Smrzavanje računala

poruka: 5
|
čitano: 1.205
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Smrzavanje računala

pozdrav. ovako, imam problem s kompom. kad sam ga počela koristiti radio je uredu, ali nakon nekog vremena je počeo smrzavat. hdd led svijetlo je počelo svijetliti konstanto. znaci, on radi 2,3 dana oke, i onda počne smrzavat, nebitno da li ja surfam, igram ili gledam film. kad ga restartam ne žele se wind. podići ili im treba 10 min da se podignu. čak sam ga ostavila 2 dana ugašenog i nakon toga upalila. opet je radio oke par dana i opet isto. nakon toga je komp bio na testiranju i dečko koji ga je testirao je rekao da on ne vidi nigdje problem. unatoč tome, kupila sam novi hard. kad smo ga zamjenili radio je opet 3 dana normalno, i onda opet isti problem. kad se to dogodi, ( kad počne "štekat"), piše da hard radi 100%. sad je opet na testiranju komp, i navodno je sve oke s njim. s time da taj dečko sumnja da je problem u matičnoj jer sve što je testirao je radilo super. pa ako tko zna što bi to moglo biti, bila bi jako zahvalna :D

 

pozzz

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Smrzavanje računala
zub933 kaže...

pozdrav. ovako, imam problem s kompom. kad sam ga počela koristiti radio je uredu, ali nakon nekog vremena je počeo smrzavat. hdd led svijetlo je počelo svijetliti konstanto. znaci, on radi 2,3 dana oke, i onda počne smrzavat, nebitno da li ja surfam, igram ili gledam film. kad ga restartam ne žele se wind. podići ili im treba 10 min da se podignu. čak sam ga ostavila 2 dana ugašenog i nakon toga upalila. opet je radio oke par dana i opet isto. nakon toga je komp bio na testiranju i dečko koji ga je testirao je rekao da on ne vidi nigdje problem. unatoč tome, kupila sam novi hard. kad smo ga zamjenili radio je opet 3 dana normalno, i onda opet isti problem. kad se to dogodi, ( kad počne "štekat"), piše da hard radi 100%. sad je opet na testiranju komp, i navodno je sve oke s njim. s time da taj dečko sumnja da je problem u matičnoj jer sve što je testirao je radilo super. pa ako tko zna što bi to moglo biti, bila bi jako zahvalna :D

 

pozzz

 Testiraj RAM Memtestom86+ stick po stick 8 passova po sticku da vidimo. Što Task Manager kaže što je aktivno na HDD-u na 100%?.

13 godina
neaktivan
offline
Smrzavanje računala

Testirajte temperature, to mi liči na probleme sa pregrijavanjem CPU-a, možda je cooler zaprljan ili ne radi uredno.

Uglavnom moj prijedlog je da pokrenete neku od aplikacija za praćenje temperatura (Open Harware Monitor ili sličnu) i pogledate kakva je temperatura kada je CPU pod malim a kakva kada se optereti (opteretiti CPU možete korištenjem neke od stres test aplikacija kao što je na primjer Prime).

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Smrzavanje računala

Da, moguce je da je do temperatura, provjeri temperature sa Core Temp. Također RAM-ove ocistiti i testirati, te ocistiti harver kako treba (mada pretpostvljam da ste ovo uradili).

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Smrzavanje računala

Možda bolje OCCT-ovim Linpackom, jer novi Prime ima AVX.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice