Problem s kompjuterom

poruka: 51
|
čitano: 27.675
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Problem s kompjuterom

Najprije pozdrav svima zamolio bi vas jedan odgovor ak znate imam problem prilikom pokretanja kompjutera on radi ali nedaje sliku na monitor no imam 2 plocice memorije jedna je buffalo a druga kingmax najprije sam mislio da je problem sa memorijom ja sam izvadio buffalo van i ostao je radit na kingamxu sve je radilo normalno no kad izvadim kingamx van i stavim buffalo isto,no jucer sam stavio obadvije i sve su radile normalno dok nisam ugasio pc i otisao spavat dok sam se digao i isao upali pc nije htejo no pokazao je bios i pisalo  warning! CPU frekvenci tak nes neznam sta bi moglo biti zato molim one koji znaju neka pomognu unaprjed zahvaljujem.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s kompjuterom
razer1911 kaže...

Najprije pozdrav svima zamolio bi vas jedan odgovor ak znate imam problem prilikom pokretanja kompjutera on radi ali nedaje sliku na monitor no imam 2 plocice memorije jedna je buffalo a druga kingmax najprije sam mislio da je problem sa memorijom ja sam izvadio buffalo van i ostao je radit na kingamxu sve je radilo normalno no kad izvadim kingamx van i stavim buffalo isto,no jucer sam stavio obadvije i sve su radile normalno dok nisam ugasio pc i otisao spavat dok sam se digao i isao upali pc nije htejo no pokazao je bios i pisalo  warning! CPU frekvenci tak nes neznam sta bi moglo biti zato molim one koji znaju neka pomognu unaprjed zahvaljujem.

 Nemožeš napamet metati ram module. Postoji shema postavljanja opisana u knjižici koju si dobio sa matičnom pločom. Nije svejedno jel ram Double Side ili Single Side (DS i SS). Pogledaj shemu u knjižici i tako stavi ram module. Drugo, možda ramovi nisu ''kompatibilni'', razlika u naponu, latenciji itd. Koristi samo onaj ram koji ti radi, ovog drugog izbaci, i eventualno kupi novu pločicu, no najprije se konzultiraj s nekim tko se u to kuži. Ne diraj ram ako imaš sintetiku na sebi ili nisi kućište odvojio od napajanja. Ram je jako osjetljiv na statički elektricitet. Drugo, kad staviš module, postoji program koji provjerava ispravnost memorije i on se pokreće sa cd-a iz DOS-a. Zove se MemTest v2.11+. Skini ga sa interneta, besplatan je. U biosu podesi first boot device cd-rom, save and exit, i program će se startati sa cd-a. Vrijeme trajanja provjere rama ovisi o količini rama (što ga je više, i vrijeme provjere je duže). Ukoliko se pojavi samo jedan red crvene boje sa adresom i patternom kojeg fila u ram, memorija ne radi kako treba. Nakon svih prolaza, na kraju testiranja mora pisati Pass,..... To bi bilo to. Prime95 NIJE PROGRAM ZA TESTIRANJE MEMORIJE.
15 godina
offline
RE: Problem s kompjuterom
razer1911 kaže...

... obadvije i sve su radile normalno dok nisam ugasio pc i otisao spavat dok sam se digao i isao upali pc nije htejo no pokazao je bios i pisalo  warning! CPU frekvenci tak nes neznam sta bi moglo biti zato molim one koji znaju neka pomognu unaprjed zahvaljujem.

 - a zašto bi bio problem u RAMu? Podesi bios ako si OCao....
自豪的迎来了10周年的华诞。... na C64/TurboModul
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s kompjuterom
ihush kaže...
razer1911 kaže...

... obadvije i sve su radile normalno dok nisam ugasio pc i otisao spavat dok sam se digao i isao upali pc nije htejo no pokazao je bios i pisalo  warning! CPU frekvenci tak nes neznam sta bi moglo biti zato molim one koji znaju neka pomognu unaprjed zahvaljujem.

 - a zašto bi bio problem u RAMu? Podesi bios ako si OCao....
 Najbolje napraviti clear biosa pa sve ispočetka polako podešavati.
AMD 7750 BE (3,4 GHz), Scythe kama cross, Gigabyte GA-M720-US3, Zotac 9800GTX+, 4GB DDR2 6400, WD 640 GB, Chieftec 550W i zvuk 2+1 Altec Lansing.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s kompjuterom
CUNO kaže...
ihush kaže...
razer1911 kaže...

... obadvije i sve su radile normalno dok nisam ugasio pc i otisao spavat dok sam se digao i isao upali pc nije htejo no pokazao je bios i pisalo  warning! CPU frekvenci tak nes neznam sta bi moglo biti zato molim one koji znaju neka pomognu unaprjed zahvaljujem.

 - a zašto bi bio problem u RAMu? Podesi bios ako si OCao....
 Najbolje napraviti clear biosa pa sve ispočetka polako podešavati.
 Nije ni to loša ideja, no dva različita proizvođača rama....hmm....s jednom pločicom mu radi, sa obadvije neće....hmmm....
16 godina
offline
RE: Problem s kompjuterom
Ali veli da mu je jučer sa obje pločice radilo.

Jesi radio kakve promjene od tada kad ti je radilo?
www.infinite-gamers.com
15 godina
protjeran
offline
RE: Problem s kompjuterom
razer1911 kaže...

Najprije pozdrav svima zamolio bi vas jedan odgovor ak znate imam problem prilikom pokretanja kompjutera on radi ali nedaje sliku na monitor no imam 2 plocice memorije jedna je buffalo a druga kingmax najprije sam mislio da je problem sa memorijom ja sam izvadio buffalo van i ostao je radit na kingamxu sve je radilo normalno no kad izvadim kingamx van i stavim buffalo isto,no jucer sam stavio obadvije i sve su radile normalno dok nisam ugasio pc i otisao spavat dok sam se digao i isao upali pc nije htejo no pokazao je bios i pisalo  warning! CPU frekvenci tak nes neznam sta bi moglo biti zato molim one koji znaju neka pomognu unaprjed zahvaljujem.

 mogasi napisat koju ploću imaš ovako samo mogu nagađat dije problem
MB-Gigabyte-EP35-DS3P-Q9450 4×2.66-Crosair Dominator 4×1GB DDR-2,1066Mhz-HDD-2×SAGATE 31000340as 2×1-TB-plus vanjski hd Maxstor-500gb NVIDIJA GF 8800 Gts 512-Thermaltake W0131R,850W-Samsung T220P 1920×1200,ful HD Revoltec tipkovnica miš-Predator gejmer laser 3300dpi kućište HELLGATE-3000
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s kompjuterom
Danny_HR kaže...
Ali veli da mu je jučer sa obje pločice radilo.

Jesi radio kakve promjene od tada kad ti je radilo?
 Tip je offline. Inače to nema veze. Veze ima sljedeće: siguran rad konfe. Nemože malo ovako, malo onako.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s kompjuterom
Kalea kaže...
Danny_HR kaže...
Ali veli da mu je jučer sa obje pločice radilo.

Jesi radio kakve promjene od tada kad ti je radilo?
 Tip je offline. Inače to nema veze. Veze ima sljedeće: siguran rad konfe. Nemože malo ovako, malo onako.
 Ma nema veze što su RAM-ovi od 2 firme. Bitno je da stavi latencije na najlošije, da ih za početak ne uparuje u dual mod i svakako da frekvenciju prilagodi sporijoj pločici (ako je 1=667 a druga 800 MHz mora prebaciti na ručno i to na 667 MHz). Sve me navodi da je njemu sve ostalo na AUTO zato nekad pročita RAM a nekad ne.
AMD 7750 BE (3,4 GHz), Scythe kama cross, Gigabyte GA-M720-US3, Zotac 9800GTX+, 4GB DDR2 6400, WD 640 GB, Chieftec 550W i zvuk 2+1 Altec Lansing.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s kompjuterom
CUNO kaže...
Kalea kaže...
Danny_HR kaže...
Ali veli da mu je jučer sa obje pločice radilo.

Jesi radio kakve promjene od tada kad ti je radilo?
 Tip je offline. Inače to nema veze. Veze ima sljedeće: siguran rad konfe. Nemože malo ovako, malo onako.
 Ma nema veze što su RAM-ovi od 2 firme. Bitno je da stavi latencije na najlošije, da ih za početak ne uparuje u dual mod i svakako da frekvenciju prilagodi sporijoj pločici (ako je 1=667 a druga 800 MHz mora prebaciti na ručno i to na 667 MHz). Sve me navodi da je njemu sve ostalo na AUTO zato nekad pročita RAM a nekad ne.
 Mora otići u BIOS i kliknuti na Load optimized defaults, save and exit, yes. Onda ponovno u BIOS i napraviti ovo što si mu rekao. Reset i start. Mora igrati.
15 godina
offline
Problem s kompjuterom

Meni je radio s obje memorije neko vrijeme na kingmaxu radi normalno dok je buffalo vani a kad stavim buffalo a izvadim kingmax onda nece cini se ko da je memorija osla ja sam memoriju itestirao preko memtesta ali isto neznam moz nes prca maticna neznam

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Problem s kompjuterom

da jos kazem nekad radi nekad neradi i to sere sa obadvije

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Problem s kompjuterom

http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=1010074

 

To je moja ploca

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Problem s kompjuterom

Kompjuter sam odvezao na servis i rekao mi je kao da je sve uredu s memorijama,no cini mi se kako i on nezna to je komp pod garancijom jel ja sam uzimao komponentu po komponentu tak da neznam komp je star nekih 7 mjeseci.

4 GB ram,Kingmax,Buffalo

MB Gigabyte M56S-S3, sAM2, nVidia NF560, FW, GLAN, ATX

Asus EN8800GS 384 MB

AMD Athlon 5200+

Western Digital 320 GB

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Problem s kompjuterom

Ja bih ipak rekao da nes prca procesor no neznam ispricavam se na porukama znam mogao sam sve u jednu poruku dok se sjetim prode vremena

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problem s kompjuterom

@razer1911: sad imaš dan odmora pa razmisli o tome zašto si suspendiran.

Procitaj si pravila u miru pa se javi.

Nema postanja poruke za porukom.

Pogotovo ne 5!!! komada.

ZLOČESTI MOD NR.1
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Problem s kompjuterom

POZDRAV svima! od kada mi je frend formatirao komp, nemogu ništa skinuti do kraja. počne mi skidati (bilo što-pjesma, program,...) savršenom brzinom, i onda na nekih 80% stane i ne mrda...više uopće ..pomoć molim vas ako itko nadzire što bi to moglo biti :) hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s kompjuterom

Neki od programa ti nije dobro instalirao, ali ovako je jako nezgodno uočiti što točno. Najbolje bi bilo da sve ponovo deinstalira, pa ponovo instalira. Ako ni to ne pomogne onda ruši windoze i sve ispočetka.

15 godina
offline
RE: Problem s kompjuterom
elektrogriz kaže...

POZDRAV svima! od kada mi je frend formatirao komp, nemogu ništa skinuti do kraja. počne mi skidati (bilo što-pjesma, program,...) savršenom brzinom, i onda na nekih 80% stane i ne mrda...više uopće ..pomoć molim vas ako itko nadzire što bi to moglo biti :) hvala

-možda da je s kompom sve OK, radi ako surfanje itd. ne popravljaj dok ne otkriješ uzrok.
-ponekad serveri (čak i namjerno) imaju problema/navlakuše, ponekad ISP npr CARNET filtrira, ili router/žica...
-najbanalnije ako ti dovnload ide na disk koji nema dovoljno slobodnog mjesta. Izlanuo se
C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s kompjuterom

nije nažalost ništa od toga..  k vragu. hvala na odg

14 godina
neaktivan
offline
Problem s kompjuterom

e ljudi moze li mi neko pomoci stvarno ne znam sta da radim.

Problem je sljedec. E kad god pozelim da instaliram BILO KOJU igru na kompjuter i kad ubacim cd krene automatski i ja stisnem install i pise mi ovako another instalation is in progress please finish them i jbg uglavnom mi kaze da zavrsim tu inst i da onda pokrenem ovu a usttvari ja nista nisam ni instalirao. Molim vas na ovaj forum sam se samo reg da vidim moze li mi ko pomoci.POZZZZ.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Problem s kompjuterom

imam problem sa comp...podiga sam već drugi put u sedmici sistem..al mi se javlja automatsko otvaranje My Document,i kada kucam tekst otvaraju mi se neki programi,a i ovaj već spomenuti My docu...ako šta znate ..pls  hvala !!

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Problem s kompjuterom

sve najbolje svima u novoj.imam jedno pitanje.slucajno sam si blokirao images(block images in .......) u nekoj igri,i sad neznam opet ukljuciti si to da vidim si images u toj igri.hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s kompjuterom

sve najbolje svima u novoj.imam jedno pitanje.slucajno sam si blokirao images(block images in .......) u nekoj igri,i sad neznam opet ukljuciti si to da vidim si images u toj igri.hvala

14 godina
neaktivan
offline
Problem s kompjuterom

mozete li da mi pomognete kompjuter mi se ako se na njega ne radi 10 minuta sam predje u stand by mozete li da mi pomognete kako to da maknem

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem s kompjuterom

napisao sam ti tamo di si stavio prvi post... tu

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2010 12:29 (seneka).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem s kompjuterom

Imam problem s kompjuterom..stvar je u tome sto ne mogu igrati igrice kad god pokrenem igru imgram minutu dvije i odma mi se zacrni ekran i moram kompjuter gasit iz napajanja i ponovno upalit da bi ponovno cijeli kompjuter radio :( pa ako mi se netko moze javiti na E-mail:marko.kocijan.pnv@gmail.com stvarno mi je potrebna pomoć ako neko zna molim vas :S

kocijan marko
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s kompjuterom

A pitanja! 

Kakve  igrice igraš? Kakav ti je komp? 

Il su prejake igrice il je preslab komp. Opet, možda problem s ramom. Napiši komponente. I kaj igraš.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s kompjuterom
kocka971 kaže...

Imam problem s kompjuterom..stvar je u tome sto ne mogu igrati igrice kad god pokrenem igru imgram minutu dvije i odma mi se zacrni ekran i moram kompjuter gasit iz napajanja i ponovno upalit da bi ponovno cijeli kompjuter radio :( pa ako mi se netko moze javiti na E-mail:marko.kocijan.pnv@gmail.com stvarno mi je potrebna pomoć ako neko zna molim vas :S

 

Napiši punu konfiguraciju svog kompjutera i koje igre pokušavaš da igraš.

I'm rapper. Screamer. Singer. I'm the dopest.
12 godina
neaktivan
offline
Problem s kompjuterom

e oprostite ako je ova tema možda već bila ali nema veze..... kod sestrične ima kompjuter na njemu program windows vista problem je u tome što se kompjuter nikad ne upali dođe na pola da se upali i onda se ponovo restartira... pa bi vas molio ako znate koji je problem jeli bi trebalo vindows srušiti al neznam kako kad se neće upaliti do kraja..Ljep pozdrav!

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice