Racunar se ne pali nakon update-a

poruka: 8
|
čitano: 3.092
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Racunar se ne pali nakon update-a

Pozdrav

Nakon dugog ne paljenja racunara, sam konacno odlucio da ga upalim radi upisivanja IT Akademije. Posto sam morao instalirati neke programe radi skolovanja, trazilo mi je win sp1 da instaliram na win 7. Nakon restarta sve je bilo ok, pocelo mi je javljati da imam jos vaznih update-a koje bi trebalo instalirati, medjutim bilo ih je 180 :-( na sta sam naravno pristao. Nakon 2h cekanja sve se instaliralo i bilo je par restarta racunara i sve ok. Poslije nekada sam ugasio racunar i upalio ga nakon nekoliko sata. Prvi put se upalio na 2-3 sec pa onda ugasio i opet upalio i nece da prikaze sliku. Nakon nekoliko pokusaja upali ali prikazuje na dizanju sistema da jos nesta instalira odnosno konfigurise. Kada se sistem podigao i kada sam kliknuo na "Start meni" slika se samo zaledila i pocela da treperi i nisam mogao nista da radim, tako da je slijedilo prinudno gasenje. Nakon toga kada upalim racunar sve radi, lampice svijetle, cooleri se vrte, HDD radi ali ne baca sliku na monitoru i ne svijetle lampice na tastaturi. Graficka mi je crkla davno i izvadjena je, to sam sve radio na njegovoj integrisanoj grafickoj. Nisam nista hardverski dirao, to se desilo nakon instalacije brojnih update-a.

Moze li neko pomoci?

 

Hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Racunar se ne pali nakon update-a
Amer86 kaže...

Pozdrav

Nakon dugog ne paljenja racunara, sam konacno odlucio da ga upalim radi upisivanja IT Akademije. Posto sam morao instalirati neke programe radi skolovanja, trazilo mi je win sp1 da instaliram na win 7. Nakon restarta sve je bilo ok, pocelo mi je javljati da imam jos vaznih update-a koje bi trebalo instalirati, medjutim bilo ih je 180 :-( na sta sam naravno pristao. Nakon 2h cekanja sve se instaliralo i bilo je par restarta racunara i sve ok. Poslije nekada sam ugasio racunar i upalio ga nakon nekoliko sata. Prvi put se upalio na 2-3 sec pa onda ugasio i opet upalio i nece da prikaze sliku. Nakon nekoliko pokusaja upali ali prikazuje na dizanju sistema da jos nesta instalira odnosno konfigurise. Kada se sistem podigao i kada sam kliknuo na "Start meni" slika se samo zaledila i pocela da treperi i nisam mogao nista da radim, tako da je slijedilo prinudno gasenje. Nakon toga kada upalim racunar sve radi, lampice svijetle, cooleri se vrte, HDD radi ali ne baca sliku na monitoru i ne svijetle lampice na tastaturi. Graficka mi je crkla davno i izvadjena je, to sam sve radio na njegovoj integrisanoj grafickoj. Nisam nista hardverski dirao, to se desilo nakon instalacije brojnih update-a.

Moze li neko pomoci?

 

Hvala unaprijed.

 Je li ovo šaljivi post ili misliš ozbiljno ?!

Da, JA lično i osobno !
6 godina
protjeran
offline
Re: Racunar se ne pali nakon update-a
Anđeo bez falinge kaže...

 Je li ovo šaljivi post ili misliš ozbiljno ?!

 

Nisu još učili ovo gradivo. 

13 godina
offline
Racunar se ne pali nakon update-a

Jadna li nam majka ako budu ovakvi IT wizardi 

Momak a da ti ne radiš u t-comu pa nas trolaš? 

https://www.facebook.com/groups/BalkanTuF/
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Racunar se ne pali nakon update-a

Nemojte tako....nezna pa pita, najbolje nakon ovog opisa i pogleda na "moj PC " predlažem da odneseš kod nekog u servis da ti instalira win10

6 godina
neaktivan
offline
Racunar se ne pali nakon update-a

Ja vas pitam ozbiljno, ako znate sta je recite, ako ne onda bez suvisnih komentara....Hvala

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Racunar se ne pali nakon update-a

Nemože biti IT stručnjak , ako se nezna osnove o IT

 

Ovdje treba provjeriti BIOS

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Racunar se ne pali nakon update-a

Provjeri PSU u drugom pc-u(susjedov,bakin,mamin,tatin,ujinin svejedno) pa onda vidi!
Ako opet isti slučaj probaj drugu MBO.

BTW Ispuni si rubrika Moj PC!

https://www.facebook.com/groups/BalkanTuF/
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice