Problem s grafickom

poruka: 8
|
čitano: 1.661
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Problem s grafickom

Pozdrav!
Imam problema sa grafickom karticom.
Graficka je Gigabyte 7870 2GB koju sam nazalost kupio polovnu. Graficka je radila normalno vec 3 tjedna. Heaven Benchmark sam vrtio dva sata prvi dan i sve je bilo bez greske.
Brat mi igra Blade & Soul i samo kod te igre mu se nekad znala zamrznut slika i morao je restartati komp. Zadnji put mu se to isto desilo i kak je ugasio komp vise ga nije palio. Kad sam ga ja pokusao upaliti nije vise davala sliku na monitoru.

Sad mi je u kompu stara 9600gt koja ima dodatno 6pinsko napajanje ali radi i bez njega pa nemogu utvrditi dal je napajanje. Napajanje je staro Chieftecovo 550W Model GPS-550AB-A i kod 6pinskog konektora napon mi je 12.08V

PSU Calc na netu je pokazao da uz moje komponente i da je komp upaljen 24/7 treba 364W napajanje a moje ima 360W na 12V rejlu

Graficka izgledom izgleda besprijekorno i u full loadu temp su bile max 49 stupnjeva

 

Specifikacije su:
CPU: AMD x4 860k

GPU: Gigabyte 7870 2GB

RAM: 12GB Fury HyperX 1866MHz

MBO: ASRock FM2A78M-HD+

HDD: Toshiba 500GB
PSU: CHIEFTEC GPS-550AB-A (550W)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem s grafickom

Znat ćeš jedino ako probaš sa drugim ispravnim napajanjem jer moraš od nečeg krenut, ako je napon stabilan na 12v nije uslov da radi ispravno, provjeri i ram

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Problem s grafickom

znaci sad mi je u kompu 9600GT i to isto napajanje, evo komp radi vec skoro 4 dana u komadu bez greske
napajanje nemam drugo, a frendovi imaju preslaba za 7870 da idem kod njih probat, svi imaju onak 20A na 12V+

 

ostale komponente su vise manje nove, tak da nevjerujem da je RAM, jer kazem, za sad sve radi normalno

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem s grafickom

Vjerovatno da je napajanje u pitanju.

Ako imaš blizu servis možeš odnijeti njima da probaju grafičku, vjerovatno ti to neće ni naplatiti.

Ako se ona pokaže ispravnom onda je gotovo sigurno da je napajanje u pitanju.

Napajanja s vremenom gube određen procenat snage i on se najčešće primjeti baš na grafičkoj koja traži dodatno napajanje (putem konektora). 

Čak i ako se grafička pokaže neispravnom postoji dobra mogućnost da je stradala zbog slabog ili nestabilnog napajanja.

 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Problem s grafickom

Evo tocno to sam i ja mislio

Hvala na odgovoru, trebao sam samo potvrdu

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Problem s grafickom

Problem rijesen

 

Graficka pecena u pecnici 9min 200ºC i proradila

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Problem s grafickom
Pilot007 kaže...

Problem rijesen

 

Graficka pecena u pecnici 9min 200ºC i proradila

  Gledam datume poruka i niš mi nije jasno :)

 

 

P.S. kupio si već pečenu grafu, zato je tak brzo crkla.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
neaktivan
offline
Problem s grafickom

ma stajala je pol godine i vise u ladici jer nisam imo di pec, u mojoj pecnici su krepali grijaci

 

i mislio sam tak

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice