Problem sa sata hard diskom

poruka: 10
|
čitano: 3.257
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Problem sa sata hard diskom

maticna je asus p5vd2-vm se

i na njoj imam dva izlaza za sata na jednom mi je hdd od 300gb i sve radi ok ali prboblem se javi kada sam prikopcao drugi sata disk o 160gb

racunar se lijepo upalio pronasao novi uredjaj i ocitao ga u my computer al hard nestan nakon 30sekundi nema ga ni u disk menageru ni u my computer

nakon restarta isto se desava hard bude u funkci 30sec i nestane

da li je neko imao slican problem hard je ispravan radi na drugom kompu svi kablovi su ispravni

zanima me samo da li je moguce da je napajanje slabo ili treba instalirati neki sata driver sta uraditi?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Problem sa sata hard diskom
coa13 kaže...

maticna je asus p5vd2-vm se

i na njoj imam dva izlaza za sata na jednom mi je hdd od 300gb i sve radi ok ali prboblem se javi kada sam prikopcao drugi sata disk o 160gb

racunar se lijepo upalio pronasao novi uredjaj i ocitao ga u my computer al hard nestan nakon 30sekundi nema ga ni u disk menageru ni u my computer

nakon restarta isto se desava hard bude u funkci 30sec i nestane

da li je neko imao slican problem hard je ispravan radi na drugom kompu svi kablovi su ispravni

zanima me samo da li je moguce da je napajanje slabo ili treba instalirati neki sata driver sta uraditi?

zar niko ne zna sta pokusati

14 godina
offline
Problem sa sata hard diskom

Podesi master/slave a prije toga nadogradi BIOS na zadnju službenu (NE BETA) verziju.

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa sata hard diskom

Probaj priključiti samo taj disk od 160 gb, pa vidi da li će ga prepoznati, vidi da li si dobro kablove priključio.

Otvori kućište pa ga promatraj, probaj slušati disk kada radi, možda ti se jednostavno isključi. To se i meni dešavalo, a uzrok su bili loši sketori (bad sectors), kada sam popravio loše sektore više se nije isključivao.

Probaj pa javi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Problem sa sata hard diskom

ovako na sata hdd nema podesavanja master i sleve

e sada gore sam napisao da je hard ispravan da su kablovi ispravni znaci na drugom racunaru sam detaljno testirao hdd i on radi bez greske kada prikljucim samo njega i pokusam da dignem sistem on se za vreme instalacije windowsa isteka i instalacija se prekine

kada ga prikopcam kao drugi odnosno onaj na kome nije windows on se nakon rada iskljuci on jos radi cujm da vrti ali ga nema u my computer ni u disk menager kada se iskljuljuci ja istekam sata kablo i ponovo vratim on se ponovo aktivira ka usb stick ocito se zbog necega kolju hard i maticna zaista nzm sta da pokusam uraditi nzm ni sam da li bi fles biosa ista promijenio jer ovaj hdd sto imam od 300gb je noviji a oba su iste marke cak i to se poklapa

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Problem sa sata hard diskom

ima li iko bilo kakvu opciju ili objasnjene zasto ovaj hdd nece samo na mom racunaru

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa sata hard diskom

Kakvo PSU imas? jer se meni u par slucajeva dogadalo da mi se HDD gubio zbog preslabog PSU.

Dečo mešalica je v morju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa sata hard diskom

Bas sam htio to predlozit. ukopcaj napajanje samo u njega. i to istim kablom kao u ovaj koji radi. onda probaj. Ako i dalje ne ide pogledaj na netu koliko struje mu treba a koliko treba ovom tvom koji radi. ako im treba isto struje i ovaj drugi ne radi u uvijetima identicnima u kojima radi prvi onda probaj drugo napajanje. Znao sam puno puta pretpostaviti u cemu je problem na premalo situacija koje sam isprobao. Probaj apsolutno sve i tek onda zakljuci da je nesto krepalo.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Problem sa sata hard diskom

p tpme se i radi sto nista nije krepalo al nece pokusao sam sa drugim napajanjem i opet ista stvar zatim sam pokusao pvaj hard da spojim na jedno napajanje od racunara na kome radi a spojim ga sata kablom na svoju maticnu i opet isto mene samo zanima kako je moguce da na svim racunarima radi samo na mom nece da li je ikada iko imao slicnu situaciju kao da se maticna i hdd ne podudaraju zbog necega al ne mogu da otkrijem zbog cega

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Problem sa sata hard diskom

Podesi VIA chipset u BIOS-u.(ako već nisi to uradio)

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice