R9 280 x zamrzne računalo

poruka: 14
|
čitano: 3.808
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Radeon R9 280 x zamrzne računalo

Nakon instalacije nove grafičke R9 280 x, kada bi ušao (loading screen ili u boljem slučaju na samom početku igre) u bilo koju igru računalo se zamrzne i jedino što mogu napraviti je reset na gumb. Evo što sam do sada sve pokušao:

  1. format hdd
  2. instalacija windows 7 64-bit sa svim novim driverima
  3. najnoviji 13.11 beta driveri
  4. memtest provjerom sve u redu
  5. promjenio napajanje
  6. probao kod prijatelja karticu na drugom kompu- sve radi u najboljem redu
  7. vratio staru radeon HD 6950, i sve radi normalno

 

GPU-Z test javlja da PCI-E radi na 1.1 dok je kartica PCI-E 3.0. Snimajući kamerom rendom test GPU-Z-a primjetio sam da se računalo zamrzne u trenutku kada na Bus Interface prozoru- PCI-E s 1.1 prebaci na 2.0.  Matična podržava 2.0 i kada GPU-Z-om  testiram staru karticu radi normalno u 2.0. 

Tako da sumnjam da je problem u kompatibilnosti matične i grafe, ali ne znači da to i je tako.

Lijepo molim ako ima ko kakvu sugestiju ili savjet.

 

Intel Q9550 2.83 s katana III hladnjakom

GA X48-T DQ6

6GB ddr3 ram

HDD toshiba 500GB

Chieftec 650W

windows 7 64-bit

Samsung dvd-r

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.11.2013 11:37 (didoni).
Moj PC  
0 4 hvala 0
16 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Radeon R9 280 x zamrzne računalo
didoni kaže...

Nakon instalacije nove grafičke R9 280 x, kada bi ušao (loading screen ili u boljem slučaju na samom početku igre) u bilo koju igru računalo se zamrzne i jedino što mogu napraviti je reset na gumb. Evo što sam do sada sve pokušao:

  1. format hdd
  2. instalacija windows 7 64-bit sa svim novim driverima
  3. najnoviji 13.11 beta driveri
  4. memtest provjerom sve u redu
  5. promjenio napajanje
  6. probao kod prijatelja karticu na drugom kompu- sve radi u najboljem redu
  7. vratio staru radeon HD 6950, i sve radi normalno

 

GPU-Z test javlja da PCI-E radi na 1.1 dok je kartica PCI-E 3.0. Snimajući kamerom rendom test GPU-Z-a primjetio sam da se računalo zamrzne u trenutku kada na Bus Interface prozoru- PCI-E s 1.1 prebaci na 2.0.  Matična podržava 2.0 i kada GPU-Z-om  testiram staru karticu radi normalno u 2.0. 

Tako da sumnjam da je problem u kompatibilnosti matične i grafe, ali ne znači da to i je tako.

Lijepo molim ako ima ko kakvu sugestiju ili savjet.

 

Intel Q9550 2.83 s katana III hladnjakom

GA X48-T DQ6

6GB ddr3 ram

HDD toshiba 500GB

Chieftec 650W

windows 7 64-bit

Samsung dvd-r

gle ploca ti je stara 6 godina, i stavio si na tu "starudiju" mrcinu od grafe koja je izasla prije tjedan dana r9 280x covjece{#} jesi se s nekim upucenijim posavijetovao oko toga?{#} sry na ovakvom odgovoru...no mozes napisati frendovu konfu na kojoj doticna 280x radi??? i koje tocno napajanje imas?(model)

 

doticna grafa ti nebu radila niti na 30% s tim setupom...

||| Core™ inside |||
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.11.2013 17:55 (Stjepanj).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon R9 280 x zamrzne računalo

Nisam se savjetovao, jer sam kupio grafu a ostatak konfe smatram privremenim. Sad cu polako uzeti novi proc i matičnu, ali dok ih još nemam htio sam ju iskoristiti. Što se tiče napajanja isprobao sam frendovo na svom kompu, ali nije pomoglo. Točno četiri dana se zahebavam i to je sad više od igre.

12 godina
protjeran
offline
Re: Radeon R9 280 x zamrzne računalo
didoni kaže...

Nisam se savjetovao, jer sam kupio grafu a ostatak konfe smatram privremenim. Sad cu polako uzeti novi proc i matičnu, ali dok ih još nemam htio sam ju iskoristiti. Što se tiče napajanja isprobao sam frendovo na svom kompu, ali nije pomoglo. Točno četiri dana se zahebavam i to je sad više od igre.

nis promjeni plocu i bit ce ti sve jasno!{#}

||| Core™ inside |||
12 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon R9 280 x zamrzne računalo

Izgleda da nema druge. Jedino što još nisam probao je update biosa (daje mi opciju update samo preko floppy-a, a njega nemam) 

svejedno thx

12 godina
neaktivan
offline
R9 280 x zamrzne računalo

Promijenio sam matičnu (Asrock Z87 extreme 3) i proc i5 4670K, dodao još 2GB ram-a (ukupno 8GB) i kingston ssd 120GB, a problem je ostao potpuno jednak. Ima li ko kakvu ideju

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: R9 280 x zamrzne računalo
didoni kaže...

Promijenio sam matičnu (Asrock Z87 extreme 3) i proc i5 4670K, dodao još 2GB ram-a (ukupno 8GB) i kingston ssd 120GB, a problem je ostao potpuno jednak. Ima li ko kakvu ideju

ajde instaliraj furmark

http://www.ozone3d.net/benchmarks/fur/

 

pokreni test na minutu dvije i reci sto se dogada. koje drivere koristis za grafu?

https://www.g2a.com/r/mnik987
12 godina
neaktivan
offline
Re: R9 280 x zamrzne računalo

Koristim najnovije radeon amd_catalyst_13.11_betav9.2, a furmark kad pokrenem, radi par sekundi i zafreeza mi komp

16 godina
offline
Re: R9 280 x zamrzne računalo
didoni kaže...

Koristim najnovije radeon amd_catalyst_13.11_betav9.2, a furmark kad pokrenem, radi par sekundi i zafreeza mi komp

Ako furmark neprolazi onda je do grafičke. Ali za svaki slučaj uzmi grafu i odnesi kod frenda i tamo je testiraj ako u njega ne radi onda pravac na servis.

Za dom - vjera, ljubav i domovina
15 godina
offline
Re: R9 280 x zamrzne računalo
didoni kaže...

Koristim najnovije radeon amd_catalyst_13.11_betav9.2, a furmark kad pokrenem, radi par sekundi i zafreeza mi komp

ja bih prije probao posuditi neko napajanje i isprobo. ipak je 280x zahtjevnija od 6950. a napajanje je sa vremenom izgubilo na snazi.

https://www.g2a.com/r/mnik987
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.11.2013 14:30 (toxic).
15 godina
offline
R9 280 x zamrzne računalo

Kaj imaš od periferije zaštekano, probaj odštekat sve osim miša i tipkovnice, pa javi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: R9 280 x zamrzne računalo

da i ja sumnjam na napajanje, dao sam drugom frendu da isproba na još jednom drugom kompu, a onda ću opet posuditi neko jače napajanje, jer ovo već jede živce

12 godina
neaktivan
offline
R9 280 x zamrzne računalo

Problem je bio u kartici, nakon reklamacije zamijenili mi za novu (i bolju) i sad sve šljaka

Moj PC  
4 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice