RAM radi sporije nego prije?

poruka: 6
|
čitano: 2.240
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
RAM radi sporije nego prije?

Pozdrav, znaci kupio sam novu maticnu i proc. RAM imam od prije Kingston 4gb 1333Mhz DDR3 ali prikazuje slabiji windows index nego na staroj maticnoj i starom procesoru. Da bude jos bolje, na staroj maticnoj je ram bio na 800Mhz jer je proc bio na 800mhz fsb ali je windows index za ram bio veci. Znam da nije index toliko bitan ali opet se radi o velikoj razlici! 

 

windows index:
Novi Procesor(AMD FX 8320) 7.6 
RAM 5.9

Stari Procesor(Intel E5700) 6.7
RAM 6.7

Kako je ovo moguce?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: RAM radi sporije nego prije?
Pa vidis da je moguce upravo se tebi dogodilo.
16 godina
offline
RAM radi sporije nego prije?

Očito na novoj matičnoj RAM ne radi "punim kapacitetom". Kreni od Biosa, a svakako provjeri u Windowsima RAM-e. Ako su dva keksa od 2GB, provjeri jel rade u Dual Channel-u.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: RAM radi sporije nego prije?
Dardevil kaže...

Očito na novoj matičnoj RAM ne radi "punim kapacitetom". Kreni od Biosa, a svakako provjeri u Windowsima RAM-e. Ako su dva keksa od 2GB, provjeri jel rade u Dual Channel-u.

U BIOS-u je ram podesen na 1333 Mhz. Radi se o 1x4gb modulu.  

13 godina
neaktivan
offline
RAM radi sporije nego prije?

I meni se to događa. Zanimljivo da sam u biosu digao frekvencije na 1866 mhz. ( Što potvrđuje i RAMMOn) no windowsi ne žele dići indeks. mislim da je neki problem tu.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RAM radi sporije nego prije?

Pozdrav,

 

pitanje ću postaviti ovdje da ne otvaram novu temu.

Primjetio sam da mi je windows indeks za RAM niži cca. za 0.5 bodova nego što je prije bio. Nisam ništa mijenjao na kompu. Sad mi je RAM najsporija komponenta. Samo sam nedavno

ispuhao komp od prašine s kompresorom. Da li zna netko možda u čemu bi mogao biti problem?

 

hvala unaprijed

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice