Pwm-pst fan problem

poruka: 6
|
čitano: 1.783
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Pwm-pst fan problem

naišao sam na problem radi kretena {#} u extreme digital, umjesto običnog arctic r9 pwm fana koji sam naručio i koji stoji uredno na narudžbenici, poslali su mi pwm-pst (na slici dolje) i to mi stvara problem kad sam htio zamijeniti stari cpu fan

 

dakle, kad spojim muški jack sa žutom žicom na onaj ženski jack, pretpostavljam da dobijem obični pwm fan

no u asusovom fan xpert programu kod prepoznavanja venta nađe mu max brzinu, ali ne može naći minimalnu i tzv controllable range, pa zato prži fan na maksimum bez mogućnosti smanjivanja

 

kad otpojim jack sa žutom žicom, komp se pali, no odmah mi baca cpu fan error - pretpostavljam zato jer je tada obični 3-pin fan

 

jel ima tko iskustva s tim pst ventovima da može pomoći, jer mi se ne da vraćati im vent i tražiti ono što sam naručio (pogotovo jer sam zakeljio s donje strane četiri gumice da ga izoliram od coolera)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.11.2014 10:34 (picajzla0707).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Pwm-pst fan problem

Dobro su ti poslali, ne postoji verzija AC PWM ventilatora s "jednom" zicom, tj. bez PST. Zuta zica su ti okretaji ventilatora i kad odspojis maticna to shvaca kao da nema uopce spojenog ventilatora na cpu fan.

Probaj taj vent spojiti kompletno na neki drugi 4 pin konektor cisto da vidis kak se ponasa ili samo tu zutu zicu spoji na drugi konektor, moze biti i 3pin (samo onda iskljuci to upozorenje da nema spojenog coolera).

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.11.2014 12:36 (infinite).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Pwm-pst fan problem

o da, itekako arctic ima normalni pwm fan - pogledaj dolje na fotkama, jasno se vidi razlika na samom ventu, a također i na jacku koji je običan 4-pinski, bez dodatnih spojenih žičica i bijele je boje, za razliku od pst gdje su crni

još je u narudžbi i navedeno pwm (bez pst) sa slikom koja odgovara onome što sam naručio, no njima je to svejedno jer su tukci

 

no, nema veze, dobro je došao za komp od punice, za zamjenu stražnjeg venta na kućištu koji je dosad nepodnošljivo drndao, pogotovo jer kod njih matična ploča nema pinove za case fan

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.11.2014 13:38 (picajzla0707).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Pwm-pst fan problem

Mogao si onda odmah linkati dobar ventilator, a ne staviti CO verziju {#} Isto desna fotka ti je PST, dok lijeva PWM rev2.

Ali dobro je znati da ima pwm rev2 verzija koja je ocito nova na trzistu, a taj nije ni naveden na edigitalu.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.11.2014 14:38 (infinite).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Pwm-pst fan problem

ma prva fotka je bila informativna čisto radi kablova da se vidi, druge su fotke sa arctic stranice i očito da tamo pokazuju novije verzije što nisam niti gledao

 

a evo i link na rarudžbu na ed, nigdje se ne spominje pst već samo pwm, no riječ je očito o starijoj verziji na kojoj - kako ti kažeš nema razlike u jackovima i svi su valjda pst

http://www.edigital.hr//hladnjak-za-sustav/arctic-f9-pwm-9cm-hladnjak-p29960.html

 

ma svakako nema veze, zasad sam ga iskoristio, ali mi svejedno nije jasno zašto nisam mogao kontrolirati brzinu, a kod cm blademastera i intel stock fana je sve normalno

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Pwm-pst fan problem

Trebam pomoč...kupio bi artctic p12 pwm pst ventilatore 4 komada....i sad bi htio prvi ven spojit na maticnu h410m k, a drugi razdjelnik prvog venta na iduci ventilator  i tako dalje svih 4....je li moguče to ili moram kupiti neki adapter pojacivač ili nesto??

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice