Problem monitor-komp

poruka: 5
|
čitano: 1.227
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Problem monitor-komp prekid slike na 1sec

Ovako , dogodi mi se da u normalnom radu monitor izgubi sliku na 1 sec, i naravno dodje sve oke bez ikakvih problema nastavi sa radom kao da nije nista ni bilo..To je ucestalo i bude nekada svako 30 min nekad 10..Probao monitor na drugom kompu, radi sve bez ikakvih prekida znaci nije do njeg..Mjenjao sam i oba kabla od njeg i opet isto..
Stavljao nove drivere isto..
Da napomenem da sam prije par dana promjenuo kućiste sa istim performansama(samo prepakovao) i prije toga je bilo sve ok..Kada sam sastavio komp bilo sve okej prvi dan pa je onda krenulo zezanje..

Ako ko moze pomoci kako rijesiti ovo , hvala svima koji barem pokusaju a i ako sam temu smjestio pogresno ne zamjerite,novi sam :)

edit ;
Evo i model monitora i konf..

Samsung SyncMaster 2243 - DVI kablo

http://image.prntscr.com/image/1060a1d25e45413c83683b6c5e554dff.png

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2017 23:58 (Puljaa).
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Problem monitor-komp prekid slike na 1sec

Niko nista ne znaa ? :S 

11 godina
neaktivan
offline
Problem monitor-komp

"If your LCD display is turning itself off due to aging capacitors, an easy work around is to turn the brightness down! Brightness goes down, display draws less juice, and you can at least use it. As it warms up you should be able to gradually turn the brightness back up, although probably not all the way.

Sometimes this problem manifests itself as a display that turns itself off after a few seconds or will turn itself off and back on over and over again.I have a hannspree 25" that does this. It stays on for approx. 20 seconds then screen goes blank whilst the power light stays on. Turning it off then on again helps, as well as setting the brightness to 0 (very dim). I have read lots about bad caps"

 

Izgleda da su ti neki kapacitatori na maticnoj od monitora oslabili , udji u izbornik  monitora i smanji osvjetljenje na monitoru , time ces i smanjiti opterecenje na unutarnju elektroniku.

brix mo
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Problem monitor-komp
brixmo kaže...

"If your LCD display is turning itself off due to aging capacitors, an easy work around is to turn the brightness down! Brightness goes down, display draws less juice, and you can at least use it. As it warms up you should be able to gradually turn the brightness back up, although probably not all the way.

Sometimes this problem manifests itself as a display that turns itself off after a few seconds or will turn itself off and back on over and over again.I have a hannspree 25" that does this. It stays on for approx. 20 seconds then screen goes blank whilst the power light stays on. Turning it off then on again helps, as well as setting the brightness to 0 (very dim). I have read lots about bad caps"

 

Izgleda da su ti neki kapacitatori na maticnoj od monitora oslabili , udji u izbornik  monitora i smanji osvjetljenje na monitoru , time ces i smanjiti opterecenje na unutarnju elektroniku.

 
Probao i to ( svjetlost trenutno na 100%) stavljao i na 50 opet se isto dogodi

11 godina
neaktivan
offline
Problem monitor-komp

Jesi probao resetirat BIOS na tvornicke postavke , mozda UEFI ne registrira drivere od VGA CPU i graficke ... Iskljuci napajanje compa i izvadi bateriju na 5 min 

brix mo
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice