Računalo je sporo nakon čišćenja ventilatora

poruka: 7
|
čitano: 1.667
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Help please !! :((

Prije par dana mi je računalo počelo crkavati i kad sam ga otvorio skužio sam da mi je napajanje abnormalno vruće. Izvadio sam ga vanka i probao upaliti komp da vidim dal vent radi i nije radio, pa sam rastavio napajanje, očistio vent, ispuhao prašinu, stavio natrag nutra i vent je proradio. S tim da sam kad sam vraćao napajanje unutra sam valjda malo promijenio redoslijed kabela kako je bilo spojeno na pojedine komponente, tj. možda sam zamijenio neznam kabel za CD-ROM sa kabelom koji je prije napajao SSD. Ista stvar s kabelima koji su se spajali u matičnu, moguće da sam "zamijenio" nešto jer sam morao u BIOS-u ponovo štelati bootanje pošto mi se javio error da missa bootmgr. E sad, napajanje radi normalno, ali ono što mi se događa nakon ponovnog sastavljanja svega je osjetno sporiji komp. Ono, WoW i SW ToR i Rocket League sam prije znal igrati bez problema sve na max detaljima, a sad moram debelo smanjiti detalje samo da ne trza. S tim da kad sam prvih par puta palio komp ona prva slika od matične di piše "Press DEL to enter setup" se loadala sekundu, dvije, od gore prema dolje se "pokazivala slika", dok je prije to bilo instant, i komp mi se dizao dosta duže unatoč tome što imam SSD. Nakon par početnih pali/gasi manevara ta slika se opet počela loadati odmah, SSD ko da je proradio, ali i dalje u igrama mi zna štekati, a ponekad usred igre počne štekati abnormalno. Ima li ko kakav savjet da testiram koja komponenta mi crkava ili u čemu je problem? Pokrenul sam Hardware Monitor prije i odmah nakon odigranog Rocket League-a u kojem su grafika i zvuk štekali (zvuk ko da ga nešto "trga" isto). I dodal sam HDD scan, možda je u diskovima problem..neznam. Please help :P

 

 

 

 

Paragon
 
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Računalo je sporo nakon čišćenja ventilatora

Koliko vidim, temperature su ti dosta visoke. Kablovi nebi trebali igrati nikakvu ulogu u svemu tome ako su ispravno uštekani, bez obzira ako si ih izmjenjao. 

skOOrvy http://www.speedtest.net/result/4656104677.png
Moj PC  
1 0 hvala 2
10 godina
offline
Računalo je sporo nakon čišćenja ventilatora

Jesi li očistio CPU hladnjak i promjenio pastu a isto tako i na grafi. Temperature CPU-a su nenormalno visoke i hitno tribaš to sredit.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
2 0 hvala 2
13 godina
offline
Računalo je sporo nakon čišćenja ventilatora

Ovakva temperatura CPU-a je odmah nakon kaj upalim komp. Mislim je to moguće, da je odmah temperatura na 90 i nešto stupnjeva, a da je load manji od 15%? Sutra idem po novi hladnjak i pastu.

Paragon
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2016 22:08 (Putn1k).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Računalo je sporo nakon čišćenja ventilatora
Putn1k kaže...

Ovakva temperatura CPU-a je odmah nakon kaj upalim komp. Mislim je to moguće, da je odmah temperatura na 90 i nešto stupnjeva, a da je load manji od 15%? Sutra idem po novi hladnjak i pastu.

Točan model kućišta koje imaš? Da li se unutra nalaze kakvi dodatni ventovi koji bi pomogli da se to hladi bolje?

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
13 godina
offline
Računalo je sporo nakon čišćenja ventilatora

Imam Coolermastera nekog koji ima ventilatore naprijed i iza, pa zrak može lijepo "teći" kroz kučište. Čini se da je problem ipak bil u hladnjaku. Zamijenil sam stari s novim, premazal fino s pastom i sad sve radi ko i prije, bez trzanja. Hvala svima koji su odgovorili :)

 

Prilažem slike prije i tijekom Rocket League-a. Može lock.

Paragon
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.1.2016 21:29 (Putn1k).
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Računalo je sporo nakon čišćenja ventilatora

Stari moj provjeri jel ti leži kuler na procesoru kako triba i jel normalno pasta stavljena, ovo nije normalno.

Ovo nema veze ni s kućištem ni ventilatorima nit s ičim takvim. Ovo ne leži kuler kako triba na procesoru i downthrottlea ga radi temperature, zato i je spor.

Otvori kućište, probaj nježno micat kuler na procu, vidi kako leži za početak i javi, uglavnom, svakako ne leži dobro, skini ga, stavi pastu, zrno na sredinu, namjesti kuler kako spada. Ili nađi nekog ko zna ako sam ne znaš da ti to uradi :)

Sretno

 

EDIT - Tek sad vidim da si riješio :) Super

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.1.2016 6:11 (LogicusMPS).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice