Problem, nema POST-a, nema beepa

poruka: 13
|
čitano: 2.281
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Problem, nema POST-a, nema beepa

do jučer je sve bilo u redu. od jutros, no POST, no beep. ventilatori cpu-a, kućoišta rade, kao i grafička

matična GA-990FXA-UD5 i FX-8320, napajanje AX860i.

pomoć ili neka ideja dobro došle

 

hvala

pregoRI@ Armored Warfare
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Problem, nema POST-a, nema beepa
grgaRi kaže...

do jučer je sve bilo u redu. od jutros, no POST, no beep. ventilatori cpu-a, kućoišta rade, kao i grafička

matična GA-990FXA-UD5 i FX-8320, napajanje AX860i.

pomoć ili neka ideja dobro došle

 

hvala

Imaš li neko drugo napajanje da probaš s njim? Vidio sam da AX serija zna izvoditi svakakve gluposti.

Vrte li se ventovi stalno ili stanu nakon nekog vremena?

11 godina
offline
Re: Problem, nema POST-a, nema beepa

stalno rade, sve radi kao i inače, samo nema beep-a i ništa se ne događa na ekranu. jučer je komp radio normalno, kaže žena da se ekran  odjednom "zabijelio", ugasila ga je, i od sad se događa ovo, da se sistem ne diže

 

 

pregoRI@ Armored Warfare
16 godina
offline
Re: Problem, nema POST-a, nema beepa
grgaRi kaže...

stalno rade, sve radi kao i inače, samo nema beep-a i ništa se ne događa na ekranu. jučer je komp radio normalno, kaže žena da se ekran  odjednom "zabijelio", ugasila ga je, i od sad se događa ovo, da se sistem ne diže

 

 

 jesi siguran da grafička nije krepala?

11 godina
offline
Re: Problem, nema POST-a, nema beepa

nisam, al ventovi od grafe vrte i zelene ledice na konektorima od grafe isto svijetle, čini mi se da je u redu. nebi li da je grafa krepala, mb to signalizirala nekom kombinacijom beep-ova  ?

 

pregoRI@ Armored Warfare
16 godina
offline
Re: Problem, nema POST-a, nema beepa
grgaRi kaže...

nisam, al ventovi od grafe vrte i zelene ledice na konektorima od grafe isto svijetle, čini mi se da je u redu. nebi li da je grafa krepala, mb to signalizirala nekom kombinacijom beep-ova  ?

 

 ne nužno. ima li ti matična integriranu grafiku? ako ima, probaj izvaditi grafičku i spojiti monitor na integriranu

također, probaj povaditi ram i isprobati jedan po jedan, u raznim slotovima

11 godina
offline
Re: Problem, nema POST-a, nema beepa

možda ipak JE do grafičke. kad sam prespojio monitor na hdmi priključak ( bio je spojen sa hdmi kabelom na DVI grafičke, preko adaptera ), POST je uredno odradio, no sad su vidljive dvije vertikalne zelene debele linije na ekranu i pri dizanju windowsa ekran se zacrni. i to je to, nema dalje.

jel ispravna dijagnoza da je crk'o ATI ?

pregoRI@ Armored Warfare
9 godina
odjavljen
offline
Problem, nema POST-a, nema beepa

Imao sam sličan problem, samo mi nisu bile linije preko ekrana. 

Kod mene je grafa bila u pitanju, bez drivera će ti raditi normalno, čim staviš drivere, ne prolazi Windowse.

 

Opet nikad nisi 100% siguran za Hw, probaj posuditi grafu, pa vidi.

 
2 0 hvala 2
11 godina
offline
Problem, nema POST-a, nema beepa

bio je problem u grafičkoj, riknula ATi-ca. sad sam prešao u zeleni tim (1060 G1) pa bumo vidli tko je bolji :-).  hvala onima koji su se uključili i pomogli da rješim problem.

pregoRI@ Armored Warfare
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
online
Re: Problem, nema POST-a, nema beepa
softwaremaniac kaže...

 Vidio sam da AX serija zna izvoditi svakakve gluposti.

A nemoj tako.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
14 godina
offline
Re: Problem, nema POST-a, nema beepa
Valentin17 kaže...
softwaremaniac kaže...

 Vidio sam da AX serija zna izvoditi svakakve gluposti.

A nemoj tako.

Bio sam skeptičan prema Corsairovom forumu na kojima se dosta ljudi žali, dok osobno nisam vidio jednog koji je radio gluposti u PC-u od kolege, zamijenio Fortronom i ni trznuo PC od tada.

11 godina
offline
Re: Problem, nema POST-a, nema beepa

a ispljunuo sam za napajanje dobru lovu (1,5 k kunelića), platinium značka i bla, bla, računam to je kao neka kvaliteta ne ... ? doduše ispljunuo sam dobru lovu i za r9 280x, pa eto ... 

pregoRI@ Armored Warfare
14 godina
offline
Re: Problem, nema POST-a, nema beepa
grgaRi kaže...

a ispljunuo sam za napajanje dobru lovu (1,5 k kunelića), platinium značka i bla, bla, računam to je kao neka kvaliteta ne ... ? doduše ispljunuo sam dobru lovu i za r9 280x, pa eto ... 

Ma jasno. Ja samo kažem da dosta ljudi ima problem s njima. Vidiš da ipak ono nije bilo krivo kod tebe, nego grafa.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice