R9 280x tri-x problem

poruka: 21
|
čitano: 4.824
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
R9 280x tri-x ili napajanje problem

 Naime imam r9 280x tri-x i ne radi mi srednji ventilator-pali se kad druga 2 dođu do 88%, također kad upalim pes 2018 na početku na nekih 55 stupnjeva se komp i slika zblokira, pokušao sam ju sa furmarkom testirati-na početku nezagrijana isto se zblokira komp, slika.. ako može pomoć, proc je 8350, a napajanje chieftec 550w ABA što je izgleda problem, budem testirao sa jačim napajanjem, također često izbaci da su driveri prestali raditi i da su se oporavili, pomalo ima aferkata po ekranu u normalnom radu, temperatura sad dok pišem 50 stupnjeva, eto ako može nekakav savjet, unaprijed zahvalan..

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.1.2018 14:47 (bobsi).
 
0 0 hvala 0
7 godina
odjavljen
offline
Re: R9 280x tri-x ili napajanje problem

koliko vidim u zadnje vrijeme sve češći problem sa R9 karticama i ventilatorima no na kraju ipadne da ti je hardware ispravan, problem je u novim driverima

 

vrati se na prijašnji driver pa probaj

9 godina
odjavljen
offline
R9 280x tri-x problem

Vrijeme je za drugu grafičku, čim su artefakti u pitanju... Ali ju testiraj negdje za svaki slučaj.

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: R9 280x tri-x problem

čudno mi je malo sve to, sumnjam na napajanje jer piše na njemu da je isporučivao prije 10 i kusur godina 360w, a grafa i proc troše cca 375w, još hard, ram 16gb.. što se tiče aferkata par puta su se malo pojavili kad sam općenito računalo malo opteretio, do drivera nije..

15 godina
offline
R9 280x tri-x problem

Mozda je do rama, ako imas corsair dominator kao i ja (imao) ploca ne podrzava taj ram i dolazi do tog porblema.

Probaj sa g-skill ili neki koj podrzava tvoju plocu (kingston mozda). 

Ja sam to saznao tek kad sam poslao sve u PM i kupio nove komponente. 

To ti je najjeftinija solucija i najbrza za isprobati

 

Aj pozdrav i sretno

 

Tj. za tvoj MBO bi corsair i bio najbolje resenje, za moj je bilo suprotno 990 FX3

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.1.2018 18:41 (ivm).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: R9 280x tri-x problem
ivm kaže...

Mozda je do rama, ako imas corsair dominator kao i ja (imao) ploca ne podrzava taj ram i dolazi do tog porblema.

Probaj sa g-skill ili neki koj podrzava tvoju plocu (kingston mozda). 

Ja sam to saznao tek kad sam poslao sve u PM i kupio nove komponente. 

To ti je najjeftinija solucija i najbrza za isprobati

 

Aj pozdrav i sretno

 

Tj. za tvoj MBO bi corsair i bio najbolje resenje, za moj je bilo suprotno 990 FX3

  ploča je Asus M5A99X Evo R2.0, ram je 2 x  Corsair Vengeance CMZ8GX3M2A1600C9  i 2 x  Corsair XMS3 CMX4GX3M1A1600C9

13 godina
neaktivan
offline
Re: R9 280x tri-x problem
bobsi kaže...
ivm kaže...

Mozda je do rama, ako imas corsair dominator kao i ja (imao) ploca ne podrzava taj ram i dolazi do tog porblema.

Probaj sa g-skill ili neki koj podrzava tvoju plocu (kingston mozda). 

Ja sam to saznao tek kad sam poslao sve u PM i kupio nove komponente. 

To ti je najjeftinija solucija i najbrza za isprobati

 

Aj pozdrav i sretno

 

Tj. za tvoj MBO bi corsair i bio najbolje resenje, za moj je bilo suprotno 990 FX3

  ploča je Asus M5A99X Evo R2.0, ram je 2 x  Corsair Vengeance CMZ8GX3M2A1600C9  i 2 x  Corsair XMS3 CMX4GX3M1A1600C9

 pokušao i sa ramima :D, nema promjene, evo temperatura u idle 52 stupnja-razumljivo kad ne radi vent u sredini, upalim furmark smjesta skoči na 70 stupnjeva i ugasi se, koji je razlog to što ne radi i što se pali na 88%, može još koji savjet, zar nitko ne misli da je do napajanja???

16 godina
offline
R9 280x tri-x problem

Kada je bilo zadnje čišćenje grafičke i zamjena paste? Podmazivanje ventilatora?

Twitter: @191x7
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: R9 280x tri-x problem
191x7 kaže...

Kada je bilo zadnje čišćenje grafičke i zamjena paste? Podmazivanje ventilatora?

 pojma nemam, nedavno sam ju nabavio, nakon ugradnje se odmah sve to počelo dešavati, zato sumnjam da je napajanje preslabo(nema ni 8pinske priključke, morao sam nabaviti 2x8pinski adapter), planiram sutra isprobati kod frenda ima jače, a čišćenje i pasta bi mogli još večeras pasti, jedino ne znam da li imam finog ulja..

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.1.2018 22:48 (bobsi).
13 godina
neaktivan
offline
Re: R9 280x tri-x problem
bobsi kaže...
191x7 kaže...

Kada je bilo zadnje čišćenje grafičke i zamjena paste? Podmazivanje ventilatora?

 pojma nemam, nedavno sam ju nabavio, nakon ugradnje se odmah sve to počelo dešavati, zato sumnjam da je napajanje preslabo(nema ni 8pinske priključke, morao sam nabaviti 2x8pinski adapter), planiram sutra isprobati kod frenda ima jače, a čišćenje i pasta bi mogli još večeras pasti, jedino ne znam da li imam finog ulja..

 hvala na savjetu, stavio pastu i podmazao ventove, upalio računalo, temperatura 29 stupnjeva( nikakvih smetnji), upalim furmark i dođe lagano do nekih 75 stupnjeva-ali ventovi nisu došli na 88% da bi upalili taj treći u sredini pa sam prekinuo testiranje, kao da je negdje namješteno da se tada pali..??

16 godina
offline
R9 280x tri-x problem

Ne vjerujem da može biti tako namješteno, vjerojatnije je da nije ispravan ventilator.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
R9 280x tri-x problem

Rikava ventilator polako ali sigurno. 

 

Imam isti problem, imam r9 280x vapor X (dual) verzija sa dva venta, jedan radi cijelo vrijeme, drugi se upali tek kad na afterburneru (ili nekom drugom softwareu) naredim brzinu vrtnje na 80%+ 

 

Dakle kvar nije mehanički nego je vrlo vjerojatno riknulo nešto u fan controleru na kartici, pa dolazi do nekakvih smetnju u pulsu.

 

 video objašnjava točno ovaj problem, doduše rješenje je dosta komplicirano ako niste vični sa strujom.  

 

Ja sam naručio s Ebaya kineske zamjenske dualx ventove pa javim da li sam otklonio problem kad stignu.

 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
R9 280x tri-x problem

Rješenje je jednostabno - akne se plastiku i ventilatore te se pričvrsti neke druge ventilatore nekako.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: R9 280x tri-x problem

izgleda da rikava vent, čim stavim na 88% dok se upali treći-srednji vent sve je 5-dok on ne radi nestabilno je, čini mi se da još jedan ne radi kako treba-podmazan je pa ćemo vidjeti, također je trebalo promjenit i pastu( taj dio rješen), javi kako si rješio vent pa ću vidjeti možda drugi kuler ili našarafit dva veća venta direkt na hladnjak :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.1.2018 10:36 (bobsi).
14 godina
offline
Re: R9 280x tri-x problem

Mislim da ti se ne isplati mjenjati cijeli kuler, taj bi trebao biti sasvim dobar, jedino možda nešto ovako. Ili ovo, ne znam da li i ventovi dolaze skupa sa hladnjakom. 

 

Javim kako je meni prošlo.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.1.2018 11:26 (Horustsg).
13 godina
neaktivan
offline
Re: R9 280x tri-x problem
Horustsg kaže...

Mislim da ti se ne isplati mjenjati cijeli kuler, taj bi trebao biti sasvim dobar, jedino možda nešto ovako.

 

Javim kako je meni prošlo.

 može javi..

13 godina
neaktivan
offline
Re: R9 280x tri-x problem
Horustsg kaže...

Rikava ventilator polako ali sigurno. 

 

Imam isti problem, imam r9 280x vapor X (dual) verzija sa dva venta, jedan radi cijelo vrijeme, drugi se upali tek kad na afterburneru (ili nekom drugom softwareu) naredim brzinu vrtnje na 80%+ 

 

Dakle kvar nije mehanički nego je vrlo vjerojatno riknulo nešto u fan controleru na kartici, pa dolazi do nekakvih smetnju u pulsu.

 

 video objašnjava točno ovaj problem, doduše rješenje je dosta komplicirano ako niste vični sa strujom.  

 

Ja sam naručio s Ebaya kineske zamjenske dualx ventove pa javim da li sam otklonio problem kad stignu.

 

 

 

 da to je taj problem, ali ako je kontroler brzine što si uzimao ventove druge, vjerovatno će ti isto biti zar ne??

13 godina
neaktivan
offline
Re: R9 280x tri-x problem

uglavnom neda mi se zaje s njom, dam ju JEFTINO NAJBOLJEM PONUĐAČU u pp, a lika od koga sam kupio sa linka već ekipa traži, mob mu isključen..

 

ps. grafa radi sasvim normalno kad se stave ventovi na min. 88%

 

https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/sapphire-r9-280x-tri-x-oglas-24313571

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.1.2018 7:40 (bobsi).
12 godina
offline
R9 280x tri-x problem

Vjerujem da imas koji ventilator viška doma pa probaj sklepat nešto kao kolega Stjepanj

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: R9 280x tri-x problem

stavio ACCELERO EXTREME IV i kod frenda probao sa jačim napajanjem odvrtio furmark sve 5 sa grafom, hvala svima..

 

ps. tako da tražim neko jače napajanje da bar ima jedan 8 pinski pcie

14 godina
offline
R9 280x tri-x problem

Evo samo da javim stigli ventovi , malo su kraci kabeli od originalnih ali uspio sam narediti. 

 

Uglavnom problem riješen, vrte se oba ventilatora.

Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice