Problem s HDDom

poruka: 2
|
čitano: 651
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Problem s HDDom
Instalirao sam windows 10 na svoje računalo i tijekom instalacije sam odabrao opciju za brisanje svega, ali nije uklonio sve s mog tvrdog diska. Preuzeo sam program za brisanje tvrdog diska i u svojoj beskrajnoj mudrosti obrisao sam particiju s naglaskon windowsima na njemu. Sada imam poruku o pogrešci koja kaže DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER. Pokušao sam bootati s USB-a gdje imam Windows 7, ali to ne radi. Odabrao sam USB FDD da se prvi boota, a hard disk drugi i pokušao sam sve USB opcije na izborniku za bootanje. Koristio sam Rufus da stavim Windows na moj USB pa bi trebao biti ispravno na njemu.
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s HDDom
Ptarda kaže...
Instalirao sam windows 10 na svoje računalo i tijekom instalacije sam odabrao opciju za brisanje svega, ali nije uklonio sve s mog tvrdog diska. Preuzeo sam program za brisanje tvrdog diska i u svojoj beskrajnoj mudrosti obrisao sam particiju s naglaskon windowsima na njemu. Sada imam poruku o pogrešci koja kaže DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER. Pokušao sam bootati s USB-a gdje imam Windows 7, ali to ne radi. Odabrao sam USB FDD da se prvi boota, a hard disk drugi i pokušao sam sve USB opcije na izborniku za bootanje. Koristio sam Rufus da stavim Windows na moj USB pa bi trebao biti ispravno na njemu.

 Možeš pokušati ponovo. Bilo bi mi lakše da vidim (stavi sliku) te tvoje boot opcije jer USB FDD je Floppy. Ako imaš optički čitač u računalu, zaprži ISO na neki DVD i bootaj s njega (u BIOS-u treba onda staviti DVD kao 1. uređaj za boot). I da, ti si, koliko shvaćam, instalirao Desetku, nije se sve izbrisalo i ti si onda išao kompletni disk izbrisati? Ako da, onda nema OS-a na kompu pa računalo javlja grešku.

 

P.S. Mislim da nisi trebao prilikom instalacije Desetke stisnuti opciju za brisanje svega jer će se prethodne datoteke smjestiti u mapu Windows.old

Officer Crabtree: God Moaning. The resist-once have accqo-aired a bum. They are going to ex-plod the whaleway brodge.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice