i dalje. činjenica jest da sam imao poteškoća s BUG-ovim medijima (dvoslojni) na svim uređajima i gotovo uvijek (sad na vanjskom uređaju više ne). iz tvojeg opisa sumnjam da je problem u ploči, disku ili kabelu. u BIOS-u odaberi CD ROM kao prvi uređaj za podizanje sustava (HDD kao drugi), trajno ili privremeno (F12), i opleti. alternativno: nađi žrtvu koja se kuži u to i prepusti joj posao. ti skuhaj pivo i nareži rakiju. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.9.2015 17:23 (Ajar).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa DVD citacem/przacem
nađi žrtvu koja se kuži u to i prepusti joj posao. ti skuhaj pivo i nareži rakiju. 

 U pravu si. 
Ja ne znam sta da radim vise pa cu prepustiti ljudima koji su zavrsili skolu i primaju placu za to sto rade :) 
Servis i cao :)
Hvala svima koji su pogledali temu , odgovorili itd.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Problem sa DVD citacem/przacem
Paich kaže...

 U pravu si. 
Ja ne znam sta da radim vise pa cu prepustiti ljudima koji su zavrsili skolu i primaju placu za to sto rade :) 
Servis i cao :)
Hvala svima koji su pogledali temu , odgovorili itd.

 Pa imaš li kakvo drugo računalo pokraj sebe? Stvar je vrlo jednostavna - spoji istim kabelima (kablovi su drvene posude za vodu/tekućinu) iste uređaje (čvrsti disk i optički uređaj) na drugo računalo, tj. matičnu ploču. Zatim iskoristi dobru metodu eliminacije i pronašao si krivca. Nije baš da će "ljudi koji su završili školu" raditi nešto drugo, danas svi takvi šljakeri rabe ili neku vrstu dijagnostike (ovdje predložen Hiren's BootCD) ili metodu eliminacije.

 

Usput, škola nije garancija nizašto. Pogotovo današnje elektrotehničke koje bi svatko prošao gluh, slijep i retardiran s odličnim uspjehom.

bolje.hr - Bolje je hrvatski!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice