Spajanje lcd-a i TV preko vga kabla

poruka: 35
|
čitano: 47.637
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Spajanje lcd-a i TV preko vga kabla-problem

Pozdrav svima!

prije nego počnem sa konkretnim problemom, odnosima zamolbama za savjetom, malo napomena da nisam neki iskusni It stručnjak pa sam zato i odlučio tražiti pomoć.
naime, posjedujem lcd tv (full hd Philips) i laptop HP 6735S koji sam uspješno spojio sa VGA kablom. (ne mogu preko HDMI jer laptop nema HDMI izlaz). Cilj tog spajanja je vrlo jednostavan, gledanje crtića (klinci) i filmova (starci).

e sad, sliku sam dobio, podesio rezoluciju i slika je zadovoljavajuća, ali pojavili su se slijedeći problemi:

1. zvuk se čuje jedino na zvučnicima na laptopu a ne i na Tv-u

2. slika filma ili crtića se paralelno vidi i na tv-u i na ekranu laptopa

 

Ono što sam laički zaljučio je da očigledno nisam povezao prijenos zvuka (to ne znam što bih trebao) i drugo što me zanima je kako da laptop služi kao player a da se slika vidi na TV-u (ia li neka opcija da se ekran laptopa ugasi a da se slika i dalje vidi na TV-u) jer zasad sam povezivanje laptopa i Tv-a dobio sam to da Tv služi isključivo kao ekran.

nadam se da sam pojasnio svoj problem, te unaprijed svima zahvaljujem u svoje osobno ime i ime mojih klinaca koji će me pojesti živog ako to ne sredim na neki način.

 

Pozz iz VŽ!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Spajanje lcd-a i TV preko vga kabla-problem

-VGA (analogni video kabel, D-sub) ne prenosi zvuk (jer nema nikakve veze sa zvukom), zato zvik moraš posebno spojiti. Može kroz izlaz za slušalice (standardno 3.5mm stereo jack) s druge strane kabla ovisi koji ulaz ima TV, pošto ima VGA konektor predpostavljam da ima i odgovarajući stereo jack pod oznakom ''PC'' ili standardno za TV-video-linije. cinch x2 (left-right, crveno-bijeli) kabel. Takav kabel ili adapter (3.5 na 2x cinch) je tad potreban. Postoje duljine 2-5-10m (pa i dulje).

- podešavanje ovisi o verziji OSa (windows?), playera i power settingsa. Predviđena je upravo i ta kombinacija, tj da se screensaver ne pali ako je pokrenut neki player, ovisi o driveru (i softwareu-utilsima) koju kombinaciju možeš postaviti. Nema jednostavnog odgovora jer je sve to vezano uz samo računalo i vezije OSa-playera-drivera, ali ne može biti ni bitno drugačije (kao da uspoređđuješ automobile i raspored mjenjač, svjetla.. sve je to na kraju jednako-slično).

- na samom TVu nije svejedno na koji konektor spojiš zvuk jer TV u pravilu ne nudi neovisno kombinitranje izvora signala video-audio, nego je AV1 npr scart, AV3 je možda bočni chinch, AV4.. itd. Pa pošto postoji VGA konektor vjerojatno je i neki od tih proključaka njegov par (za zvuk), ali to moraš pronači na TV opcijama.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.12.2011 13:10 (ihush).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje lcd-a i TV preko vga kabla-problem

ako sam dobro shvatio, zvuk mogu sredit preko slušalica i znam da na TV-u ima stereo jack, tako da to neće biti problem.
OS je Wndows 7. ali sad ovo sa kombiniranjem je za mene čista magla. Ako sam dobro shvatio trebao bih nekako podesiti da se screensaver upali??? Zar se neće u tom slučaju upaliti i screensaver na Tv-u? Molim bih neko objašnjenje uz taj dio oko postavljanja screensaver na laptopu u vrijeme dok radi player.

hvala unaprijed!

16 godina
neaktivan
offline
Spajanje lcd-a i TV preko vga kabla

najjednostavije da dobiješ proširenu sliku na TVu je da držiš na tipkovnici tipku windows logoa (onu zastavicu između altgr i ctrl) i za to vrijeme pritišćeš tipku P. odabereš recimo "extend" ako želiš glavni zaslon na laptopu dok na TVu možeš puštat filmove, ili odabereš "projector only" pa ti TV bude glavni zaslon, ovaj na laptopu se ugasi. zvuk središ preko 3.5mm. i pripazi da staviš rezoluciju 1920x1080 u postavkama windowsa za tv ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Spajanje lcd-a i TV preko vga kabla-problem

- (win7..) u power opcijama je predviđeno upravo playanje (da se ne pali screensaver) ako nisi mijenjao postavke power-player sve će raditi defaultno.

- druga defaultna postavka je također OK, jer dodatni (sekundarni) monitor je defaultno predviđen ta full-screen play (ovisno o dirveru naziv npr Theatar mod).

.. tako da će sve vjerojatno raditi bez posebnih podešavanja upravo kao je i zamišljeno. Sve probleme oko rezolucije i rastezanja slike podešavaš u driveru.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje lcd-a i TV preko vga kabla-problem

- eto, nakon podosta igranja i istraživanja kroz opcije u Win 7 uspio sam složiti da komp služi kao player (ekran se na latopu ugasi) a da se na Tv-u vidi slika i sve funkcionira na zadovoljavajući način.
- e sad, ostao je samo problem sa zvukom, odnosno jučer sam spojio zvučnike (one male kompjuterske) tek toliko da su kikiči mogli slušati crtiće, ali bih htio da nekim kablom spojim komp i Tv bez tih zvučnika.

- ako dobro shvaćam, kablom bih trebao povezati izlaz na kompu (one slušalice) i Tv, ali ono što mene sad zanima, je kakva je to vrsta kabla (kako izgleda :S) jer sam ja pokušao onim sa 3 činča (bijeli, crveni, žuti) ali zvuk nisam dobio

 

13 godina
offline
Re: Spajanje lcd-a i TV preko vga kabla-problem
3,5 muski s jedne strane (za laptop), a 2 cinca muski s druge (crveni i bili za tv)
AMD u <3 Intel u 8===3
12 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje lcd-a i TV preko vga kabla-problem

a jel to onda znači da u Tv trebam uštekati oba činča (i crveni i bijeli) ili samo bijeli?

13 godina
offline
Re: Spajanje lcd-a i TV preko vga kabla-problem
bijeli ti je lijevi zvucnik, a crveni za desni mislim
AMD u <3 Intel u 8===3
12 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje lcd-a i TV preko vga kabla-problem
15 godina
offline
Re: Spajanje lcd-a i TV preko vga kabla-problem

-da to je takav kabel.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje lcd-a i TV preko vga kabla-problem

jučer kupio takav kabel, ali i dalje zvuka na Tv-u nema. Jel treba još nešto u ocija Win 7 podesiti, ili na Tv-u?

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje lcd-a i TV preko vga kabla-problem
panco13 kaže...

jučer kupio takav kabel, ali i dalje zvuka na Tv-u nema. Jel treba još nešto u ocija Win 7 podesiti, ili na Tv-u?

 

Na TVu odabrati odgovarajući ulaz zvuka.

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb: "Hvala" ili "Thum Up" nego pisati post sadrzaja "Hvala", koji ujedno ne prati t
12 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje lcd-a i TV preko vga kabla-problem

ufff...... to će biti pravi izazov za mene :D
prepostavljam da bi to trebalo negdje biti pod nekim opcijama podešavanja slike i zvuka?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje lcd-a i TV preko vga kabla-problem
panco13 kaže...

ufff...... to će biti pravi izazov za mene :D
prepostavljam da bi to trebalo negdje biti pod nekim opcijama podešavanja slike i zvuka?

Naravno. Negdje oko postavka AV moda.

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb: "Hvala" ili "Thum Up" nego pisati post sadrzaja "Hvala", koji ujedno ne prati t
12 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje lcd-a i TV preko vga kabla-problem

sad sam malo zbunjola, kakve to ima veze s AV modom?

15 godina
neaktivan
offline
Spajanje lcd-a i TV preko vga kabla

jedan od AV modova je imenovan PC ili VGA, dakle onaj koji koristiš za prijenos slike i vjerovatno je spojen sa nekim od audio ulaza na tv-u, trebaš naći (kada je tv na pc ili vga ulazu) opcije za postavke audio ulaza...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje lcd-a i TV preko vga kabla

kod mene je ovako:

kad spojim komp sa tv-om automatski se uključi mod koji se zove VGA, i sliku dobijem odmah, samo moram podesiti rezoluciju i slika je super.

a što se zvuka tiče, zasad je tako da jednostavno spojim one dječje kompjutorske zvučnike u laptop i zvuk dobijem, ali htio bih spojiti lap i tv pa da zvuk ide preko tv-a. probao sam tim kablom što sam jučer kupio ali zvuk nisam dobio nikakav. čim spojim one zvučnike sve je ok, ali ne mogu dobiti zvuk na tv-u :S

 

probat ću vidjeti da li ima dodatnih nekih opcija za podešavanje zvuka kad je spojeno, nadam se da ću naći neko rješenje :D

15 godina
neaktivan
offline
Spajanje lcd-a i TV preko vga kabla

Vidi imaš li možda na tv-u ulaz kao za slušalice na kojem obično i piše pc input pa probaj i to, kod mene je vga ulaz linijama iscrtanim na tv-u spojen baš sa 2 chinca, jedino što trebam u meniju zvuka jer je isto povezan sa HDMI3 ulazom prebaciti sa digitalnog (kada zvuk ide preko HDMI-ja) na anlogno i radi bez problema...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Spajanje lcd-a i TV preko vga kabla

Ajd daj slikaj stražnji dio telke

AMD u <3 Intel u 8===3
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje lcd-a i TV preko vga kabla

još uvijek ništa od zvuka. kikići me hoće pojesti živog :S

sa zadnje strane je taj ulaz vga i iznad njega dvi in / audio in, i pretpostavljam da je upravoto ulaz za zvuk, ali kad spojim kablom zvuk ne dobijem. probao sam spojiti i sastrane gdje ima one ulaze crveni, bijeli, žuti, ali i tamo nula bodova. TV nema opciju za posebno podešavanje zvuka, osim onih opcija što standardno nudi. fakat ne kužim

13 godina
offline
Spajanje lcd-a i TV preko vga kabla

Je ima pokraj vga na telki 3,5mm prikljucak ako ima tam ustekaj zvuk.

AMD u <3 Intel u 8===3
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje lcd-a i TV preko vga kabla

ima priključak ali kad uštekam nema zvuka ........ piše iznad VGA priključka, audio in i ispod toga audio in piše dvi/vga i siguran sam da je to mjesto za ulaz zvuka, ali ne radi.

13 godina
offline
Re: Spajanje lcd-a i TV preko vga kabla
panco13 kaže...

ima priključak ali kad uštekam nema zvuka ........ piše iznad VGA priključka, audio in i ispod toga audio in piše dvi/vga i siguran sam da je to mjesto za ulaz zvuka, ali ne radi.

Malo pogledaj po tv postavkama. A mozda laptop ne prepozna da si usteka.

AMD u <3 Intel u 8===3
12 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje lcd-a i TV preko vga kabla

u tv postavkama nema ništa, jedino mogu eventualno zvati u philips pa ih pitati da li mora nešto drugo uraditi.

a kako da znam da li laptop prepoznaje kabel? jer ako uštekam zvučnike oni rade bez frke.

13 godina
offline
Re: Spajanje lcd-a i TV preko vga kabla
GeneralPag1997 kaže...

Ajd daj slikaj stražnji dio telke

Ovo napravi 

AMD u <3 Intel u 8===3
13 godina
neaktivan
offline
Spajanje lcd-a i TV preko vga kabla

Sto se zvuka tice koji ti kabel spajas ovaj sa "crvenim i bijelim izlazima" ili imas normalni 3.5 mm audio kabel

Npr OVAJ

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje lcd-a i TV preko vga kabla

zvao sam Philips službu za korisnike i operateru postavio pitanje vezano uz moj problem, a odgovor je bio da zvuk mogu dobiti samo ako spojim komp i Tv upotrebom kabla činČ-činč (3.5 mm stereo) i to na način da spojim izlaz iz kompa i onaj DVI IN ulaz na Tv-u. Tako da kad uzmem kabel, vidjet ću što se biti, ako ne uspijem, osuđujem djecu na zvuk sa posebnih zvučnika. 

15 godina
neaktivan
offline
Spajanje lcd-a i TV preko vga kabla

Pa to smo ti i rekli 10 postova ranije, samo se taj kabel ne zove cinch...

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.1.2012 19:03 (steeleye).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje lcd-a i TV preko vga kabla

eto, problem riješen za opće zadovoljstvo ............kupljen onaj kabel koji sa obje strane ima po jedan činč ili kako god se to zvalo, i konačno radi.

 

Hvala svima na savjetima!

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice