Refresh rate na više od 60hz?

poruka: 12
|
čitano: 5.405
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Refresh rate na više od 60hz?

Imam Radeon HD 6850 i kupio sam novi TV koji navodno ima 400hz refresh rate. Postoji li način da namjestim refresh rate na 120hz umjesto sadašnjih 60hz? Spojio sam PC i TV HDMI kabelom.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.12.2014 15:44 (rizla2).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Refresh rate na više od 60hz?
rizla2 kaže...

Imam Radeon HD 6850 i kupio sam novi TV koji navodno ima 400hz refresh rate. Postoji li način da namjestim refresh rate na 120hz umjesto sadašnjih 60hz? Spojio sam PC i TV HDMI kabelom.

400 Hz je frekvencija osvježavanja ekrana i televizor je koristi radi simuliranja realnijih pokreta, kako bi video izgledao življe, realnije.

 

Koja ti je maksimalna ulazna frekvencija za HDMI ili VGA konekciju, to samo ti znaš - mi ne možemo jer nisi napisao model televizora.

 

EDIT: Sad sam pronašao ovu stranicu: http://www.rtings.com/info/fake-refresh-rates-samsung-clear-motion-rate-vs-sony-motionflow-vs-lg-trumotion

Televizori s višom specificiranom frekvencijom osvježavanja obično imaju i višu stvarnu frekvenciju osvježavanja, ali čini se kako zavaravaju kupca o stvarnoj frekvenciji osvježavanja (reklamiranih 400 Hz u stvarnosti obično znači 100 Hz; napomena - čak ni to ne znači da taj televizor može primiti ulazni signal od 100 Hz). Frekvencija koju navode je u stilu - nama se čini da taj naš model prikazuje sliku kao da ima toliko i toliko Hz, pa ćemo ga tako i reklamirati.

 

Poanta je da konkretni televizor na određenoj rezoluciji prima signal do određene frekvencije (nema veze što se reklamira kao 400 ili 800 Hz), a ako ti je ta frekvencija preniska, morat ćeš kupiti model koji može prihvatiti višu frekvenciju.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.12.2014 22:44 (mbaksa).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Refresh rate na više od 60hz?

Hvala na odgovoru, gledao sam i ja tu tablicu neki dan, očekivao sam da ako piše 400hz, može bar 120hz prikazivati. TV je ovaj: http://www.quadro.tv/proizvod/led-32hn91-led-32hn91-white . Smanjivanje rezolucije radi boljeg refresh ratea mi se ne čini kao dobra opcija? 

16 godina
moderator
online
Re: Refresh rate na više od 60hz?
rizla2 kaže...

Hvala na odgovoru, gledao sam i ja tu tablicu neki dan, očekivao sam da ako piše 400hz, može bar 120hz prikazivati. TV je ovaj: http://www.quadro.tv/proizvod/led-32hn91-led-32hn91-white . Smanjivanje rezolucije radi boljeg refresh ratea mi se ne čini kao dobra opcija? 

Ne može se govoriti je li to dobra opcija ili ne. Mijenjaš rezoluciju za frekvenciju osvježavanja. Je li ti važnija rezolucija, detaljnost slike, ili prikaz ultra-brzih pokreta? Je li ti zbilja nužno više od 60 fps-ova u igrama? Na ta pitanja možeš samo ti odgovoriti. No prije nego ih uopće pokušaš odgovoriti, snizi rezoluciju na 720p i pogledaj koje ti se frekvencije osvježavanja nude na toj rezoluciji - da ne bi ispalo da razbijaš glavu bezveze, odnosno da ti je i na 720p maksimalna frekvencija 60 Hz. U uputama za tvoj televizor ne pišu maksimalne, nego tipične frekvencije, i za sve rezolucije piše tipična frekvencija 60 Hz. Lako je moguće da su te "tipične frekvencije" zapravo "maksimalne frekvencije". Provjeri.

15 godina
online
Re: Refresh rate na više od 60hz?
mbaksa kaže...
..

Televizori s višom specificiranom frekvencijom osvježavanja obično imaju i višu stvarnu frekvenciju osvježavanja, ali čini se kako zavaravaju kupca o stvarnoj frekvenciji osvježavanja (reklamiranih 400 Hz u stvarnosti obično znači 100 Hz; napomena - čak ni to ne znači da taj televizor može primiti ulazni signal od 100 Hz). Frekvencija koju navode je u stilu - nama se čini da taj naš model prikazuje sliku kao da ima toliko i toliko Hz, pa ćemo ga tako i reklamirati...

-da (i ne, jer da je stvarno prevara..).

-to je interno stvar tehnologije (izračunata frekvencija pixela), ne signal (ulazni) koji bi se podešavao i sl.

-svi LCD ekrani rade na 60Hz (zbog PALa/EU i 50Hz postoji..), sve ostalo su samo čarobne formule, npr dupliran 50=100Hz, dok (činimi se najveća brojka na tržištu) Panasonic ima 600Hz.

 

-korsititi normalnu frekv. 60Hz, ne zamarati se ciframa i reklamama.

 

btw, točno, viša frekv. je zbog ghostinga, koja je na TVima (lošija/tromija matrica u odnosu na monitore) izraženija, ali zbog tehnologije LCDa to nije kao na CRTovima, tj ne vrijedi ista formula jer nije stvar samo u paljenju, tj veći problem je gašenje pixela. Zato umjesto deklaracije crno-bijelo barataju sivo-sivo (gray-to-gray) pa se sjetite npr 8ms ili 2ms deklaracije koja može biti na istom ekranu, samo je pitanje kako se obavi mjerenje (nema standarda koji bi to propisivao). To su te brojke.. samo što sad više nije 'in' reklamirati brzinu u ms jer 100-400-600 je veća cifra, bolje zvuči na reklami. (recipročna vrijednost 2ms=500Hz, 8ms=125Hz OK?).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Refresh rate na više od 60hz?

Moguće je naštimati custom rezoluciju i refresh rate sta se tiće amd-a i to programom CRU ili ti ga custom resolution utility,izguglaj,

naci ces i upute kako,zadnja verzija ti je 1.1.2. Samo pazi,zadnji driveri s kojim ovaj program radi su 14.9,nakon toga neće ti raditi,

barem meni neće. To je nvidia elegantno rijesila u svom control panelu,nadam se da će to i jednom kako triba i amd implementirati.

kikolo
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Refresh rate na više od 60hz?

To sam napravio, ništa mi to ne znači što mi piše u postavkama 200hz kada na TV-u opet piše 60hz kada spojim hdmi :)

16 godina
moderator
online
Re: Refresh rate na više od 60hz?
rizla2 kaže...

To sam napravio, ništa mi to ne znači što mi piše u postavkama 200hz kada na TV-u opet piše 60hz kada spojim hdmi :)

Možeš štimati do prekosutra. Ako je maksimalna frekvencija ulaznog signala u televizor 60 Hz, onda dizanjem izlaza iz grafičke kartice jedino možeš napraviti to da televizor neće prihvatiti taj signal.

12 godina
offline
Re: Refresh rate na više od 60hz?
rizla2 kaže...

To sam napravio, ništa mi to ne znači što mi piše u postavkama 200hz kada na TV-u opet piše 60hz kada spojim hdmi :)

Nece ti ni moci više :P 60hz je dovoljno.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Refresh rate na više od 60hz?
kikolo kaže...

Moguće je naštimati custom rezoluciju i refresh rate sta se tiće amd-a i to programom CRU ili ti ga custom resolution utility,izguglaj,

naci ces i upute kako,zadnja verzija ti je 1.1.2. Samo pazi,zadnji driveri s kojim ovaj program radi su 14.9,nakon toga neće ti raditi,

barem meni neće. To je nvidia elegantno rijesila u svom control panelu,nadam se da će to i jednom kako triba i amd implementirati.

Da ali time dobijem samo da mi piše custom refresh rate u postavkama, na tvu kao input i dalje piše 60hz što znači da je to to. :)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Refresh rate na više od 60hz?
Luka123 kaže...
rizla2 kaže...

To sam napravio, ništa mi to ne znači što mi piše u postavkama 200hz kada na TV-u opet piše 60hz kada spojim hdmi :)

Nece ti ni moci više :P 60hz je dovoljno.

Sad mi je to jasnije zbog ovih par postova, htio sam da bude više ako može, zašto ne. Hvala na odgovorima.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice