Problem s matičnom

poruka: 9
|
čitano: 2.189
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Problem s matičnom

Učitavanje matične (ono što se pojavi prije biosa) na laptopu mi traje predugo. Inaće traje per sekundi a sada traje 1-1.5 minutu. Inaće se ućitavalo normalno ali od danas ujutro traje dugo. Na laptopu sve radi normalno. Jel to znači da ima neki problem sa matičnom ili u čemu je problem? Koji program treba koristit za dijagnostiku?

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Problem s matičnom
Tommy8 kaže...

Učitavanje matične (ono što se pojavi prije biosa) na laptopu mi traje predugo. Inaće traje per sekundi a sada traje 1-1.5 minutu. Inaće se ućitavalo normalno ali od danas ujutro traje dugo. Na laptopu sve radi normalno. Jel to znači da ima neki problem sa matičnom ili u čemu je problem? Koji program treba koristit za dijagnostiku?

izvadi bateriju na nekiliko sekundi... laptop mora biti iskljucen iz struje potpuno i baterija izvađena

PR0MATRAC
14 godina
offline
Re: Problem s matičnom

ne znam, da li si sto prckao po biosu, ali vjerojatno imas ukljuceno sve moguce boot opcije pa dugo traje. probaj resetirati bios...

12 godina
neaktivan
offline
Problem s matičnom

Isključi u biosu opciju za "logo",ako imaš tu mogučnost,a boot možeš sam podesiti na željene sekunde,pod start-run="msconfig"-boot

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem s matičnom

Nisam ništa mijenjao, samo se odjednom usporilo bez ikakvih promjena u biosu ili bilo gdje. Prije je bilo normalne brzine (koja sekunda) i onda se odjednom usporilo na 1-1.5 minuta. Ali nije tako svaki put kada se pali, neka je i normalno. Neznam jel to ima ikakve veze sa ovim ali laptop se pregrijava, čim se krene na njemu nešto radit 80-90 C!

 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Problem s matičnom
Tommy8 kaže...

Nisam ništa mijenjao, samo se odjednom usporilo bez ikakvih promjena u biosu ili bilo gdje. Prije je bilo normalne brzine (koja sekunda) i onda se odjednom usporilo na 1-1.5 minuta. Ali nije tako svaki put kada se pali, neka je i normalno. Neznam jel to ima ikakve veze sa ovim ali laptop se pregrijava, čim se krene na njemu nešto radit 80-90 C!

Onda ti preporućam čišćenje laptopa (fizičko) u nekom servisu jer je lako moguće da se pregrijava od nakupljene prašine u unutrašnjosti.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s matičnom
Tommy8 kaže...

Nisam ništa mijenjao, samo se odjednom usporilo bez ikakvih promjena u biosu ili bilo gdje. Prije je bilo normalne brzine (koja sekunda) i onda se odjednom usporilo na 1-1.5 minuta. Ali nije tako svaki put kada se pali, neka je i normalno. Neznam jel to ima ikakve veze sa ovim ali laptop se pregrijava, čim se krene na njemu nešto radit 80-90 C!

Ako nezelis nosit na servis radi placanja i to ..onda ga sam rastavi ili kompresorom ispusi u njega..meni je pomagalo neznam dal ce tebi :)

Nadam se da sam pomogao, ako jesam prst gore
13 godina
neaktivan
offline
Problem s matičnom

Imam produženu garanciju tako da ga nosim na servis.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s matičnom
Tommy8 kaže...

Imam produženu garanciju tako da ga nosim na servis.

onda nek se oni tlace ..reci im problem i tjt. samo predpostavljam ovi nasi maheri uvijek placaju kao fol neku dijagnostiku -.-"

Nadam se da sam pomogao, ako jesam prst gore
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice