Problem sa laptopom.....?

poruka: 39
|
čitano: 14.443
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Problem sa laptopom.....?
Ovako problem je u tome da laptop kada se upali.....radi neko vrijeme i sam od sebe se ugasi....i poslje toga nema sanse da ga upalim....jedno dobrih pol sata /sat vremena....dali je mozda problem u pregrijavanju ili necem drugom.....?

model laptopa je: Aspire 5310

konfiguracija: Intel celeron M processor 520(1.6GHz, 533 MHz, 1 MB L2 cache)

Intel Graphics Media Accelerator 950

1 GB DDR2

maticna neznam koja je jer nije laptop kod mene.....

unaprijed hvala...!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa laptopom.....?
dtmdean19 kaže...
Ovako problem je u tome da laptop kada se upali.....radi neko vrijeme i sam od sebe se ugasi....i poslje toga nema sanse da ga upalim....jedno dobrih pol sata /sat vremena....dali je mozda problem u pregrijavanju ili necem drugom.....?

model laptopa je: Aspire 5310

konfiguracija: Intel celeron M processor 520(1.6GHz, 533 MHz, 1 MB L2 cache)

Intel Graphics Media Accelerator 950

1 GB DDR2

maticna neznam koja je jer nije laptop kod mene.....

unaprijed hvala...!!!

baterija?????? mozda ona pravi problem

14 godina
neaktivan
offline
Problem sa laptopom.....?

Provjeri sa Spead Fan temperature

http://www.omgpop.com/?r=dqxd
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
RE: Problem sa laptopom.....?

I ja sam imao isti problem. laptop je BIO ( Acer Travelmate 4762i). jednog dana je riknuo i vise mu nije bilo spasa. Slao sam ga na servis i vratili ga nazad, kao sve radi, ali cim pocnem nesto radit, odmah zablokira i pomaze jedino prisili shutdown, nista drugo. nakon toga sam uzeo Lenovo i preporodio se. Kvaliteta Acera nije bas na najvisoj razini.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa laptopom.....?
ne zblokira se.....nego se samo zacrni ekran i zgasi se cijeli laptop......mozda je baterija!!!.....ali mislim da je do pregrijavanja.......
15 godina
protjeran
offline
RE: Problem sa laptopom.....?
dtmdean19 kaže...
ne zblokira se.....nego se samo zacrni ekran i zgasi se cijeli laptop......mozda je baterija!!!.....ali mislim da je do pregrijavanja.......

Lako je saznati ako je baterija u pitanju. Samo prikopčaj punjač u laptop i izvadi bateriju pa vidi ako se kvar događa...

http://apazinjan3d.webs.com/index.html
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa laptopom.....?
Moze biti tona stvari..
Mozda je otisla graficka, procesor... obicno laptopi nemaju beep signale za takvo nesto (da smijesno ali sto ces)...

a mozda ti je samo otisla pasta ako ti je nedavno pao, pomaknuo si ventilator ili nesto slicno...

ali onda bi bar POST trebao vidjeti...

Za bateriju su ti vec rekli, iako ne vjerujem da je problem, posto je prioritet na prikljucku ako je on ukljucen...
In Control
13 godina
protjeran
offline
Problem sa laptopom.....?

ja sam nedavno rastavljo takav laptop koji je imao isti takav problem.

baš ta određena serija ima problema sa pregrijavanjem i to filtera od hladnjaka koji se nalazi na procesoru.

nakon 1 ili max. 1 i pol sata rada NA PODLOZI ZA NOTEBOOKE on se gasi i nemoguče ga je upaliti.

ja sam kolegici uklonio taj smeđi filter i nakon toga nije bilo problema

 

 

 

ali ces morati ga češće rastavljati svaka tri - šest mjeseci za čišćenje...

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.9.2010 16:01 (xuodin).
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Problem sa laptopom.....?

Ili baterija ili pregrijavanje .

Slobodno klikni Hvala . Besplatno je .
 
0 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Problem sa laptopom.....?

Preporučujem nadogradnju BIOS-a.

UKUSI SU KAO ŠUPCI-SVATKO IMA SVOG.
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa laptopom.....?
on se normalno upali....ude u windowse, sve naj normalnije......samo nakon odredenog rada laptopa zgasi se.......upravo ovo sto je rekao XUODIN.....
15 godina
odjavljen
offline
RE: Problem sa laptopom.....?
dtmdean19 kaže...
on se normalno upali....ude u windowse, sve naj normalnije......samo nakon odredenog rada laptopa zgasi se.......upravo ovo sto je rekao XUODIN.....

 Ali ako je prozvođač svjestan tog problema, sigurno je izdao novi BIOS kojim tjera vent da se jače vrti i time smanjuje zagrijavanje. Pošalji upit proizvođaču ili odnesi na garanciju.

UKUSI SU KAO ŠUPCI-SVATKO IMA SVOG.
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.9.2010 17:05 (vexx5555).
13 godina
protjeran
offline
RE: Problem sa laptopom.....?
dtmdean19 kaže...
ne zblokira se.....nego se samo zacrni ekran i zgasi se cijeli laptop......mozda je baterija!!!.....ali mislim da je do pregrijavanja.......

 

 ta serija ima nenormalno debel filter zraka koji je od materijala kao vata, nisam tako nista vidio prije. ja sam to izvadio i sada radi normalno. bez postolja je radio kao i tvoj, pola sata, sat, i kad se ugasi, nemože doč do sebe pola sata.

13 godina
neaktivan
offline
Problem sa laptopom.....?

Cao svima,

Ja imam slican problem vezano za napajanje laptopa.

Punjac mi je crkao, i kupio sam novi original Hp isti kakv je i bio pre na njemu. Kupio sam ga 7 dana nakon sto je ovaj stari crkao. Kada sam ga ukljucio pojavilo mi se pri startu neki error 601 i informacije kako mi je baterija slaba i kako bih je trebao zameniti. uglavnom pritiskom na enter nastavi startovanje windows-a. Kada se ukljuci, bezi ikakvih pravila radi jedno vremen, nekada i par dana, i u odredjenim momentima samo prekine da puni. Kada se to desi potrebno je da iskljucim punjac iz laptopa i iz struje, tada laptop ostaje na bateriji i radi jedno 10-ak min posto je baterija poprilicno stara. I uglavnom kada prodje 10-ak min ja opet ubacim ponjac i on pocne normalono da puni... i tako sve u krug.

Zna li neko sta moze biti problem?

Hvala u svakom slucaju

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa laptopom.....?
Dobar dan forumaši.(meni bas i nije)
Dobio sam neki laptop star 10 god.
Laptop specifikacije:1 core intel 1.73 ghz.
-1gb ddr 2
-matična se nije prepoznala.
Uglavnom na tom laptopu je bio windows 7(neznam koji majstor na laptop s gigom rama instalira windows 7)
Sustav je radio dosta loše i chrome se učitavao 5 min.
poslije toga sam usao u bios stavio boot priority na DVD.
i tako počeo se instalirati windows
xp.32 bit.
I došlo je do onog dijela kad se prilikom instalacije računalo mora resetirati.
na monitoru su se pojavili artefakti i erorr operating sistem
ponovo sam ga pokrenuo, stisnuo sam f2 za ulazak u bios i laptop stoji na checking nvram.
Poslije toga sam rastavio laptop i izbadio omu baterijicu CMOS(mislim da se tako zove)
I tako bez izvora energije ostavio sam laptop preko noći.
ujutro sam ga upalio i isto stoji na checking NVRAM.


P.S. znam da budim temu koja nije vezana za ovaj problem ali nisam našao nijednu sličnu
Problema ima puno, ali rješenja duplo više.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem sa laptopom.....?
CROGamerJosip kaže...
..
 Uglavnom na tom laptopu je bio windows 7(neznam koji majstor na laptop s gigom rama instalira windows 7) 
 ..
i tako počeo se instalirati windows
xp.32 bit. 
..

- onaj majstor koji za razliku od tebe, zna što (i kako) radi.

- xp je beskoristan za normalno korištenje (danas..).

- za sve moraš imati drivere, odgovarajuće postavke (kompatibilnost, bios..) i mora biti 100% ispravno da bi radilo, bez tih (pred)uvijeta je OS nevažan.

- svi OSevi iz posljednjeg desetljeća imaju skoro identične requirementse, tj minimum 512MB RAMa za GUI installer. Ispod 2 (do 4GB) je optimalnije koristiti 32bitni OS koji je i dalje sporedan tj. važne su aplikacije-korištenje. Ovisno o tome što se na računalu želi raditi (a želje moraju biti usklađene s mogućnostima), odabereš kompatibilan OS. Tad radi ako je HW ispravan. Može biti w7-8-10, ubuntu9-17, bilo što pa i XP ako zadovoljava tvoje potrebe (ne samo želje, nego requirementse npr za koji browser? koja igra-aplikacija?...) ako je za korištenje 1GB nedovoljno, OS je sporedan, ako ti treba dx11+ opet ista stvar jer MS ti ne dozbvoljava izbor itd itd.

- ispravan bootabilan medij, skineš s MSovih stranica, usb ili dvd... ili linux distru po želji kao mint/kde.. zapravo, skini neku distru, većinom su live, bootaš-upališ-vidiš. Tad znaš jel kvar HWa (normalna pojava nakon +10 godina..) ili soft problem (a tad ovisi o tebi, install-medij, postavke biosa i pribaviti odgovarajuće drivere, podesiti..).

- pitaj majstora ili nauči (prije nego počneš kritizirati tuđi rad, koji sam ne možeš, ne znaš obaviti, prije nego postaneš 'majstor' lako postaneš kenjator..) :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Re: Problem sa laptopom.....?

Dobio sam neki laptop star 10 god.

Nebi trebalo biti teško napisati model, neke greške poput ove znaju biti vezane uz pojedine modele i poprilično česte, recimo ova konkretno s Toshiba L40.

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa laptopom.....?
Možda jesam "kenjator" ali sam bar pronasao kvar.
zasto ne instalirati XP ako laptop je licenciran na taj OS i ima Pr.key.
Nakon sto sam ga rastavio 3 puta ištekivao sam iz njega svašta ram, cmos,.
I nakon toga sam shvatio da bi mozda moglo biti do hdda jer je pisalo eror operating sistem(prije checking NVRAM)
Laptop koriste djeca za browser igrice tako da im OS nije bitan.
jedini problem sad je sto ne znam gdje naći ispravne laptop sata 2 ili sata 1 diskove


Problema ima puno, ali rješenja duplo više.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa laptopom.....?
IT elektronika
model je Sony Vaio VGN-A517B(pise ispod screena)
Sony PCG-8U1M(pise na plastici ispod maticne)



Problema ima puno, ali rješenja duplo više.
15 godina
offline
Re: Problem sa laptopom.....?

- radit će i sata3 (nećeš pronaći sata 2-1..) kompatibilno je (osim prastarog ograničenja kapaciteta, npr na 127GB.. pa na 750GB itd. stvar BIOSa).

.. btw, preporuka, ako je unutar prihvatljive cijene, neki SSD, manji kapacitet-veća šansa da će biti podržan i osjetno ubrza rad systema (na laptopu osjetnije nego jači CPU).

 

- ne razumiješ, XP je mrtav OS, nema više supporta, internet=multimedija=browser.. (pogledaj requirementse, današnji su kao za gaming + verzija OSa). Ono što koristiš nije OS, nego aplikacija kao browser. Ta app određuje što-koliko. Bez toga (requirements) neće ti raditi ''pola interneta''.. koji je tad smisao? Radit će npr word, ali to nije namjena tog laptopa. Nasuprot tome, noviji tablet-mobitel, radi.. to je tako s tehnologijom-računalima-standardima, takav je biz, koji te tjera na nadogradnje i-ili bacanje starih 'zastarjelih' stvari, mada je software vječan (bez supporta je beskoristan).

 

edit2: ako već pokušavaš iskoristiti key-OEM-XP.. to će ti raditi samo s odgovarajućim installerom (verzijom OEMa koja prihvaća taj key), uobičajeno je na HDDu, recovery-reinstall particija .. ako je hdd crko. Nekad davno se dobijao i install medij, cd-dvd.. to su posebne verzije za konkretan key-model računala (brand), ne radi npr HP, lenovo itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.7.2017 11:10 (ihush).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa laptopom.....?
Ssd ljudi ne žele.Misle valjda sto je jeftinije moguće.


Probat cu upalit stari komp on na sebi ima XP pa cu vidit kako šljaka s obzirom na pola gige rama😂(moram probat igre 123;)

Sto se tice keya nema sanse da se iskoristi jer je home edition, a neda mi se skidat home ako imam pro


Btw tko bi rekao da će se ova tema moć probudit
Problema ima puno, ali rješenja duplo više.
13 godina
offline
Problem sa laptopom.....?

Imam problem s laptopom Acer Aspire 7741G. Kupljen 10.mj. 2010. i radio bez ikakvih problema do danas. Radi na Win 10. Prošli tjedan su mi se na ekranu tjekom paljenja pojavile kockice (to je došlo kao upozorenje mi na uskoro mogući problem) i morao sam ga prisilno resetirati. Nakon toga se normalno upalio i bilo sve ok. I sljedećih dana je radio normalno. Danas ga idem upaliti i kroz cijeli ekran mi kao šahovsko polje. Resetiram ga nekoliko puta i onda sam potpuno izgubio sliku, samo je crno. Prikopčao sam vanjski ekran od kompa i na njemu me odvede u meni radi prisilnog reseta, a nakon toga ako pokušam upaliti windowse, dođe do tog šahovskog uzorka i tu stoji. Predpostavljam da je krepala grafička kartica? 

Prošli tjedan se prvi put pojavilo Prošli tjedan se prvi put pojavilo
Tu stane i ne miče se dalje Tu stane i ne miče se dalje
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem sa laptopom.....?

Da, to su simptomi neispravnosti grafičke kartice. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
16 godina
offline
Re: Problem sa laptopom.....?
Moze biti da se pregrijava, probaj ga rastaviti i ocistiti, ako ne pomogne, mozes se pozdraviti s njime.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem sa laptopom.....?

50% šanse da je kvar video-ram.. ako je intelica, od tog 50% šanse da je samo loš kontakt.. fix: otvoriš izvadiš RAM i vratiš. Usput, počistiš prašinu s ventilatora/otvora za zrak (temperature). Upališ i vidiš, možda je OK.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Problem sa laptopom.....?

evo da i ja isto napišem problem koji se je meni danas javio 

naime, imam acer aspire 5942g već kojih 7 godina, sve je uredno radilo do danas

 

dogodilo mi se to da tokom igranja the crew mi se laptop prvo smrznuo i onda crni ekran, i više ništa...

lap upalim, vent radi, lampice normalno svijetle, ali ekran ni da se upali 

uglavnom probao sam sve moguće (baterija van, držanje tipke za paljenje, paljenje samo sa kablom, sa vađenjem ramova i mijenjanjem njihovih slotova), jedino što mi je ostalo je da probam sa dodatnim monitorom

dakle sa dodatnim monitorom uštekanim u lap, upalim ga, pokaže flash od biosa, u biose mogu uć normalno, pokaže windows loading screen, i nakon toga dok se treba pojaviti login screen ekran (doadtni, na lapu je cijelo vrijeme bez života i svjetla) se pali-gasi neprekidno

uspio sam doć u safe modu na desktop da se uvjerim da je disk ostao sa podacima netaknut i da barem u safe modu mogu ga pokrenut

iduće sam nekom logikom pokušao deinstalirat drivere, pa da ih reinstaliram, da vidim dal to bude pomoglo kod paljenja

nakon deinstalacije drivera lap se pokrene normalno, monitor pokazuje da je u normalnom desktopu i normalnom (ne safe) načinu rada, ali naravno nemam nikakvih mogućnosti podešavanja rezolucije na monitoru

znači bez drivera, lap sa dodatnim monitorom se normalno upali, mogu sve normalno koristiti, samo što nema mogućnosti slaganja rezolucije i ostalog, ekran na lapu cijelo vrijeme crn, bez ikakvih pomaka

prilikom instalacije drivera, dok ekran se treba par puta ugasit i upalit kod prepoznavanja novog hardvera, počinje se dešavati ista situacija kao i prije, samo ekran se pali gasi, nakon restarta isto

 

tl;dr

lap se smrznuo sa crnim ekranom, restartao ekran ne reagira nikako, bootao u safe mod da maknem driver, reboot bez drivera podiže lap u normalan desktop bez ikakvih opcija za rezolucije, prilikom instalacije drivera lap se smrzne i ekran se pali gasi, nakon restarta opet isto

dakle radi samo sa eksternim monitorom i bez drivera za grafičku, ekran na lapu u svakoj situaciji crn kao crna rupa

 

pretpostavljam da je problem sa grafičkom i ekranom ??

već mislim da znam odgovor na problem, jer je grafička integrirana pa nema puno opcija ...

unaprijed hvala

 

p.s: ako ne mogu odmah odgovoriti, ili tokom iduća dva dana, nemojte se čudit, ako stignem budem, jer radim sutra jutarnju a poslje posla idem na svatove

 

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Problem sa laptopom.....?

Ovo su ti klasični simptomi kvara grafičke kartice. Ne mora bit, al.....

Može se zamjeniti GPU samo pitanje je kod tako starijeg laptopa isplativost ulaganja.

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problem sa laptopom.....?
To sam si i ja sam mislio da je tako
Išao sam redom sa eliminacijom, pali se - napajanje nije, ramove čita u biosu - slotovi i ramovi su ok, podiže Windows - HDD radi normalno, čim ga mogu upaliti znači da matična ili procesor nisu krivi, jedino što je ostalo za provjeru je grafička, a problem sa njom sam si potvrdio kad sam išao driver instalirati
S obzirom da je integrirana, sumnjam da se tu bude dalo nešto napraviti, prvenstveno zbog starosti laptopa (vučem ga od druge godine faksa, dobro je i izdržao), sumnjam da bude isplativo
Ne znam dal bude i isplativo probati odnijeti nekamo na servis, tj dal da probam popraviti ili da idem odmah na kupnju novog kompa, a lap probati prodati za dijelove pa da barem neke novce dobijem za njega...
Ajde za prvu ruku mogu koristiti monitor na njemu za net bi slično, makar nemao opcije za rezoluciju..
Samo onda moram neki monitor kupiti jer imam samo laptop doma...
Fuuuuu
battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
13 godina
online
Problem sa laptopom.....?

isti laptop i ja imam.

i slicno mi se dogodilo prije 3 godine.

samo najednom crna slika i sve radi.

spojim ga na drugi monitor i tamo sve normalno.

poslao sam ga u servis i tamo su ga popravili za 250 kn. nešto je s grafickom bilo.

i još danas radi :D

a kupljen 2011.

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Problem sa laptopom.....?
Budem probao u ponedjeljak ga odnijeti u neki servis da pogledaju što je za problem i dal se isplati popravljati
U jednu ruku bi volio da se može popraviti, i da ga mogu još neko vrijeme koristiti normalno, da ne moram na brzinu kupovati komp i monitor...
A sa druge strane sam na na iglama već koliko si želim kupiti komp novi komp, a nikako da imam neki razlog za kupnju, dakle neki kvar na njemu sam priželjkivao upravo zbog toga da imam razlog da kupim stolno i da se više riješim laptopa ..
Ako se neće isplatiti popravljati, za prvu ruku ću kupiti neki monitor koji bi mi odgovarao da barem mogu nešto vidjeti preko laptopa i da si mogu skombinirati konfiguraciju tu na forumu
battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice