Puknuće ekrana na laptopu?

poruka: 6
|
čitano: 5.688
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Puknuće ekrana na laptopu?

Evo ovako,prije dva dana zatvorio sam laptop dok je u njemu bila slušalica na par minuta i sljedeće jutro sam ga upalio i ekran treperi i slika izgleda kao da je pukla ali se ne vidi nikakav fizički trag puknuća na ekranu nego samo par crnih mrlja kada je ugašen.Nosio sam ga jutros na servis i rekli su mi da je to fizički kvar i da za to jamstvo ne vrijedi.E sad mene zanima kako je moguće da je to fizički kvar kad nema vidljivih fizičkih oštećenja na ekranu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Puknuće ekrana na laptopu?
besla kaže...

...ali se ne vidi nikakav fizički trag puknuća na ekranu nego samo par crnih mrlja kada je ugašen.

Nažalost, upravo te crne mrlje prilično pouzdano indiciraju fizičko oštećenje kod svih tipova LCD-a, tako da jednostavno nemaš sreće. Nije pukao vanjski zaštitni sloj ekrana, ali je zbog pritiska (slušalica) stradala matrica.

KaeR
15 godina
neaktivan
offline
Re: Puknuće ekrana na laptopu?
KaeR kaže...
besla kaže...

...ali se ne vidi nikakav fizički trag puknuća na ekranu nego samo par crnih mrlja kada je ugašen.

Nažalost, upravo te crne mrlje prilično pouzdano indiciraju fizičko oštećenje kod svih tipova LCD-a, tako da jednostavno nemaš sreće. Nije pukao vanjski zaštitni sloj ekrana, ali je zbog pritiska (slušalica) stradala matrica.

Šta misliš kolika je šteta?Koliko će koštati novi ekran,hoće li uopće trebat novi ekran ili se to može popravit na postojećem?

16 godina
odjavljen
offline
Puknuće ekrana na laptopu?

Jednostavno kupis novi display .. kod tebe je 15.6" 16:9 HD (1366x768) LED Backlight  i promjeni sam . Samo pazi na koju stranu su ti konektori. Imas na njuski novih za oko 500-600 kn ili naruci na e-bay-u . Nije veliki problem promjeniti. Ili ako se sam ne usudis..eh..pa valjda imas nekog tko bi ti to napravio :)

It's all about the sound . (Quincy Jones)
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Puknuće ekrana na laptopu?

Imam acer aspire5349 i pukao mi je ekran tj. vidim crne mrlje na njemu kako da saznam koji imam displey tj. ekran?

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice