Problem USB-a na maticnoj ploci

poruka: 11
|
čitano: 4.588
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Problem USB-a na maticnoj ploci

Ljudi pomagajte, imam problem s usb-om na maticnoj ploci, danas mi je se ugasio i vise se nije ni palio, ni poslije reset pc-a, ni poslije vracanja biosa na fabricke postavke, ni poslije formata i instalacije novih driver-a..
mis mi je na usb i tastatura, napon ima ali nemogu raditi nista dakle na misu laser svijetli ali nemogu nista s njim, ni jedan port od usb-a neradi tj. nesalje nikakav signal sta god prikopcao ili stick ili mobitel mp3 i sl.
upali ali neprepoznaje ga na racunaru..
koga god sam pitao niko se jos nije susreo sa sl. problemom.. BILO KAKVA POMOC ILI SAVIJET CE MI DOBRO DOCI HVALA UNAPRIJED !!!

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Problem USB-a na maticnoj ploci
Jole1 kaže...

Ljudi pomagajte, imam problem s usb-om na maticnoj ploci, danas mi je se ugasio i vise se nije ni palio, ni poslije reset pc-a, ni poslije vracanja biosa na fabricke postavke, ni poslije formata i instalacije novih driver-a..
mis mi je na usb i tastatura, napon ima ali nemogu raditi nista dakle na misu laser svijetli ali nemogu nista s njim, ni jedan port od usb-a neradi tj. nesalje nikakav signal sta god prikopcao ili stick ili mobitel mp3 i sl.
upali ali neprepoznaje ga na racunaru..
koga god sam pitao niko se jos nije susreo sa sl. problemom.. BILO KAKVA POMOC ILI SAVIJET CE MI DOBRO DOCI HVALA UNAPRIJED !!!

Jel možeš makar sa PS2 tastaturom vidjeti u Device Manageru jel se instalirao USB host driver? Koji windowsi?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem USB-a na maticnoj ploci
Mogu vidjeti i skopcao sam ja tast. tako i sve mi je instalirano nefali ni jedan driver ://
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem USB-a na maticnoj ploci

windows je xp 

12 godina
protjeran
offline
Re: Problem USB-a na maticnoj ploci
Jole1 kaže...

windows je xp 

Hm, ako nije u BIOSU nešto iskljućeno, može se desit da je "otišo" USB Controller :/

Znači, ni stickove ne vidi, niti ikakav prolaz podataka ne ide kroz USB? Čudno.

Probaj vidjet u BIOSU gdje se nalazi USB periferija i da li je uključen 1.1 i 2.0 standard.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem USB-a na maticnoj ploci

gledao sam prijatelju stoji sve ok, ni jedan podatak neprolazi ni usb web cam nista, i naprijed usb.ovi mi nerade odjednom je se ugasilo i to je to.. 
izgleda da mi ostaje samo da uzmem kartu sa usb-ima za PCI ulaz i to je to :// 

12 godina
protjeran
offline
Re: Problem USB-a na maticnoj ploci
Jole1 kaže...

gledao sam prijatelju stoji sve ok, ni jedan podatak neprolazi ni usb web cam nista, i naprijed usb.ovi mi nerade odjednom je se ugasilo i to je to.. 
izgleda da mi ostaje samo da uzmem kartu sa usb-ima za PCI ulaz i to je to :// 

Bojao sam se da neće do toga doć, ali sam i sam imao takav problem prije na jednom stroju...i riješio upravo spomenutom PCI kartom.

Prednost je što im je cjena kikiriki pa se isplati više nego trošit živce na problemu ;)

http://www.protis.hr/products/details/adapter-pciusb-asonic-usb20-kont-4ext-1inter-port-bulk/7304

12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem USB-a na maticnoj ploci

O tome sam i ja razmisljao hvala u svako slucaju... LP

15 godina
neaktivan
offline
Re: Problem USB-a na maticnoj ploci
ep0s kaže...
Jole1 kaže...

gledao sam prijatelju stoji sve ok, ni jedan podatak neprolazi ni usb web cam nista, i naprijed usb.ovi mi nerade odjednom je se ugasilo i to je to.. 
izgleda da mi ostaje samo da uzmem kartu sa usb-ima za PCI ulaz i to je to :// 

Bojao sam se da neće do toga doć, ali sam i sam imao takav problem prije na jednom stroju...i riješio upravo spomenutom PCI kartom.

Prednost je što im je cjena kikiriki pa se isplati više nego trošit živce na problemu ;)

http://www.protis.hr/products/details/adapter-pciusb-asonic-usb20-kont-4ext-1inter-port-bulk/7304

da li ima ikakve razlike u brzini između usb-a na pci kartici (pretpostavljam da nije pci expres) i usb-a na matičnoj.......

14 godina
moderator
offline
Re: Problem USB-a na maticnoj ploci

Nema.

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
15 godina
offline
Re: Problem USB-a na maticnoj ploci

-može biti, ovisi o chipu/chipsetu koji je korišten, brand/cijena jednako vrijedi za sve kontrolere (USB, SATA..), mada u samom standardu razlike nema obično su jeftikaneri neki VIA/NEC chip koji tek da radi. Teoretski je isto, praktički ne baš.

 

btw:

- s dodatnog kontrolera ne možeš bootati.

- neki modeli imaju dodatno napajanje (molex, sata...)

- link (protis srušen) ne radi.. enivej, za 2.0 nebi trebale biti veće razlike u brzinama, dok za 3.0 može biti lošije nego noramalan 2.0. (jednako kao s USB flash diskovima, svašta se deklarira). Treba paziti i na tip priključka (PCI/PCIex) i da nije neki za konkretnu MBO..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.7.2014 22:38 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice