Problem sa update grafičke kartice

poruka: 26
|
čitano: 1.913
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Problem oko update grafičke kartice

Kad sam updejtao grafičku karticu i poslje resertiranja kompa pojavio mi se crni ekran inače grafička je geforce gts 450,amd athlon II x4 640 procesor i napajanje je corsair cx 500w ako ko zna neg se javi hitno mi je.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Problem sa update grafičke kartice

Sto ti znaci ovo updateao graficku karticu, mislis li na drivere ili bios ili sto ?

http://www.pohrani.com/f/3u/Cz/1dNwXcAB/da4119b2e120d975a661ecb0.jpg
Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Problem sa update grafičke kartice

drivere

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Problem sa update grafičke kartice

Kad palis komp pritisci f8 jako brzo nakon paljenja i kad ti se pokaze izbornik klikni

Last good known configurafion that worked il tako nekako ce pisati sad nezna tocno i to klikni.

Ako nece onda uđi u safe mode isto f8 i makni sve drivere od nvidie

Ako to nece probaj uci u system restore point opciju i vratit na vrijeme kad je radilo.

http://www.pohrani.com/f/3u/Cz/1dNwXcAB/da4119b2e120d975a661ecb0.jpg
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Problem sa update grafičke kartice

ja sam već bio u safe modu i obrisa sve drivere od nvidie,sad mi je standardna vga grafika ocu opet probat driver inst.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Problem sa update grafičke kartice

sad kad sam ponovno instalira driver poja vi mi se slika kad ude u windows ali sva je neka loša evo dole slike kako izgleda sada

[IMG]http://i58.tinypic.com/6p15pf.jpg[/IMG] 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Problem sa update grafičke kartice

Pogldaj da li si kabel dobro ukljcio, probaj instalirati starije drivere. Makni sve od nvidie sa Driversweeperom.

http://www.pohrani.com/f/3u/Cz/1dNwXcAB/da4119b2e120d975a661ecb0.jpg
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Problem sa update grafičke kartice

proba sam sa orginal cd-om,skino sam preko interneta drivere opet isto i prekljucer stavio novi windows 7

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Problem sa update grafičke kartice

Testiraj je u drugom računalu. Zadnji put kad sam instalirao nove driver-e izgorile su mi neke komponente na grafičkoj pa je morala u servis.

Moj PC  
0 2 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa update grafičke kartice
phoenix2003 kaže...

Testiraj je u drugom računalu. Zadnji put kad sam instalirao nove driver-e izgorile su mi neke komponente na grafičkoj pa je morala u servis.

Say what? {#}

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
9 godina
neaktivan
offline
Problem sa update grafičke kartice

el moze postojat neki drugi razlog,bez testiranja na drugom racunalu

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Problem sa update grafičke kartice

Da li je spojen i TV na grafičku? Ako jeste isključi kabel koji vodi na TV. Postoji li način da testiraš napajanje? Najbolje da digneš live distru Linux-a (Ubuntu ili Mint). Ako ne bude radilo, mora u servis.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.11.2014 21:57 (phoenix2003).
Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Problem sa update grafičke kartice

...jesi li uopće pokušao podesiti rezoluciju na veće i boju na 32bit. ( desni klik na desktopu pa properties - setings)?? ....dešavalo mi se kod promjene drajvera da ubaci minimalne  postavke :(

13 godina
offline
Re: Problem sa update grafičke kartice
phoenix2003 kaže...

Zadnji put kad sam instalirao nove driver-e izgorile su mi neke komponente na grafičkoj

Daj to pojasni malo. U 10 godina prvi put čujem da je driver uzrokovao fizički kvar. {#}

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
14 godina
offline
Problem sa update grafičke kartice

U momentu kada sam instalirao najnovije driver-e za grafičku karticu i nakon toga opteretio istu, računar se ugasio. Zatim, u želji da vidim što je uzrok gašenja računala, utvrdio sam da se računalo ugasilo jer se grafička kartica (Matrix HD 7970 P, koja ima ogroman hladnjak) pregrijala iz razloga što su ventilatori prestali sa radom. Izvadio sam je i odmah sam vidio izgorene tri komponente na PCB-u koje reguliraju rad ventilatora. Odnio sam je u servis a popravak je koštao 10 eura. Nikada nisam utvrdio uzrok pregaranja SMD komponenti.

Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Problem sa update grafičke kartice

probao sam na drugom racunalu ipak je do graficke događa se isto crna slika poslje instaliranja drivera hvala na pomoći.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Problem grafičke kartice

E ovako imam neku integrisanu graficku koja nista ne valja od 128 mb, otvorio sam kuciste da potrazim slot za graficku da ubacim neku bolju i nema ga {#}. Primjetio sam na maticnoj mjesto gdje mislim da je bio slot za graficku kartu sa oznakama PCIEx16. sada mi nije jasno kako nema slota, da li ga je neko iscupao ili ga nije ni bilo, dobio sa polovno kuciste. Na slici se vidi to mjesto za slot iznad baterije, moze li mi neko objasniti?? Hvala

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Problem grafičke kartice
cola92 kaže...

E ovako imam neku integrisanu graficku koja nista ne valja od 128 mb, otvorio sam kuciste da potrazim slot za graficku da ubacim neku bolju i nema ga {#}. Primjetio sam na maticnoj mjesto gdje mislim da je bio slot za graficku kartu sa oznakama PCIEx16. sada mi nije jasno kako nema slota, da li ga je neko iscupao ili ga nije ni bilo, dobio sa polovno kuciste. Na slici se vidi to mjesto za slot iznad baterije, moze li mi neko objasniti?? Hvala

 

Koja je to maticna? Koji model?
nista mi se neda
9 godina
neaktivan
offline
Re: Problem grafičke kartice
nicky.sl kaže...
cola92 kaže...

E ovako imam neku integrisanu graficku koja nista ne valja od 128 mb, otvorio sam kuciste da potrazim slot za graficku da ubacim neku bolju i nema ga {#}. Primjetio sam na maticnoj mjesto gdje mislim da je bio slot za graficku kartu sa oznakama PCIEx16. sada mi nije jasno kako nema slota, da li ga je neko iscupao ili ga nije ni bilo, dobio sa polovno kuciste. Na slici se vidi to mjesto za slot iznad baterije, moze li mi neko objasniti?? Hvala

 

Koja je to maticna? Koji model?

Evo na slikama su komponente racunara

10 godina
offline
Problem sa update grafičke kartice
Ta ploca jednostavno nema pci-e utor tako da nema nista od nadogradnje tog kompa.
nista mi se neda
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa update grafičke kartice

Aha, hvala. A zasto onda ima oznaka na maticnoj PCIEx16, kada je taj slot namijenjen za graficku, bar koliko ja znam?

12 godina
offline
Re: Problem sa update grafičke kartice
cola92 kaže...

Aha, hvala. A zasto onda ima oznaka na maticnoj PCIEx16, kada je taj slot namijenjen za graficku, bar koliko ja znam?

Izgleda koda je neko iscupao XD, stvarno se vidi na slici PCIEx16 i tu bi trebao biti u tom pravokutniku, na njuski polovnu neku kupi i to je to :)

9 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa update grafičke kartice

Znaci postoji mogucnost da se ubaci nekako taj slot i da ga podrzava ova maticna? {#}

12 godina
offline
Re: Problem sa update grafičke kartice
cola92 kaže...

Znaci postoji mogucnost da se ubaci nekako taj slot i da ga podrzava ova maticna? {#}

Izgleda koda je netko iscupao sve iz maticne skupa sa grafickom....
Neisplativo popravljanje ako je uopce moguce, radije drugu maticnu kupi. Ovako koji processor i ram imas? dam ti par linkova za njusku nevjerujem da su preko 100 kn.

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.11.2014 1:34 (Luka123).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa update grafičke kartice
Luka123 kaže...
cola92 kaže...

Znaci postoji mogucnost da se ubaci nekako taj slot i da ga podrzava ova maticna? {#}

Izgleda koda je netko iscupao sve iz maticne skupa sa grafickom....
Neisplativo popravljanje ako je uopce moguce, radije drugu maticnu kupi. Ovako koji processor i ram imas? dam ti par linkova za njusku nevjerujem da su preko 100 kn.

Mogu ja besplatno to popraviti ili samo da platim taj slot po nabavnoj cijeni, a to mi je 40tak kuna ili 10 km posto sam iz Bosne {#}, a graficku vec imam, procesor intelov 3.40GHz sa 2Mb kesa, RAM je DDR2 2x 512-400MHz. Samo mi je bitno da li se to moze popraviti.

10 godina
offline
Problem sa update grafičke kartice
Nije nitko iscupao slot ni graficku TA PLOCA TVORNICKI NEMA UGRAĐEN PCI-E SLOT
nista mi se neda
Moj PC  
3 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice