No Signal poslije grmljavine i nevremena

poruka: 13
|
čitano: 2.379
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
No Signal poslije grmljavine i nevremena

Znaci kupio sam novo novcato racunalo prije 5 mjeseci. Kupovao sam kod raznih ponudaca, adm, hgspot, uzi shop. Jucer sve bez problema, danas palim, boota sve okej sve se vrti svijetli ali na monitoru pise NO SIGNAL. Sta sad raditi? Evo toliko sam zivcan da to ne mogu opisati. 

 

i7 4790k

asus strix gtx970

msi z97 plus

8gb rama

1tb hdd, 120gb ssd

***Ako sam ti ikako pomogao samo pritisni HVALA!***
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: No Signal poslije grmljavine i nevremena
dooma kaže...

Znaci kupio sam novo novcato racunalo prije 5 mjeseci. Kupovao sam kod raznih ponudaca, adm, hgspot, uzi shop. Jucer sve bez problema, danas palim, boota sve okej sve se vrti svijetli ali na monitoru pise NO SIGNAL. Sta sad raditi? Evo toliko sam zivcan da to ne mogu opisati. 

 

i7 4790k

asus strix gtx970

msi z97 plus

8gb rama

1tb hdd, 120gb ssd

 probaj izvadit iz kompa grafičku karticu i spojit se preko integrirane

Sami sebi smo najveci neprijatelji
16 godina
offline
Re: No Signal poslije grmljavine i nevremena
dooma kaže...

Znaci kupio sam novo novcato racunalo prije 5 mjeseci. Kupovao sam kod raznih ponudaca, adm, hgspot, uzi shop. Jucer sve bez problema, danas palim, boota sve okej sve se vrti svijetli ali na monitoru pise NO SIGNAL. Sta sad raditi? Evo toliko sam zivcan da to ne mogu opisati. 

 

i7 4790k

asus strix gtx970

msi z97 plus

8gb rama

1tb hdd, 120gb ssd

A Ruther jel on i dalje radi normalno, ak doma imaš još koji komp/Tablet/Laptop probaj se priključit na internet prvo žično pa onda bežično.Ako je Ruther ispravan i ok/radi žični internet, onda je vjerojatno nastradala matična na kompu ili možda grafa.Ako monitor ima HDMI ulaz, probaj spojit neki drugi uređaj na HDMI, pa ako imaš sliku onda je matična/grafa nastradala.

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
15 godina
neaktivan
offline
Re: No Signal poslije grmljavine i nevremena
rambox kaže...
dooma kaže...

Znaci kupio sam novo novcato racunalo prije 5 mjeseci. Kupovao sam kod raznih ponudaca, adm, hgspot, uzi shop. Jucer sve bez problema, danas palim, boota sve okej sve se vrti svijetli ali na monitoru pise NO SIGNAL. Sta sad raditi? Evo toliko sam zivcan da to ne mogu opisati. 

 

i7 4790k

asus strix gtx970

msi z97 plus

8gb rama

1tb hdd, 120gb ssd

A Ruther jel on i dalje radi normalno, ak doma imaš još koji komp/Tablet/Laptop probaj se priključit na internet prvo žično pa onda bežično.Ako je Ruther ispravan i ok/radi žični internet, onda je vjerojatno nastradala matična na kompu ili možda grafa.Ako monitor ima HDMI ulaz, probaj spojit neki drugi uređaj na HDMI, pa ako imaš sliku onda je matična/grafa nastradala.

 ruter radio normalno, pokusao spojiti laptop na monitor i radilo je. Sad cu probat istekat grafu, pa cemo vidjeti

***Ako sam ti ikako pomogao samo pritisni HVALA!***
15 godina
neaktivan
offline
No Signal poslije grmljavine i nevremena

izvadio grafu booto bez problema... Restartiram ga i pojavi mi se problem. overcurrent has been detected usb. I ugasi se za 15sec

***Ako sam ti ikako pomogao samo pritisni HVALA!***
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
No Signal poslije grmljavine i nevremena

Meni se desila ista stvar nakon udara groma pored kuće,  uz mreznu na maticnoj skurilo je i graficku, mointor je radio. Ali moguće je da je tebi samo matićna riknula kod udara groma nikad neznaš što može u pcu povuc napon.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
No Signal poslije grmljavine i nevremena

Da, tome inače služe prenaponske letve i UPS-ovi...

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
No Signal poslije grmljavine i nevremena

S obzirom da su komponente još pod garancijom, provjeri što je neispravno i u servis, bez navoda o grmljavini i nevremenu.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: No Signal poslije grmljavine i nevremena
dooma kaže...

izvadio grafu booto bez problema... Restartiram ga i pojavi mi se problem. overcurrent has been detected usb. I ugasi se za 15sec

Vjerojatno je nastradala matična ploča, a možda i napajanje u kompu teško je točno procjenit ovak na daljinu.Kaj se tiče provjere napajanja, posudi od nekog drugo napajanje i stavi kod sebe u komp, i ako imaš isti problem da matična je krepala+možda i grafa.

 

Za ubuduče zna se kak to ide, sva skupa multimedija ili tehnika/elektronika mora bit zaštičena sa kvalitetnom prenaponskom zaštitom.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/razni-hardverski-problemi/grom-udario-pc/190560.aspx?page=0&jumpto=3732222&sort=asc&view=flat

 

http://www.bug.hr/forum/topic/razni-hardverski-problemi/grom-posljedice/102421.aspx?page=0&jumpto=1977879&sort=asc&view=flat

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
10 godina
offline
Re: No Signal poslije grmljavine i nevremena

Jesi li probao isključiti sve iz USB portova i uključiti PC jer poruka pred gašenje (overcurrent has been detected usb)  navodi da ti je nešto od tih usb uređaja u kratkom spoju pa povuče preveliku struju.

 

ps: rambox@ ...viđao sam podosta izgorene opreme koja je bila spojena preko "zaštićenih prenaponskih" produžnih kablova i jeftinih i ekstremno skupih dok kod susjeda koji ih nemaju ponekad sve ostalo ispravno....dakle kad grom udara ....ne bira .

12 godina
neaktivan
offline
Re: No Signal poslije grmljavine i nevremena
AF139 kaže...
ps: rambox@ ...viđao sam podosta izgorene opreme koja je bila spojena preko "zaštićenih prenaponskih" produžnih kablova i jeftinih i ekstremno skupih dok kod susjeda koji ih nemaju ponekad sve ostalo ispravno....dakle kad grom udara ....ne bira .

 Nije istina, ako je u pitanju prava zaštita. Ova sa susjedima su eventualno rijetki slučajevi i čista sreća.

14 godina
neaktivan
offline
No Signal poslije grmljavine i nevremena

Probaj premjestiti memoriju u drugi memorijski utor ili testirati komp sa sasvim drugom memorijom. Imao sam nekoliko slučajeva gdje sam mislio da je u grafičkoj problem, isto "No signal" problem, kad ono memorija odbijala suradnju sa matičnom pločom... ili ako imaš 2x2 pločice memorije samo jednu ostaviti u kompu, drugu izvadiš.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: No Signal poslije grmljavine i nevremena
k1klop kaže...

Meni se desila ista stvar nakon udara groma pored kuće,  uz mreznu na maticnoj skurilo je i graficku, mointor je radio. Ali moguće je da je tebi samo matićna riknula kod udara groma nikad neznaš što može u pcu povuc napon.

 Evo jedan savjet. Znam da će to neke gamere razljutiti, ali zbog mjera opreza (kad grmi), UVIJEK ugasiti računalo, i isključiti računalo iz struje, isključiti prekidač na napajanju i dalje si bez brige. Isto tako, to bi bilo dobro napraviti za igraće konzole, televizore, routere, monitore, pisače itd. Ja to napravim i na WiiU pa sve dosasd radi kako treba.

EOS @ounce96
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice