Spašavanje podataka sa USB - pomoć

poruka: 15
|
čitano: 7.903
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Spašavanje podataka sa USB - pomoć

Narode pomagaj!!! :)

 

Imam USB s relativno bitnim podacima, točnije privatnim slikama koje su mi drage.

Kad uštekam USB u komp ne prepoznaje mi ga ( ništa se ne događa) , probao sam na 3 različita kompa i sve je i dalje isto.

 

Mogu li kako doći do podataka?? :/

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Spašavanje podataka sa USB - pomoć

Nitko nije imao sličnu situaciju?

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Spašavanje podataka sa USB - pomoć
kresocorleone kaže...

Narode pomagaj!!! :)

 

Imam USB s relativno bitnim podacima, točnije privatnim slikama koje su mi drage.

Kad uštekam USB u komp ne prepoznaje mi ga ( ništa se ne događa) , probao sam na 3 različita kompa i sve je i dalje isto.

 

Mogu li kako doći do podataka?? :/

Uštekaj taj USB Stisk u komp, pa vidi da li ga može prepoznat Minitool Power Data recovery 6.5.Ako ga taj program ipak detektira, onda odradi skeniranje prvo preko modula Damager Partition Recovery. Nakon toga odradi i kroz modul Lost Partition Recovery, u slučaju da na prvi način ne spasiš sve podatke, pa onda kasnije javi kak je to prošlo.{#}

 

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-softverske-teme/lista-besplatnog-softvera/30365.aspx?page=7&jumpto=1521735&sort=asc&view=flat

 

http://www.bug.hr/forum/topic/razni-hardverski-problemi/usb-error-hitno-trebam-vazne-podatke/99822.aspx?page=0&jumpto=1928533&sort=asc&view=flat

 

 

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
9 godina
neaktivan
offline
Re: Spašavanje podataka sa USB - pomoć

Hvala na savjetu.

 

Probao sam sa raznim softverima međutim niti jedan od njih ne prepoznaje USB. :/

14 godina
offline
Spašavanje podataka sa USB - pomoć

možda je nešto banalno poput fizički oštećenog USB konektora (provjeri jesu li svi pinovi na mjestu, jel konektor pod kutom - možda je odlomljen sa tiskane pločice), ako nije to onda je najvjerojatnije crkao kontroler. U tom slučaju odnesi ga profesionalcima za data recovery. Cijena od 100€ na više.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.12.2014 9:55 (jozef).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Spašavanje podataka sa USB - pomoć

Znam da ovime nepomažem autoru teme, ali tema je dobar primjer obveznosti backupa na više lokacija i uređaja istovremeno  .

 
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Spašavanje podataka sa USB - pomoć
bunkermax kaže...

Znam da ovime nepomažem autoru teme, ali tema je dobar primjer obveznosti backupa na više lokacija i uređaja istovremeno  .

 

Muko matere otkrija si toplu vodu u ukljucenom bojleru. A sto se tice USB-a ocito je mrtav a i podatci su umrli s njim tako da nevirujem da ce i profici ista postic (ipak to nije hdd)
nista mi se neda
14 godina
offline
Re: Spašavanje podataka sa USB - pomoć
nicky.sl kaže...
bunkermax kaže...

Znam da ovime nepomažem autoru teme, ali tema je dobar primjer obveznosti backupa na više lokacija i uređaja istovremeno  .

 

Muko matere otkrija si toplu vodu u ukljucenom bojleru. A sto se tice USB-a ocito je mrtav a i podatci su umrli s njim tako da nevirujem da ce i profici ista postic (ipak to nije hdd)

Bez brige, svašta se može. Može se čak skinuti crknute memorijske čipove i zalemiti ih na tiskanu pločicu koja će forsirano očitati sirovi zapis neovisno o greškama pa se onda podaci rekonstruiraju ručno. Nećeš vjerovati ali to je jednostavnije nego većina scenarija s hard diskovima. Svaki balavac na crknutom disku može promijeniti elektroniku, ali popravak glava, motora, mikroskopsko čitanje ploča i rekonstrukcija... e to je već jako komplicirano i skupo.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Spašavanje podataka sa USB - pomoć

Hvala svima na pomoći.

 

USB sam odnio u ovu firmu. 

 

Sad je u postupku dijagnostike pa će mi se javiti kroz par dana.

 

 

15 godina
offline
Spašavanje podataka sa USB - pomoć

Javi svakako rasplet situacije!

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Spašavanje podataka sa USB - pomoć

Pozdrav svima

 

Javili su mi se s dijagnostikom iz Datasectora, kažu da je neispravan kontroler na usb-u te moraju skidat čipove kako bi došli do podataka.

 

Traže me 699kn plus PDV i dobio sam 10 posto popusta na osnovu članstva na BUG forumu{#} (zahvaljujem Stjepanju na preporuci)

 

Do četvrtka bi trebali biti gotovi pa javim kako je prošlo. 

 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Spašavanje podataka sa USB - pomoć

Hej nisam se javljao blagdani i tak :D

 

Dečki su mi spasili apsolutno sve podatke.

 

Još jednom hvala svima na savjetima.

 

I sve najbolje u novoj 2015. :)

 
4 0 hvala 2
10 godina
protjeran
offline
Re: Spašavanje podataka sa USB - pomoć
nicky.sl kaže...

 

Muko matere otkrija si toplu vodu u ukljucenom bojleru. A sto se tice USB-a ocito je mrtav a i podatci su umrli s njim tako da nevirujem da ce i profici ista postic (ipak to nije hdd)

 

Eto vidiš da su čovjeku ipak očitali i spasili podatke,

bez obzira na tvoj nivo "virovanja" i neznanja.

 

 

Srecom je autor teme postupio pravilno, jer da je poslušao ovdašnje "stručnjake" .......

:-)

13 godina
neaktivan
offline
Spašavanje podataka sa USB - pomoć

Poz maloprije hoce da instaliram delphi auto dijagnostiku koju imam na USB (instalacija) i prvo ubacim na moj desktop PC i vidim sve podatke i onda ubacim u moj laptop kad sve i se probrisalo nemogu nista da otvorim!!Molim vas za pomoc kako da vratim podatke 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Spašavanje podataka sa USB - pomoć

.. imaš učestale probleme s USBom. Počni ih rješavati (ne pomaže panika).

-korisit safe remove (gašenje), sad znaš razlog.

-ponovi, ne mora problem biti u disku, može biti u računalu, portu... ako je flash crko, dizajniran je tako da ostanu podaci (recovery soft ih može pročitati) ali kod kvarova nema 100% pravila, sve je možda. Flash je jako lako kvarljiv, nikad ništa važnog ne smije biti samo na njemu.. backup ili nije važno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice