Problem sa racunarom,zakoci,zaledi CPU se zakuca..

poruka: 39
|
čitano: 27.603
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Problem sa racunarom,zakoci,zaledi CPU se zakuca..

Pozdrav drustvo,

 

Inace novi sam na forumu kao sto mozete primjetiti.. :)
Javio sam se ovdje,jer sam duze vrijeme kupovao BUG casopise i znam da je ovo pravo mjesto da se obratim za moj problem,koji me slatko nervira... :)

 

 

Da predjem na stvar,imam ovu konfiguraciju racunara...

 

OS: Win XP
MB: ASUSTeK P5B
Procesor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E4600 @ 2.40GHz
RAM: DDR2 6400 800MHz 3 GB (2GB + 1 GB)
HDD: Jedan od: 500GB WD Drugi od: 1T Hitachi
Graficka: Nvidia GeForce 9400 GT
Zvucna : SB live Sound Blaster3
Napojna : 500W

 

E sad u cemu je stos...Racunar je kupljen nov nekad 2007 god. i poceo je zezati prije pola godine kada mi se desi da sistem je jednostavno stao,nece da se digne,onda sam cackao,nesto radio,i uglavnom popravim,ali bez novog dizanja sistema...(da napomenem da sam tada nekad ubacio RAM Mem od 1 GB ali sam tek nedavno skontao da nisu iste,ova je bila 6400 necega,a ova druga 4200 necega...

 

i tako je radio jedno 2-3 mjeseca dok nije skroz crkao...i onda sam morao da uradim reinstalaciju windowsa...i nakon te reinstalacije,ne prodje mjesec dana,sistem opet u problemu,iz Sistem 32 mi kao falilo nekih fajlova,pa ja uzimao sa lap topa te fajlove pa krpio,i kako god dodam onaj fajl koji fali,on mi trazi neki drugi poslije tog dodatog,aj da ne duzim,opet naravno sistem reinstalacija...:(

 

E sad,sta me muci...muci me stvar sto racunar jednostavno zakoci...nema odredjeno vrijeme da ce zakociti,i to hinjski zakoci.

 

Primjetio sam da evo,npr citav dan ok radi,i odjednom navece stane,ili ujutru,samo stane neki folder koji otvaras ili mozilla,i ne mozes nista,mis mozda nekad radi,ali i on za kratko vrijeme stane i mozes se slikati... sacekas nekad 5-10 min pritisces ctrl+alt+del i aj on ti izbaci taskmenager,ali opet nece da otvori procese,ili da vidis performanse...tek kad izgasis npr mozilu jer mi najcesce zablokira kad je ona pokrenuta onda proradi nekih 5 min ok i opet stane...

 

i tako ako proradi dobro je ako ne proradi,pojavi se plavi ekran za sekundu i restartuje se komp...

 

- Danas sam bas bio u prilici vidjeti i slikati procese i postavicu slike,dakle,pokrenuo sam neki film u mozilli,i komp je stao...

 

pritiskao sam alt+ctrl+del da mi izbaci task,i jedva nekako odem da ukinem mozilu i proradi mi ali opet stane pa proradi,itd.....

 

i nekako odem u procese kad tamo neki plugin-container na 50 % CPU-a...

 

i da njega izgasim komp se restartova,i pojavi se na sekundu plav ekran...

 

E sad mene interesuje do cega bi to moglo biti,jer tu moze biti milion nekih faktora...ako moze neko da mi objasni sta da radim...

 

ja tipujem sad na procesor,pa na ram,pa na maticnu,a i nesto mi HDD sumljiv... :/ Graficka nije jer sam drugu stavio bas danas,i nije do nje...

 

evo slicica procesa i procesora kako  je radio dok je stajao,ledio.zakucavao.....

 

 

Slika 1: Kada sam izgasio mozillu i pokrenuo paint jedva

Slika 2: Pogaseno sve u procesima,ali i dalje CPU na 52%

Slika 3: CPU Usage history,posmatrao rad procesora...

Slika 4: plugin-container o kom sam vam govorio uzima 51% (gdje sam ga pokusao ukinuti,i racunar je zakocio i pojavio se na sekundu plavi ekran i racunar se restartovao)

Slika 5: nakon plavog ekrana i samog restartovanja

Slika 6: Pokrenuta Mozilla Plugin-container na 1%

Slika 7: Izgasena mozilla i plugin container i CPU je na 0%

Slika 8: Pkrenuta mozilla i film koji sam pokrenuo prije kada mi je stao komp,tj zaledio i zakucao Mozete vidjeti CPU se popeo na 61% Plugin-container je na 55%

 

 

Jesam dosta napisao,ako ko ima volje da mi pomogne neka pita,stvarno ovaj problem me ubija u mozak... :(

 

Hvala Vam unaprijed drustvo...

 

Pozz

 

 

iivandj
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Problem sa racunarom,zakoci,zaledi CPU se zakuca..

Odi u postavke mozzile (proširenja) i obriši taj plug in koji ti diže CPU usage. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.2.2013 16:24 (Mile 74).
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Problem sa racunarom,zakoci,zaledi CPU se zakuca..

Gle ja sam ti ovo "letimično" pročitao zato sorry ak' sam šta profulio ali primjetio sam da se radi o plugin-containeru, on ti se diže kada gledaš neki java/flash sadržaj na Firefoxu ali problem je što uvijek ostaje poslije gašenja firefoxa tako zauzima 50% snage procesora.....ja bih ti preporučio da jednostavno izbrišeš firefox u potpunosti i pređeš na chrome (jer je puno brži/bolji), a ako nećeš ima način i da u potpunosti skloneš taj plugin-container,,,,a to što ti se zaledi računar, pa to je logično jer radi sa samo 50% preostalog kapaciteta....

It's not how good you are, it's how good you want to be.
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.2.2013 16:38 (Artem).
Moj PC  
3 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa racunarom,zakoci,zaledi CPU se zakuca..

Očistiti pc od prašine,imati instaliran "ispravan" OS,sa svim update(znači sp3),ispravni(clean) driveri za mbo,proc,grafa...Skini i radi na "google chrome"pretražniku(najsigurniji,najbrži).Provjera memorije,hdd,temperature(grafe,proca)ima toga za provjeriti...Scan na viruse,malwere,trojance...

Ili što jednostavno ne instaliraš i probaš w7?

 

-dobro kolega veli,mani se tog firefoxa i njegovih raznih pluginova

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.2.2013 16:35 (lukabo).
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Problem sa racunarom,zakoci,zaledi CPU se zakuca..

Hehe Čitao tvoj Problem.Windowsi se ne krpaju nikakvim kopiranjem Fajlova,ne gine tebi niš drugo osim čiste reilnstaacije OS jer kad se windows shebe  nema mu lijeka osim čiste reinstalacije OS do temelja. Nema tu dokucavanja znači nikakvih fajlova sa drugog PC jer svaki fajl opertativong sistema može imati drugčije postavke u sebi.

{#}

Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa racunarom,zakoci,zaledi CPU se zaku

Drugar,mislis na plugins? Ja ga tamo nemam,sto je crnjak...evo slicica... I hvala ti na odgovoru... :)

iivandj
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa racunarom,zakoci,zaledi CPU se zaku

Ma nema frke drug,problem je toliko slozan,da je to strasno...bar meni... :D

 

A morao sam to napisati,jer me intersuje sta se desava jer sam i sam "serviser" racunara u jednoj firmi,pa moram i nesto nauciti a i popraviti ovo... :S

 

U ovom slucaju se radi o tom pluginu,ali kaze brat posto on igra igrica,konkretno DOTA,sa onim garenama,itd... i tako mu se desi samo da zastopa,samo cuje trrrrr,i na sekund plavi ekran i reestartuje se komp... :/ ali opet to se ne desava stalno...

 

E sad sto se tice chrome-a,ja imam neko drugo misljenje za njega,ali to je sad druga tema,bas sam neki dan njega instalirao,jer sam mislio da je do mozile(kao sto si ti napisao),i sa njim mi se isto desilo... :/ iskreno tada nisam gledao CPU...

 

Hvala ti drugar na odgovoru... :)

 

 

iivandj
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa racunarom,zakoci,zaledi CPU se zaku

Drug,racunar prosle suubote ociscen od prasine,ne prebrisan nego ociscen... :D Sa kompresorom,novom pastom,brisanje pinova sa gumicom,podmazivanje ventilatora...

 

OS instaliran prije tacno 33 dana(Postavim sliku 1.. ),i to SP3 jer koristim DRP solution za drivere,pa tamo pise fino... :D

 

E sad temperature,slikam ti iz everesta(Postavim sliku 2),mada ima ih i na ovom od DRP solution,ali evo da uporedimo oboje...

 

Sto se tice virusa,koristim eset,skeniram redovno Local DIsc C,i uvijek mi je cist...

 

A Win 7.. :D ne znam.. XP je... XP... :D haha ma sve su prilike da cu preci... :)

 

A za firefox,pisao sam gore u prethodnom postu.. :D

 

Hvala ti puno drugar na odgovoru... :)

iivandj
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa racunarom,zakoci,zaledi CPU se zaku

Aj da je neko procitao do kraja.... :D Imao sam jos toga pisati,ali nisam mogao vise,mislio sam da cete pomisliti ovaj puko od problema.. :D xD {#}

 

Sto se tice krpljena windowsa,upravu si do kraja,nema sta,najbolja je reinstalacija cistog svjezeg OS-a...to sam zadnje i uradio tj prije tacno 33 dana,ali imam ovaj jadni problem... :/ ne znam sta da radim... :(

 

Hvala ti drug na odgovoru...

 

I hvala svima sto se odvojili malo vremena,nadam se da cemo ovo uspjesno rijesiti.. :/ :)

 {#}

 

iivandj
12 godina
offline
Problem sa racunarom,zakoci,zaledi CPU se zakuca..

Xp-je xp,t nema govora,ali ako se ne varam podrska mu je davno prestala,tako da...

Zaista sto ne probas 7-icu?

Osobno bih ti preporucio da se manes tih driver programa i skidas ih sa sluzbenih stranica,ne zbog toga sto ne valjaju,nego zbog toga sto vjerovatno imas crackiranu verziju shita!

Mozilla ili Google,vjecno pitanje-podjeljeni odgovori,ja osobno preferiram Mozillu,koja ti 100% nije kriva za navedene probleme!

Kazes koristis Eset?Mozes li otvoriti ovu stranicu?

Moj PC  
3 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa racunarom,zakoci,zaledi CPU se zakuca..

Evo imamo,pa skoro istu konfu(grafe iste).Ja imam dual boot,xp,w7.Sam sve instalirao,svi updatei,driveri...i nikad nisam imao nikakav problem ni u jednom OS-u.Brdo programa(ispravnih).S tim da w7 ima sve što treba za ispravan rad i večinu drivera več kod same instalacije,dok za xp treba malo googlati,ali sve se riješi.Znači čisti"ispravni" instal windowsa i mora sve raditi{#}.

 

-kod tebe mora da je nešto do bad drivera

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.2.2013 20:48 (lukabo).
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa racunarom,zakoci,zaledi CPU se zaku

@ Milka30 Da podrska XP-a je davno ukinuta...,sve su prilike da cu preci na win 7...

 

Imam vjerovatno sto kazes krekovanu verziju,jer sam ih par skinuo sa torent sajtica,i nekih share sajtova..

 

Da,ja sam isto za mozilu,jer mi je chrome puno zauzimao prostora,negdje oko 300MB,za jedan preglednik je zaista previse,i jos toga... mada to je druga tema... :)

 

Da koiristim eset,i mogu otvoriti tu stranicu,sto,je l' neki problem ili ? :)

 

Hvala na odovoru drugar.. :) ;)

iivandj
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa racunarom,zakoci,zaledi CPU se zaku

@ lukabo

 

Sad me interesuje,drivere si skidao sa official sajta za te uredjaje ili si ih krpio nekim programom?

 

 

:)

 

iivandj
12 godina
offline
Re: Problem sa racunarom,zakoci,zaledi CPU se zaku
iivandj kaže...

@ Milka30 Da podrska XP-a je davno ukinuta...,sve su prilike da cu preci na win 7...

 

Imam vjerovatno sto kazes krekovanu verziju,jer sam ih par skinuo sa torent sajtica,i nekih share sajtova..

 

Da,ja sam isto za mozilu,jer mi je chrome puno zauzimao prostora,negdje oko 300MB,za jedan preglednik je zaista previse,i jos toga... mada to je druga tema... :)

 

Da koiristim eset,i mogu otvoriti tu stranicu,sto,je l' neki problem ili ? :)

 

Hvala na odovoru drugar.. :) ;)

Prije,crackirani Eseti nisu mogli na sluzbenu stranicu,mozda se nesto promjenilo,ne znam ili jednostavno imas orginal!

Znas kako se kaze: "Nema džaba ni u babe",pa tako i taj tvoj Eset ako je crackiran(ako je orginal sorry),ili taj "Driver finder" ili naaposljetku i tvoj Xp.

Jasno mi je da ne mozemo svi priustiti,orginale,ali se na efektivan nacin mozes koristiti i hrpom fantasticnih free programa!

 

Ako zelis besplatno proci:

-Fresh install novoga operativnog sustava(onih koji su džaba)

-Instalacija drivera RUCNO,dakle bez driverskih programa

-Scan sa Malwarebytes,da ocisti sva shranja koja eventualno dolaze sa free OS

-Dalje install Mozille ili Googla+svih dodataka koje ti zaista trebaju.

-Ili zahebi sve ovo gore i instaliraj Linux.

 

Ja nprm.uopce ne koristim antivirusni program,mjesecno skeniram sa Malwarebytesom i sibam tako vec 2 godine bez reinstala Windowsa.

12 godina
neaktivan
offline
Problem sa racunarom,zakoci,zaledi CPU se zakuca..

Večinu sa official stranica,a kasnije sav update,programom"driver easy pro".

 

-nije još potpuno ukinuta podrška za xp,ali se više ni ne ažurira(do lipnja 2014),ali svima se daje na znanje,da če ona prestati i da se krene u spoznaju na noviji OS

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.2.2013 21:54 (lukabo).
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Problem sa racunarom,zakoci,zaledi CPU se zakuca..

Pozz, 

prvo, kada budeš palio komp stisni F8 (prije nego što vidiš logo od windowsa i polje od biosa) i otiđi na "Disable automatic restart on system failure"

znači sada ti se komp neće sam resatirati ukoliko dođe do plavog ekrana, te će ti dati dovoljno vremena da zapišeš stop kodove te koji daje error

 

kod tebe će biti drugačije, ali ti bi trebo napisati ovo gdje je "PAGE_FAULT..." i sve pod Technical Information

oki, kada ti se dogodi opet "zastoj"

uradi ovako (kopirano sa ms stranice jer nemam xp)

 

"Kliknite Start, a zatim Control Panel (Upravljačka ploča). Kliknite Performance and Maintenance (Rad i održavanje), zatim Administrative Tools (Administrativni alati), a potom dvokliknite Computer Management (Upravljanje računalom). Možete i otvoriti MMC koji sadrži dodatak Event Viewer."

te gledaj ove crvene ili žute, koje su se dogodile prije nego ti je se zastoj dogodio, te ih stavi ovdje

 

komp se nebi trebao zablesirati sa 50% slobodnog cpua uz to je dvojezgreni, a plugin container i njemu ti se izvršava flash/igrice te kada si upalio film on je povuko pocesora dosta

no, nebi trebalo 50% da ga povuče

 

uz to bi ti preporučio da napravi ovo http://support.mozilla.org/en-US/kb/uninstall-firefox-from-your-computer ili barem updejtaj flash player 

 

 

Bsod Bsod
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.2.2013 21:56 (Shadows).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Problem sa racunarom,zakoci,zaledi CPU se zakuca..

Da, sad sam se prisjetio imao sam i ja sličan problem na Visti, s tim što je kod mene se taj bug prebacao naizmjenično sa procesa na proces.....ja sam jednostavno formatirao HDD i prebacio se na sedmicu.....pokušaj mjenati OS

It's not how good you are, it's how good you want to be.
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Problem sa racunarom,zakoci,zaledi CPU se zaku
iivandj kaže...

@ lukabo

 

Sad me interesuje,drivere si skidao sa official sajta za te uredjaje ili si ih krpio nekim programom?

 

 

:)

 

Evo ovdje i ovdje imas sve drivere!

11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa racunarom,zakoci,zaledi CPU se zaku
Milka30 kaže...
iivandj kaže...

@ Milka30 Da podrska XP-a je davno ukinuta...,sve su prilike da cu preci na win 7...

 

Imam vjerovatno sto kazes krekovanu verziju,jer sam ih par skinuo sa torent sajtica,i nekih share sajtova..

 

Da,ja sam isto za mozilu,jer mi je chrome puno zauzimao prostora,negdje oko 300MB,za jedan preglednik je zaista previse,i jos toga... mada to je druga tema... :)

 

Da koiristim eset,i mogu otvoriti tu stranicu,sto,je l' neki problem ili ? :)

 

Hvala na odovoru drugar.. :) ;)

Prije,crackirani Eseti nisu mogli na sluzbenu stranicu,mozda se nesto promjenilo,ne znam ili jednostavno imas orginal!

Znas kako se kaze: "Nema džaba ni u babe",pa tako i taj tvoj Eset ako je crackiran(ako je orginal sorry),ili taj "Driver finder" ili naaposljetku i tvoj Xp.

Jasno mi je da ne mozemo svi priustiti,orginale,ali se na efektivan nacin mozes koristiti i hrpom fantasticnih free programa!

 

Ako zelis besplatno proci:

-Fresh install novoga operativnog sustava(onih koji su džaba)

-Instalacija drivera RUCNO,dakle bez driverskih programa

-Scan sa Malwarebytes,da ocisti sva shranja koja eventualno dolaze sa free OS

-Dalje install Mozille ili Googla+svih dodataka koje ti zaista trebaju.

-Ili zahebi sve ovo gore i instaliraj Linux.

 

Ja nprm.uopce ne koristim antivirusni program,mjesecno skeniram sa Malwarebytesom i sibam tako vec 2 godine bez reinstala Windowsa.

 

 

Jasno mi je sta da dalje radim drustvo ! :)

@ Milka30 Samo me interesuje,jedna stvar,ali evo jos samo da cujem vase misljenje...

 

Sada kad predjem na win 7,da li ce se sistem usporiti,sto se tice nekih programa da li ce otezano raditi,itd... Mozda malo glupo pitanje,ali imam takav osjecaj da ce mi sa sedmicom racunar biti malo optereceniji,jer je ipak recimo malo "slabija" konfa,u odnostu na ove koje sada izlaze i na koje idu sedmice i osmice... :)

 

A sto se tice eseta,piraterija je....jbg,ne zivim u bajboljoj finansijskoj situaciji,zna se vec kakvo je vrijeme,tako da za te stvari mi se ne daje pare...znam da se neko nece sloziti,ali tako je...trenutno je sve piraterija,od OS,i antivirusa.... :)

 

 

Aj bas to sve uradim pa vam se javim sta i akko se desava... :)

 

Hvala n odg... :)

 

iivandj
15 godina
offline
Re: Problem sa racunarom,zakoci,zaledi CPU se zaku
Milka30 kaže...

Xp-je xp,t nema govora,ali ako se ne varam podrska mu je davno prestala,tako da...

Zaista sto ne probas 7-icu?

Osobno bih ti preporucio da se manes tih driver programa i skidas ih sa sluzbenih stranica,ne zbog toga sto ne valjaju,nego zbog toga sto vjerovatno imas crackiranu verziju shita!

Mozilla ili Google,vjecno pitanje-podjeljeni odgovori,ja osobno preferiram Mozillu,koja ti 100% nije kriva za navedene probleme!

Kazes koristis Eset?Mozes li otvoriti ovu stranicu?

iivandj kaže...

@ Milka30 Da podrska XP-a je davno ukinuta...,sve su prilike da cu preci na win 7...

  Varate se, podrska nije prestala. Jos. http://www.microsoft.com/en-us/windows/endofsupport.aspx dakle 8.4.2014.

 

@iivandj: provjeri disk na bad sectore

Instaliraj Windows 7.

Prestani koristiti ta smeca koja kao pronadju drivere za tebe i smeca tipa gameboostera i kaj sve ne.

Umjesto crackanja eseta imas avast za dzabe.

Ako ne igras windows ekskluzive, predji na linux(isto dzabe, ma za sve imas alternative za dzabe, tak da ti teska vremena nisu opravdanje).

 

I da, sedmica ima bolje perforanse sa visejezgrenim sustavima.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.2.2013 22:12 (Ante).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa racunarom,zakoci,zaledi CPU se zaku
lukabo kaže...

Večinu sa official stranica,a kasnije sav update,programom"driver easy pro".

 

-nije još potpuno ukinuta podrška za xp,ali se više ni ne ažurira(do lipnja 2014),ali svima se daje na znanje,da če ona prestati i da se krene u spoznaju na noviji OS

 

 

 

Oke,aj bas da te pitam posto kazes da imamo isstu konfiguraciju i to...

 

Interesuje me update BIOS-a,da li si radio i kako bi to bilo bezbjedno odraditi.. ? :)

iivandj
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa racunarom,zakoci,zaledi CPU se zaku
Ante kaže...
Milka30 kaže...

Xp-je xp,t nema govora,ali ako se ne varam podrska mu je davno prestala,tako da...

Zaista sto ne probas 7-icu?

Osobno bih ti preporucio da se manes tih driver programa i skidas ih sa sluzbenih stranica,ne zbog toga sto ne valjaju,nego zbog toga sto vjerovatno imas crackiranu verziju shita!

Mozilla ili Google,vjecno pitanje-podjeljeni odgovori,ja osobno preferiram Mozillu,koja ti 100% nije kriva za navedene probleme!

Kazes koristis Eset?Mozes li otvoriti ovu stranicu?

iivandj kaže...

@ Milka30 Da podrska XP-a je davno ukinuta...,sve su prilike da cu preci na win 7...

  Varate se, podrska nije prestala. Jos. http://www.microsoft.com/en-us/windows/endofsupport.aspx dakle 8.4.2014.

 

@iivandj: provjeri disk na bad sectore

Instaliraj Windows 7.

Prestani koristiti ta smeca koja kao pronadju drivere za tebe i smeca tipa gameboostera i kaj sve ne.

Umjesto crackanja eseta imas avast za djabe.

Ako ne igras windows ekskluzive, predji na linux.

 

 

Imas li neki programcic za provjeravanje bad sectora da mi preporucis? ili da idem standardni od windows-a?

 

NA poslu koristim avast,ali eset mi je kuci,sta znam,nije mi los za sada...

 

 

iivandj
15 godina
offline
Re: Problem sa racunarom,zakoci,zaledi CPU se zaku

Ne znam za windowse, svu dijagnostiku radim linuxom, smarctl za provjeru diskova. Ako imas koj ubuntu live onda probaj s gnome-disks, dobis lijepi gui i potrazis.

12 godina
offline
Re: Problem sa racunarom,zakoci,zaledi CPU se zaku
iivandj kaže...
@ Milka30 Samo me interesuje,jedna stvar,ali evo jos samo da cujem vase misljenje...

 

Sada kad predjem na win 7,da li ce se sistem usporiti,sto se tice nekih programa da li ce otezano raditi,itd... Mozda malo glupo pitanje,ali imam takav osjecaj da ce mi sa sedmicom racunar biti malo optereceniji,jer je ipak recimo malo "slabija" konfa,u odnostu na ove koje sada izlaze i na koje idu sedmice i osmice... :)

 

A sto se tice eseta,piraterija je....jbg,ne zivim u bajboljoj finansijskoj situaciji,zna se vec kakvo je vrijeme,tako da za te stvari mi se ne daje pare...znam da se neko nece sloziti,ali tako je...trenutno je sve piraterija,od OS,i antivirusa.... :)

 

 

Aj bas to sve uradim pa vam se javim sta i akko se desava... :)

 

Hvala n odg... :)

 

Tvoja konfa bez problema moze vrtiti 7 ultimate 32 bit(84),a razliku neces niti primjetiti,osti toga da ce ti 7-ica biti ugladenija!

Nisam probao,ali mislim da 8-ica cak trazi manje resursa od 7-ice!

 

Piraterija:Ma sve mi je jasno,nema frke,probaj cesce malo citati komentare torrenata prije nego ista skines!

Opcenito Tune-up,boosteri,driver finderi,crackirani antivirusi...donose vise zla nego dobra.

Svaki operativni sustav ima Cleaner,defragmator ili recimo msconfig za brisanje startup programa.Koristi ih i neces imati problema.

 

Dosta koristim racunalo i od osnovnih programa,nikada mi nije vise trebalo od:Antivirus , cleaner , pržač "naravno" i svi ostali problemi

,te naravno Google!

Svi su fantasticni i besplatni!

12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa racunarom,zakoci,zaledi CPU se zaku



Oke,aj bas da te pitam posto kazes da imamo isstu konfiguraciju i to...

 

Interesuje me update BIOS-a,da li si radio i kako bi to bilo bezbjedno odraditi.. ? :)

Jesam, ali to ovisi o mbo,neke imaju svoj softwere(kao moja alive nf4g-dvi),samo se skine verzija biosa i iz windowsa se instalira update,pa restart pc-a.A ostale ili večina njih,bios sa radi preko usb sticka.Bitno je, da se tokom instalacije ne ištekava comp iz strujnog kruga,ili da ne nestane baš u tom trenutku struje.

 

-i bez problema možeš staviti w7 ultimate ×64,pošto ti je proc 64-bit,imaš 3gb ram,što je dovoljno za ×64,bilo bi još bolje da imaš 4gb,ali i ovo zadovoljava

 

BIOS tut usb

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.2.2013 16:01 (lukabo).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa racunarom,zakoci,zaledi CPU se zaku
Milka30 kaže...
iivandj kaže...
@ Milka30 Samo me interesuje,jedna stvar,ali evo jos samo da cujem vase misljenje...

 

Sada kad predjem na win 7,da li ce se sistem usporiti,sto se tice nekih programa da li ce otezano raditi,itd... Mozda malo glupo pitanje,ali imam takav osjecaj da ce mi sa sedmicom racunar biti malo optereceniji,jer je ipak recimo malo "slabija" konfa,u odnostu na ove koje sada izlaze i na koje idu sedmice i osmice... :)

 

A sto se tice eseta,piraterija je....jbg,ne zivim u bajboljoj finansijskoj situaciji,zna se vec kakvo je vrijeme,tako da za te stvari mi se ne daje pare...znam da se neko nece sloziti,ali tako je...trenutno je sve piraterija,od OS,i antivirusa.... :)

 

 

Aj bas to sve uradim pa vam se javim sta i akko se desava... :)

 

Hvala n odg... :)

 

Tvoja konfa bez problema moze vrtiti 7 ultimate 32 bit(84),a razliku neces niti primjetiti,osti toga da ce ti 7-ica biti ugladenija!

Nisam probao,ali mislim da 8-ica cak trazi manje resursa od 7-ice!

 

Piraterija:Ma sve mi je jasno,nema frke,probaj cesce malo citati komentare torrenata prije nego ista skines!

Opcenito Tune-up,boosteri,driver finderi,crackirani antivirusi...donose vise zla nego dobra.

Svaki operativni sustav ima Cleaner,defragmator ili recimo msconfig za brisanje startup programa.Koristi ih i neces imati problema.

 

Dosta koristim racunalo i od osnovnih programa,nikada mi nije vise trebalo od:Antivirus , cleaner , pržač "naravno" i svi ostali problemi

,te naravno Google!

Svi su fantasticni i besplatni!

Jasno! :) Ide instalacija sedmice,i ide 64bit-na.. svakako sam kontao nadogradjivati RAM i razmisljao sam prelaziti na quad core procesor... al' polako... :D

 

Piraterija: Slazem se sa tobom ,koristim i msconfig,i clenup,i defragment od windowsa,i po meni je jako bolji od nekog cleanera... iskreno,koristim tune up,koji mi je takodje jako fin program... dosta mi je pomogao... :/

 

Hvala na izdvojenom vremenu,javim se kada instaliram win 7,pa da vidimo kakvo ce stanje biti....

 

:)

iivandj
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa racunarom,zakoci,zaledi CPU se zaku
lukabo kaže...



Oke,aj bas da te pitam posto kazes da imamo isstu konfiguraciju i to...

 

Interesuje me update BIOS-a,da li si radio i kako bi to bilo bezbjedno odraditi.. ? :)

Jesam, ali to ovisi o mbo,neke imaju svoj softwere(kao moja alive nf4g-dvi),samo se skine verzija biosa i iz windowsa se instalira update,pa restart pc-a.A ostale ili večina njih,bios sa radi preko usb sticka.Bitno je, da se tokom instalacije ne ištekava comp iz strujnog kruga,ili da ne nestane baš u tom trenutku struje.

 

-i bez problema možeš staviti w7 ultimate ×64,pošto ti je proc 64-bit,imaš 3gb ram,što je dovoljno za ×64,bilo bi još bolje da imaš 4gb,ali i ovo zadovoljava

Pa s' obzirom da imamo iste konfe,nadam se da je isti fazon...mada procitacu jos na asus-ovoj strani jos...i nadam se da nije problem da te pitam ako negdje zapne.. :)

 

Sto se tice win 7 ide 64bitni... bas sam u postu iznad Milka30 pisao da cu nadogradjivati ram i najvjerovatnije preci na quad core.. al' sve s' vremenom polako... :)

 

Hvala i tebi na izrdvojenom vremenu,pisem u temu sta bude nakon instalacije svjezeg win 7 64-bit.. :)

 

 

iivandj
11 godina
neaktivan
offline
Problem sa racunarom,zakoci,zaledi CPU se zakuca..

Narode samo da Vam se zahvalim puno !! :)

Uradio sam kako ste mi rekli,poslusao sam Vas,i evo sljaka sve ko ludo....

 

Uradio sam detaljni format Diska C,tj gdje je bio sistem... 40 GB...

 

I onda sam lagano instalirao win 7 64 bit... :)

 

Jeste da sam se namucio oko drivera zvucne kartice sound blaster live ct 4830 :( ali opet,rijesio sam,ali kad poreknem FL Studio pucketanje se po dobro cuje... :(((((

 

I opet mi je neki drivercic ostao,ali nadam se da nije nista bitno... :)

 

Sto se tice rada racunara,evo vec 3 dana ni da zakoci...ma ni da sacekas sekundu na nesto... stvarno sam iznenadjen kako radi i kako se ponasa,i kako sve podnosi ova konfa...

Takodje me iznenadilo da je burazer zadovoljan,jer mu ne koce neke igrice... :D

 

 

Sad ide lagano finisiranje programcica,i laganni acronis,pa clone! :)

 

Hvala Vam jos jednom !! :)  Stvarno ste me spasili... :D :)

iivandj
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Problem sa racunarom,zakoci,zaledi CPU se zakuca..

Pozdrav drustvo!



evo mene opet... :) naravno sa problemom :(



imam gore navedeni racunar i desava mi se sledece:



-kada ga upalim i kotistim nekih 5-10 min samo uspori i moras ga restartovati da bi proradio

-nekada jednostavno radi kako treba

-kada zakoci i kada ga restartujem stoji mi slika asusa tj maticne ploce po pola sata (znate ono kad se dize sistem pa prva slikka)

- nakon toga mi izbaci gresku : pri master hard disk s.m.a.r.t. command failed + press f1 to resume

a nekada izbaci gresku primary master hard disk error + press f1 to resume

-kada pritisnem f1izbaci mi da biram odakle hocu dizem sistem (tipa ono f8 i f12) i odaberem glavni HDD WD 1T CAVIAR BLACK KUPLJEN PRIJE MJESEC DANA NOV u trgovini.

-nakon toga mi izbaci gresku "REBOOT AND SELECT PROPER BOOT DEVICE OR INSERT BOOT MEDIA IN SELECTED BOOT DEVICE AND PRESS A KEY" ili jednostavno reci nije nasao OS na HDD-u.

-restartujem ga pa izgasim i ispraznim struju tj izgasim prekidac na napojnoj vise puta i pritiscem dugme za ukljucivanje racunara vise puta da se isprazne kondenzatori tj isprazni struja.

-ukljucim racunar, digne se automatski sistem win 8.1

i koristim ga normalno par minuta i zablokira. igrom slucaja sam otvorio chrome pustio pjesmu na SOUNDCLOUD,digao task menager i onda mi je zakocio cpu je bio na 5%,memorija na 45 a HDD CAVIAR BLACK 1T na 100% i zablolorao jedno 5min nije mu se moglo nista i onda normalno proradio

-testirao sam HDD sa hd tune i naravno nema.bad sektora itd... opet ponaljam da je HDD nov...

 

e sad sta Vi mislite sta bi bio.probleem?

  ja sve vise vjerujem da je problem maticna ali ne bi bilo dobro da je to... :(

i da napomenem da sam promijenio sata kablove za hdd-ove...

 

molim Vas ako mozete da mi pomognete...

iivandj
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problem sa racunarom,zakoci,zaledi CPU se zaku
iivandj kaže...

pri master hard disk s.m.a.r.t. command failed + press f1 to resume

a nekada izbaci gresku primary master hard disk error + press f1 to resume

- Da li si u HD Tune pokrenuo error scan full ili quick? Jesi pogledao health tab?

- Da li je na ploči najnoviji BIOS? Jel nešto dirano po BIOSu? Jesi ga probao spojit u drugi SATA utor?

- Ne bitno bio HDD nov ili star, misliš da se novi ne kvari? Black slovi kao jedan od diskova koji se kvare dosta,

  sreća pa ima 5 godina garancije.

- Zašto imaš instaliran sustav (win 8.1) koji nije podržan od strane proivođača matične ploče? Kakve drivere

  si snimio i jesi ih uopće snimio?

- Koje drivere od grafe si snimio? Zadnje v 335.23 ili (novije nije bolje)?

---------- Drži se majstore, moje misli su uz tebe. ---------- Sva pitanja, nejasnoće, prigovore molim na PM. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.3.2014 19:53 (Valentin17).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice