Složen novi PC, nemogu bootati

poruka: 67
|
čitano: 8.594
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Složen novi PC, nemogu bootati
Volos kaže...
Uopće više nista ne razumijem. Odspojim cooler, usput skuzim da mi mogu oba RAM modula stati ako naopako okrenem cooler, stavim oba modula u DIMM, 2x4gb, i spojim s napajanjem onako sirovo bez coolera samo da vidim hoće li upaliti, i vrag se boota, nekakva zelena boot slika al se boota. Brzo ugasim računalo da se procesor ne pregrije (6 sekundi upaljen), stavim cooler, sa starom pastom jer nisam imao ništa spremno, sve spojim nazad i slavodobitno da upalim racunalo a ono opet neće... Sve sto sam napravio u međuvremenu je sto sam stavio cooler i sto sam ubacio napajanje u kućište i sve zatvorio. Sad bi ga rado kroz prozor bacio :/

 jesi siguran da si dobro učvrstio procesor zajedno sa hladnjakom...aj izvadi baterijicu sa matične i upali komp

battletag:MasnaKrvavic#2275
9 godina
online
Re: Složen novi PC, nemogu bootati
Volos kaže...
Uopće više nista ne razumijem. Odspojim cooler, usput skuzim da mi mogu oba RAM modula stati ako naopako okrenem cooler, stavim oba modula u DIMM, 2x4gb, i spojim s napajanjem onako sirovo bez coolera samo da vidim hoće li upaliti, i vrag se boota, nekakva zelena boot slika al se boota. Brzo ugasim računalo da se procesor ne pregrije (6 sekundi upaljen), stavim cooler, sa starom pastom jer nisam imao ništa spremno, sve spojim nazad i slavodobitno da upalim racunalo a ono opet neće... Sve sto sam napravio u međuvremenu je sto sam stavio cooler i sto sam ubacio napajanje u kućište i sve zatvorio. Sad bi ga rado kroz prozor bacio :/

 Kako misliš odspojiš cooler? Odpojiš sa matične ili samo skineš sa proca a ostane uštekan u ploču?

12 godina
offline
Re: Složen novi PC, nemogu bootati
Odspojio cooler iz matične i skinuo procesor. Pokusat cu sutra s baterijom...
13 godina
offline
Re: Složen novi PC, nemogu bootati
dado16 kaže...

 ak izvadi bios bateriju trebalo bi automatski defaultne postavke povuc a po defaultu ima integrirani gpu automatski ukljucen

Početka postavka BIOSa na nekim plačama može biti da je integrirana grafička kartica isključena.

Volos kaže...

Kažeš da možeš složiti hladnjak da mogu stati oba modula RAM memorije, pa složi sve i probaj. Čemu testiranje bez hladnjaka ako se da složiti?

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.12.2019 6:10 (Valentin17).
12 godina
offline
Re: Složen novi PC, nemogu bootati
Pa složio sam al ne radi. Dobio sam boot sa dva memorijska modula al bez coolera (dok sam testirao), i sav sretan sve slozim nazad kako treba, al kad sam složio ponovo nema boota. E sad, jedino da nisam mountanjem coolera pomakao malo procesor na socketu?
8 godina
offline
Složen novi PC, nemogu bootati

Vele da pitanje nemože biti glupo ...

 

Jesi spojio konektor od ventilatora nazad na ploču ...

 

4/8 pinski konektor na ploču ...

 

Jel ima ta tvoja ploča kakve ledice sastrane (CPU,GPU,RAM) pa da se vidi gdje je zapelo ???

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Složen novi PC, nemogu bootati
Volos kaže...
Pa složio sam al ne radi. Dobio sam boot sa dva memorijska modula al bez coolera (dok sam testirao), i sav sretan sve slozim nazad kako treba, al kad sam složio ponovo nema boota. E sad, jedino da nisam mountanjem coolera pomakao malo procesor na socketu?

 Probaj ponovo skinit i vratiti cooler za CPU. Isto tako pripazi jesi li dobro pritegnuo cooler, odnosno da ga nisi previše zategnuo? 

 

Memorije isto izvadi i vrati.

Live long and prosper.
15 godina
offline
Složen novi PC, nemogu bootati

Moj savjet ti je da detaljno proučiš Manual od svoje ploče. 

https://www.asus.com/Motherboards/PRIME-A320I-K-CSM/HelpDesk_Manual/

https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/SocketAM4/PRIME_A320I-K/E15429_PRIME_A320I-K_UM_WEB.pdf

 

Što se tiče memorije, pod sekcijom Recommended memory configuration jasno piše i nacrtano je da se memorija stavlja u prvi A1 DIMM slot ili u dual channel A1-B1.

 

To prvo sredi i stavi samo jednu pločicu u A1 slot (bliže procesoru) a onda sredi i taj cooler fino da sve može stati (improviziraj, okreni i sl) ili uzmi posudi neki tower cooler koji ti neće smetati memoriji i tek tada probaj. Usput još jednom napravi CMOS i ako se upali u biosu odradi Load optimized defaults.

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Složen novi PC, nemogu bootati
nbdy32 kaže...

Vele da pitanje nemože biti glupo ...

 

Jesi spojio konektor od ventilatora nazad na ploču ...

 

4/8 pinski konektor na ploču ...

 

Jel ima ta tvoja ploča kakve ledice sastrane (CPU,GPU,RAM) pa da se vidi gdje je zapelo ???

Je spojio sam sve na matičnu ploču i 24pinski i 8 pinski. 

 

 

Filox da li je moguće da sam prejako zategnuo cooler na procesor?

 

14 godina
protjeran
offline
Re: Složen novi PC, nemogu bootati
Volos kaže...
nbdy32 kaže...

Vele da pitanje nemože biti glupo ...

 

Jesi spojio konektor od ventilatora nazad na ploču ...

 

4/8 pinski konektor na ploču ...

 

Jel ima ta tvoja ploča kakve ledice sastrane (CPU,GPU,RAM) pa da se vidi gdje je zapelo ???

Je spojio sam sve na matičnu ploču i 24pinski i 8 pinski. 

 

 

Filox da li je moguće da sam prejako zategnuo cooler na procesor?

 

Moguce je, teoretski se ploca mogla savinut dovoljno da pinovi izgube kontakt... Olabavi mount pa probaj...

5 godina
offline
Re: Složen novi PC, nemogu bootati
Volos kaže...
nbdy32 kaže...

Vele da pitanje nemože biti glupo ...

 

Jesi spojio konektor od ventilatora nazad na ploču ...

 

4/8 pinski konektor na ploču ...

 

Jel ima ta tvoja ploča kakve ledice sastrane (CPU,GPU,RAM) pa da se vidi gdje je zapelo ???

Je spojio sam sve na matičnu ploču i 24pinski i 8 pinski. 

 

 

Filox da li je moguće da sam prejako zategnuo cooler na procesor?

 

 Nisam 100% siguran za taj procesor, ali da, to se može dogodit.

Live long and prosper.
12 godina
offline
Složen novi PC, nemogu bootati

Još mi fali danas kad se vratim s posla, kad po tko zna koji put otvorim računalo, da sam sinoć kad sam pomislio da sam napokon sve riješio, uspio sjebati pinove na procesoru, facepalmčina 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Složen novi PC, nemogu bootati
Volos kaže...

Još mi fali danas kad se vratim s posla, kad po tko zna koji put otvorim računalo, da sam sinoć kad sam pomislio da sam napokon sve riješio, uspio sjebati pinove na procesoru, facepalmčina 

 A valjda nisi toliko brutalno pritegnuo cooler... Ono, baš da zdrobiš pinove, nije to ni tako lako, a i vjerovali ili ne, više puta sam ispravljao pinove na starim procesorima, ali i na matičnim pločama. Zeznuto je, ali može se s oštrim i preciznim predmetima i pinove na ploči ispravljat, nije sve izgubljeno ako padne nešto i iskrivi ih.

 

Samo polako i smireno, rastavi, očisti, dobro vizualno pregledaj i sve spoji nazad. Gledaj to kako jednu vrstu meditacije.

 

Live long and prosper.
12 godina
offline
Re: Složen novi PC, nemogu bootati
Filox kaže...
Volos kaže...

Još mi fali danas kad se vratim s posla, kad po tko zna koji put otvorim računalo, da sam sinoć kad sam pomislio da sam napokon sve riješio, uspio sjebati pinove na procesoru, facepalmčina 

 A valjda nisi toliko brutalno pritegnuo cooler... Ono, baš da zdrobiš pinove, nije to ni tako lako, a i vjerovali ili ne, više puta sam ispravljao pinove na starim procesorima, ali i na matičnim pločama. Zeznuto je, ali može se s oštrim i preciznim predmetima i pinove na ploči ispravljat, nije sve izgubljeno ako padne nešto i iskrivi ih.

 

Samo polako i smireno, rastavi, očisti, dobro vizualno pregledaj i sve spoji nazad. Gledaj to kako jednu vrstu meditacije.

 

 Ako ne uspijem doći do rješenja, što mi preporučate, u koji servis da se javim radi dijagnostike, da mogu komponentu koja je neispravna pokušati vratiti za novu? Instar informatika ne prihvaća na servis računala koja nisu kupljena kod njih, ne znam kakvo je stanje u ADMu?

5 godina
offline
Re: Složen novi PC, nemogu bootati
Volos kaže...
Filox kaže...
Volos kaže...

Još mi fali danas kad se vratim s posla, kad po tko zna koji put otvorim računalo, da sam sinoć kad sam pomislio da sam napokon sve riješio, uspio sjebati pinove na procesoru, facepalmčina 

 A valjda nisi toliko brutalno pritegnuo cooler... Ono, baš da zdrobiš pinove, nije to ni tako lako, a i vjerovali ili ne, više puta sam ispravljao pinove na starim procesorima, ali i na matičnim pločama. Zeznuto je, ali može se s oštrim i preciznim predmetima i pinove na ploči ispravljat, nije sve izgubljeno ako padne nešto i iskrivi ih.

 

Samo polako i smireno, rastavi, očisti, dobro vizualno pregledaj i sve spoji nazad. Gledaj to kako jednu vrstu meditacije.

 

 Ako ne uspijem doći do rješenja, što mi preporučate, u koji servis da se javim radi dijagnostike, da mogu komponentu koja je neispravna pokušati vratiti za novu? Instar informatika ne prihvaća na servis računala koja nisu kupljena kod njih, ne znam kakvo je stanje u ADMu?

 

Gledaj, što se dijagnostike tiće, najvjerojatnije su sve komponente ispravne, samo nisu kompatibilne. Ne znam što bi tu servis radio, najvjerojatnije bi pogledao tablicu koji si dobio par postova poviše i obavijestili bi te da trebaš drugi procesor. I naplatit će ti to, naravno. Ako i može radit ova kombinacija, velika je šansa da na servisu neće niti probat, pogledat će specifikacije i obavijestit te da to ne radi i naplatit ti dijagnozu par sto kuna. 

 

Ja ti preporučam da probaš sam, kao i do sada, a onda ako ne radi da jednostavno probaš zamijenit CPU, služi email, objasni priču i zamoli da ti zamjene CPU.

 

Youtube je prepun solidnih objašnjenja i how-to-do tutorial videa. When in doubt - youtube.

Live long and prosper.
12 godina
offline
Re: Složen novi PC, nemogu bootati
Filox kaže...

Gledaj, što se dijagnostike tiće, najvjerojatnije su sve komponente ispravne, samo nisu kompatibilne. Ne znam što bi tu servis radio, najvjerojatnije bi pogledao tablicu koji si dobio par postova poviše i obavijestili bi te da trebaš drugi procesor. I naplatit će ti to, naravno. Ako i može radit ova kombinacija, velika je šansa da na servisu neće niti probat, pogledat će specifikacije i obavijestit te da to ne radi i naplatit ti dijagnozu par sto kuna. 

 

Ja ti preporučam da probaš sam, kao i do sada, a onda ako ne radi da jednostavno probaš zamijenit CPU, služi email, objasni priču i zamoli da ti zamjene CPU.

 

Youtube je prepun solidnih objašnjenja i how-to-do tutorial videa. When in doubt - youtube.

 Ako slučajno budem morao uzimati mijenjati/kupovati novi procesor, da li moram gledati da ima integriranu grafiku (G oznaka) ili mogu bilo koji, monitor bi mi samo poslužio za inicijalni setup? Planiram instalirati UnRAID operativni sustav.

5 godina
offline
Re: Složen novi PC, nemogu bootati
Volos kaže...
Filox kaže...

Gledaj, što se dijagnostike tiće, najvjerojatnije su sve komponente ispravne, samo nisu kompatibilne. Ne znam što bi tu servis radio, najvjerojatnije bi pogledao tablicu koji si dobio par postova poviše i obavijestili bi te da trebaš drugi procesor. I naplatit će ti to, naravno. Ako i može radit ova kombinacija, velika je šansa da na servisu neće niti probat, pogledat će specifikacije i obavijestit te da to ne radi i naplatit ti dijagnozu par sto kuna. 

 

Ja ti preporučam da probaš sam, kao i do sada, a onda ako ne radi da jednostavno probaš zamijenit CPU, služi email, objasni priču i zamoli da ti zamjene CPU.

 

Youtube je prepun solidnih objašnjenja i how-to-do tutorial videa. When in doubt - youtube.

 Ako slučajno budem morao uzimati mijenjati/kupovati novi procesor, da li moram gledati da ima integriranu grafiku (G oznaka) ili mogu bilo koji, monitor bi mi samo poslužio za inicijalni setup? Planiram instalirati UnRAID operativni sustav.

 Pa procesor s grafikom ti treba ako ne misliš kupovat zasebnu grafiku. Ili ćeš dat pare za grafiku ili moraš imat G CPU. 

 

UnRAID OS? Onda ti to nije obični PC, nego neki NAS, Data Server? Jer kako sam ja skužio UnRAID je baš specifično rađen za servere i to data, archive servere.

"unRAID is software for storing and managing digital files on a mass-storage server. In more technical terms, unRAID® is an embedded Network Attached Storage (NAS) server operating system."

 

Pitam čisto znatiželje radi...

 

Ponovno čitam tvoje pitanje i donosim sljedeći zaključak. Tebi će ovo bit neka vrsta Data Servera, odnosno NAS i nakon inicijalnog podešavanja, ni monitor ti više neće bit potreban, jer ćeš dalje pristupat serveru preko mreže? Ima smisla, ima. Nisam siguran kolika je razlika u cijeni između G i neG Ryzena, ali ako imaš neku rezervnu, staru grafiku, teoretski možeš sve instalirati, podesit i na kraju grafiku izvadit i sve će radit bez grafike i bez problema, čak i ako je CPU bez G. Tu je problem ako ti ponovno treba nešto podesiti i ne možeš to preko mreže, što trebaš otvarat kučište i stavljat grafiku, da bi mogao dobit sliku na monitoru.

 

PC, koliko ja znam, može uredno radit bez grafike, ikakve. Ako nije velika razlika u cijeni, ja bi osobno ipak uzeo G CPU i bio miran, trebalo netrebalo.

Live long and prosper.
12 godina
offline
Re: Složen novi PC, nemogu bootati
Filox kaže...
Volos kaže...

 Pa procesor s grafikom ti treba ako ne misliš kupovat zasebnu grafiku. Ili ćeš dat pare za grafiku ili moraš imat G CPU. 

 

UnRAID OS? Onda ti to nije obični PC, nego neki NAS, Data Server? Jer kako sam ja skužio UnRAID je baš specifično rađen za servere i to data, archive servere.

"unRAID is software for storing and managing digital files on a mass-storage server. In more technical terms, unRAID® is an embedded Network Attached Storage (NAS) server operating system."

 

Pitam čisto znatiželje radi...

 

Ponovno čitam tvoje pitanje i donosim sljedeći zaključak. Tebi će ovo bit neka vrsta Data Servera, odnosno NAS i nakon inicijalnog podešavanja, ni monitor ti više neće bit potreban, jer ćeš dalje pristupat serveru preko mreže? Ima smisla, ima. Nisam siguran kolika je razlika u cijeni između G i neG Ryzena, ali ako imaš neku rezervnu, staru grafiku, teoretski možeš sve instalirati, podesit i na kraju grafiku izvadit i sve će radit bez grafike i bez problema, čak i ako je CPU bez G. Tu je problem ako ti ponovno treba nešto podesiti i ne možeš to preko mreže, što trebaš otvarat kučište i stavljat grafiku, da bi mogao dobit sliku na monitoru.

 

PC, koliko ja znam, može uredno radit bez grafike, ikakve. Ako nije velika razlika u cijeni, ja bi osobno ipak uzeo G CPU i bio miran, trebalo netrebalo.

Da, PC sam slagao u malom kućištu s m-ITX matičnom sa svrhom NAS/media servera. Kako sam i mislio, ipak mi je najbolje ponovo uzet proc s G oznakom (ako bude trebalo), da izbjegnem zafrkanciju u budućnosti.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.12.2019 14:36 (Volos).
14 godina
offline
Složen novi PC, nemogu bootati

Koja je ploča na kraju i koji procesor?

Ako gledam ovu ploču: https://www.asus.com/Motherboards/PRIME-A320I-K-CSM/HelpDesk_CPU/

I proc koji je napisan Ryzen 2200G onda nije podržan na ovo ploči kaj sam linkao.

Točan model ploče i procesora napiši u poruci samo to i ništa drugo.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Složen novi PC, nemogu bootati
spiderhr kaže...

Koja je ploča na kraju i koji procesor?

Ako gledam ovu ploču: https://www.asus.com/Motherboards/PRIME-A320I-K-CSM/HelpDesk_CPU/

I proc koji je napisan Ryzen 2200G onda nije podržan na ovo ploči kaj sam linkao.

Točan model ploče i procesora napiši u poruci samo to i ništa drugo.

 Dobro gledaš i ploču i procesor.

Live long and prosper.
14 godina
offline
Složen novi PC, nemogu bootati

Onda po tome nije proc podržan od strane matične ploče i kraj priče.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Složen novi PC, nemogu bootati
spiderhr kaže...

Onda po tome nije proc podržan od strane matične ploče i kraj priče.

 Sad pročitaj 2 strane postova, pa ćeš vidit da nije tako... Koji put rade i procesori koji nisu napisani na stranici proizvođača, pogotovo što je covjek uspio dobit sliku pri paljenju. Sad pokušavamo dokučit mora li mijenjat CPU. Kad dođe doma i isproba još par savjeta, onda će se tek doć do konačnog zaključka. Nemoj uletavat na kraj rasprave ko padobranac, ako ti se ne čita par postova prije što se pričalo.

 

Live long and prosper.
9 godina
online
Re: Složen novi PC, nemogu bootati
Volos kaže...
Pa složio sam al ne radi. Dobio sam boot sa dva memorijska modula al bez coolera (dok sam testirao), i sav sretan sve slozim nazad kako treba, al kad sam složio ponovo nema boota. E sad, jedino da nisam mountanjem coolera pomakao malo procesor na socketu?

 Me mene malo ovo buni, a ni zadnji put nisam dobio dobar odgovor pa ću pojasniti. Koliko sam shvatio, boota bez coolera (prije reče da nije bio ni spojen na ploču). Da nije možda cooler u kurcšlusu?

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.12.2019 22:03 (miki_the_pirat).
12 godina
offline
Re: Složen novi PC, nemogu bootati
Vratio se s posla, sve rastavim, ocistim pastu na procesoru, stavim novu, sve ponovo sastavim i evo sada radi, nekoliko puta sam ga gasio i pokretao i svaki put se pokrene boot screen, međutim slika je zelena? Inače mi ne treba nikakav GUI, uspijem pokrenuti UnRAID server bez problema, ali nije mi jasno zasto je slika zelena?
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Složen novi PC, nemogu bootati
Volos kaže...
Vratio se s posla, sve rastavim, ocistim pastu na procesoru, stavim novu, sve ponovo sastavim i evo sada radi, nekoliko puta sam ga gasio i pokretao i svaki put se pokrene boot screen, međutim slika je zelena? Inače mi ne treba nikakav GUI, uspijem pokrenuti UnRAID server bez problema, ali nije mi jasno zasto je slika zelena?

Vjerojatno problem sa time sto ga ne podrzava, ali ga je nekako prepoznao. Kao sto to znaju napraviti i neke b350 ploce sa najjacim ryzenima mada ih oficijalno ne podrzavaju. Mozda ga muci vega8, jer nema na listi niti jednog procesora sa njom. Jedino 3 i 11.

Mislim, ovo je sada "gatanje iz graha".

BIOS revizija ti je 1607 kako vidim. Ja se na onoj stranici ne mogu snaci. Mislim, sramota za jedan Asus, ali kako vidim postoji tamo neka revizija biosa 1820. Jel' to jedna te ista stvar (?!?!), jer vidim tamo neke brojke i preko 4000 kod 3900, a takav bios se ne nudi za skidanje.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.12.2019 0:11 (SamoPitam3).
13 godina
offline
Re: Složen novi PC, nemogu bootati
Volos kaže...

Stavi najnoviji BIOS na ploču.

 

https://www.asus.com/Motherboards/PRIME-A320I-K-CSM/HelpDesk_BIOS/

 

Ako je ploča ova sa linka iznad (PROVJERI KAJ PIŠE NA SAMOJ PLOČI PRIJE, SLIKAJ PLOČU), imaš noviji BIOS sa skinuti i nadograditi.

 

Iako po ovom slici ti imaš ASUS A320I-K ploču, ne ovu sa linka i ta ploča podržava tvoj procesor.

 

https://www.asus.com/Motherboards/PRIME-A320I-K/HelpDesk_CPU/

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.12.2019 5:44 (Valentin17).
12 godina
offline
Re: Složen novi PC, nemogu bootati
Ja imam CSM ploču, samo ne znam koja je uopće razlika između obicne i CSM. Znači na kutiji piše Asus PRIME A320I-K CSM. Budem probao onda s novijim biosom, iako i ovako server uredno šljaka, bolje da je sve kompatibilno da kasnije ne bi imao problema.

Inače, sto mi preporučate, isključio sam jedini vent na kućištu jer mi je preglasan, pretpostavljam da neću imati problema sa pregrijavanjem jer sustav malo troši i većim dijelom radi u idleu. Mislim da mi kupnja većeg a tiseg venta nece puno pomoći jer cu ga svejedno čuti, jer me već i ovaj vent s napajanja zivcira, najradije bi ga blokirao. Onaj sa procesora je necujan u idleu iako je stock cooler.
13 godina
offline
Re: Složen novi PC, nemogu bootati
Volos kaže...
 Onaj sa procesora je necujan u idleu iako je stock cooler.

Ne treba ti nikakav dodatni ventilator, samo ti bespotrebno skuplja prašinu.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
12 godina
offline
Re: Složen novi PC, nemogu bootati
Nisam mislio na dodatni vent, nego više da li će sustav moći održavati normalne temperature bez ikakvog venta na kućištu? Morat ću malo testirati temperature prilikom transcodinga videa.

E da, da li mi je uopće potreban toliko vent na napajanju?

Inače hvala svima na savjetima, da nije bilo vas već bi poslao procesor nazad, već sam bio pokrenuo return proces na Alzashopu :)
5 godina
offline
Re: Složen novi PC, nemogu bootati
Volos kaže...
Nisam mislio na dodatni vent, nego više da li će sustav moći održavati normalne temperature bez ikakvog venta na kućištu? Morat ću malo testirati temperature prilikom transcodinga videa.

E da, da li mi je uopće potreban toliko vent na napajanju?

Inače hvala svima na savjetima, da nije bilo vas već bi poslao procesor nazad, već sam bio pokrenuo return proces na Alzashopu :)

 Nemoj dirat napajanje. Prvo, gubio bi garanciju, drugo, nemoj dirat napajanje.  

 

U pravilu ti ide što veći ventilator, to je tiši, jer zahtjeva manje okretaja za progurat istu količinu zraka. Manje okretaja, znači tiši rad.

 

Sad ti još ostaje najnoviji BIOS stavit i nadat se da će to skroz sredit problem. Dobro je da ti unRAID radi, loše je što je zelen ekran u startu, to znači da nešto nije dobro prepoznato, ali opet, grafiku nećeš ni koristit i ne treba ti, pa ako je i loše prepoznata, tebi ne bi trebalo stvarati probleme. Točno češ to znat nakon što istestiraš par dana. Novi BIOS bi mogao i poboljšat situaciju.

Live long and prosper.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice