Smrzava se računalo

poruka: 164
|
čitano: 49.715
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
online
Re: Smrzava se računalo
Marin12300 kaže...

Updateao sam bios ali problem i dalje nije riješen. Jedino što nisam provjerio je matična ploča. Ali ima nešto što mi je sumnjivo.. Znači imam AMD procesor i pregrijava se sigurno, jednom mi je dosegao 100 stupnjeva što znam da nikako nije dobro. E i pomislio sam da je možda do procesora i njegovog pregrijavanja pa sam odlučio posuditi procesor od frenda. Sa mojim procesorom mi se smrzava nekoliko puta na dan, a sa frendovim rijetko dosta, jednom je čak uspio dva tjedna i onda opet nakon 2 dana.. uglavnom puno rjeđe nego sa mojim. A sa njegovim procom se isto malo pregrijava ali ne toliko koliko sa mojim. Moj je amd athlon x4 840 3.1 quad core a frendov je amd apu a4 4000 mislim.. uglavnom 3.0 dual core je. Neznam jel možda problem ipak do procesora i pregrijavnja pošto mi se dosta rjeđe smrzava sa procom koji nije toliko jak i koji se manje zagrijava

 Nabavi dobar hladnjak i vidi stanje.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Smrzava se računalo
Ja sam prvo mislio da je sam procesor kriv za pregrijavanje ali dok sam vidio da se i s drugim pregrijava iako ne toliko onda sam znao da nije do procesora i nisam se mogao sjetit šta bi moglo biti a sad kad si to spomenuo.. a kako znam koji je dobar hladnjak? Ne razumijem se u hladnjake pa neznam trebam gledat ko je proizvođač ili..
14 godina
online
Re: Smrzava se računalo
Marin12300 kaže...
Ja sam prvo mislio da je sam procesor kriv za pregrijavanje ali dok sam vidio da se i s drugim pregrijava iako ne toliko onda sam znao da nije do procesora i nisam se mogao sjetit šta bi moglo biti a sad kad si to spomenuo.. a kako znam koji je dobar hladnjak? Ne razumijem se u hladnjake pa neznam trebam gledat ko je proizvođač ili..

 Gledaj cijenu. 200-300 kn je ok hladnjak. Imam ja CM za 350 kn i hladi ko blesav.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Smrzava se računalo
E sad neznam koliko mi se isplati kupovati pošto mi treba za isprobati.. ima frend jedan samo neznam koliko je učinkovit, možda je ko moj sadašnji.. da isprobam prvo od frenda pa ak će biti isto onda kupim novi ili šta ti misliš, šta je bolje
15 godina
offline
Smrzava se računalo

hladnjak: obodin, smrzavanje: nabaviti dekicu i pojačati grijanje. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Smrzava se računalo
Bez takvih komentara molim, stvarno mi treba rješenje jer me ovaj problem muči već poprilično dugo
10 godina
offline
Re: Smrzava se računalo
Marin12300 kaže...
Bez takvih komentara molim, stvarno mi treba rješenje jer me ovaj problem muči već poprilično dugo

 Koju termalnu pastu koristiš i koristiš li ju uopće jer ju nisi nigdje spomenuo ??? 

Problem može biti i do matične ploče pa probaj svoj proc kod frenda

neda mi se
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.12.2016 11:30 (nicky.sl).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Smrzava se računalo
Naravno da koristim ternalnu. Neznam koju to mi frend rješava ali nije neka bezvezna
6 godina
offline
Re: Smrzava se računalo
Imam problem...
Koristio sam PC normalno cca 4 mjeseca dok najednom nakon svakog paljenja freeza i moram ga resetirati jer mi druge nema.
U meduvremenu sam promijenio pastu na grafi i procesoru i ocistio iznutra (kao sto radim svaka 3,4 mjeseca)

Konfiguracija je iz 2011, mjenjane se samo graficke kartice.
-windows 7 ultimate x64
-Napajanje 450W
-4gb rama
-Amd radeon saphire HD7850 1 gb DDR5
-DVD citac,hdd500gb i periferija.


Jel moguce da je do napajanja?
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Smrzava se računalo

Moguće je da, pogotovo ako je tak već staro, s vremenom oslabi.. Pokušaj nabavit neko dobro napajanje pa vidi onda

11 godina
offline
Smrzava se računalo

Računalo mi se smrzava random, nekad 2 puta dnevno nekad za 3 dana i to vec godinu dana, zamijenio sma hard disk, grafičku i windows  i nista. Da li postoji neki program da zabiljezi zasto se zamrznuo u tom trenutku?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Smrzava se računalo
njuskac kaže...

Računalo mi se smrzava random, nekad 2 puta dnevno nekad za 3 dana i to vec godinu dana, zamijenio sma hard disk, grafičku i windows  i nista. Da li postoji neki program da zabiljezi zasto se zamrznuo u tom trenutku?

 Imaš u Windowsima program Event Viewer. Stisneš Start i upišeš Event Viewer. Kad ti se otvori, stisni Critical, Error ili Warning pa ako primijetiš nešto sumnjivo, pitaj. Tamo imaš raznorazne logove.

Ako sam ti pomogla, stisni HVALA.
11 godina
offline
Re: Smrzava se računalo
Flexan22 kaže...
njuskac kaže...

Računalo mi se smrzava random, nekad 2 puta dnevno nekad za 3 dana i to vec godinu dana, zamijenio sma hard disk, grafičku i windows  i nista. Da li postoji neki program da zabiljezi zasto se zamrznuo u tom trenutku?

 Imaš u Windowsima program Event Viewer. Stisneš Start i upišeš Event Viewer. Kad ti se otvori, stisni Critical, Error ili Warning pa ako primijetiš nešto sumnjivo, pitaj. Tamo imaš raznorazne logove.

 To sam vec prije gledao i nema nista, neki dan sam jos i ram memoriju promijenio i dalje smrzava,   Softverski nije jer sam promijenio windowse i sve drivere

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.5.2018 11:06 (njuskac).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Smrzava se računalo
njuskac kaže...
Flexan22 kaže...
njuskac kaže...

Računalo mi se smrzava random, nekad 2 puta dnevno nekad za 3 dana i to vec godinu dana, zamijenio sma hard disk, grafičku i windows  i nista. Da li postoji neki program da zabiljezi zasto se zamrznuo u tom trenutku?

 Imaš u Windowsima program Event Viewer. Stisneš Start i upišeš Event Viewer. Kad ti se otvori, stisni Critical, Error ili Warning pa ako primijetiš nešto sumnjivo, pitaj. Tamo imaš raznorazne logove.

 To sam vec prije gledao i nema nista, neki dan sam jos i ram memoriju promijenio i dalje smrzava,   Softverski nije jer sam promijenio windowse i sve drivere

 Probaj na Linux.

Ako sam ti pomogla, stisni HVALA.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice