Spajanje grafičke

poruka: 19
|
čitano: 2.171
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Spajanje grafičke

Pozdrav..

 

Imam Matičnu ploču AsRock k8nf4g I na nju pokušavam spojiti grafičku karticu ASUS Silente 1gd3 koja ide priko PCI slota ,

međutim kad je spojim nema mi slike preko nje neznam zašto jer je grafika ispravna i radila je na drugi kompjuter.

Isto ova matična ploča ima i integriranu grafiču karticu koja radi normalno ali htio bi spojiti dodatnu

Hvala i ako mi netko može pomoći.

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Spajanje grafičke
Jel ti dobro usjela u matičnu i jesi ju dobro spojio s napajanjem? Probaj instalirati ili reinstalirati drivere.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Spajanje grafičke

dobro je sjela u slot i nevidim joj dodatno napajanje a kako ću instalirati drivere kad nemam sliku

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Spajanje grafičke

A jel možeš isprobat na staroj matičnoj ili nekoj drugoj jel ti radi ta grafička? Možda je ona jednostavno riknula?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje grafičke

radila je na starome i kad sam je skinuo odma sam je spojio na ovu matičnu i jednostavno tu nemogu dobiti sliku

12 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje grafičke
Pa spoji sliku prvo preko maticne ... tj. integrirane grafike, pa kad dobijes sliku .... instaliraj drivere i restart kompa ... prebaci hdmi ili kaj vec ma graficki i upali komp ....
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje grafičke

kad spojim ovu grafičku onda nemogu dobiti sliku ni na integriranu
probao sam grafičku i nadrugoj tj. trećoj matičnoj ploči i grafička radi a isto ima integriranu grafiku

10 godina
offline
Re: Spajanje grafičke

vidi verziju BIOS-a za tu tvoju MBO ...novije verzije BIOS-a su koliko vidim rješavale VGA probleme....

7 godina
neaktivan
offline
Spajanje grafičke

Možda imaš onemogućenu zasebnu grafu u BIOSu.

Spoji komp na integriranu,omogući ju,spremi promjene,te ako dobro radi ugasi integriranu u BIOSU,koja je grafa u pitanju?

Fight with the best,die like the rest!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Spajanje grafičke

probao sam i jednostavn o nema mi slike ni na jednoj ni na drugoj.ažurirao sam najnovije biose i opet ništa.

nezma šta b i trebao više napraviti

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Spajanje grafičke

Bit će da je matična onda riku bacila

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Spajanje grafičke

zar je moguće da je samo otišao pci-e slot a da sve ostalo može funkcionirati isparvno?

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Spajanje grafičke

" sad sam probao staviti grafičku preko podignutih windowsa i odma mi je zablokao kompjuter i sad mi opet nema slike ni na integriranoj "

 

To se nikada ne radi dok je kabal od struje u PC uključen !!!! ...za svaki slučaj čak kad je isključen PC ima na MBO +5VSB .

 

Mogao si time uništiti MBO, grafu, cpu itd. ...( pogotovo kod starih AGP grafičkih radi cik-cak kontakta na slotu :D  ).

Tvoja MBO podržava kako piše u manualu i obje grafe i korištenje više monitora.

Neznam samo da li je problem što ti je grafa PCI-e x16 v2.1 jer za tvoju MBO nemam podatak...probaj naći neku stariju PCI-e grafu ispravnu za isprobati.

11 godina
neaktivan
offline
Spajanje grafičke

Ma znam ali toliko sam već o svih neuspjelih logičkih isprobavanja ljut da sam se odlučio na taj radikalan potez.

nije me bilo brige ako uništim matičnu.

deinstalirao sam i drivere od integrirane grafike i opet ništa.

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Spajanje grafičke
fifa25 kaže...

.. ljut da sam se odlučio na taj radikalan potez.

..

- elegantnije je čekićem.. tj moraš li uništiti nešto?

requirements/kompatibilnost. Ako tvoja (stara) MBO nešto ne podržava, tad nema 'radikalizacije' koja pomaže kao ni vikanje na ploču..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Spajanje grafičke

Zašto onda ima PCI Express utor ako ne podržava tu grafičku karticu

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Spajanje grafičke
fifa25 kaže...

Zašto onda ima PCI Express utor ako ne podržava tu grafičku karticu

 

 zato jer je to samo utor.. iz istog razloga kad ljudi žele jedan USB, ne 100 različitih, troškovi. Standard je nešto drugo, prva generacija nema broj, 1.0.. druga ima 2.x .. i wiki/google imaju ostalo.

btw, utor je zapravo isti desetljećima, prvi PCI je okrenut i pomaknut -> AGP.. sad je opet vraćen uz pomak i par dodatnih pinova .. isto, ali standardi su različiti.

-to je podatak na ambalaži, specifikacija, čitati. (jednako kao i struja 110-220V).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Spajanje grafičke

Spojio sam dva HDD na nju Dvije DVD pržilice a nemogu jednu običnu grafiku-Smeće od matične

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Spajanje grafičke

brisanje

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.10.2016 19:05 (war3_tft).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice