Speedfan

poruka: 41
|
čitano: 13.928
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Speedfan

Molim pomoć,

 

  U speedfan-u cijelo vrijeme je - Core na oko 57 C, a sastrane je znakić vatre jeli to normalno? Core 0 i Core 1 su na 47 C i znakić je ok-zelen.

  Probat ću priložiti sliku ako vidite.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Speedfan

Slike uz poruku - priložena, da vidimo hoće li se sad vidjeti......

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Speedfan
nev kaže...

Slike uz poruku - priložena, da vidimo hoće li se sad vidjeti......

 O kom se procesoru radi i koliko je comp star?
15 godina
protjeran
offline
RE: Speedfan
nev kaže...

Molim pomoć,

 

  U speedfan-u cijelo vrijeme je - Core na oko 57 C, a sastrane je znakić vatre jeli to normalno? Core 0 i Core 1 su na 47 C i znakić je ok-zelen.

  Probat ću priložiti sliku ako vidite.

 

 ostavi speedfan, skini si ral temp http://www.techpowerup.com/realtemp/
taj program kaze jedini tocnu temperaturo odnosno ona koja je u biosu, meni je vila razlika od 5 C izmedu ta dva programa!!
Intel e5200 3.0 GHz, ati 4850, Hitachi 160GB, MB ECS P43T-A2, 4GB Buffalo, fortron 400W ,Xp sp3
15 godina
neaktivan
offline
RE: Speedfan

E5200 novi tek kupljen, a comp je malo stariji 2-3- godine.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Speedfan
kris_marko kaže...
nev kaže...

Molim pomoć,

 

  U speedfan-u cijelo vrijeme je - Core na oko 57 C, a sastrane je znakić vatre jeli to normalno? Core 0 i Core 1 su na 47 C i znakić je ok-zelen.

  Probat ću priložiti sliku ako vidite.

 

 ostavi speedfan, skini si ral temp http://www.techpowerup.com/realtemp/
taj program kaze jedini tocnu temperaturo odnosno ona koja je u biosu, meni je vila razlika od 5 C izmedu ta dva programa!!
 Probat ću i taj, a u međuvremenu neznam da li je ovo normalno.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Speedfan
kris_marko kaže...
nev kaže...

Molim pomoć,

 

  U speedfan-u cijelo vrijeme je - Core na oko 57 C, a sastrane je znakić vatre jeli to normalno? Core 0 i Core 1 su na 47 C i znakić je ok-zelen.

  Probat ću priložiti sliku ako vidite.

 

 ostavi speedfan, skini si ral temp http://www.techpowerup.com/realtemp/
taj program kaze jedini tocnu temperaturo odnosno ona koja je u biosu, meni je vila razlika od 5 C izmedu ta dva programa!!
 Evo ga, skinuto i izmjereno da li su ove vrijednosti uredu?
15 godina
neaktivan
offline
RE: Speedfan
nev kaže...
kris_marko kaže...
nev kaže...

Molim pomoć,

 

  U speedfan-u cijelo vrijeme je - Core na oko 57 C, a sastrane je znakić vatre jeli to normalno? Core 0 i Core 1 su na 47 C i znakić je ok-zelen.

  Probat ću priložiti sliku ako vidite.

 

 ostavi speedfan, skini si ral temp http://www.techpowerup.com/realtemp/
taj program kaze jedini tocnu temperaturo odnosno ona koja je u biosu, meni je vila razlika od 5 C izmedu ta dva programa!!
 Probat ću i taj, a u međuvremenu neznam da li je ovo normalno.
 Ovako, neke starije matične ploče imaju ugrađene senzore (danas ih ima većina). Da bi smanjio temperaturu procesora prvo ispuši svu prašinu iz njega kompresorom (pažljivo). Zatim vidi jel se fan vrti na 7,5V ili na 12V, odnosno da li je pravilno priključen na matičnu ili na sam vod napajanja (žuta žica +12V, crvena žica +7V, crna ground). Svi programi koji u windozima čitaju temperaturu, čitaju je iz BIOSA i tu je nev u pravu. Temperatura procesora se mjeri u samoj njegovoj jezgri. Temperatura GPU (grfički procesor), CPU (procesor), temperatura northbridge-a mora biti u skladu sa preporukama proizvođača. Pogledaj kolika ti je temperatura u BIOS-u. Radna temperatura mojeg AMD-a je u mirovanu 59C, a u opterećenju 64C. Ljeti su te varijable drugačije. Mislim da ne treba praviti paniku. Probaj otvoriti stranicu konfe, temperatura u mirovanju bi za minut dva trebala drastično opasti. Pogledaj i po netu ima li koja bolja verzija coolera i fana za tvoju mbo. Aux (temperatura napajanja) jednako tako raste zavisno od opterećenja compa. Ne bi trebala prelaziti 50C. Kako u BIOSU imaš postavke do koje temperature možeš podesiti svoj cpu, namjesti ga na 65C. Kad procesor dostigne tu temperaturu, automatski će ti resetirati comp. Ako driblaš u to vrijeme film u VirtualDub-u ostao si bez avi datoteke, ili igre, ostao si bez zadnje chek point itd. itd....
15 godina
protjeran
offline
RE: Speedfan
nev kaže...
kris_marko kaže...
nev kaže...

Molim pomoć,

 

  U speedfan-u cijelo vrijeme je - Core na oko 57 C, a sastrane je znakić vatre jeli to normalno? Core 0 i Core 1 su na 47 C i znakić je ok-zelen.

  Probat ću priložiti sliku ako vidite.

 

 ostavi speedfan, skini si ral temp http://www.techpowerup.com/realtemp/
taj program kaze jedini tocnu temperaturo odnosno ona koja je u biosu, meni je vila razlika od 5 C izmedu ta dva programa!!
 Evo ga, skinuto i izmjereno da li su ove vrijednosti uredu?
 skini neki program po mogucnosti everest ili prime u furaj ga nekih 10 min ( pod full opterecenje ) i onda posalji screnshoot, ovako ja imam clockani taj procesor na 3.0  i ne prelazi temp 60 C ( pod full opterecenjem ) e sad dozvoljena max tem za taj procesor je 74 C, ako je tebi veca mozda ti nije dobro sjeo hladnjak, prevelika temperatura u sobi, premala przracnost kucista, ili se nakupila prasina na hladnjaku!!
Intel e5200 3.0 GHz, ati 4850, Hitachi 160GB, MB ECS P43T-A2, 4GB Buffalo, fortron 400W ,Xp sp3
15 godina
neaktivan
offline
Speedfan

Da ne otvaram novu temu...koja su odstupanja prihvatljiva ako gledamo napone u speedfanu.

 

...recimo meni se ni blizu ne podudaraju +12V,-12V i -5V...vcore1 je različit od vcore2 po voltaži.

 

...molim vas objasnite o čemu se radi...da li su ova odstupanja normalna?

Core™2 Duo E7400,Gigabyte EP35-DS3,Sapphire HD 4670 512 MB DDR4, 2x 1GB Kingmax 800 MHz,Corsair 400W CX.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Speedfan
Jerkenovski kaže...

Da ne otvaram novu temu...koja su odstupanja prihvatljiva ako gledamo napone u speedfanu.

 

...recimo meni se ni blizu ne podudaraju +12V,-12V i -5V...vcore1 je različit od vcore2 po voltaži.

 

...molim vas objasnite o čemu se radi...da li su ova odstupanja normalna?

 Jesu, ako su u granicama normale. Ako se radi o fanovima, to i nije toliko bitno. No ako se voltaža rama, procesora i da ne nabrajam dalje drastično razlikuje od preporuke proizvođača, to je problem te onda odstupanja mogu biti samo u milivoltima, i to mrvicu.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Speedfan
Kalea kaže...
nev kaže...
kris_marko kaže...
nev kaže...

Molim pomoć,

 

  U speedfan-u cijelo vrijeme je - Core na oko 57 C, a sastrane je znakić vatre jeli to normalno? Core 0 i Core 1 su na 47 C i znakić je ok-zelen.

  Probat ću priložiti sliku ako vidite.

 

  ostavi speedfan, skini si ral temp http://www.techpowerup.com/realtemp/
taj program kaze jedini tocnu temperaturo odnosno ona koja je u biosu, meni je vila razlika od 5 C izmedu ta dva programa!!
  Probat ću i taj, a u međuvremenu neznam da li je ovo normalno.
  Ovako, neke starije matične ploče imaju ugrađene senzore (danas ih ima većina). Da bi smanjio temperaturu procesora prvo ispuši svu prašinu iz njega kompresorom (pažljivo). Zatim vidi jel se fan vrti na 7,5V ili na 12V, odnosno da li je pravilno priključen na matičnu ili na sam vod napajanja (žuta žica +12V, crvena žica +7V, crna ground). Svi programi koji u windozima čitaju temperaturu, čitaju je iz BIOSA i tu je nev u pravu. Temperatura procesora se mjeri u samoj njegovoj jezgri. Temperatura GPU (grfički procesor), CPU (procesor), temperatura  northbridge-a mora biti u skladu sa preporukama proizvođača. Pogledaj kolika ti je temperatura u BIOS-u. Radna temperatura mojeg AMD-a je u mirovanu 59C, a u opterećenju 64C. Ljeti su te varijable drugačije. Mislim da ne treba praviti paniku. Probaj otvoriti stranicu konfe, temperatura u mirovanju bi za minut dva trebala drastično opasti. Pogledaj i po netu ima li koja bolja verzija coolera i fana za tvoju mbo. Aux (temperatura napajanja) jednako tako raste zavisno od opterećenja compa. Ne bi trebala prelaziti 50C. Kako u BIOSU imaš postavke do koje temperature možeš podesiti svoj cpu, namjesti ga na 65C. Kad procesor dostigne tu temperaturu, automatski će ti resetirati comp. Ako driblaš u to vrijeme film u VirtualDub-u ostao si bez avi datoteke, ili igre, ostao si bez zadnje chek point itd. itd....


(Kako sam nov član imao sam ograničeno broj poruka )

U BIOS-u 

CPU Temperature 45-46 C
M/B Temperature 42 C


CPU fan speed : oko 2000RPM
Chassis Fan Speed : N/A

Vcore: oko :1.120

+ 3,3oV oko :3.312
+5,00V oko :5.040
+12,00V oko :11.985



  Nakon vračanja u WIN u speedfan-u rezultati kao u prilogu s tim da mi sad za GPU prikazuje ili   234/6/8 C ili 0 C.

Jedno pitanje, rečeno mi je da e5200(odnosno hladnjak) dolazi već s termalnom pastom, pa da je nestavljam, i nisam pretpostavljam da je to OK? 

 

 

 
15 godina
neaktivan
offline
Speedfan

Ako je to u modu mirovanja, jedino što mi se ne sviđa je temperatura oba hdd-a. Malo su previsoke za moj ukus (zapravo sigurno su prevelike). Moj master je na 21 stupanj, hlađen ventilatorom a drugi na 32 stupnja C, što smatram normalnim. Centralni fan od CPU-a se presporo vrti, a temperatura je u redu ako su bilješke pravljene u mirovanju. Volio bih vidjeti vrijednosti nakon opterećenja procesorom. Optereti procesor s Prime95 dok u isto vrijeme imaš i sliku Speed Fana, usnimi je pa nam pošalji. GPU je na 0, što znaći da nema podataka o grafičkom procesoru jer vjerojatno nema ugrađen senzor.

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.2.2009 23:48 (Kalea).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Speedfan
Kalea kaže...

Ako je to u modu mirovanja, jedino što mi se ne sviđa je temperatura oba hdd-a. Malo su previsoke za moj ukus (zapravo sigurno su prevelike). Moj master je na 21 stupanj, hlađen ventilatorom a drugi na 32 stupnja C, što smatram normalnim. Centralni fan od CPU-a se presporo vrti, a temperatura je u redu ako su bilješke pravljene u mirovanju. Volio bih vidjeti vrijednosti nakon opterećenja procesorom. Optereti procesor s Prime95 dok u isto vrijeme imaš i sliku Speed Fana, usnimi je pa nam pošalji. GPU je na 0, što znaći da nema podataka o grafičkom procesoru jer vjerojatno nema ugrađen senzor.

 
Da nisam loše montirao CPU fan? Nekako mi nije htijelo sjesti napočetku dobro,ali mi se sad čini OK.
Izbjegavam ga sad stavljati pod opterečenje,dok ga nesredim skroz, naime imam matičnu asrock 775i65g koja s proc E5200 radi na pola 6x200-1200Mhz, pa neznam jel to možda može utijecati na ove rezultate. Naime potrebno je raditi flashanje BIOS-a,kako bi e5200 radio normalno i update na non official verziju BIOS-a,a to još nisam stigao niti se usudio jer objašnjenja za to postoje samo na njemačkom.....(inače E4xxx i E2xxx rade normalno ,ali ih nema više za kupiti)
15 godina
neaktivan
offline
Speedfan

I Quadro 6600 radi normalno na ovoj matičnoj..... 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Speedfan
nev kaže...
Kalea kaže...

Ako je to u modu mirovanja, jedino što mi se ne sviđa je temperatura oba hdd-a. Malo su previsoke za moj ukus (zapravo sigurno su prevelike). Moj master je na 21 stupanj, hlađen ventilatorom a drugi na 32 stupnja C, što smatram normalnim. Centralni fan od CPU-a se presporo vrti, a temperatura je u redu ako su bilješke pravljene u mirovanju. Volio bih vidjeti vrijednosti nakon opterećenja procesorom. Optereti procesor s Prime95 dok u isto vrijeme imaš i sliku Speed Fana, usnimi je pa nam pošalji. GPU je na 0, što znaći da nema podataka o grafičkom procesoru jer vjerojatno nema ugrađen senzor.

 
Da nisam loše montirao CPU fan? Nekako mi nije htijelo sjesti napočetku dobro,ali mi se sad čini OK.
Izbjegavam ga sad stavljati pod opterečenje,dok ga nesredim skroz, naime imam matičnu asrock 775i65g koja s proc E5200 radi na pola 6x200-1200Mhz, pa neznam jel to možda može utijecati na ove rezultate. Naime potrebno je raditi flashanje BIOS-a,kako bi e5200 radio normalno i update na non official verziju BIOS-a,a to još nisam stigao niti se usudio jer objašnjenja za to postoje samo na njemačkom.....(inače E4xxx i E2xxx rade normalno ,ali ih nema više za kupiti)
 Pogledaj s CD-a koji si dobio uz matičnu ploču, imaš li software potreban za skidanje zadnje verzije BIOS-a i njegovo flashanje iz samih winoza. Ako nemaš, pronađi točno svoju matičnu ploču na stranicama AsRocka i pronađi zadnji BIOS koji je izašao i provjeri BIOS koji ti imaš. Ukoliko nemaš porblema sa bootanjem windoza, i samim radom OS, onda ti je bolje da ništa ne diraš. Pošalji nam rezultate po opterećenjem, da vidimo kolika je razlika. Moj je procesor u mirovanju na 59C a u loadu 64C. Dakle, 5 Stupnjeva razlike. Pronađi i svoj procesor na netu pa pogledaj minimalnu i maksimalnu temperaturu tog procesora. Ako je u granicama onoga što piše onda je sve u redu. Jesi li stavio pastu između coolera i proca? I kad si zadnji put ispuhao kućište kompresorom?
15 godina
protjeran
offline
RE: Speedfan
 Da nisam loše montirao CPU fan? Nekako mi nije htijelo sjesti napočetku dobro,ali mi se sad čini OK.
Izbjegavam ga sad stavljati pod opterečenje,dok ga nesredim skroz, naime imam matičnu asrock 775i65g koja s proc E5200 radi na pola 6x200-1200Mhz, pa neznam jel to možda može utijecati na ove rezultate. Naime potrebno je raditi flashanje BIOS-a,kako bi e5200 radio normalno i update na non official verziju BIOS-a,a to još nisam stigao niti se usudio jer objašnjenja za to postoje samo na njemačkom.....(inače E4xxx i E2xxx rade normalno ,ali ih nema više za kupiti)
 to ti je normalno jer taj procesor ima funkciju smanjivanje takta zbog ustede struje, to mozes iskljuciti u biosu!! Meni je isto bila cudna temp malo previsoka pa sam isao pogledati odnosno maknuti hladnjak, ono pasta je bila dobro razmazana ali je pola paste bili mjehurici to znaci da nije dobro sjeo inace za 5 C mi se smanjila temperatura poslije valjda je sada dobro sjeo!!
Intel e5200 3.0 GHz, ati 4850, Hitachi 160GB, MB ECS P43T-A2, 4GB Buffalo, fortron 400W ,Xp sp3
15 godina
neaktivan
offline
RE: Speedfan
kris_marko kaže...
  Da nisam loše montirao CPU fan? Nekako mi nije htijelo sjesti napočetku dobro,ali mi se sad čini OK.
Izbjegavam ga sad stavljati pod opterečenje,dok ga nesredim skroz, naime imam matičnu asrock 775i65g koja s proc E5200 radi na pola 6x200-1200Mhz, pa neznam jel to možda može utijecati na ove rezultate. Naime potrebno je raditi flashanje BIOS-a,kako bi e5200 radio normalno i update na non official verziju BIOS-a,a to još nisam stigao niti se usudio jer objašnjenja za to postoje samo na njemačkom.....(inače E4xxx i E2xxx rade normalno ,ali ih nema više za kupiti)
  to ti je normalno jer taj procesor ima funkciju smanjivanje takta zbog ustede struje, to mozes iskljuciti u biosu!! Meni je isto bila cudna temp malo previsoka pa sam isao pogledati odnosno maknuti hladnjak, ono pasta je bila dobro razmazana ali je pola paste bili mjehurici to znaci da nije dobro sjeo inace za 5 C mi se smanjila temperatura poslije valjda je sada dobro sjeo!!
  Nisam uopće stavio pastu, jer mi je rečeno kad sam ga kupovao da ima pastu(hladnjak) na sebi(to sam napisao gore),jesam li je trebao staviti?
15 godina
neaktivan
offline
RE: Speedfan
Kalea kaže...
nev kaže...
Kalea kaže...

Ako je to u modu mirovanja, jedino što mi se ne sviđa je temperatura oba hdd-a. Malo su previsoke za moj ukus (zapravo sigurno su prevelike). Moj master je na 21 stupanj, hlađen ventilatorom a drugi na 32 stupnja C, što smatram normalnim. Centralni fan od CPU-a se presporo vrti, a temperatura je u redu ako su bilješke pravljene u mirovanju. Volio bih vidjeti vrijednosti nakon opterećenja procesorom. Optereti procesor s Prime95 dok u isto vrijeme imaš i sliku Speed Fana, usnimi je pa nam pošalji. GPU je na 0, što znaći da nema podataka o grafičkom procesoru jer vjerojatno nema ugrađen senzor.

 
Da nisam loše montirao CPU fan? Nekako mi nije htijelo sjesti napočetku dobro,ali mi se sad čini OK.
Izbjegavam ga sad stavljati pod opterečenje,dok ga nesredim skroz, naime imam matičnu asrock 775i65g koja s proc E5200 radi na pola 6x200-1200Mhz, pa neznam jel to možda može utijecati na ove rezultate. Naime potrebno je raditi flashanje BIOS-a,kako bi e5200 radio normalno i update na non official verziju BIOS-a,a to još nisam stigao niti se usudio jer objašnjenja za to postoje samo na njemačkom.....(inače E4xxx i E2xxx rade normalno ,ali ih nema više za kupiti)
  Pogledaj s CD-a koji si dobio uz matičnu ploču, imaš li software potreban za skidanje zadnje verzije BIOS-a i njegovo flashanje iz samih winoza. Ako nemaš, pronađi točno svoju matičnu ploču na stranicama AsRocka i pronađi zadnji BIOS koji je izašao i provjeri BIOS koji ti imaš. Ukoliko nemaš porblema sa bootanjem windoza, i samim radom OS, onda ti je bolje da ništa ne diraš. Pošalji nam rezultate po opterećenjem, da vidimo kolika je razlika. Moj je procesor u mirovanju na 59C a u loadu 64C. Dakle, 5 Stupnjeva razlike. Pronađi i svoj procesor na netu pa pogledaj minimalnu i maksimalnu temperaturu tog procesora. Ako je u granicama onoga što piše onda je sve u redu. Jesi li stavio pastu između coolera i proca? I kad si zadnji put ispuhao kućište kompresorom?
  Imam zadnju verziju BIOS-a, ali službenog to je 3.20,ali da bi radio E5200 velu njemci trebam staviti beta verziju (unofficial) 3.22 BIOS-a i uz flashanje da onda radi, probat ću ga staviti pod opterećenje pa postam....
15 godina
protjeran
offline
Speedfan

naravno da ne treba stavljati dodatno pastu, krivo si me razumio i nit pod kojim slucajem ne stavljaj betu biosaIzlanuo se, samo tako ostavi kako je i daj postaj pod full opterecenjem nekih 10 min!! I skini si real temp

http://www.techpowerup.com/downloads/1325/mirrors.php

Intel e5200 3.0 GHz, ati 4850, Hitachi 160GB, MB ECS P43T-A2, 4GB Buffalo, fortron 400W ,Xp sp3
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Speedfan
kris_marko kaže...

naravno da ne treba stavljati dodatno pastu, krivo si me razumio i nit pod kojim slucajem ne stavljaj betu biosaIzlanuo se, samo tako ostavi kako je i daj postaj pod full opterecenjem nekih 10 min!! I skini si real temp

http://www.techpowerup.com/downloads/1325/mirrors.php

 
Može,Real temp sam skinuo, 7 post odozgo je, priložena je slika (ako što pomaže).Na večer ću ga optereti s Prime95 pa stavim sliku.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Speedfan

 

evo našao gdje sam čitao o ovim problemima.....ako tko ima komentar

http://forums.anandtech.com/messageview.aspx?catid=29&threadid=1906682&enterthread=y&STARTPAGE=5

15 godina
neaktivan
offline
Speedfan

Evo priloženo Prime95 i Speedfan pokrenut nakon Prime95. Usput kako se izlazi iz Prim95,da li mi se on i dalje vrti u pozadini iako sam ga pogasio na exit?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Speedfan
nev kaže...

Evo priloženo Prime95 i Speedfan pokrenut nakon Prime95. Usput kako se izlazi iz Prim95,da li mi se on i dalje vrti u pozadini iako sam ga pogasio na exit?

 Malo kasnim s odgovorom, izvini, koljem se sa dvojicom oko nekog softwera za zaštitu. Ovako, ne skidaj beta verziju BIOS-a ni pod koju cijenu. Drugo, temperatura matične je visoka, hdd-a visoka, procesor je u normali. Vidim da je temperatura ista kao i u loadu što mi sugerira da ti je možda vrisnuo senzor. Ako si imao (trebao si imati) pastu na cooleru, onda ti ne treba dodavanje još paste. Probaj sljedeće ali vodi računa da u potpunosti sa puno živaca napraviš sljedeću stvar; prvo odi u dućan i kupi bolju pastu (ove od proizvođača su uglavnom najjeftinije). Lagano skini fan, otkači napajanje fana pažljivo, te lagano odvoji cooler od procesora. Cooler i procesor očisti sa alkoholom kupljenim u ljekarni. Ne moram ti napominjati da najprije sve iskopčaš iz struje i metneš konfu na stol na kojem ćeš imati dovoljno svjetla. Nemaj ništa sintetičkog na sebi, a prije samog početka rada uhvati se za neku cijev od radijatora, ili slavinu da skineš elektricitet sa sebe. Postoji za kupiti i ogrlica koja se stavi na ruku i kablom je spojena sa štipaljkom na hard kućište kako bi cijelo vrijeme bili sigurni, naročito ako se diraju i vade ram pločice. Uglavnom, da zaključim. Previsoka temperatura matične, hdd-a. Procesor je u biti u redu. Ako moj radi već godinama na temperaturi od 59C u mirovanju do 64C u opterećenju (radi se o AMD-u), onda ne vidim razloga za brigu kod tebe. Dodatnim ventilatorom u kučištu možeš smanjiti toplinu hdd-a. Budi kreativan i puno sreće. Inaće o stavljanju coolera i paste imaš i na Youtoube-u u video formatu. Pogledaj pa če ti odmah sve biti jasno ko dan. Ajd bok.
15 godina
offline
Speedfan

Sve je to u redu nemaš se cega bojati , temperature hdd-a i maticne su u redu bez obzira sta ti program kaze da je temp maticne visoka..

Lijepo se samo opusti u uzivaj.

 

e5200 procesor moze podnjeti 74 stupnja max temperaturu.. ako ti ne prolazi preko 60 stupnja nemoras se niti poceti zabrinjavat.

EVGA 790i FTW | Intel C2D E8400@Scythe Orochi@4.2ghz | Patriot 2 x 1gb DDR3 | 3 way SLI 9800gtx/+ 512mb | WD 320gb + HITACHI 500gb| Silverstone Zeus 750w| 22" Benq Wide Screen |Thermaltake Xaser VI
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Speedfan

Molim komentare na ove napone.

 

Core™2 Duo E7400,Gigabyte EP35-DS3,Sapphire HD 4670 512 MB DDR4, 2x 1GB Kingmax 800 MHz,Corsair 400W CX.
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.2.2009 14:36 (Jerkenovski).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Speedfan
Jerkenovski kaže...

Molim komentare na ove napone.

 

 Stvarno ne znam što bih rekao, osim da su podaci očitani sa MBO-a. Očito nešto nije sa senzorima u redu. Da li su i u BIOS-u naponi istovjetni ovom rezultatu?
15 godina
offline
RE: Speedfan
Jerkenovski kaže...

Molim komentare na ove napone.

 

 ako ti sve sljaka zanemari, jer ,lazu tvoji senzori ili program..
EVGA 790i FTW | Intel C2D E8400@Scythe Orochi@4.2ghz | Patriot 2 x 1gb DDR3 | 3 way SLI 9800gtx/+ 512mb | WD 320gb + HITACHI 500gb| Silverstone Zeus 750w| 22" Benq Wide Screen |Thermaltake Xaser VI
15 godina
neaktivan
offline
Speedfan

Stanje u biosu:

 

Vcore - 1.220 V

DDR18V - 1.904 V

+3.3 V - 3.360 V

+12 V - 12.239 V

 

stvar je u tome da nije sve u redu...imam problema kod određenih igri...događa se to da nakon nekog vremena zaslon odjedanput pređe u standby mod. U njemu ostane par sekundi i nakon toga slijedi pojavljivanje desktopa u 8-bitnoj boji s ispikseliziranom slikom iz koje se neda ništa isčitati.

 

 

Core™2 Duo E7400,Gigabyte EP35-DS3,Sapphire HD 4670 512 MB DDR4, 2x 1GB Kingmax 800 MHz,Corsair 400W CX.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Speedfan

jeci clocko graficku karticu?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice