Spajanje USB-žica na gamepad

poruka: 2
|
čitano: 3.001
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Spajanje USB-žica na joystick

Pozdrav svima.Dakle kupio sam joystick Havit HV-G61, to su dva joystcka spojena pralelno jedan na drugi, e sad ja sm ih otpojio tj htio sam svaki zasebno da bude i desio se "problem". Jedan mi radi,a kod drugog imam problema sa spajanjem na usb.....Problem je sto su mi nazivi spojeva zica nepoznati!!!! Redosljed je sljedeci: VDD- Zuta zica, OSC- crna zica, GND-zelena zica, DIO-bijela zica, CKIO- crvena!!! Kako to spojiti na usb POMOC!!!!! 

Spirit
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Spajanje USB-žica na joystick

S obzirom da je jedan gamepad spojen na drugi, za pretpostaviti je da se u glavnom gamepadu nalazi USB kontroler putem kojeg oba gamepada komuniciraju s računalom. Drugim riječima, radi se o jednom, a ne dva zasebna uređaja spojena USB kabelom. Stoga žice iz kabela sekundardnog gamepada nemaju veze s USB-om, nego služe slanju položaja gljiva i pritisnutih gumbiju glavnom gamepadu. Dakle, pokušavate napraviti nešto što ne možete napraviti - htjeli biste neki drugi protokol spojiti izravno na USB sabirnicu, što neće ići. Nekad se pokušaji hakiranja uređaja ne isplate, odnosno ne urode plodom. Vratite sve kako je bilo, a ako vam baš trebaju dva odvojena gamepada, onda kupite upravo dva odvojena gamepada.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice