Pukao dio činča u i ostao u uticnici zvucne

poruka: 15
|
čitano: 17.107
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Pukao dio činča u i ostao u uticnici zvucne

Evo nikad nebih vjerovao da cu morati ovakvu temu pokrenuti ali eto  dogodi se.Uglavnom o cemu se radi slomio je se činč i ostao mi je u uticnici zvucne kartice pa me zanima jel postoji neki nacin da se to izvadi evo i slikica sto je se tocno slomilo

Znaci slomljen je vrsak činča Znaci slomljen je vrsak činča
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pukao dio činča u i ostao u uticnici zvucne
dreadmoore kaže...

Evo nikad nebih vjerovao da cu morati ovakvu temu pokrenuti ali eto  dogodi se.Uglavnom o cemu se radi slomio je se činč i ostao mi je u uticnici zvucne kartice pa me zanima jel postoji neki nacin da se to izvadi evo i slikica sto je se tocno slomilo

možda neki jaki magnet?odvijac?

Spale su nam gaće,zagrizli smo udice,glave nam u pijesku,nezaštićene guzice....
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pukao dio činča u i ostao u uticnici zvucne
dreadmoore kaže...

Evo nikad nebih vjerovao da cu morati ovakvu temu pokrenuti ali eto  dogodi se.Uglavnom o cemu se radi slomio je se činč i ostao mi je u uticnici zvucne kartice pa me zanima jel postoji neki nacin da se to izvadi evo i slikica sto je se tocno slomilo

Auu,mozda nekim magnetom ili da na vršak nekog štapića naneseš neko dobro ljepilo pa ga pokušaš izvući...Sam pazi da ti se štapić ne zalijepi za stranice :S

Listen, this is no set of rules. I'm not tellin' you what to do, all I'm saying is I'm bringing up of three things that are like, so important to the world, I don't have to find as much importance in.
14 godina
offline
Pukao dio činča u i ostao u uticnici zvucne

Sto je najgore to je u samom dnu te uticnice mislim vizualno ga ja vidim ali kako doci do njega to je vec problem.A magnet u ovom slucaju moze otpasti jer činč  ne reagira na magnet neki drugi je metal vjerovatno aluminiji.

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.10.2013 22:53 (dreadmoore).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Pukao dio činča u i ostao u uticnici zvucne
dreadmoore kaže...

Sto je najgore to je u samom dnu te uticnice mislim vizualno ga ja vidim ali kako doci do njega to je vec problem.A magnet u ovom slucaju moze otpasti jer činč  ne reagira na magnet neki drugi je metal vjerovatno aluminiji.

Provjeri dali je sam konektor odnosno utičnica polutvorenog tipa. Trebao bi ga moći pogurnuti s druge strane van, ako nije zamijeniti cijeli konektor na PCB-u. Vidi sliku.

14 godina
offline
Pukao dio činča u i ostao u uticnici zvucne

Kao prvo, nije činč nego mala banana.

Činčevi su ovo gore na slici.

 

Kao drugo, meni je tako ostao vrh od 6.3 konektora u neznamvišečemu. Ali taj je bio šupalj pa sam ga mogao zakačiti iznutra sa nekakvim šerafom i uz puno živaca iskobeljati van. Međutoa, ne znam je li i ovaj tvoj takav.

s.f. - s.n.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Pukao dio činča u i ostao u uticnici zvucne

imao sam isti problem davno i fixao sam ga na nacin da sam uzeo usku vidu(vijak) i kacavidom zavidao u dio koji je ostao pa sve skupa izvukao van bez problema.

u sredini ti je bijela plastika pa vida penetrira u nju bez beda.

Ne pravim se lud, pravim se da nisam.
 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Pukao dio činča u i ostao u uticnici zvucne

Na maticnoj ploci je to mislim da ce to bas biti tesko i ako jest polu otvorenog tipa morat cu se dobro zezati da skinam zastitni dio a koliko je to pametno neznam ni sam.Prvo cu  provjeriti jel mi garancija jos vrijedi za mbo

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pukao dio činča u i ostao u uticnici zvucne
zerocool12 kaže...
dreadmoore kaže...

Evo nikad nebih vjerovao da cu morati ovakvu temu pokrenuti ali eto  dogodi se.Uglavnom o cemu se radi slomio je se činč i ostao mi je u uticnici zvucne kartice pa me zanima jel postoji neki nacin da se to izvadi evo i slikica sto je se tocno slomilo

Auu,mozda nekim magnetom ili da na vršak nekog štapića naneseš neko dobro ljepilo pa ga pokušaš izvući...Sam pazi da ti se štapić ne zalijepi za stranice :S

pa da superljepilom zaljepiš neku iglicu za to i izčupaš .. nedrži se to nznam kako

14 godina
offline
Pukao dio činča u i ostao u uticnici zvucne

Ma nista sutra cu otici kod rtv mehanicara poznjajem ga dobro pa cu njega pitati mislim da je se on nasao vise puta u takvom problemu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Pukao dio činča u i ostao u uticnici zvucne
ninotocka kaže...

Kao prvo, nije činč nego mala banana.

Činčevi su ovo gore na slici.

..

- ne postoji mala banana. Postoji stereo 3.5 jack.

 

@ autor, teško. Ipak, probaj. Taj dio bi trebao biti pritisnut plehom (udubljenje kao feder-opruga). Uguraj nešto kao pincetu da otpusti i istresi da dio ispadne. Ljepila-magneti i sl neće ići..

Bilo bi lakše baratanje da je diskretna zvučna, ali sigurno je onboard.. možda uspiješ tek nakon rastavljanja iz kućišta.

vidi pict. s wikija..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.10.2013 23:25 (ihush).
14 godina
offline
Re: Pukao dio činča u i ostao u uticnici zvucne
ihush kaže...
ninotocka kaže..

..

- ne postoji mala banana. Postoji stereo 3.5 jack.

 

Svaka cast kako mi nije prije palo na pamet da je to tocan naziv.Napokn smo rijesili bar to tocan naziv ovog djela ("kako ono ide pa znas trebao bi mi činč a on pita koji činč pa onaj mali a on kaze pa ja imam dosta malih činčeva a ovaj drugi kaze nista oticemo kod tebe pa cu ti ja  prstom pokazati koji je")

14 godina
offline
Re: Pukao dio činča u i ostao u uticnici zvucne
ihush kaže...
ninotocka kaže...

Kao prvo, nije činč nego mala banana.

Činčevi su ovo gore na slici.

..

- ne postoji mala banana. Postoji stereo 3.5 jack.

 

To nije jack. To je plug.

To nije plug, to je muški 3.5mm TRS konektor.

To nije 3.5mm muški TRS konektor, to je... bla bla.

 

Ne kužim kaj si htio reći. Znači bilo gdje na naškim prostorima će se znat o čemu pričaš ak veliš recimo daj mi kenon na malu bananu.

 

Što me podsjeća kad sam kolegici objašnjavao da dečke iz firme traži mikrofonski kabel s malom bananom. Morao sam sam po to. :D

 

edit: isprike na zatrpavanju teme {#}

s.f. - s.n.
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.10.2013 23:37 (ninotocka).
14 godina
offline
Pukao dio činča u i ostao u uticnici zvucne

Ma dobro greska je kod  mene sto sam samo napisao činč  trebao sam napisti muški i da je ostao u zenkom mali dio.Ali  svi  koji su pogledali post pogledali su i sliku  i jos sam oznacio i sto je tocno ostalo da znaju ocemu se radi jer se ja  nisam mogao sjetiti tocnog naziva

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pukao dio činča u i ostao u uticnici zvucne
ihush kaže...
ninotocka kaže...

..

 

 Taj dio bi trebao biti pritisnut plehom (udubljenje kao feder-opruga). Uguraj nešto kao pincetu da otpusti i istresi da dio ispadne. Ljepila-magneti i sl neće ići..

Bilo bi lakše baratanje da je diskretna zvučna, ali sigurno je onboard.. možda uspiješ tek nakon rastavljanja iz kućišta.

vidi pict. s wikija..

Ako bas to sto kazes da cu morati vaditi mbo iz kucista iskreno necu se zezati s tim.Jedina sreca u ovome je sto se taj konektor moze koristiti za bilo sto po defullat postavkama u windowsu je za subwoofer

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice