Problem s računalom (boot)

poruka: 7
|
čitano: 1.136
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Problem s računalom

Pozdrav,

 

nakon višegodišnjeg korištenja PC-a sa win7 os, odjednom ne mogu bootati PC jer mi se pojavi DISK BOOT FAILURE. Nemogu ući u bios, ne prepoznaje mi USB tipkovnicu niti PS/2, svi ostali USB-ovi izvađeni. Nakon nekoliku reseta proradi i uđem u bios i napravim fail safe defaults. Računalo boot-a i baci poruku koja glasi cca  "SATA is found running on IDE mode" itd. Uglavnom da mi bios prebaci na AHCI. Kliknem YES.  Nakon toga PC boota doslovce 20 min. Opet reset i probao sam više stvari koje sam pronašao na netu i na ovom forumu ali uvijek ista poruka na početku neovisno o postavkama u biosu te da li je HDD u računalu ili nije.

 

Pretpostavljam da je matična u pitanju, ili ?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Problem s računalom (boot)

 

Reset CMOS odnosno resetiraj bios preko ovog jumpera(izvadis ga na nekoliko minuta i vratis) ili ukoliko nemas jumper na maticnoj,izvadi baterijicu na nekoliko minuta pa je vrati.

Inace je taj jumper pored baterijice na maticnoj.

 

Ovo plavo je jumper. Ovo plavo je jumper.
Don't hate me,hate people who don't like you.
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.9.2013 9:14 (Darjokooo123).
Moj PC  
2 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s računalom (boot)

Ok probat ću. Još jedno pitanje, vidim sad na netu da mi je matična LGA 1156 koji ne postoji više.  To znači da bi trebao i novi procesor uzet ukoliko je matična u kvaru ?

13 godina
offline
Problem s računalom (boot)

axelF

 

- Moguće da tebi HDD odlazi, skini si Hirens Boot CD, snimi ga, bootaj računalo pomoću njega i probaj pokrenut MiniXP, ako ga uspiješ pokrenut brzo i bez problema, onda je pretpostavka da je problem u HDDu, kad ga pokreneš pronađi HD Tune za dijagnostiku HDDa, pokreni error scan full, pogledaj i health dio, javi rezultate.

--- Potrebni su ti i prijatelji i neprijatelji da bi te ranili: jedan da te kleveće drugi da ti to javi. -- Sva pitanja i nejasnoće molim na PM. Hvala :D
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s računalom (boot)

Hvala na pomoći, probam sve danas pa javim.

16 godina
offline
Problem s računalom (boot)

Pregledaj ima li ti na matičnoj koji napuhan kondenzator. I provjeri disk/diskove.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s računalom (boot)

Probao sam navedeno, opet sve isto, kada probam bilo šta bootati jednostavno proces traje vječno...izgleda da ću morati matičnu promijeniti.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice