RAM slot ne radi nakon upgradea cpu-a

poruka: 12
|
čitano: 4.561
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
RAM slot ne radi nakon upgradea cpu-a

poz

Evo imam ovakav problem, stavo sam intel i5 2400 cpu umjesto intel dual core g2020,. no nakon što sam sve spojiokomp mi se nije palio tj nisam mogao nikako dokučiti u čemu je štos,. onda sam dosao do toga da mi jedan RAM slot uzrokuje problem,. kako imam 2 x 4 gb RAMa oba sam testirao u prvom slotu i komp se dizao bez problema,. no kad bi stavio u drugi slot ili zasebno u drugi slot ništa,. crn ekran,. upali se i čujem da radi al ništa,..  pokušao sam vaditi bateriju na matičnoj, resetirati cmos al ništa nije pomoglo,.. što da sljedeće pokušam*?

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: RAM slot ne radi nakon upgradea cpu-a

- provjeri pinove socketa.. (mem kontroler je u CPU..).

- počisti utor/prašina/kontakti..

- reset BIOSa

- moguće da je crko utor.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
neaktivan
offline
Re: RAM slot ne radi nakon upgradea cpu-a

znam da je glupo pitanje al kako misliš provjeri pinove socketa? tj oni pinovi u utoru? misliš ako su savijeni il nešt? jel reset biosa nije isto sto i cmos reset*

15 godina
online
Re: RAM slot ne radi nakon upgradea cpu-a

-da, da .. (nije isto, slično.. + kad god se nešto mijenja ili resetira bios, potrebno ga je podesiti, datum + ostalo ovisno o osu/potrebama itd).

 

 

pinovi, logična stvar, jer je mijenjan cpu..

postavke biosa zbog promjene hw-a..

i uvijek moguć kvar..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.11.2017 19:43 (ihush).
8 godina
neaktivan
offline
RAM slot ne radi nakon upgradea cpu-a

Evo uslikao sam pinove al ne razumijem

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: RAM slot ne radi nakon upgradea cpu-a

-slika ne pomaže.. to moraš u živo, vrtiti-okretati i tad vidiš 'nepravilnost' npr pomaknut pin i popraviš npr pincetom ili ako je pasta na kontaktu i sl. .. ovako na prvu izgleda OK, ako ne vidiš nešto tad zaboravi, tad je vjerojatno kvar utor-ram..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
neaktivan
offline
Re: RAM slot ne radi nakon upgradea cpu-a

ma golim okom se ne vidi skoro ništa  al prije promijene mi je taj slot bio radio.  nije moguća zamjena slota?

15 godina
online
Re: RAM slot ne radi nakon upgradea cpu-a

-slot? dimm utor (za ram) ili socket za cpu? .. teštko i teže :) vjerojatno beskorisno ako se i može (jer je veća šansa da je nešto/elektronika/logika crklo, ne sam utor-fizičko oštećenje kao loš pin-kontakt).

-kako slot može slabo raditi? radi ili ne radi.. I/O - nula-jedan :)

 

ako golim okom ne vidiš nepravilnost, tad je socket-pin OK, no to samo znači da je kvar gori.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
neaktivan
offline
Re: RAM slot ne radi nakon upgradea cpu-a

a nez stvarno što bi moglo bit, evo sa ovim jednim sticom od 4 gb radi bez problema i procesor i sve,. jedino kad stavim drugu ploćicu u taj drugi utor bude crna slika,. čuje se unutra da radi al ništa,.  moze li napajanje imati veze s time* da je preslabo mozda? al isključio sam za svaki slućaj bio dvd przilicu iz napona i dalje ništa

15 godina
online
Re: RAM slot ne radi nakon upgradea cpu-a

-pa što više trebaš, dokaz? .. znaš za problem, neispravan utor, ni u jednoj kombinaciji ti ne radi.. i dalje se nadaš?

-napajanje skoro da nema veze, tj šansa je manja nego za loto (ram traži malo 10w, tad bi stalno imao problem + ne bi bilo razlike po utorima..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
RAM slot ne radi nakon upgradea cpu-a

Koju imaš matičnu ploču? Predlažem da vratiš stari procesor i napraviš update BIOS-a na zadnju verziju (koju imaš na web stranici proizvođača matične ploče). Nakon update-a BIOS-a onda stavi novi procesor.

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
RAM slot ne radi nakon upgradea cpu-a

Priznaj da se nisi uzemljio prije nego si počeo raditi na ploči. A baš taj dan kad si to radio vrijeme je bilo suho i vjetrovito.

Vjerovatno si neki mosfet na ploči nesvjesno spržio. Pogledaj dali imaš neki komad prašine, ili dlaku u ram slotu. Možda ti se posreći al teško.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice