Problemi sa GIGABYTE 8600GTS passive

poruka: 31
|
čitano: 6.087
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Problemi sa GIGABYTE 8600GTS passive

molim vas imam jedan problem

DA ODMAH KAŽEM TEŠKI SAM GAMER I OVO SAM KUPIO PRETEŽITO ZA IGRE

kupio sam grafičku karticu Gigabyte GF 8600GTS PCIE , 256MB, TV out, dual DVI-passive u 11. mjesecu

prije toga sam pregledao na internetu i vidio kako ima neko "najnovije" hlađenje- silent pipe3

u tom mjesecu sam kupio i procesor AMD Athlon 4600, MB MB Gigabyte M56S-S3, sAM2, nVidia NF560, FW, GLAN, ATX    i  2x 1GB RAM-a

DDR2 800 Mhz kingmax

došao sam kući i sve stavio u kućište (samo da se razumijemo, znam sastavljati komponente i sve vezano s time - znači 100% nisam ništa oštetio)

pokrenuo računalo i normalo instalirao drivere bla bla bla-uglavnom sve što treba i pokrenio crysis i igram ja 10 minuta kad odjedanpum mi se zablokira i taman sam tada ispalio metak i zvuk je bio onako trž trž trž trž trž brzo jako (baš je zablokiralo na tom pucnju pa je taj zvuk bio kao kad slušate pokvareni CD sa pjesmama  :))

i tako je stojalo par sekundi, nisam mogao ništa pomaknuti nego mi se pojavila neka plava podloga i nisam uspio pročitati što piše nego mi se sam kompjuter resratao.

ja onako razočaran upalim ponovno igricu i ono isti slučaj :/

poludio sam, onda sam ostavio kompjuter 1h i opet ponovio kad ono isti problem.

instaliram ja Call of Duty4 i OPET ISTI PROBLEM !!!!!!

quake4-opet isto

S.T.A.L.K.E.R- isto!

F.E.A.R.- opet isto.

i onda sam shvatio da nešta nije u redu

 

odneo sam cjeli kompjuter u Vemil gdje sam i kupio to sve i objasnio sam im problem i rekli su mi da moram kupiti novo napajanje

Power Supply FORTRON 400W, HQ, PFC, 2 x 12V, 12cm fan  i kupio sam to

donesem ja kući komp i opet isti problem i više onda nisam znap šta se dešava.

sa njima sam se prepirao oko toga da se grafička 100% predrijala, a oni govore da nije (ja se sječam na jednom starom kompu kada sam igrao Need for Speed Most Wanted-onda mi se desio isti taj problem i kupio sam regulator za ventilatore- onaj što ide tamo gdje stoji DVD-ROM i tako sam popravio problem)

ali tu nemogu staviti taj regulator kad ga više i nemam, a i to je pasivno tako da nema ventilatora

 

pa sam kupio novi hard disc HDD Seagate ST3250620AS/ST3250410AS, 250 GB 16MB, S-ATA300, NCQ3, 7200

 

i imam super vjetrovito-prozračno kućište alli ništa ne pomaže

 

jednostavno sam poludio. pa sam pokušavao stavljati ventilatore pokraj otvorenog kučišta i kao malo da duže igram, ali uvjek isti problem-I TO SE SAMO DEŠAVA KADA IGRAM IGRE

 

jednostavno sam poludio i stvarno neznam šta da više radim-očito jedini ja imam ovaj problem

 

MOLIM VAS ODGOVORITE MI NA OVO ŠTO PRIJE JER ĆU MORATI NEŠTO RAZBITI (miš ili tipkovnicu :)

znam da je poruka kao ogromna ali to je cjeli opis

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problemi sa GIGABYTE 8600GTS passive

Zakaj jednostavno ne kupis 12cm ventilator (ili manji) i stavis ga na graficku, zalijepis, pricvrstis s vezicama - bilo kak, jer pasivno hladjenje je uzas, pogotovo sad po ljeti kad su velike vrucine.

Daj reci kolke su ti temperature ???

Intel Core2Duo E6750 @ 3680MHz -> Thermaltake CL-P0464 DuOrb | Gigabyte GA-P35-DS4 | OCZ Reaper 2x2GB @ 1100MHz | Gigabyte 8800GTX 768MB 660/2000MHz -> Accelero Xtreme 8800 | Fortron 650W FSP650-80GLC | Seagate 320GB ST3320620AS | Chieftec LCX-01SL-SL-B | Logitech G15 | Logitech MX518
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa GIGABYTE 8600GTS passive

Evo bas u zadnje vrijeme dosta problema sa 8600 karticama postoji mogucnost da si dobio mučak odnosno da ti je pukao gpu ili u najmanju ruku da je oštecen.Pogledaj si malo po forum vidjet ces da dosta ljudi ima problema sa artefaktima i slicnim stvarima na ovom GPU.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa GIGABYTE 8600GTS passive

nemoj sirit paniku bez dokaza. vjerojatno je pregrijavanje. skini gpu-z i javi koje su temperature. ako su visoke kupi vent i zasarafi ga na cooler od graficke.

***em sve! (mislim ovo je opaka psovka, ne opisivanje mog ljubavnog života)
15 godina
neaktivan
offline
Problemi sa GIGABYTE 8600GTS passive

ma ovo što sam dobio prijedlog da stavim neki ventilator...

probao sam ali uvjek isti problem.

a ja mislim da nevalja GPU jer evo temperatura mi je sada 62°C, a ništa neradim samo sam na internetu

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa GIGABYTE 8600GTS passive

nije to visoko... to ti je ok temperatura.

***em sve! (mislim ovo je opaka psovka, ne opisivanje mog ljubavnog života)
15 godina
neaktivan
offline
Problemi sa GIGABYTE 8600GTS passive

pa je ali nekužim šta je problem

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problemi sa GIGABYTE 8600GTS passive

Ja sam imao Gigabyte 8600GT. Isti problem. Rusi se vjerojatno zbog pregrijavanja, bar u mom slucaju. Dosla je do 84 stupnja i tu zablokirala sve. Reklamiraj karticu. Nema ti druge.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.8.2008 23:41 (Fox).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problemi sa GIGABYTE 8600GTS passive

Meni se ista stvar događala kad sam ulazio u TDU reinstalirao sam drivere i sve je normalno radilo

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problemi sa GIGABYTE 8600GTS passive

ma ja sam čak pokušao skinuti najnovjie drivere, ali ništa

uvjek mi tako u igri samo stane (ponekada se zna desiti ka nestenu teksture-sve kao da je od gline)

ili nestanu neki djelovi (npr u oblivionu mi nekad nestanu neki zidovi ili prozori od kuća)

i UVJEK bude onaj isti zvuk (kao kada slušate pokvareni CD sa pjesmama)-kao da neko miksa zvuk.

ako je posljednji zvuk da kojeg sam "došao" bude "trš" onda će nastaviti trzati tako- trš trš trš trš trš tr...:)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa GIGABYTE 8600GTS passive

ne bi se trebala pregrijavat... ipak je to pasivna kartica... kazes da nista ne pomaze kad stavis vent na cooler od graficke? nisi overclocko?

***em sve! (mislim ovo je opaka psovka, ne opisivanje mog ljubavnog života)
16 godina
neaktivan
offline
Problemi sa GIGABYTE 8600GTS passive

A to ti je onda pregrijavanje. Te su kartice imale dosta problema sa grijanjem

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problemi sa GIGABYTE 8600GTS passive

ma 100% nisam overclockirao

a i stavio sam pokraj otvorenog kompa veliki ventilator (bivša grijalica bez grijača naravno hahahahaha)

i jedno vrijemem sam imao jedan cooler ispod grafe i pirio je paš po tim redarcima i tim limovima

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problemi sa GIGABYTE 8600GTS passive

Probaj nabaviti neku drugu grafu od prijatelja ili nekoga, pa vidi hoće li biti problema ako ne bude, grafu na servis ako je po garancijom ako nije, nova grafa.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa GIGABYTE 8600GTS passive

ne znam sta bi ti reko... sve mi je to cudno. ako imas garanciju, vrati graficku. ako ne, mozes probat stavit aftermarket cooler na nj. mozes jos probat basu usarafit na cooler (slika) jedan vent.

Gigabyte 8600GTS Gigabyte 8600GTS
***em sve! (mislim ovo je opaka psovka, ne opisivanje mog ljubavnog života)
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.8.2008 0:37 (r420r).
15 godina
neaktivan
offline
Problemi sa GIGABYTE 8600GTS passive

ma imam garanciju i sve sam živo na kompu promjenio samo zbog nje...

jel mi može netko reći neku preporuku grafićke koje ima za kupiti u vemilu i da je max 1100 kn.

mislio sam da uzmem 8800GT 512MB, ako bih mogao zamjeniti grafe i nadoplatitiNeodlučan

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa GIGABYTE 8600GTS passive
headshot kaže...

ma imam garanciju i sve sam živo na kompu promjenio samo zbog nje...

jel mi može netko reći neku preporuku grafićke koje ima za kupiti u vemilu i da je max 1100 kn.

mislio sam da uzmem 8800GT 512MB, ako bih mogao zamjeniti grafe i nadoplatitiNeodlučan

 Rađe uzmi HD4850 ili 8800GT AMP(obadvije oko 1200kn)
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa GIGABYTE 8600GTS passive
***em sve! (mislim ovo je opaka psovka, ne opisivanje mog ljubavnog života)
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.8.2008 0:55 (r420r).
15 godina
neaktivan
offline
Problemi sa GIGABYTE 8600GTS passive

zašto mi svi preporučaju radeon Plač

neznam zašto ali nevolim tu tvrtku. po meni je bolji GF nego ATI-ali svatko ima svoj ukus

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa GIGABYTE 8600GTS passive
BORN kaže...
headshot kaže...

ma imam garanciju i sve sam živo na kompu promjenio samo zbog nje...

jel mi može netko reći neku preporuku grafićke koje ima za kupiti u vemilu i da je max 1100 kn.

mislio sam da uzmem 8800GT 512MB, ako bih mogao zamjeniti grafe i nadoplatitiNeodlučan

 Rađe uzmi HD4850 ili 8800GT AMP(obadvije oko 1200kn)
 šta ti znači ovo AMP
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis
16 godina
neaktivan
offline
Problemi sa GIGABYTE 8600GTS passive

Onda definitivno 8800GT AMP, odlična grafa vrtim crysis 1440x900 very high 2xAA ili 4xAA(ovisi od mape)-ne šteka

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa GIGABYTE 8600GTS passive
headshot kaže...

zašto mi svi preporučaju radeon Plač

neznam zašto ali nevolim tu tvrtku. po meni je bolji GF nego ATI-ali svatko ima svoj ukus

 ati trenutno radi najbolje kartice po sistemu uloženo/dobiveno
headshot kaže...
BORN kaže...
headshot kaže...

ma imam garanciju i sve sam živo na kompu promjenio samo zbog nje...

jel mi može netko reći neku preporuku grafićke koje ima za kupiti u vemilu i da je max 1100 kn.

mislio sam da uzmem 8800GT 512MB, ako bih mogao zamjeniti grafe i nadoplatitiNeodlučan

 Rađe uzmi HD4850 ili 8800GT AMP(obadvije oko 1200kn)
 šta ti znači ovo AMP
 da su tvornicki overclockane.
***em sve! (mislim ovo je opaka psovka, ne opisivanje mog ljubavnog života)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa GIGABYTE 8600GTS passive
BORN kaže...

Onda definitivno 8800GT AMP, odlična grafa vrtim crysis 1440x900 very high 2xAA ili 4xAA(ovisi od mape)-ne šteka

 kako možeš crysis igrati na VERY HIGH
molim vas ako ima ta grafička za kupiti u ve-milu dajte mi link
hvala
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa GIGABYTE 8600GTS passive
headshot kaže...
BORN kaže...

Onda definitivno 8800GT AMP, odlična grafa vrtim crysis 1440x900 very high 2xAA ili 4xAA(ovisi od mape)-ne šteka

 kako možeš crysis igrati na VERY HIGH
molim vas ako ima ta grafička za kupiti u ve-milu dajte mi link
hvala

BTW ja bi na tvom mjestu prije uzeo gigabyte, jeftinija je, vise-manje jednako su brze i to je gigabyte!
***em sve! (mislim ovo je opaka psovka, ne opisivanje mog ljubavnog života)
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.8.2008 1:06 (r420r).
16 godina
neaktivan
offline
Problemi sa GIGABYTE 8600GTS passive

1.DX10

2.http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=1130224

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problemi sa GIGABYTE 8600GTS passive

da da pa vidim da nije loša grafička kartica

ali baš si sad razmišljam za ATI

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problemi sa GIGABYTE 8600GTS passive

Pa odluči se više!Smijeh

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problemi sa GIGABYTE 8600GTS passive

SmijehSmijehSmijeh

pa nemogu se odlučiti kada nisam nikada pratio ATI

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problemi sa GIGABYTE 8600GTS passive

Samo da ti kažem da je ATI odličan, imao sam ATI imam nVIDIU, nemam zamjerki

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problemi sa GIGABYTE 8600GTS passive

da prekinem ovo nabijanje postova...

 

@headshot

 

http://www.overclockersclub.com/reviews/gigabyte_4850/

***em sve! (mislim ovo je opaka psovka, ne opisivanje mog ljubavnog života)
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice