Racunar se ugasio nakon ukljucivanja USB

poruka: 7
|
čitano: 999
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Racunar se ugasio nakon ukljucivanja USB

Dobro vece, treba mi hitna pomoc ako neko zna bilo sta da mi napise.


Znaci ovako, danas je dosao frend kod mene kuci da igramo fifu 15, ponjeo je svoj joystick i kad sam ukljucio iza racunaru u usb utor , joystick racunar se istog trena ugasio. Nakon toga kada racunar stoji ugasen svijetli plava LED dioda naprijed koja svijetli samo kad je racunar ukljucen, a u ovom slucaju svijetli i kad je ugasen. Kad upalim racunar nema beep zvuka. Svi ventilatori rade, led svjetla, monitor se upali zuto svjetlo ali nema slike. Racunar ne mogu ugasiti na dugme ono kad drzim 5 sek pa se ugasi . Sad moram samo na prekidac na napajanju.

 

Evo kako to izgleda, pc specifikacije su: AMD FX6300 , MSI HD7850 1gb 256bit OC, 8 gb kingston ddr3 ram, lc power 600w. asus lx3 maticna , thermaltake v4 black kuciste.

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.6.2015 19:52 (srkirki1994).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Racunar se ugasio nakon ukljucivanja USB

Jesi ištekao joystick? Kamo ste ga inače spojili - u panel na prednjoj strani kućišta? Moguće je da je tu došlo do kakvog kratkog spoja. Provjeri u kakvom su ti stanju kabeli od kućišta - oni koji idu u matičnu ploču. Ako imaš multimetar onda provjeri radi li ti prekidač za uključivanje/isključivanje kako treba.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Racunar se ugasio nakon ukljucivanja USB
mbaksa kaže...

Jesi ištekao joystick? Kamo ste ga inače spojili - u panel na prednjoj strani kućišta? Moguće je da je tu došlo do kakvog kratkog spoja. Provjeri u kakvom su ti stanju kabeli od kućišta - oni koji idu u matičnu ploču. Ako imaš multimetar onda provjeri radi li ti prekidač za uključivanje/isključivanje kako treba.

 Naravno iskljucio sam odmah joystick i to se desilo kada sam pokusao da upalim na panel iza. Naprijed isto smo ukljucivali nesto nije prihvatiao joystick i da ga iza ukljucim to se desi. Upalim racunar evo sad sam radio CMOS bateriju vadio opet isto. Upalim racunar sva led svijetla rade i ventilatori i lampica zuta na maticnoj radi. Lampica na monitoru je zuta kao da je ukljucen da ima slika ali nista se ne vidi. 

 

I nema nikakvog beep zvuka kad se pali, kad hocu da ugasim racunar na dugme ono drznjem 5 sekundi uopste ne reaguje, ni reset. Samo na prekidac iza. Mislim da nemam multimetar. Iskljucivao sam kablove vracao,graficku,ram opet sve apsolutno isto. I da naprijed svijetli i crvena lampica mozda je to od hdd, a pored svijetli plava koja i treba uvijek svijetliti kad je racunar upaljen, a sad svijetli i kad je ugasen. Mozda mu nesto neda da se boota.

10 godina
offline
Racunar se ugasio nakon ukljucivanja USB

Po svemu sudeći otišla ti je matična al najbolje idi sistemom eliminacije odnosno pocupaj s nje sve osim proca i jednog modula memorije pa vidi hoće li u bios.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Racunar se ugasio nakon ukljucivanja USB
srkirki1994 kaže...
Upalim racunar evo sad sam radio CMOS bateriju vadio opet isto.

Uzmi uputstva od matične ploče i provjeri kako točno se briše CMOS (nikad nije samo vađenje baterije).

9 godina
neaktivan
offline
Re: Racunar se ugasio nakon ukljucivanja USB
mbaksa kaže...
srkirki1994 kaže...
Upalim racunar evo sad sam radio CMOS bateriju vadio opet isto.

Uzmi uputstva od matične ploče i provjeri kako točno se briše CMOS (nikad nije samo vađenje baterije).

 Nemam upustva posto nisam ja sklapao racunar.

16 godina
moderator
offline
Re: Racunar se ugasio nakon ukljucivanja USB
srkirki1994 kaže...
Nemam upustva posto nisam ja sklapao racunar.

Imaš na internetu. Pogledaj model matične ploče (možeš ga vidjeti recimo pomoću program HWinfo64) i potraži PDF uputstva (u pravilu na stranicama proizvođača matične ploče).

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice