Problem sa grafickom

poruka: 6
|
čitano: 1.463
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Problem sa grafickom

Pozdrav svima.

Prije neki dan sam instalirao igru Mass Effect i poceo da je igram. I nakon 5 minuta igranja komp mi se jednostavno ugasio kao da se iskljucio direktno iz struje. Pokusao sam vise puta da ponovo odigram igru ali se uvjek isto desavalo. Pomislio sam da mi se CPU ili GPU pregrijava pa sam otvorio komp i  sve finu ocistio sa kompresorom. Nisam dirao termalnu pastu niti sam stavljao novu. Sve sam ponovo prikacio i upalio komp. Onda sam instaliro ovaj program "CAM" camwebapp.com i pokreno ga da vidim da li se sta zagrijava. Nista, sve je ok bilo dok nisam pokrenuo igru. Kad sam je pokrenuo i poceo da igram na ekranu su mi se pojavile neke tackice,bijele tackice na crnom ekranu. Nista nisam mogao,ali cula se muzika iz igre. Onda sam restartovao komp i kad se upalio vise nista nije bilo isto. Rezolucija se skroz smanjila, ne postoji nigdje informacija o grafickoj tj kad kliknem na radnu povrsinu treba da mi izbaci "nVidia Control panel" ali toga viise nema. Kada pokrenem ovaj program "CAM" isto tako pokazuje da ne postoji graficka. Nesto se desilo sa grafickom ali ne znam sta. Propeler na njoj radi ispravno,ne pregrijava se,monitor fukcionise ali kao da je nema. Komp je ne prepoznaje. 

pokusao sam vratiti sistem ali ne postoji ni jedna tacka za vracanje sistema. Jedino mi preostaje da reinstaliram sistem (Win 10 mi je). Pa ako postoji neka pomoc,ili bilo sta recite mi :)

Hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Problem sa grafickom
Pikolino kaže...

Pozdrav svima.

Prije neki dan sam instalirao igru Mass Effect i poceo da je igram. I nakon 5 minuta igranja komp mi se jednostavno ugasio kao da se iskljucio direktno iz struje. Pokusao sam vise puta da ponovo odigram igru ali se uvjek isto desavalo. Pomislio sam da mi se CPU ili GPU pregrijava pa sam otvorio komp i  sve finu ocistio sa kompresorom. Nisam dirao termalnu pastu niti sam stavljao novu. Sve sam ponovo prikacio i upalio komp. Onda sam instaliro ovaj program "CAM" camwebapp.com i pokreno ga da vidim da li se sta zagrijava. Nista, sve je ok bilo dok nisam pokrenuo igru. Kad sam je pokrenuo i poceo da igram na ekranu su mi se pojavile neke tackice,bijele tackice na crnom ekranu. Nista nisam mogao,ali cula se muzika iz igre. Onda sam restartovao komp i kad se upalio vise nista nije bilo isto. Rezolucija se skroz smanjila, ne postoji nigdje informacija o grafickoj tj kad kliknem na radnu povrsinu treba da mi izbaci "nVidia Control panel" ali toga viise nema. Kada pokrenem ovaj program "CAM" isto tako pokazuje da ne postoji graficka. Nesto se desilo sa grafickom ali ne znam sta. Propeler na njoj radi ispravno,ne pregrijava se,monitor fukcionise ali kao da je nema. Komp je ne prepoznaje. 

pokusao sam vratiti sistem ali ne postoji ni jedna tacka za vracanje sistema. Jedino mi preostaje da reinstaliram sistem (Win 10 mi je). Pa ako postoji neka pomoc,ili bilo sta recite mi :)

Hvala

Po tim točkicama, rekao bih da je crkla. Probaj eventualno maknut ovaj driver i stavit drugi.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa grafickom

Crtice i točkice na ekranu kao i blokiranje kompa je znak da ti je grafička otišla. Vrijeme je za novu. Sistem nemoj reinstalirati jer graficka još malo radi i podržava neka najmanje rezolucije, na ostalima se blokira, ali to ne znači da ti je operativni sisten otišao. Probaj posuditi grafičku sa istim procesorom (amd ili nvidia) i provjeri kako se ponaša. Ako ti matična ploča ima integriranu grafiku, super, probaj preko nje podići sistem (prije toga izvadi ovu problematičnu grafičku).

 

11 godina
neaktivan
offline
Problem sa grafickom

A sta mi se moze desiti ako sa ovom grafickom pokusam da podignem sistem? Jer nemam integriranu.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Problem sa grafickom

Posto sam svakako mislio kupit novi komp, nasao sam jedan pa me zanima sta vi mislite o ovome?:

 

Intel Pentium G4560 Kaby Lake (4 x 3.5 GHz)
Gigabyte H110M-S2, LGA1151
Kingston Fury 8 GB 2400 MHz
WD Caviar Blue 500 GB Sata 6.0
MSI Dual Fan GTX1050-Ti 4 GB GDDR5
MS Phoenix II 500 W

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Problem sa grafickom
Pikolino kaže...

Posto sam svakako mislio kupit novi komp, nasao sam jedan pa me zanima sta vi mislite o ovome?:

 

Intel Pentium G4560 Kaby Lake (4 x 3.5 GHz)
Gigabyte H110M-S2, LGA1151
Kingston Fury 8 GB 2400 MHz
WD Caviar Blue 500 GB Sata 6.0
MSI Dual Fan GTX1050-Ti 4 GB GDDR5
MS Phoenix II 500 W

Napajanje je teško smeće. Je li disk nov? Ako nije, obavezno provjeriti stanje, ali radije bih uzeo SSD. Da bi ova konfiguracija radila, treba ti stariji CPU da flashas BIOS. Zbunjen sam, MS Phoenix II je kućište, odnosno krš od kućišta, ali kakvih 500W? Koliko vidim, ne dolazi sa svojim napajanjem, tako da barem u Fortrona nekakvog uloži.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.4.2017 21:55 (softwaremaniac).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice