Problem sa zvučnom linijom.

poruka: 6
|
čitano: 2.280
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Problem sa zvučnom linijom.

Dakle radi se o sony mhc-rg222 liniji, a problem je sljedeči:spojio sam liniju na komp i tako radi več nekih godinu dana sve do danas,naime kad ju upalim koju god opciju reprodukcije izabrao(radio,game input....) ona svira sekundu i onda se ugasi i lampica na power tipki pocne blinkat.Pogledao sam instrukcije u uputama (str. 33) i učinio i provjerio navedeno i problem se nastavlja pojavljivati,zna li netko rješenje?
P.S. na nižim nivoima glasnoče problem se nepojavljuje,pa me upučuje na nekakvo pregrijavanje ili sl. 

muskarci imaju dvije emocije:napaljen i gladan...ako ga vidis bez erekcije, napravi mu sandwitch....
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa zvučnom linijom.
skiljavi kaže...

Dakle radi se o sony mhc-rg222 liniji, a problem je sljedeči:spojio sam liniju na komp i tako radi več nekih godinu dana sve do danas,naime kad ju upalim koju god opciju reprodukcije izabrao(radio,game input....) ona svira sekundu i onda se ugasi i lampica na power tipki pocne blinkat.Pogledao sam instrukcije u uputama (str. 33) i učinio i provjerio navedeno i problem se nastavlja pojavljivati,zna li netko rješenje?
P.S. na nižim nivoima glasnoče problem se nepojavljuje,pa me upučuje na nekakvo pregrijavanje ili sl. 

jesi li spajao nekakve dodatne zvučnike ili nešto prespajao??? to se dogodi kad je premala impedancija koja se spaja na izlaz  (na liniji)...

Nikad ne vjeruj sjaju u očima žene! To je vjerovatno svjetlo što prodire kroz njenu šuplju glavu. by NT
13 godina
neaktivan
offline
Problem sa zvučnom linijom.

Na liniju nisam ništa dodatno spajao...

muskarci imaju dvije emocije:napaljen i gladan...ako ga vidis bez erekcije, napravi mu sandwitch....
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem sa zvučnom linijom.

Jesi li možda u zadnje vrijeme primjećivao pojačano zagrijavanje linije (odnosno izlaznog pojačala) ili neka izobličenja u zvuku?

Ako jesi, ovako teoretski, moguće da je došlo (zbog starenja komponenti) do povećanja struje mirovanja (bias) izlaznih tranzistora ili IC-a, što uzrokuje povećanu disipaciju, ali bez sheme teško je ustanoviti kontrolne točke gdje bi se to moglo mjeriti ili korigirati. Možda će ti netko s više iskustva u elektronici moći riješiti to.

KaeR
12 godina
offline
Re: Problem sa zvučnom linijom.
skiljavi kaže...

Dakle radi se o sony mhc-rg222 liniji, a problem je sljedeči:spojio sam liniju na komp i tako radi več nekih godinu dana sve do danas,naime kad ju upalim koju god opciju reprodukcije izabrao(radio,game input....) ona svira sekundu i onda se ugasi i lampica na power tipki pocne blinkat.Pogledao sam instrukcije u uputama (str. 33) i učinio i provjerio navedeno i problem se nastavlja pojavljivati,zna li netko rješenje?
P.S. na nižim nivoima glasnoče problem se nepojavljuje,pa me upučuje na nekakvo pregrijavanje ili sl. 

vjerojatno ti negde kratki spoj. tak sam ja isprobaval na svojoj liniji mhc-rg475s i namjerno napravil kratki spoj i nije se ugasila na tišem slušanju, a dok sam pojačal i napravil kratki spoj ugasila se. provjeri da nije negde kratki spoj

13 godina
neaktivan
offline
Problem sa zvučnom linijom.

Hvala svima i da, kratki spoj je između žica do desnog zvučnika,to je stari lemio još kad smo ju kupili (kablove smo produživali)  i nije izoliro pa se kratko spojile.

muskarci imaju dvije emocije:napaljen i gladan...ako ga vidis bez erekcije, napravi mu sandwitch....
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice