Problem sa paljenjem, pištanjem i slikom

poruka: 5
|
čitano: 704
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Problem sa paljenjem, pištanjem i slikom

Kod paljenja računala ne pojavljuje se slika na monitoru te računalo pišti po 1sec u intervalu od 5sec. Dio po dio sam otpajao te dosao do zaključka kada otpojim s matične plavi priključak (koji vodi direktno iz napajanja) i upalim ga, računalo više ne pišti, ali i slike dalje nema(monitor je ispravan). Ispod tog priključa piše atx_12V. Je li netko zna u čemu je problem?

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.7.2014 19:19 (batak).
 
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Problem sa paljenjem, pištanjem i slikom

...nisi naveo koje je to računalo , matična ploča, a bar da su slike bolje pa da vidimo bilo bi već bolje.

U svakom slučaju matična ploča daje bip tonove...kojim signalizira kvar RAM-a , grafičke kartice itd. ali ako znamo koji je to proizvođač BIOS-a

To isključenje kablova koji se i ne prepoznaju na slici je možda samo napajanje matične ploče čime je potpuno isključuješ pa i nemože davati više bip-ton.

 

http://www.computerhope.com/beep.htm

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.7.2014 19:31 (AF139).
9 godina
neaktivan
offline
Problem sa paljenjem, pištanjem i slikom

ištekavanjem tog kabela ištekao si struju na matičnoj pa je logično da ništa ne pišti i ne daje nikakve znakove života jer niti ne radi, zavarava te ventilator na procesoru koji dobiva napon, ali od onog širokog atx konektora. 

vrlo vjerojatno je problem u RAM-u, poštekaj natrag kablove, izvadi ram,očisti slotove (ispuši,usisaj,prebriši kistom), isto tako i pločice. Možda samo nisu sjele dobro, pa će i samo vađenje i ponovno stavljanje na mjesto rješiti problem

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa paljenjem, pištanjem i slikom
Borko_00 kaže...

ištekavanjem tog kabela ištekao si struju na matičnoj pa je logično da ništa ne pišti i ne daje nikakve znakove života jer niti ne radi, zavarava te ventilator na procesoru koji dobiva napon, ali od onog širokog atx konektora. 

vrlo vjerojatno je problem u RAM-u, poštekaj natrag kablove, izvadi ram,očisti slotove (ispuši,usisaj,prebriši kistom), isto tako i pločice. Možda samo nisu sjele dobro, pa će i samo vađenje i ponovno stavljanje na mjesto rješiti problem

to sam vec napravio, nije pomoglo...

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.7.2014 17:11 (batak).
9 godina
neaktivan
offline
Problem sa paljenjem, pištanjem i slikom

jesi probao sa drugim komponentama detektirati kvar, znaci, druga pločica rama, drugo napajanje...

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice