Restart računala prilikom spajanja USB-a

poruka: 23
|
čitano: 4.191
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Restart računala prilikom spajanja USB-a

To sam sada primjetio, na prednjoj strani kućišta imam 2 USB utora, jedan je znatno brži od drugoga i onda toga koristim za prebacivanje stvari sa externog HDD-a na kompjutor.

 

E sad, kada ukopčam u taj brži USB port monitor odma odlazi u standby, tipkovnica treperi, i nakon nekoliko sekundi kompjutor se resetira.

 

Nedavno sam mjenjao matičnu ploču pa me zanima jesu li možda u servisu krivo spojili nešto pa zbog toga dolazi do problema?

Revenge is like a ghost, it takes over every man it touches. It's thirst cannot be quenched until the last man standing has fallen /// Trust no one...
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Restart računala prilikom spajanja USB-a

To za jedan je brzi a drugi nije,to ti je zato sto MBO nemoze dovoljno napona dostavit u ta dva prednja USBa.Tako je i meni bilo da nisam mogao usb upalit jer je vec ex HDD bio na jednog.

 

Drugi problem neznam.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Restart računala prilikom spajanja USB-a

Ja sam samo taj 2. USB port i koristil zato jer je brži, ali sada ne radi :/

Revenge is like a ghost, it takes over every man it touches. It's thirst cannot be quenched until the last man standing has fallen /// Trust no one...
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Restart računala prilikom spajanja USB-a
Looka kaže...

Ja sam samo taj 2. USB port i koristil zato jer je brži, ali sada ne radi :/

Neznam,mozda je do USB porta.

14 godina
neaktivan
offline
Restart računala prilikom spajanja USB-a

To se je i meni događalo! promjenio kučište, na njemu novi prednji usb-portovi i sve radi u najboljem redu!

 

No probaj otvorit kučište i ako imaš na ploči više konektora za prednji usb spoji u taj 2. kabal pa probaj!

Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Restart računala prilikom spajanja USB-a

Preporučljivo je da velike potrošače poput vanjskih diskova spajaš isključivo na matičnu ploču iza.

Probaj tako, iza na matičnoj bi svi USB portovi trebali biti "brzi".

PSN: filip99 // Mato odgovara: "alien, mama ti vozi stojeka ide na smeče tražit rezerne djelove a ti nemaš ni za crnu kiflu" // Zetor Black Edition - SADA SA NOVIM GEFUFNAMA!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Restart računala prilikom spajanja USB-a
AlienWare1 kaže...

Preporučljivo je da velike potrošače poput vanjskih diskova spajaš isključivo na matičnu ploču iza.

Probaj tako, iza na matičnoj bi svi USB portovi trebali biti "brzi".

No ako kaže da je prije radilo, onda bi teoretski trebalo i sad, no ako je mjenjo matičnu možda ta ne daje dovoljno struje na prednje usb-ove, probaj promjeniti kabal od prednjih usb-ova na ploči u drugi utor.. pa javi!

Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
14 godina
moderator
offline
Restart računala prilikom spajanja USB-a

daj bar napiši koja je matična...

ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///////...believe...wake up, and drive...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Restart računala prilikom spajanja USB-a

Bio sam vani pa nisam mogal odgovorit na pitanja, matična je Gigabyte MA785GM-US2H

Revenge is like a ghost, it takes over every man it touches. It's thirst cannot be quenched until the last man standing has fallen /// Trust no one...
 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
RE: Restart računala prilikom spajanja USB-a

da li ti se isto događa i kad uštekaš npr stick u taj utor? ako se događa samo sa diskom onda ploča nemože dat dovoljno struje na prednji usb, ako se događa bez obzira na uređaj koji spojiš onda nije dobro spojeno ili je neispravan usb na matičnoj...probaj na drugi unutarnji konektor ako ga ima...

ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///////...believe...wake up, and drive...
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.7.2010 11:30 (XXX-Man).
14 godina
neaktivan
offline
Restart računala prilikom spajanja USB-a

Samo sa HDDom je tako...

Revenge is like a ghost, it takes over every man it touches. It's thirst cannot be quenched until the last man standing has fallen /// Trust no one...
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Restart računala prilikom spajanja USB-a

onda stvar riješena ploča ne daj dosta struje i kom se restarta, jeino probaj prebacit na ploči kabal u drugu utičnicu za usb možda ona bude davala dosta struje.. probaj nemreš ništ izgubi, a možeš popravit..xD

Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
14 godina
moderator
offline
RE: Restart računala prilikom spajanja USB-a

poslušaj savjet zvjerkan-a...

čini mi se da skoro sve ploče sa 785 čipsetom imaju takav problem...moja asrockica se isto tako ponaša kad uštekam nešto što vuče više struje na prednji usb...

ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///////...believe...wake up, and drive...
14 godina
neaktivan
offline
Restart računala prilikom spajanja USB-a

Ovo je sad stvarno čudno, probal sam sada ukopčat i u drugi utor, ali čak nisam ni ukopčal, samo je došlo do kontakta metala između usba i porta... i resetiral se komp :O I tipkovnica treperi :/

Revenge is like a ghost, it takes over every man it touches. It's thirst cannot be quenched until the last man standing has fallen /// Trust no one...
 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
RE: Restart računala prilikom spajanja USB-a

jesi provjerio dal je dobro spojeno na matičnoj?

ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///////...believe...wake up, and drive...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Restart računala prilikom spajanja USB-a
XXX-Man kaže...

jesi provjerio dal je dobro spojeno na matičnoj?

Ne, al sad nakon restarta oba 2 porta normalno prihvaćaju HDD :O

 

EDIT : Sad sam ugasil komp i upalil da vidim da li će se to događat nakon ponovnog paljenja (ne resetiranja) kompjutora, i sad radi normalno... da se nije možda samo popravilo?

Revenge is like a ghost, it takes over every man it touches. It's thirst cannot be quenched until the last man standing has fallen /// Trust no one...
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.7.2010 22:34 (Looka).
14 godina
moderator
offline
RE: Restart računala prilikom spajanja USB-a

a nije ti valjda takav problem otvorit kučište i pogledat?

probaj uštekat na drugi konektor unutra...imaš ih 3 u donjem desnom uglu ploče, žute su boje...

mi se tu trudimo da ti pomognemo, a ti lijen pogledat uopće... Iznenađen

 

edit...možda imaš duhove u kompu Smijeh

ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///////...believe...wake up, and drive...
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.7.2010 22:36 (XXX-Man).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Restart računala prilikom spajanja USB-a
XXX-Man kaže...

a nije ti valjda takav problem otvorit kučište i pogledat?

probaj uštekat na drugi konektor unutra...imaš ih 3 u donjem desnom uglu ploče, žute su boje...

mi se tu trudimo da ti pomognemo, a ti lijen pogledat uopće... Iznenađen

 

edit...možda imaš duhove u kompu Smijeh

Nisam bil danas od 1 sat doma jer sam sviral na fešti i sad sam umoran tako da nemam  volje ...

 

Al sve sad radi normalno...

Revenge is like a ghost, it takes over every man it touches. It's thirst cannot be quenched until the last man standing has fallen /// Trust no one...
14 godina
moderator
offline
RE: Restart računala prilikom spajanja USB-a
Looka kaže...

Nisam bil danas od 1 sat doma jer sam sviral na fešti i sad sam umoran tako da nemam  volje ...

 

Al sve sad radi normalno...

ma zahebavam malo, ne zamjeri Smijeh

drago mi je da radi, ako opet zeza znaš kaj trebaš napravit...

ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///////...believe...wake up, and drive...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Restart računala prilikom spajanja USB-a
XXX-Man kaže...
Looka kaže...

Nisam bil danas od 1 sat doma jer sam sviral na fešti i sad sam umoran tako da nemam  volje ...

 

Al sve sad radi normalno...

ma zahebavam malo, ne zamjeri Smijeh

drago mi je da radi, ako opet zeza znaš kaj trebaš napravit...

Sjest pa plakat? Nevinašce

Revenge is like a ghost, it takes over every man it touches. It's thirst cannot be quenched until the last man standing has fallen /// Trust no one...
14 godina
moderator
offline
RE: Restart računala prilikom spajanja USB-a
XXX-Man kaže...

probaj uštekat na drugi konektor unutra...imaš ih 3 u donjem desnom uglu ploče, žute su boje...

Looka kaže...

Sjest pa plakat? Nevinašce

probaj ovo iznad...

ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///////...believe...wake up, and drive...
14 godina
neaktivan
offline
Restart računala prilikom spajanja USB-a

Radi normalno...

Revenge is like a ghost, it takes over every man it touches. It's thirst cannot be quenched until the last man standing has fallen /// Trust no one...
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Restart računala prilikom spajanja USB-a

Ok, ovo više nije normalno.

 

Jučer mi se ista stvar desila kad sam išao ukopčat slušalice. Mikrofon sam ukopčao, i valjda je konektor od slušalica dotaknuo prednju metalnu stranu kućišta i kompjutor se resetirao!

 

Sada sam išao otvoriti DVD drive i dotaknuo sam prstom gumb (plastični) za otvaranje i kompjutor se opet resetirao!!! Iskopčao sam web cameru pa da vidim da li će se možda sad promijenit nešto. Da nije možda napajanje preslabo?

Revenge is like a ghost, it takes over every man it touches. It's thirst cannot be quenched until the last man standing has fallen /// Trust no one...
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice