Pucanje bluetooth veze laptopa i zvucnika

poruka: 12
|
čitano: 6.318
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Pucanje bluetooth veze laptopa i zvucnika

Prilozio sam dvije fotografije da si mozete predociti prostoriju. Ispod TVa sam postavio zvucnike Logitech Z533 i spojio ih Logitechovim bluetooth modulom. Sa TVom nema problema. Bluetooth spajanje nije nista losije od obicnog kabelskog pa sam tako i uklonio kablove. Kad spojim laptop na bluetooth vezu zvucnika, konstantno veza puca i prekida zvuk na trenutak. Nikad se nije odspojio ali za vrijeme jedne pjesme prekine 4/5 puta na pola sekunde/sekundu. Udaljenost bluetooth adaptera i laptopa je skoro 4 metara slobodnog prostora bez ikakvih zidova. Kad spojim bilo koji mobitel (S7icu, Alphu, G4, P9) mogu slobodno otici u spavacu sobu, leci na krevet i biti dobrih 8 metara udaljen od adaptera sa nosivim zidom od 30 cm između, i bez problema pustati muziku bez ikakvih prekida. Moram bas staviti mobitel u ladicu nocnog ormarica da pocne preskakati. Prvo sam mislio da je taj bluetooth adapter od logitecha smece i da radi dobro na samo par cm udaljenosti, ali sa mobitelom kao sto rekoh, nema problema.  Problem je dakle u laptopu. Napominjem da nisam neki basic korisnik. Prekopao sam sve postavke misleci da bluetooth ima neki save energy mode, ali nisam nista nasao. Pocetkom ljeta sam TV, laptop, zvucnike kupio nove jer sam odlucio zamjeniti sve te digitalije. Pokupovao sve novo iz ducana. Kesirao skoro 15.000kn i ne mogu normalno muziku slusati. Jel moguce nekako pojacati domet bluetootha od laptopa?

 

Ovo je hardware koji rabim:

 

 

HP Pavilion 15 2016

CPU: Intel Core i5-6300HQ
RAM: 8 GB DDR4
GPU: Nvidia GTX 960M 4 GB GDDR5
SSD: HyperX Fury 240 GB
HDD Ext: HGST 1 TB 7200rpm
OS: Win 10 Pro 64bit
Mouse: Logitech T400
Speakers: Logitech Z533 + Logitech BT Receiver
DVD Burner Ext: Samsung SE-218CN


TV: Samsung UE40KU6402 UHD

Mob: Samsung Galaxy S8
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.3.2018 9:18 (MatijaZG).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Pucanje bluetooth veze laptopa i zvucnika

Čisto da napišem kako sam konačno riješio problem. Laptop je bio na servisu jer je nešto pošlo krivo pri ažuriranju BIOSa. Kad sam ponovo instalirao Win i sve ostale drivere i programe, odlučio sam probati instalirati zadnji Realtek zvučni driver od novog OMENa. Vjerojatno imaju isti zvučni chip, tako da je instalacija prošla glatko i sada konačno reproducira glazbu na zvučnicima preko bluetootha bez ikakvih prekidanja.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Pucanje bluetooth veze laptopa i zvucnika

UPDATE situacije: Jutros se probudim, upalim aparat za kavu, laptop, zvučnike, pustim Chris Isaaka i krene opet sa prekidanjem

Jučer je cijeli dan radilo bez jednog prekidanja a danas opet po starome.

Nije sigurno do adaptera jer sa TVom, raznim mobitelima i jednim Dell Inspiron 3567 (kojeg sam koristio kao pomoćni lap i nedavno prodao) je sve radilo bez ikakvih poteškoća.

Laptop je ispravan 100% kao sva ostala periferija. Vjerojatno iz nekog razloga nema kompatibilnosti. Ne znam što drugo misliti. Laptop ću prodati i tako se riješiti problema.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pucanje bluetooth veze laptopa i zvucnika

Možda je do bluetooth stacka. Probaj neku live distru dignuti i pustiti muziku, linux koristi bluez.

Ako sve radi ima alternativnih stackova za windowse pa se možeš sa time zaje****.

 

Ili ako je combo stick (classic i BLE) nađi neki stariji koji je LMP verzija 4 odnosno Bluetooth 2.1 + EDR, A2DP ionako ide preko classica.

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.3.2018 10:19 (Alkaline).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pucanje bluetooth veze laptopa i zvucnika
Alkaline kaže...

Možda je do bluetooth stacka. Probaj neku live distru dignuti i pustiti muziku, linux koristi bluez.

Ako sve radi ima alternativnih stackova za windowse pa se možeš sa time zaje****.

 

Ili ako je combo stick (classic i BLE) nađi neki stariji koji je LMP verzija 4 odnosno Bluetooth 2.1 + EDR, A2DP ionako ide preko classica.

 Nemam volje da mi razni stickovi vire iz laptopa. Išao sam nabaviti novi miš HP Z5000 jer je bluetooth pa ga mogu spojiti bez sticka. Stari Logitech T400 sam poklonio starome.

Prodaja mi je najbolja solucija i neka bude što dalje od mene. Svaki prekid mi je oduzeo sigurno 5 minuta života. Planirao sam OMENa nabaviti ali samo mi fali da dam soma eura i opet mi prekida. Volio bih ostati na HPu jer od hrpe laptopa koje sam imao, najdraži su mi sveukupno, ali nemam volje se više zahebavati sa ovakvim glupostima.

14 godina
offline
Re: Pucanje bluetooth veze laptopa i zvucnika

OK. Možda je driver, modul ili stack. Osobno mi na Windowsima Bluetooth uvijek traljavo radi bez obzira na stick i stack.

Probaj neku live distru, ništa te ne košta. A i na kraju možeš zamjeniti radio modul, ne moraš prodat laptop samo radi bluetootha.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.3.2018 15:15 (Alkaline).
10 godina
offline
Re: Pucanje bluetooth veze laptopa i zvucnika
Alkaline kaže...

OK. Možda je driver, modul ili stack. Osobno mi na Windowsima Bluetooth uvijek traljavo radi bez obzira na stick i stack.

Probaj neku live distru, ništa te ne košta. A i na kraju možeš zamjeniti radio modul, ne moraš prodat laptop samo radi bluetootha.

 

 Ažurirao sam Bluetooth driver. Skinuo sam direktno sa Intel stranice jer vidim da pod HP podrškom su dostupni samo neki od prije godinu i pol. Vjerojatno prvi koji je bio dostupan. Trenutno radi sat vremena bez prekidanja. Vidjet ćemo sutra dali bude tako i ostalo

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.3.2018 19:24 (MatijaZG).
10 godina
offline
Re: Pucanje bluetooth veze laptopa i zvucnika

...to bluetooth je isto na 2,4GHz pa kad imaš na nekom kanalu wifi uređaja jače smetnje tada imaš prekide na bluetooth uređajima.

 

..žica je zakon ..

10 godina
offline
Re: Pucanje bluetooth veze laptopa i zvucnika
AF139 kaže...

...to bluetooth je isto na 2,4GHz pa kad imaš na nekom kanalu wifi uređaja jače smetnje tada imaš prekide na bluetooth uređajima.

 

..žica je zakon ..

 Istina. Kad bih isključio router koji je odmah pokraj laptopa, ne bi više prekidalo. O tome sam isto razmišljao. Nažalost nemam mogučnosti spojiti ih na žicu. Kao što se može vidjeti na slikama iz prvog posta, zvučnici su postavljeni ispod TVa i spojeni na isti bluetoothom. Po potrebi ih koristim za slušanje glazbe preko laptopa koji je na drugoj strani dnevnog.

14 godina
offline
Re: Pucanje bluetooth veze laptopa i zvucnika
AF139 kaže...

...to bluetooth je isto na 2,4GHz pa kad imaš na nekom kanalu wifi uređaja jače smetnje tada imaš prekide na bluetooth uređajima.

 

..žica je zakon ..

Bluetooth koristi AFH (Adaptive Frequency-hopping spread spectrum) odnosno skače po kanalima (79 u bt classic, 40 BLE)

u svrhu smanjivanja smetnji. Ali da, nekad ni to nije dovoljno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.3.2018 21:35 (Alkaline).
10 godina
offline
Pucanje bluetooth veze laptopa i zvucnika

Za sada sve 5. Ugasio/upalio lap nekoliko puta. Pravilno se spaja i ne prekida

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Pucanje bluetooth veze laptopa i zvucnika

Da potvrdim nakon 2 tjedna da je problem stvarao router. Sada zna štucnuti jednom svakih par dana, dakle zanemarivo. Zahvaljujem svima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice