Problem sa paljenjem PC-a

poruka: 26
|
čitano: 1.889
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa paljenjem PC-a

Pozdrav ekipa,

 

imam problem sa paljenjem PC-a, naime kada se upali cuje se 1 beep(uobicajeni), i onda nakon sekund-dva, cuju se jos 2 kratka beep-a.

Fanovi rade. sve je nromalno sto se tice komponenata, slike nema(monitor radi, provjerio), isprobao sam sve moguce opcije i metode koje sam saznao, od resetiranja BIOS-a pomocu baterije, CMOS-a sa jumperom, vadjenjem graficke, vracanjem graficke, sa integriranom grafickom, mislim da je razlog RAM memorija...naime prije tjedan/dva ponekad bi se PC crasho, pojavljivao je se i blue screen, dosta puta nije htio upaliti normalno nego se upali bez ikakvog beepa, pa bi stvar popravio resetiranjem BIOS-a ili mjenjanjem slotova RAM-a, i moje misljenje je bilo da je do maticne ploce, 4 kondenzatora sam nasao da su napuhani ali nisu jos pustili, promjenuo sam ih sa kondenzatorima istih vrjednosti, vratio maticnu sve fino spojio uradio, ali PC se ne pali normalno. Naime kada su oba slota RAM-a unutra. upali se ali nema nikakvog beep-a, kada izvadim jedan slot, sa jednim zeli pokrenuti PC sa beepovima (1 normalan, i onda 2 kratka) bez obzira u kojem je slotu RAM, a sa drugom plocicom RAM-a(zasebno stavljena) se pali PC bez ikakvog beep-a. Sto se tice maticne ploce nadam se da je sve uredu(ali nemogu biti siguran 100%), trazim bilo kakav vas savjet(pokusao sam sa sasvim drugom RAM memorijiom od prijatelja, ali isto ije bilo 1 beep pa onda dva kratka (ali nisam resetirao BIOS ili CMOS tada, nije mi palo na pamet :D) ali uglavnom to je isto tako bilo.) Isprobavao sam i sa grafickom i bez graficke, i resetirat BIOS, CMOS i dok je graficka i dok je nema, uvjek je isti rezultat, stvarno ne znam sta da vise radim, samo se tjesim da nije otisla maticna nego da je ipak do RAM memorije.

Maticna ploca je ASUS P5B-MX, RAM memorija -> 1GB DDR2 667 CL5 (takeMS proizvodjac), CPU: Intel core 2 duo e4500(2,20GHz)

Mislim da je to sve sto je potrebno, ako imate ikakav prijedlog ikakvu vrstu pomoci sta bi moglo se uraditi bio bih vam vrlo zahvalan.
(Pretezak period bez vlastitog PC-a i relaxiranja haha :D)

Unaprijed hvala velika :-)

bogli
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Problem sa paljenjem PC-a

dakle ploca te upozorava da nekaj ne stima s ramima, zamjeni, posudi od frenda ili nekaj trece pa provjeri!lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa paljenjem PC-a
Kupio i nove RAM-ove stavio, i novu BIOS bateriju, neće opet isto, dodjem u servis u njih se upali bez problema(bez da ista diraju) dodjm kuci opet nece, odemu servis olu njih opet hoce kod mene kuci nece tako da je to frustrirajuce zaista...probao sam i drugi kabl za napajanje i druge uticnice po kuci ali isto sve...katastrofa kako zna izludit čovjeka :(
bogli
12 godina
offline
Re: Problem sa paljenjem PC-a

Probaj kod susjeda u zgradi ili gdje već živiš isprobat računalo,ne znam je li starija zgrada a ako nema kvalitetno uzemljenje a neki od  kućnih uređaja fazom probija na masu, inače rijetko se događa , može i to biti jedan od mogućih uzroka pogotovo što u servisu radi uredno.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa paljenjem PC-a

Probao sam u kuci na druge uticnice ista stvar, sisao sam u garazu (3 kata ispod) pokuaso ali ista stvar, a kasnije probao u frenda kod njega kuci bez problema(ponovo bez da ista resetiram diram i ostalo) i stvarno vise ni sam ne znam do cega je, prvo sam sumnjao maticnu ali sam ju pokusao i preopteretit sa programima i sve ali nista temperatura normalna nije bilo problema tako da ni sam vise ne znam, vjerovatno je nesto to sa strujom. Zgrada je stara oko nekih 20tak godina, a osiguraci su rastalni sa okom na kraju....i da u zadnjih par mjeseci dogadjale su se cudne stvari, tipa da neki od osiguraca "sam od sebe" pregori i to, da neke uticnice nisu radile(radi osiguraca) ali u zadnje vrjeme je se smirilo i sve je normalno...osim toga za PC - sto mi je malte ne najvaznije :( 

bogli
13 godina
offline
Problem sa paljenjem PC-a

Koje napajanje točno imaš?

Zašto ga nema pod Moj PC?

Jesi probao s drugim?

Ne obaziri se na TD, to su samo TD Trollovi, nemaju pojma o ničemu, pa moraju zaje... one koji nešto znaju. ;-))))))) (i3 4130 pojede ovaj tvoj i3 3240 za doručak) :D OMG.
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.9.2014 19:41 (Valentin17).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Problem sa paljenjem PC-a

Možeš pokušati i s drugim napajanjem kako je kolega gore naveo,iako bih na tvom mjestu

izmjerio napon između nule i uzemljenja(obično ako je ispravno spajano između žutozelene i plave žice ,ne smije ga biti ) na par utičnica,ipak nelogično je da u servisu i kod frenda sve radi a kod tebe ne.Ako nemaš nekog iskustva ne upuštaj se u ispitivanje jer trebaš imati neka osnovna znanja i voltmetar ,neka ti to učini neki iskusniji električar.

 

 

 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa paljenjem PC-a
U ovakvim okolnostima koje si naveo svakako pozovi strucnjaka da provjeri električnu instalaciju...
Sto se tice PC-a, vjerojatno u servis i kod susjeda nisi nosio doslovno svu periferiju! nego pretpostavljam samo kuciste...
Pokusaj odspojiti svu periferiju (monitor, USB...) i tad vidi kako ce PC inicijalizirati... pretpostavljam da se problem na takvoj neispravnoj električnoj instalaciji pojavljuje istovremenim ukljucenjem PC-a i monitora...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa paljenjem PC-a

To sa drugim napajanjem cu svakako pokusati, iskreno volio bi da to bude jer nije velika steta, kao sto bi mi bila tlaka u vezi trazenja polovne maticne ploce(ukoliko je ona u pitanju) a iskreno se nadam da nije. Obavezno cu zvati iskusnog elektricara da to provjeri, da ne bi slucajno neki od drugih aparata ili nesto u kuci pregorilo i slicnog tipa...

bogli
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa paljenjem PC-a

Napajanje je L&C, model: LC-8400BTX

 

Nisam jos probao sa drugim napajanjem, probat cu nadam se da ce biti do njega jer to mi nebi bilo neki velik trosak...a iskreno nisam znao da "neispravno" napajanje moze raditi i davat struju maticnoj i svemu ostalom, ali da "fail-a" prilikom pokretanja 

bogli
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa paljenjem PC-a

Jesi probao SVE ištekati iz njega? (osim monitora), također da nemaš možda produžni i u njega uštekan komp i monitor (moguće da je loš produžni)?

--------------------------------------------------------------------------------------------
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa paljenjem PC-a

Da to si upravu, nosio sam samo kuciste, ali bit je u tome sto sam i kuci pokusavao samo sa kablom za napajanje bez ikakvih drugih dodataka, isti je zvuk(pokusao sam i sa resetiranim BIOS-om i CMOS-om isti je rezultat)...i naime veceras sam pokusao u sasvim drugoj zgradi kod brata upaliti PC isto je bilo kao i kod kuce(ali sam ponjeo svoje dodatke ekran tipkovnica pa ne znam jeli to igralo ulogu) ali eto tako je bilo....


Nebih imao nista protiv da je napajanje jer me nebi izasao velik trosak, vec sam se zaletio sa kupovanjem DDR2 2gb ram memorije nove (preskupo je) ali eto zelio sam sto prije osposobiti za rad jer mi treba PC ali ocito nije islo tako brzo :( A i 7 godina je PC-u ima i sentimentalno znacenje nadam se da ce jos uvjek nastaviti sa svojim radom, nebih se zelio jos izlagati novim troskovima i kupovini novog PC-a.  

bogli
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa paljenjem PC-a

Da probao sam. Nosao sam po kuci pc sa kablom za napajanje bez ikakvih drugih dodataka isti je rezultat, i sa monitorom je isto (monitor radi to je sigurno, ali kad je ustekan u PC citavo vrjeme blinka lampica kao da je na stand by i nikad ne zasvjetli kao da je primio sliku ili signal)... ne znam vise ni sam stvarno izludi me potpuno...pokusao sam i sa razlcitim uticnicama, i sa drugim produznim, uvijek isti rezultat :|

bogli
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa paljenjem PC-a

Jesi i kod frenda probao s tim kablom? Pokušaj sa kablom od monitora ga samo upalit.

--------------------------------------------------------------------------------------------
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa paljenjem PC-a

Jesam sa istim kablom kao i kuci. Ok probat cu, sutra(nemogu trenutno), samo ne vidim kakvu bi to ulogu moglo igrat, i onako sam nabavio sasvim novi nekoristeni kabl za napajanje i ista je stvar kao i sa starim :(  ali probat cu to vrlo rado nebi li slucajno upalilo 

bogli
12 godina
offline
Re: Problem sa paljenjem PC-a
bogli kaže...

Da to si upravu, nosio sam samo kuciste, ali bit je u tome sto sam i kuci pokusavao samo sa kablom za napajanje bez ikakvih drugih dodataka, isti je zvuk(pokusao sam i sa resetiranim BIOS-om i CMOS-om isti je rezultat)...i naime veceras sam pokusao u sasvim drugoj zgradi kod brata upaliti PC isto je bilo kao i kod kuce(ali sam ponjeo svoje dodatke ekran tipkovnica pa ne znam jeli to igralo ulogu) ali eto tako je bilo....


Nebih imao nista protiv da je napajanje jer me nebi izasao velik trosak, vec sam se zaletio sa kupovanjem DDR2 2gb ram memorije nove (preskupo je) ali eto zelio sam sto prije osposobiti za rad jer mi treba PC ali ocito nije islo tako brzo :( A i 7 godina je PC-u ima i sentimentalno znacenje nadam se da ce jos uvjek nastaviti sa svojim radom, nebih se zelio jos izlagati novim troskovima i kupovini novog PC-a.  

To kod brata pokušaj sa periferijom ali na način da iskljućuješ jednu po jednu komponentu periferije i prati ponašanje računala  dok se sustav normalno ne podigne,dakle sistem eliminacije , možda je kako je ranije rečeno problem  u periferiji(bilo bi dobro da u prićuvi imaš tipkovnicu i miš za koji si siguran da su ispravni ipak su jeftiniji od memorije čak i da ih kupuješ a to je nepotrebno jer uvijek možeš posuditi).

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.9.2014 0:31 (stipara).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa paljenjem PC-a

Iskreno pokusao sam, ali svaki put ista stvar. Cak sam dosao do toga da svukud nosam PC samo sa kablom za napajanje, da se uvjerim da je do struje ali i tako bude isti rezultat...

Danas cu pokusat od frenda drugo napajanje da vidimo jeli u njemu problem (iskreno nisam znao da "pokvareno" napajanje moze raditi i pokretat ista, a da ce "fail-at" na podizanju sistema) ali bih i volio da to bude :D.

 

 

bogli
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa paljenjem PC-a

Evo vam i 2 kratka videa, da u praksi cujete te zvukove i problem. 
Snimio sam sa grafickom i bez, ali ista je stvar pa nebitno.

Ne osuđujte za cable management :D 

 

 

 

 

Spojeno je samo napajanje bez dodatne periferije, ako zelite mogu i to snimiti, ali indenticna je stvar.

bogli
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa paljenjem PC-a

Danas sam znaci jos jednom otisao do frenda doma da probam drugo napajanje, prije nego sto cemo probat spojili smo njegove kablove na moj PC(bez da smo ista dirali, resetirali, etc) i PC je upalio bez ikakvih problema, preko programa "aida64" smo gledali voltaze, i na voltazi 3.3V on prikazuje 3.28V dakle ima malo odstupanje, ali PC sasvim normalno radi, i pokusaj stres testova i opterecenja je podnio bez ikakvih problema tako da ne znam vise ni sam, izgleda da je ipak na kraju sve do kucne struje, da je slabija ili tako nesto(ne razumijem se bas pa nemogu pricat puno o tome)

Danas ili sutra bi trebao doci elektricat da to provjeri pa da ustanovimo problem, jer nema smisla da kod prijatelja radi PC i to i sa mojim vlastitim napajanjem, a kuci vazda jedan te isti problem.
Ocito je to rjedak slucaj, ali eto dogadja se i ocigledno je zakacio mene. :S

Pun mi je šešir vise vozanja vamo-tamo, provjeravanja, za**bavanja i ostalih gluposti, nadam se da cu time napokon rjesiti taj misteriozni problem.
(sigurno je uzrok svemu tome puno grmljavina u posljednje vrijeme, i stari osiguraci, instalacije u zgradi) 

bogli
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Problem sa paljenjem PC-a

I šta bi na kraju priče ,pretpostavljam da si otkrio uzrok problema?

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa paljenjem PC-a

Pozz, 

 

evo danas probao upalit komp, vrte se svi ventovi (cpu, ps,vga) rade hardovi i tako 5-6 sec i onda se sve ugasi. Na matičnoj se nečuje zvuk "beep". Probao sam sa drugim napajanjem, stavio druge rame, drugu grafu, s drugim kablovima, probao upalit bez rama, grafe i hdd-a i dalje isto, sve se vrti 5-6 sec i onda se ugasi. Napravljen je i clear cmos, vađena je baterija van i ništa od toga nije pomoglo. Ima još neko kakvu ideju šta da probam, ali mi se čini da je matična otišla u vječna lovišta... {#}

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.9.2014 20:55 (Balvan8).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa paljenjem PC-a

Pogledaj malo kondenzatore dal su svi u redu na matičnoj, možeš je pokušati i ispeći...

--------------------------------------------------------------------------------------------
 
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa paljenjem PC-a
zerocool12 kaže...

Pogledaj malo kondenzatore dal su svi u redu na matičnoj, možeš je pokušati i ispeći...

pregledao sam i njih i svi izgledaju ok, vidiš zaboravio sam na pećenje, budem i to probao, da li je ista procedura kao i sa grafičkom kad se peće?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa paljenjem PC-a
Balvan8 kaže...
zerocool12 kaže...

Pogledaj malo kondenzatore dal su svi u redu na matičnoj, možeš je pokušati i ispeći...

pregledao sam i njih i svi izgledaju ok, vidiš zaboravio sam na pećenje, budem i to probao, da li je ista procedura kao i sa grafičkom kad se peće?

Nikad nisam pekao matičnu od PC-a,samo od laptopa a pekao sam po istoj proceduri kao i grafu, zagrijat pećnicu na 200*C (ja i na malo manje stavim) , stavit unutra matičnu i ostavit ~10 minuta (9:50 meni najbolje radi) kasnije uzet i ostavit da se ohladi i to je to. (samo zarolaj si aluminijsku foliju i napravi tako barem 4 kuglice i stavi grafu na to (da te kuglice služe kao noge) tako da ti pleh ne uništi matičnu).

--------------------------------------------------------------------------------------------
15 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa paljenjem PC-a
zerocool12 kaže...

Nikad nisam pekao matičnu od PC-a,samo od laptopa a pekao sam po istoj proceduri kao i grafu, zagrijat pećnicu na 200*C (ja i na malo manje stavim) , stavit unutra matičnu i ostavit ~10 minuta (9:50 meni najbolje radi) kasnije uzet i ostavit da se ohladi i to je to. (samo zarolaj si aluminijsku foliju i napravi tako barem 4 kuglice i stavi grafu na to (da te kuglice služe kao noge) tako da ti pleh ne uništi matičnu).

spekao sam ja do sada 3 grafe, 2 su proradile jednoj nije bilo spasa {#} a niš probat ću ju sutra speć, nemam kaj izgubit kad ovak i onak izgleda da ne radi.

15 godina
neaktivan
offline
Problem sa paljenjem PC-a

Eto ko bi rekao da će matična proradit nakon pečenja {#} e sad koliko dugo će radit ne znam, grafa koju sam spržio radi i dan danas, a već je prošlo više od 2 god, nadam se da će matična gurat bar još 1 god {#}

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.9.2014 18:14 (Balvan8).
Moj PC  
3 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice