Problemi sa sata diskovima

poruka: 11
|
čitano: 2.124
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Problemi sa sata diskovima

nedavno sam kupio maxtorov sata disk i na njega sam počeo instalirati windows xp professional. Moj disk ima 250gb ali je instalacija prepoznala samo 131 gb ali ja sam to zanemario pa sam nastavio s instalom ali kad se ona žuta napunila i kad se komp resetirao pisalo mi je pri bootanju da je ovo krivi systemski disk. Probao sam instalirati vistu te na njoj disk radi odlično pa mi recite kako instalirati xp na taj disk s full kapacitetom.


Fiksy
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa sata diskovima
      Fiksy kaže...

nedavno sam kupio maxtorov sata disk i na njega sam počeo instalirati windows xp professional. Moj disk ima 250gb ali je instalacija prepoznala samo 131 gb ali ja sam to zanemario pa sam nastavio s instalom ali kad se ona žuta napunila i kad se komp resetirao pisalo mi je pri bootanju da je ovo krivi systemski disk. Probao sam instalirati vistu te na njoj disk radi odlično pa mi recite kako instalirati xp na taj disk s full kapacitetom.


stari koja ti je ploca? ranije ploce traze drivere za satu koje dobijes uz maticnu..pogledaj da mozda nije o tome rijec..mene je slican problem izludjivao jer disk uopce nije mogao prepoznati pri bootanju...sretno
 
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa sata diskovima

Win XP defaultno vidi particije/diskove do 137GB!

Rješenje je da nabaviš instalacijski CD s Win XP SP2 integriranim ili instaliraj ovako pa naknadno stavi SP2 i onda ces moci koristiti cijeli HDD.

A instalacija ne prolazi jer najvjerojatnije nemas integriran SATA kontroler driver pa bi bilo pametno da stavis potrebne drivere na disketu i prilikom instalacije pomocu F6 tipke "ubacis" drivere u instalaciju OS-a.

16 godina
protjeran
offline
Problemi sa sata diskovima

Ja sam imao isti problem sa SATA kontrolerima, nikako ih nisam mogao naći prave sa CD-a matične ploče ili disketa ne bi "progutala" podatke... Morao sam ići do prijateljice oko 5, 6 puta jer nisam imao druge kompove sa floppyem (samo laptop), a do nje je bilo 1,5 km hoda... Cijeli mi je vikend na to otišao, ali je problem napokon bio riješen, samo što, kada bih započeo instalaciju, onda bi mi rekao da uopće nemam HDD-a u kompu, ali je ovo ista stvar, čini mi se.


Moja bffaad (best friend forever and a day) i ja smo napravili jedan forum na koji objavljujemo raznovrstan software koji smo mi sami napravili. Molim vas, drage Bug forumaše, da se pridružite našem društvu!
Link: hidenentertainmentforums.freeforums.org
Također u mom profilu
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa sata diskovima
HappyD kaže...

Ja sam imao isti problem sa SATA kontrolerima, nikako ih nisam mogao naći prave sa CD-a matične ploče ili disketa ne bi "progutala" podatke... Morao sam ići do prijateljice oko 5, 6 puta jer nisam imao druge kompove sa floppyem (samo laptop), a do nje je bilo 1,5 km hoda... Cijeli mi je vikend na to otišao, ali je problem napokon bio riješen, samo što, kada bih započeo instalaciju, onda bi mi rekao da uopće nemam HDD-a u kompu, ali je ovo ista stvar, čini mi se.


.... morao sam ići do prijateljice oko 5, 6 puta...

ovo mi se svida... kao zbog diskete...
nice,...
16 godina
protjeran
offline
Problemi sa sata diskovima

Ha ha. Trgam se od smijeha. Ubijaš me...


Moja bffaad (best friend forever and a day) i ja smo napravili jedan forum na koji objavljujemo raznovrstan software koji smo mi sami napravili. Molim vas, drage Bug forumaše, da se pridružite našem društvu!
Link: hidenentertainmentforums.freeforums.org
Također u mom profilu
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa sata diskovima

To je on prijateljici instalirao SATA  drivere....Osmijeh

Mora da ti je dobra prijateljica kad si išao 5-6 puta...

Pitam se kako je izdržala

 

:D:D


d@le
16 godina
neaktivan
offline
Problemi sa sata diskovima

moja ploča je gigabyte 8i865gme-rh s najnovijim biosom (6.6 fe 28.7.2007). ja na cd u od matične nisam mogao naći drivere za sata nego samo za ultra ata, raid i scsi i ja sam probao staviti ultra ata na disketu i kad sam počeo instalirati i kad mi se pojavi poruka da stisnem f6 ja ga stisnem ali se ništa ne dogodi.


Fiksy
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problemi sa sata diskovima
   Fiksy kaže...

moja ploča je gigabyte 8i865gme-rh s najnovijim biosom (6.6 fe 28.7.2007). ja na cd u od matične nisam mogao naći drivere za sata nego samo za ultra ata, raid i scsi i ja sam probao staviti ultra ata na disketu i kad sam počeo instalirati i kad mi se pojavi poruka da stisnem f6 ja ga stisnem ali se ništa ne dogodi.

 

 

 

hahaha mora da ti je multimedijalna tastaura pa si zaboravi ukljuciti f lock :) imao sam kolegu koji je molio da mu posude

 staru tipkovnicu jer ga nije znao ukljuciti lol :)
a sto se tice kolegice samo reci ako joj bude trebalo instalirati drivere :)
16 godina
protjeran
offline
Problemi sa sata diskovima

Upucaj se. Perverznjaci...

Matična: Asus M2N-E Procesor: AMD Athlon 4000+ X2 (2.00GHz) Grafička: Nvidia GeForce 8600 GT HDD: 160 GB RAM: 2 GB
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problemi sa sata diskovima

kao prvo tipkovnica je liteonova i multimedijalna je, kupljena je prošle godine u 8 mjesecu. Na tipkovnici taj f lock nigdje ne postoji, ali kad sam malo čačkao po internetu taj f lock se može upaliti samo u windowsima i samo bi tamo to i funkcioniralo, ali kad se meni pojavi prilikom setupa windows da stisnem f2 i tu mi se upali asr a kad stišćem f6 ništa

Fiksy
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice