Problem pri paljenju ?

poruka: 37
|
čitano: 6.053
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Problem pri paljenju ?
pitanje

Evo ovako, kupio sam novu maticnu, proc, rame i napajanje.. sad sam to sve spojio i ne mogu nikako upaliti, sve se upali i zuji al komp ne reagira na monitoru se nista ne pokazuje.. moze mi netko reci u cemu je problem ??

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Problem pri paljenju ?

koliko si memorije kupio???? i kakvu

Intel e5200, ati 4850, Hitachi 160GB, MB ECS P43T-A2, 4GB Buffalo, Vista Ultimate
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Problem pri paljenju ?
autorov komentar

molim nekog za odgovor, stvarno mi je hitno.. :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Problem pri paljenju ?
autorov komentar

Kingmax 800mhz 2x 2GB

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Problem pri paljenju ?
autorov komentar

nemojte mi rec da mi nitko ne zeli pomoc...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem pri paljenju ?

Pogledaj dobro kako si napajanje spojio,sto cisto sumnjam da je problem ,ali da napomenem,provjeri memoriju

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Problem pri paljenju ?

Ako si stavio novi procesor, (možda) moraš stavit zadnji BIOS na matičnu, jer možda ga tvoja trenutna verzija ne podržava pa je potreban upgrade.Ako nije to, napravi Clear CMOS.

Intel Celeron D331 2,66Ghz, 1GB DDR2-667Mhz RAM, nVIDIA GeForce 8400GS 256MB, Hitachi 80GB HDD, MBO MSI P4M900M2-L
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Problem pri paljenju ?
autorov komentar

a kako da to napravim ?? izvadio sam bateriju iz maticne i vratio ju.. sada jel ima neko određeno vrijeme koje mora proci da bi mogao vratiti bateriju ?? ja sam ceko otprilike 5 sek.. i cito sam nesta u onoj knjizici sto sam dobio i pise kao da neka dva pina spojim preko jumpera... e sad dal bi onda trebo upalit komp s tako spojenim pinovima ili ih odma vratit na default ?? nisam napomenio da maticna ima i pcie i agp a graficka je x1950pro 512mb..

Jos samo nesta.. kako da stavim novi bios na maticnu ako ne mogu upalit komp

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.12.2008 9:58 (steve90).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Problem pri paljenju ?

1.Stavi neki starij procesor, s kojim matična radi, i onda napravi nadogradnju BIOS-a

2.Isključi komp i iskopčaj strujni kabel. E onda lociraj i izvadi bateriju i neka bude vani 10-ak minuta.Vrati bateriju i upali comp.

Intel Celeron D331 2,66Ghz, 1GB DDR2-667Mhz RAM, nVIDIA GeForce 8400GS 256MB, Hitachi 80GB HDD, MBO MSI P4M900M2-L
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Problem pri paljenju ?

Koja je ploča i procesor?Koje napajanje?

Intel Celeron D331 2,66Ghz, 1GB DDR2-667Mhz RAM, nVIDIA GeForce 8400GS 256MB, Hitachi 80GB HDD, MBO MSI P4M900M2-L
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Problem pri paljenju ?
autorov komentar

ploča: http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=032676

procesor: amd athlon x2 5600+

napajanje: OCZ power StealthXStream 500W

 


Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Problem pri paljenju ?

Matična podržava procesor, dakle nije problem u njemu.Napravi Clear CMOS, možda se BIOS poremetio, ako i dalje neće, jesi li sve pravilno spojio, uključujući i dodatno napajanje za grafulju?

Intel Celeron D331 2,66Ghz, 1GB DDR2-667Mhz RAM, nVIDIA GeForce 8400GS 256MB, Hitachi 80GB HDD, MBO MSI P4M900M2-L
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Problem pri paljenju ?
autorov komentar

evo bila mi je baterija sigurno 20 min vani i sad kad sam ju vratio opet isto.. al mislim da je sve spojeno, i cooler na grafickoj i na procesoru se vrte.. sad sto se tice to clear cmos-a ?? cito sam u onom prirucniku i pise mi da pomocu jumpera spojim 2 i 3 pin... naso sam to pa me zanima dali bih trebo tako upalit komp ili prije paljenja treba vratit jumper na prvi i drugi pin - to je default..

ovako pise: turn off the computer and unplug the power cord from the power supply. after waiting for 15 seconds, use a jumper cap to short pin2 and pin3 on CLRMOS1 for 5 seconds..

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Problem pri paljenju ?
steve90 kaže...

evo bila mi je baterija sigurno 20 min vani i sad kad sam ju vratio opet isto.. al mislim da je sve spojeno, i cooler na grafickoj i na procesoru se vrte.. sad sto se tice to clear cmos-a ?? cito sam u onom prirucniku i pise mi da pomocu jumpera spojim 2 i 3 pin... naso sam to pa me zanima dali bih trebo tako upalit komp ili prije paljenja treba vratit jumper na prvi i drugi pin - to je default..

ovako pise: turn off the computer and unplug the power cord from the power supply. after waiting for 15 seconds, use a jumper cap to short pin2 and pin3 on CLRMOS1 for 5 seconds..

  Prebacit jumper s položaja 2 na 3, i drži 20-ak sekundi.E onda ga VRATITI na položaj 2.   upaliti comp.
Intel Celeron D331 2,66Ghz, 1GB DDR2-667Mhz RAM, nVIDIA GeForce 8400GS 256MB, Hitachi 80GB HDD, MBO MSI P4M900M2-L
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.12.2008 11:08 (UPDaTEa ŽeljaN).
16 godina
moderator
offline
Problem pri paljenju ?

Probaj prvo upaliti comp s jednom plocicom RAM-a, pa vidi hoce li.

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Problem pri paljenju ?

Ali isti učinak dobiješ, izvadio bateriju ili pomoću jumpera.Očigledno ni do toga nije.

Intel Celeron D331 2,66Ghz, 1GB DDR2-667Mhz RAM, nVIDIA GeForce 8400GS 256MB, Hitachi 80GB HDD, MBO MSI P4M900M2-L
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Problem pri paljenju ?

Najbolje bi bilo, (ako možeš) posudit od nekog starij proc i flashati BIOS i onda vidjet hoće li radit.

Intel Celeron D331 2,66Ghz, 1GB DDR2-667Mhz RAM, nVIDIA GeForce 8400GS 256MB, Hitachi 80GB HDD, MBO MSI P4M900M2-L
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Problem pri paljenju ?
autorov komentar

ne znam onda.. jedini razlog mi se cini da je do graficke.. ili da pitam prijatelja da donese svoju da probam ili mi maticna ne prebacuje sama na agp.. mozda mi zeza to sto ima i agp i pcie

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Problem pri paljenju ?
steve90 kaže...

ne znam onda.. jedini razlog mi se cini da je do graficke.. ili da pitam prijatelja da donese svoju da probam ili mi maticna ne prebacuje sama na agp.. mozda mi zeza to sto ima i agp i pcie

  Možda, probaj nemaš što izgubiti.
Intel Celeron D331 2,66Ghz, 1GB DDR2-667Mhz RAM, nVIDIA GeForce 8400GS 256MB, Hitachi 80GB HDD, MBO MSI P4M900M2-L
15 godina
offline
Problem pri paljenju ?
autorov komentar

idem onda do njega, pa se cujemo.. hvala za trud.. pozz

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Problem pri paljenju ?
autorov komentar

Moze mi netko reci kako se napravi update bios-a ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Problem pri paljenju ?

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/flashanje-bios/3479.aspx

Evo tu imaš sve lijepo, i jasno objašnjeno, slijedi upute na ekranu i sve će biti OK!

Intel Celeron D331 2,66Ghz, 1GB DDR2-667Mhz RAM, nVIDIA GeForce 8400GS 256MB, Hitachi 80GB HDD, MBO MSI P4M900M2-L
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.12.2008 13:20 (UPDaTEa ŽeljaN).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Problem pri paljenju ?
autorov komentar

Ma nema potrebe.. uzeo sam od prijatelja i procesor i graficku i rame i opet nista.. svaki put isto.. ima stariji procesor i opet nece komp da se upali, maticna mu je kao moja pa mislim da jedini problem moze bit u maticnoj.. a sad da nosim komp u hg spot na servis mislim da ga necu dobit nazad do poslije nove godine..

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Problem pri paljenju ?
steve90 kaže...

Ma nema potrebe.. uzeo sam od prijatelja i procesor i graficku i rame i opet nista.. svaki put isto.. ima stariji procesor i opet nece komp da se upali, maticna mu je kao moja pa mislim da jedini problem moze bit u maticnoj.. a sad da nosim komp u hg spot na servis mislim da ga necu dobit nazad do poslije nove godine..

  Nema ti druge nego vratit to u hgspot, očito je tvornička greška.
Intel Celeron D331 2,66Ghz, 1GB DDR2-667Mhz RAM, nVIDIA GeForce 8400GS 256MB, Hitachi 80GB HDD, MBO MSI P4M900M2-L
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem pri paljenju ?

aj poslikaj kako to sve izgleda spojeno...ako nije problem...i koliko sam shvatio ploča ne pušta nikakve zvukove?!?

If ignorance is bliss, then knock the smile off my face!
15 godina
offline
RE: Problem pri paljenju ?
autorov komentar
beziljy kaže...

aj poslikaj kako to sve izgleda spojeno...ako nije problem...i koliko sam shvatio ploča ne pušta nikakve zvukove?!?

 pa kakve zvukove ploca moze pustati ako ima 2 pasivna hladnjaka ??
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem pri paljenju ?

nekakav "bip" ili slično koji ujedno ima svoje značenje ak nešto ne štima

 

i reci mi jel ta 1950pro agp ili pci

 

If ignorance is bliss, then knock the smile off my face!
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.12.2008 14:50 (beziljy).
15 godina
offline
RE: Problem pri paljenju ?
autorov komentar

ma ne cuje se nista.. samo kako se pali fan od graficke i cpu i hard kad se ukljuci, normalno sve.. graficka je na agp.. al dok mi nije monitor ukljucen na graficku na njemu pise ono "check signal cable" a kad ukljucim u komp to odma nestane, pa mi je to nekakav logican znak da prepozna graficku.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem pri paljenju ?

evo ponovit ću...

da li je grafička agp?

i hoćeš to poslikat da se vidi kako je spojeno

If ignorance is bliss, then knock the smile off my face!
15 godina
offline
Problem pri paljenju ?
autorov komentar

graficka je na agp, to sam ti vec napiso, procitaj opet prethodni post.. a uslikat cu za 15 min, samo da dodem kuci

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice