Računalo se gasi

poruka: 15
|
čitano: 4.684
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Računalo se gasi

Znači konfiguracija pod moj pc . Ocistio sam kuciste , promjenio termalnu pastu , temperatura procesora ne prelazi 45 stupnjeva pri 100 % opterećenja a temp GPU-a ne prelazi 59 stupnjeva . Problem je taj da se racunalo samo od sebe ugasi i onda kad ga se proba pokrenuti samo zavrti ventilatore i opet se ugasi , takodjer kad se uspije "upalit " prvo 3-4 minute se na matičnoj pokazuju error kodovi 63 i 64 te nekako se boota al opet nakon nekog vremena se ugasi , to nekad bude 5 minuta a nekad danima radi kako spada . Probao sam drugo napajanje al ista stvar se dogadja . Sumnjam da je matična ploča zato sto mi je prestala radit mrežna kartica od matične . Šta vi mislite ? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Računalo se gasi

Moglo bi biti više uzroka...

 

Idi redom:

 

1) Provjeri temperature hard diska kao i matične ploče. HD zna praviti probleme sa gašenjem ako mu temperature prelaze 50+C. Dolaze topliji dani pa u neprovjetrenim kućištima se diskovi mogu fino zagrijavati.

 

Probaj program Speccy za osnovni monitoring temperatura.

 

Ako su temperature matične i hard diska OK onda idi dalje.

 

2) Pogledaj u Manualu matične ploče error kodove odnosno što znače.

 

3) Nebi bilo loše da testiraš memoriju sa Memtest82. 9-10 prolaza je OK.

Ako nema grešaka, temperature su OK, onda bi se moglo raditi o napajanju.

 

Možda je tvoje 430 W slabo za tvoju konfiguraciju.

Koje si drugo napajanje probao?

 

Na kraju može biti i do matične ploče.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
11 godina
offline
Re: Računalo se gasi

1.Temperatura nakon sat i pol prime95 

CPU:46 

MBO 38

HDD:32 

2. za te error kodove" 61 - 91Chipset initialization error. Please press reset or clear CMOS."

Probao sam vise puta resetirat bios i napravio sam update . 

3.To cu danas al sam probao takodjer s drugom memorijom iz drugog racunala i svoju i drugom i ista stvar se dogadja 

4. To drugo napajanje je bilo Corsair CX650M i ista stvar , stv ne znam sta bi vise moglo biti , sve sam probao ... 

15 godina
offline
Re: Računalo se gasi

Temperature su ti OK, probao si sa jačim napajanjem, resetirao si i ažurirao bios, nemam više ideja.

 

Malo sam čitao o tim greškama i ima svakakvih problema, nije baš specifično za jedan problem - od neispravnih procesora do toga da nisu fino prikopčali kontakte napajanja za grafičku itd.

 

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
11 godina
offline
Re: Računalo se gasi
boxer kaže...

Temperature su ti OK, probao si sa jačim napajanjem, resetirao si i ažurirao bios, nemam više ideja.

 

Malo sam čitao o tim greškama i ima svakakvih problema, nije baš specifično za jedan problem - od neispravnih procesora do toga da nisu fino prikopčali kontakte napajanja za grafičku itd.

 

 

 I ja isto nemam ideju vise , jedino ta maticna , cudno se ponasa , cak sam i bateriju na njoj kupio novu ... 

14 godina
offline
Računalo se gasi

Memtest86+

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Računalo se gasi
Rucipe kaže...

 I ja isto nemam ideju vise , jedino ta maticna , cudno se ponasa , cak sam i bateriju na njoj kupio novu ... 

Probaj s drugim RAMom za početak, ako imaš više modula, probaj jedan po jedan u različitim utorima,

prije možeš detaljno utore ispuhati od prašine.

Ako ne pomogne, probaj negdje posuditi drugu ploču pa probati s njome.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
16 godina
neaktivan
offline
Računalo se gasi

slična stvar, gasi se sam čim digne temp na 48-9,a do par dana prije je komotno radio na 52-3 stupnja C. ideje?

Cum sapienti viro libenter diserimus
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Računalo se gasi

Frendica ima jedan problem, ne znamo od kud taj problem dolazi,no, ona kad uključi mic u komp on joj se odma ugasi... 

Nekakav prijedlog zašto i do čega je? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Računalo se gasi
CookieThrills kaže...

Frendica ima jedan problem, ne znamo od kud taj problem dolazi,no, ona kad uključi mic u komp on joj se odma ugasi... 

Gdje točno spaja mikrofon, naprijed na kućištu ili otraga na ulaze/izlaze matične ploče?

Za početak treba probati negdje posuditi slušalice koje imaju mikrofon na sebi, pa njega probati spojiti.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
7 godina
offline
Računalo se gasi

Možda pucam u prazno,ali probaj ove prednje USB-ove s kućišta da otpojis s matične.
S prošlim kompom sam imao problema da mi se po par puta dnevno znao potpuno smrznuti pa sam ga morao restartat na tipku.
Sve moguce sam mijenjao,od napajanja,do rama,radio MEMtest,reklamirao maticnu i uvijek je problem bio prisutan.
I onda sam poslao u ovlašteni servis da ispitaju, i vjerovao ili ne ti prednji USB konektori su bili loši, i davali preveliki napon prema matičnoj 
Čim su mi promjenili kućište sve je bilo ok.

Nije loše da probaš taj kabel izvadit pa vidit.Nikad ne znaš.
Vidiš baš kako se dogodi kvar gdje nitko ne bi sumnjao.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.6.2017 22:29 (Crypt).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Računalo se gasi

yep. bio je jedan od HDiskova..grijao se na preko 80 i gasio računalo. šteta. moraću ga eliminirat..1TB..

 

Cum sapienti viro libenter diserimus
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo se gasi

evo, nakon tjedan rada..isto. kao da ima neki timer u sebi, radi30-35min pa se pogasi. Upalim ga odmah,isti moment- i opet radi30-35min i gasi. i tako u nedogled. Temp-OK. RAM-OK. u win power postavkama je sve poisključeno (hibernacija, turnoff ovo, turnoff ono). napajanje ispitano na drugom računalu- sve5. nema zrna prašine u njemu, nova pasta, grafika ispitana takođe na drugom računalu, BIOS defoult reset,nova baterija...preostala je jedino ploča? a možda i nešto propuštam...

Cum sapienti viro libenter diserimus
11 godina
offline
Re: Računalo se gasi
micho0305 kaže...

evo, nakon tjedan rada..isto. kao da ima neki timer u sebi, radi30-35min pa se pogasi. Upalim ga odmah,isti moment- i opet radi30-35min i gasi. i tako u nedogled. Temp-OK. RAM-OK. u win power postavkama je sve poisključeno (hibernacija, turnoff ovo, turnoff ono). napajanje ispitano na drugom računalu- sve5. nema zrna prašine u njemu, nova pasta, grafika ispitana takođe na drugom računalu, BIOS defoult reset,nova baterija...preostala je jedino ploča? a možda i nešto propuštam...

 Ja sam svoj problem rijesio kupnjom nove maticne ploce tako da probaj prosudit od nekog da to isprobas . 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo se gasi
Rucipe kaže...
micho0305 kaže...

evo, nakon tjedan rada..isto. kao da ima neki timer u sebi, radi30-35min pa se pogasi. Upalim ga odmah,isti moment- i opet radi30-35min i gasi. i tako u nedogled. Temp-OK. RAM-OK. u win power postavkama je sve poisključeno (hibernacija, turnoff ovo, turnoff ono). napajanje ispitano na drugom računalu- sve5. nema zrna prašine u njemu, nova pasta, grafika ispitana takođe na drugom računalu, BIOS defoult reset,nova baterija...preostala je jedino ploča? a možda i nešto propuštam...

 Ja sam svoj problem rijesio kupnjom nove maticne ploce tako da probaj prosudit od nekog da to isprobas . 

nema para

a da je spržim u pećnici?

 

Cum sapienti viro libenter diserimus
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice