Spajanje dvdrw

poruka: 10
|
čitano: 1.842
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Spajanje dvdrw

Kako bi se ovaj DVD rw pogon sa slike trebao spojiti na moju maticnu(asrock a75 hvs)?

Dakle na staroj ploci sam imao direkt prikljucak za ovaj dugi konektor(scsi flat bi se trebao zvat), dakle bilo je prikljuceno to i molex cini mi se..

sada na trenutnoj maticnoj nemam taj izlaz za scsi uopce, pa kako bi se to moglo spojit?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Spajanje dvdrw

Nemožeš spojiti taj DVDrw jer na ploči nemaš IDE priključak ( za PATA diskove). Morat ćeš nabaviti novi sa SATA priključkom (ili kontroler za IDE).

 

...ja imam sličan problem...dobio novi sata hard disk a nemam sata priključke na matičnoj ploči .

12 godina
offline
Re: Spajanje dvdrw
AF139 kaže...

Nemožeš spojiti taj DVDrw jer na ploči nemaš IDE priključak ( za PATA diskove). Morat ćeš nabaviti novi sa SATA priključkom (ili kontroler za IDE).

 

...ja imam sličan problem...dobio novi sata hard disk a nemam sata priključke na matičnoj ploči .

 kupi sata pcie, rijesen problem. manje od 100kn je najjeftiniji-

16 godina
offline
Spajanje dvdrw

opcije su:

konverter sata > IDE 75kn https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=18467

 

sata pržilica oko 129kn pa na više

 

pci kartica 94kn https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=20375

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Spajanje dvdrw
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Spajanje dvdrw

a probaj, košta te malo ,jedino kaj ćeš čekat mjesec dana da ti to stigne iz HK

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Spajanje dvdrw
foobar333 kaže...

 Ne.

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje dvdrw
Wolverine kaže...

a probaj, košta te malo ,jedino kaj ćeš čekat mjesec dana da ti to stigne iz HK

 

XXX-Man kaže...
foobar333 kaže...

 Ne.

 Razlog?

msm, kad vec dode 20 kn mislio sam uzet, jer izgleda da ovdje nemogu proc ispod 80-ak kn ako zelim neke adaptere, a 80 kn necu davat sigurno, rade cu bacit taj dvd rw u smece i sve radit preko usba kao i do sad..

16 godina
offline
Spajanje dvdrw

Taj adapter je za 2.5" diskove za laptop i ima drugačiji broj pinova - ne može fizički.

 

Ako ti treba optički pogon, kupi nov. Što je rešenje komplikovanije i nestandardnije, veća šansa da nešto zeza. Osim toga, ti pogoni su potrošna roba, posle nekoliko godina nit čitaju nit pišu kao kad su bili novi. Zato ti savetujem da, ako ti je drajv potreban, platiš odmah 120kn, da ne bi došao u situaciju da platiš 120 nakon što si već platio 80.

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.1.2015 21:07 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje dvdrw

eh, to sam htio znati.. Hvala

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice