Problemčić sa monitorom

poruka: 29
|
čitano: 2.851
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Problemčić sa monitorom

Na jednom kompu HP-ov CRT monitor i kada radim na tom kompu 2-3 sata počne nepodnošljivo pištati (nepodnošljivo.. boli glava).  Kad se približim čujem i nekekvo pucketanje i zujanje. Jeli to zbog starosti (proizveden je 2000)?

 

()v()
(-.-)
('')('')
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.3.2008 15:35 (M4T34).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Problemčić sa monitorom

Pa moze to bit svasta. A jel ti so jos nesto sa slikom dogadja? I da nije mozda CRT umjesto CTR?

 

Bolje ispast budala nego iz aviona!
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.3.2008 15:21 (Assassin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problemčić sa monitorom

Slika je super. I da, CRT je... Žurilo mi se. Ispravit ću pogrešku..


()v()
(-.-)
('')('')
16 godina
offline
Problemčić sa monitorom

Pa moguce je da se pregrije. Jel ti mozda stoje nekakvi papiri ili tako nesto na njemu. Ako da onda probaj sve to maknut.Smijeh

Inace samo zbog starosti ne moze bit.

 

Bolje ispast budala nego iz aviona!
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.3.2008 15:22 (Assassin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Problemčić sa monitorom
M4T34 kaže...

Na jednom kompu HP-ov CRT monitor i kada radim na tom kompu 2-3 sata počne nepodnošljivo pištati (nepodnošljivo.. boli glava).  Kad se približim čujem i nekekvo pucketanje i zujanje. Jeli to zbog starosti (proizveden je 2000)?

 

 vjerojatno zuje zavojnce unutra
rjesenje je da ga otvoris i oblozis zavojnice sa silikonom

What is the difference between Windows xp and Windows vista? A:Approximate 7 years
16 godina
neaktivan
offline
Problemčić sa monitorom

Ništa ne stoji na njemu, al zna bit dosta vruć...


()v()
(-.-)
('')('')
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problemčić sa monitorom

kupi LCD nisu ti skupi za 1500kn možeš birat
a ovo što ti se događa možda je zbog starine monitora
možda je blizu posljednjem izdisaju.
LOL

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.3.2008 19:14 (unknown).
16 godina
offline
Problemčić sa monitorom

Pa moguce da se nesto iznutra odvojilo od neceg drugog pa sad zuji. Ne znam stvarno al ja bi ga na tvom mjestu odnio u servis ili kupio novi (LCD svakako).Smijeh


Bolje ispast budala nego iz aviona!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problemčić sa monitorom

U pravu ste.. Treba kupit novi.. 


()v()
(-.-)
('')('')
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Problemčić sa monitorom

BRAVO!Smijeh


Bolje ispast budala nego iz aviona!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
deleted

deleted

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.1.2020 13:33 (markocacic).
16 godina
neaktivan
offline
Problemčić sa monitorom

Evo rijesenja  [link] :-) :D

 

C2DE6400@2,9Ghz, 8600GT512Mb
2GB Crucial Balistix
19" ASUS LCD
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.3.2008 10:26 (Zippo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problemčić sa monitorom
Zippo kaže...

Evo rijesenja  [link] :-) :D

 

 predobra igrica... odlično za oslobađanje od stresa..Cool

()v()
(-.-)
('')('')
16 godina
offline
Problemčić sa monitorom

Hehe! Smijeh


Bolje ispast budala nego iz aviona!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problemčić sa monitorom
M4T34 kaže...

Na jednom kompu HP-ov CRT monitor i kada radim na tom kompu 2-3 sata počne nepodnošljivo pištati (nepodnošljivo.. boli glava).  Kad se približim čujem i nekekvo pucketanje i zujanje. Jeli to zbog starosti (proizveden je 2000)?

 

 Meni se to prije mjesec dana počelo događati na Samsungu.. Skinuo sam Refresh frequency monitora sa 75 na 70 i sad radi OK, nema pištanja.. Htio sam ga i otvoriti i zaliti zavojnice, ali to je druga priča..Belji se

Never interrupt your enemy when he is making a mistake.
Napoleon Bonparte
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problemčić sa monitorom

Spustila sam refresh rate na 70 Hertza.. Sad ću vidjet dal će bit kaj... ;)


()v()
(-.-)
('')('')
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problemčić sa monitorom

čitam da je preporučeni refresh rate za lcd 60Hz, ja držim na 70 jel to ok? Na 60 mi je na nekim mjestima na ekranu mutno.

Nego prije godinu dana sam imao super vid, a u međuvremenu sam stavio cvike i sad moram opet po nove jer mi se i dalje pogoršava pa ono, htio bi bit siguran da nije monitor kriv:)

16 godina
offline
Problemčić sa monitorom

A kako se mjenja refresh rate? Ja imam LCD i na nekim mjestima mi je mutno al sam ja mislio da je to neka bolest pa bi volio probat promjenit da vidim hoce li biti bolje. Imam "Samsung SyncMaster711 mp (LCD TV monitor). Sad mi pise da je na 75Hz. Na koliko da promjenim i kako?

 

Bolje ispast budala nego iz aviona!
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.3.2008 13:24 (Assassin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problemčić sa monitorom
Assassin kaže...

A kako se mjenja refresh rate? Ja imam LCD i na nekim mjestima mi je mutno al sam ja mislio da je to neka bolest pa bi volio probat promjenit da vidim hoce li biti bolje. Imam "Samsung SyncMaster711 mp (LCD TV monitor). Sad mi pise da je na 75Hz. Na koliko da promjenim i kako?

 

 Na Xp-u: Display Properties( desni klik miša na desktop)>kartica settings>Advanced>kartica monitor>u padajućem izborniku izaberi rafresh rate. Stavi na 70Hz
Na Visti: Nešto je drugačije. Mislim da treba na personalize (ne sjećam se točno).  
Ali pošto imaš LCD refresh rate i nije tako bitan... :)

()v()
(-.-)
('')('')
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problemčić sa monitorom
Merlo kaže...

čitam da je preporučeni refresh rate za lcd 60Hz, ja držim na 70 jel to ok? Na 60 mi je na nekim mjestima na ekranu mutno.

Nego prije godinu dana sam imao super vid, a u međuvremenu sam stavio cvike i sad moram opet po nove jer mi se i dalje pogoršava pa ono, htio bi bit siguran da nije monitor kriv:)

Ako ti je mutno na 60, ostavi na 70.  
Možda sjediš preblizu monitoru. Treba sjedit oko 0,5 m od monitora, a ako ti se vid pogoršava probaj uzet kontaktne leće (navodno zaustavljaju povećanje dioptrije, odnosno pogoršanje vida)!  

()v()
(-.-)
('')('')
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problemčić sa monitorom

da malo preblizu znam sjedit, još kad se naslonim na stol pa gledam s udaljenosti od 20cm hehe. A sta s lecama, njih treba svakih par mjeseci mijenjat? mislim da dodje dosta para. A moram se pozabavit s tim malo

16 godina
neaktivan
offline
RE: Problemčić sa monitorom
Merlo kaže...

da malo preblizu znam sjedit, još kad se naslonim na stol pa gledam s udaljenosti od 20cm hehe. A sta s lecama, njih treba svakih par mjeseci mijenjat? mislim da dodje dosta para. A moram se pozabavit s tim malo

Ovo je lagano off-topic, al ajde:
 Pa imaš više vrsta leća.. Polutvrde i meke. Polutvrde se mijenjaju kad se izgrebu il kad se poveća dioptrija. Imaš ih od 300 na više Kn po komadu. Meke se moraju mijenjati svaki dan, tjedan, mjesec, ali su zato jeftinije. Navodno postoje neke koje se uopće ne skidaju...

()v()
(-.-)
('')('')
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problemčić sa monitorom

Uff... ne pomaže baš. Opet pišti i zuji... izgleda da mu nema spasa :|


()v()
(-.-)
('')('')
16 godina
offline
RE: Problemčić sa monitorom
M4T34 kaže...
Assassin kaže...

A kako se mjenja refresh rate? Ja imam LCD i na nekim mjestima mi je mutno al sam ja mislio da je to neka bolest pa bi volio probat promjenit da vidim hoce li biti bolje. Imam "Samsung SyncMaster711 mp (LCD TV monitor). Sad mi pise da je na 75Hz. Na koliko da promjenim i kako?

 

 Na Xp-u: Display Properties( desni klik miša na desktop)>kartica settings>Advanced>kartica monitor>u padajućem izborniku izaberi rafresh rate. Stavi na 70Hz
Na Visti: Nešto je drugačije. Mislim da treba na personalize (ne sjećam se točno).  
Ali pošto imaš LCD refresh rate i nije tako bitan... :)

 Puno HVALAAA!!!! Sad je puno ostrije!

Bolje ispast budala nego iz aviona!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problemčić sa monitorom
Assassin kaže...
M4T34 kaže...
Assassin kaže...

A kako se mjenja refresh rate? Ja imam LCD i na nekim mjestima mi je mutno al sam ja mislio da je to neka bolest pa bi volio probat promjenit da vidim hoce li biti bolje. Imam "Samsung SyncMaster711 mp (LCD TV monitor). Sad mi pise da je na 75Hz. Na koliko da promjenim i kako?

 

 Na Xp-u: Display Properties( desni klik miša na desktop)>kartica settings>Advanced>kartica monitor>u padajućem izborniku izaberi rafresh rate. Stavi na 70Hz
Na Visti: Nešto je drugačije. Mislim da treba na personalize (ne sjećam se točno).  
Ali pošto imaš LCD refresh rate i nije tako bitan... :)

 Puno HVALAAA!!!! Sad je puno ostrije!

 I drugi put =)

()v()
(-.-)
('')('')
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problemčić sa monitorom

a da, malo sam zabrijao na offtopic. Hvala. Još ću malo prozujat po optikama.

 

Da se vratim na temu, zanima me koji su LCD monitori solidni za svoju cijenu, tj jel ima nekih monitora(LCD) koje bolje da kod kupovine izbjegavam iz nekakvih razloga?

16 godina
offline
Problemčić sa monitorom

Ovaj moj je odlican. To je TV i monitor u jednome, tj. ima ulaz za antenu. Ne znam koliko kosta jer sam ga jos prije kupio. Svakako preporucam!

Samsung SyncMaster711 mp (LCD TV monitor)

Bolje ispast budala nego iz aviona!
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.3.2008 15:33 (Assassin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problemčić sa monitorom
Merlo kaže...

a da, malo sam zabrijao na offtopic. Hvala. Još ću malo prozujat po optikama.

 

Da se vratim na temu, zanima me koji su LCD monitori solidni za svoju cijenu, tj jel ima nekih monitora(LCD) koje bolje da kod kupovine izbjegavam iz nekakvih razloga?

 Pa Samsung, HP i Philips imaju dobre monitore. Moj savjet je da usporediš cijene monitora u više trgovina:  Npr HG-spot, Likns, Vemil... 

()v()
(-.-)
('')('')
16 godina
neaktivan
offline
Problemčić sa monitorom

Tnx, gledam na HG SPOTu i dosta su pale cijene LCDa. Ma sad imam na jednom kompu CRT monitor neki LG, i kad je potpuno zamračen ekran onda mi recimo na gornjih 5 i donjih 5 cm monitora bude neka blijeda boja,tj nije crno ko šta bi trebalo bit nego baca na sivo malo. A monitor je star nekih 3 godine. Prije se ne sjećam da je tako bilo. Sad neznam jel monitor kriv ili ja neznam nešto postavit. Ima netko ideju šta bi to moglo bit?

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice