Riknula baterija na laptopu

poruka: 10
|
čitano: 3.706
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Riknula baterija na laptopu

imam hp 6730s laptop 15,6 inch nepunih 6 godina star, non stop radi, vrti se multimedija, manje se surfalo, bateriju sam kalibrirao kako je stajalo na uputama za održavanje na hp-ovoj stranici, dobro ne baš svakih 6 mjeseci kako su savjetovali, možda malo rjeđe i sve je bilo ok do danas, surfao sam na bateriju nekih pola sata, kad odjednom sve se zamračilo i lap stao, mislio sam da je ekran otišao. odmah priključim lap na struju i ekran se uključi, windowsi se počnu dizati, ali se baterija više ne puni jer već 3 sata stoji na 45% i ni makac. dakle vrisnula je baterija (nepovratno), sad mogu s laptopom samo gdje ima priključak za struju.

 

ima li možda kakvog lijeka da se baterija vrati u život? svašta sam tu pročitao netko je napisao da je stavio crknutu bateriju grijat u pećnicu i da je nakon toga proradila?!?

Po mudrosti Nestor, po genijalnosti Sokrat, po umjetnosti Vergilije. Zemlja pokriva, narod plače, Olimp ga ima
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.12.2014 19:22 (glagoljica).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Riknula baterija na laptopu

Vjerojatno je jedna od ćelija u bateriji otišla i sad elektronika više ne dozvoljava punjenje zbog potencijalnih rizika (jer se baterijski sklop više očito ne može balansirati).

Ni u kom slučaju ne stavljaj bateriju u pećnicu, to je totalna ludost - riskiraš požar (Li-ion baterije postaju nestabilne na visokoj temperaturi).

 

Inače, 6 godina je jako dobro, tipični vijek trajanja je (barem danas) 2-3 godine.

KaeR
12 godina
protjeran
offline
Re: Riknula baterija na laptopu
da je ostavim u lapu ili da je odložim u za to propisan kontejner za reciklažu, jučer sam je kalibrirao i bio sam na laptopu autonoman jedno sat i pol otprilike, možda čak i dva.

drago mi je da mi je toliko dugo služila.
Po mudrosti Nestor, po genijalnosti Sokrat, po umjetnosti Vergilije. Zemlja pokriva, narod plače, Olimp ga ima
16 godina
offline
Riknula baterija na laptopu

HP baterije poznate su po crkavanju u manje od godinu. Imaš itekake sreće što ti je toliko potrajala.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Riknula baterija na laptopu
sad na proljeće mu je trebalo bit 6 godina.
ostavit ču je u lapu, nek stoji da ne bude rupa. novu neću kupovat stari je lap može riknut svaki čas, ne isplati se.
Po mudrosti Nestor, po genijalnosti Sokrat, po umjetnosti Vergilije. Zemlja pokriva, narod plače, Olimp ga ima
9 godina
neaktivan
offline
Riknula baterija na laptopu
 
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Riknula baterija na laptopu

Ili pogledaj na ebay-u imas dosta toga i tamo.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.12.2014 13:51 (Dusek).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Riknula baterija na laptopu

Baterije spddaju pod potrošački matrijal opremu he ako je baterija znači crkla nema ništa bez nove baterije i da nemoraš kupovati baš hp bateriju jer su orginali znatno skuplji ako želiš kupovati kupi zamjensku, osjetno su jeftnije ali tim gore i životni vijek zamjenske baterije je kraći otprilike godinu dvije može zamjenska da radi  onako OK.

Pozz Dalibor

14 godina
odjavljen
offline
Riknula baterija na laptopu

Ako želiš ja bih rado udomio staru bateriju, da ju ispitam tj ispitam pojedine ćelije pa podijelim rezultate. Također zanima me točno kako si tretirao bateriju da ti je tako dugo trajala?

Također mogu probrati ako je unutra još koja dobra ćelija, pa ti posluži za nešto drugo možda. Obično ne riknu sve, nego one koje su najbliže izvoru topline.

 

 

E da, zamjenske baterije su lutrija, ja sam uzeo sebi pa su crkle u roku od odmah. Kinezi rijetko proizvode kvalitetne ćelije. Idealno bi bilo zamijeniti ćelije unutra sa provjerenima ali to je moguće samo ako se kućište baterija da lako rastaviti i sastaviti. Obično je to teško bez da se razbije.

Svi smo mi Mentalist.
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.12.2014 20:27 (Jakovp).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Riknula baterija na laptopu
bateriju sam ostavio u lapu i kada ga uključim u struju (tokom noći ga spremam u ruksak za laptop da se ne kupi prašina na njemu, a ujutro ga vadim i priključujem na struju) indikator punjenja zasvijetli na cca 3-4 sekunde svaki puta. dakle nešto još ima u bateriji da valja.

bateriju nemam namjeru davati nikome, čak ni na posudbu ako ne dobijem zamjensku.

šta sam radio? redovito je kalibrirao kako je savjetovano na hp.com za moj tip laptopa. inače lap je radio svaki dan, uglavnom su se vrtili filmovi i serije, manje glazba. tv praktički ne gledam, laptop je moja televizija.
Po mudrosti Nestor, po genijalnosti Sokrat, po umjetnosti Vergilije. Zemlja pokriva, narod plače, Olimp ga ima
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice